Как да сготвя вкусно спанак?

  • 12 430
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 001
.
 Иначе на салатка и аз си го хапвам.
Ама к'во и слагате на тая салатка,че аз се видях в чудо....А много ми се ще да го хапвам и суров...
[/quote]
Значи номера на спанак суров е да се сложи сос, който хем да го омекоти, хем да убие вкуса на метално(аз така му казвам, не е баш стипчиво).
Правя 3 салати със спанак, според какво ми се намира
1. Спанак, запечени филийки лук на скарата, моркови, ленено семе и орехи с меден винегрет (тук може и кротони по желание)
2. Спанак, сварено червено цвекло, моркови, орехи, броколи и ленено семе с меден винегрет
3. Спанак, домати, орехи, синьо сирене с меден винегрет
Меден винегрет
6 с.л. зехтин
3 с.л. балсамов оцет
2-3 с.л. соев сос (сладък не солен, аз ползван на Хайнц)
2-3 с.л. мед
Моите салати значително варират според наличните продукти  Mr. Green , така че имам и други вариации - общо взето ползвам спанака като зелена салата.
[/quote]
Ще ги пробвам аз всичките ти варианти.....Мерси много   bouquet

# 31
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Надявам се да ти хареса резултата   chef
Ще станем всички здрави и силни като Попай  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 27 524
Радвам се, че ви е харесало  Hug

И аз съм го яла на салата, вкусно е, обаче много ми скърцат зъбите после   Confused

# 33
  • Мнения: 700
 Днес да ви се похваля  chef.Приготвих фузилите със спанак.Обаче сложих сметаната,спанака (леко на пара) и орехи заедно в блендера.Получи се много голяма вкусотия.Препоръчвам ви го.Благодаря на TheNMaster.И мъника много го яде.Ще пусна рецептата в темата за педагогически захранващите,че е много подходяща. Wink

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Радвам се, че ви е харесало  Hug

И аз съм го яла на салата, вкусно е, обаче много ми скърцат зъбите после   Confused
Мда, много хубава рецепта спанак с грис не бих се сетила  Whistling Блонди, мерси за което  Party
На салата, за не скърца спанака трябва да е хубаво залят със сос, може да е дори само зехтин+балсамов оцет. Аз правя меден по-горе съм писала, понякога добавям и горчица в него. Много хубава комбинация е паста със спанак+орехи+синьо сирене+нормално сирене. (става и със суров)

# 35
  • Мнения: 481
Аз го правя много обикновено, но хора, които мразят спанак, много го уважават и ядат  Grinning
В тенджера загрявам зехтин и една кафена чашка зеленчуков бульон. Ползвам замразен спанак, накълцан на ситно. Слагам го и сварявам до пълна готовност. Накрая добавям две супени лъжици фин грис. Махам от огъня, слагам около 300 гр натрошено сирене и 100мл сметана и голяма бучка масло. Разбърквам и става страшно вкусно.
Блонди, за течна сметана става дума нали?

# 36
  • Мнения: 5 001
Днес да ви се похваля  chef.Приготвих фузилите със спанак.Обаче сложих сметаната,спанака (леко на пара) и орехи заедно в блендера.Получи се много голяма вкусотия.Препоръчвам ви го.Благодаря на TheNMaster.И мъника много го яде.Ще пусна рецептата в темата за педагогически захранващите,че е много подходяща. Wink
Много се радвам,че ви е харесало.....  bouquet

# 37
  • София
  • Мнения: 6 924
И аз обичам спанак и си го готвя като по-гъстичка супа с ориз. Харесвам го и като канапе за яйца на очи и в баница, изобщо всякак  Party
Тук откривам интересни рецепти , мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт