Не иска да пие вода

  • 1 090
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Здравейте!Можете ли да ми дадете идеи как да прилъжа детето ми да пие вода?И аз не пия много по принцип,ама тя по цял ден не близва,много съм притеснена!Мерси!!!

# 1
  • Мнения: 46 510
Не е задължително да е вода, може да харесва течност под друга форма - сокове, мляко и т.н. Ако изпива достатъчно количество от тях, нормално е да не ожаднява. Дъщеря ми е същата.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 421
Дъщеря ми до към 2 години не искаше въобще да пие вода.
Приемаше течности само като сокове, но и тях не в особено големи количества. Аз не пия много течности и тя явно е като мен.
После като се роди брат й, имаше период, в който гледаше от него(а той може постоянно да пие) и пиеше и тя. Сега пак е същото - едно шишенце с вода за цял ден не може да изпие.

Разказвам, защото не виждам кой знае какъв проблем - децата са различни. Е, хубаво е да пият вода, но като не искат ги заменям с други течности.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
племенника ми беше така и той към 2-та година почна да пие .....

# 4
  • Мнения: 2 907
Успокоявам се като чета, че и други не пият вода. Моето дете и то не иска да близне вода. Не обича и сокове, само мляко и чай.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 840
И моят не пие.
Мислех, че безобидно, но забелязах, че пишка по два пъти на ден и то след като аз го накарам. Като му измерих количеството отделяна дневно урина, изпаднах в ужас - 300 грама.
Дадох урина за изледване и се оказа с бактерии. Така се получавало, като се обезводнява.
Почнах да го наливам насила и започна да отделя нормално - 800-1000мл/нормално за възрастта/.
Сега пак правим контролна урина, за да видя как са нещата.Бактериите не бяха в количество за антибиотик и се надявам малко да се разкарат след оводняването, ще видим, де, може и да е била замърсена пробата.

Изобщо, искам да кажа, че не е безобидно да не пие достатъчно количество вода, особено ако не яде супи и манджи, както в нашия случай.

Карай го често да пие, по малко, но често, после ще привикне.Настоявай!!!

Само да допълня, че аз не визирам точно вода, важното е да поглъща течности.

# 6
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина се наливаше със страшно много вода, но откакто тръгна на градина спря да пие и в градината и в къщи. Често я подканям, но без особен ефект. Компенсирам със сокове и чайчета, макар че водата е незаменима.
Аз самата не обичам да пия вода. Знам, че е вредно, но само с газирано си утолявам жаждата.

# 7
  • Мнения: 809
И Стефчо не е фен на течностите. Още от бебе, вода не помирисваше, Успокоението беше, че е на кърма. Добре, ама и след това не пожела да пие. Та досега.
На ден му се събират 300-400 мл. течности.
Затова и пишка много рядко. Максимум 3 пъти, което ако се случи, направо съм доволна.
Засега не го насилвам, ама не знам дали да не опитам нещо?

# 8
  • Мнения: 819
Ами,не знам,ама тя и други неща много много не пие.Сутрин яде купичка мляко с Нескик или овесени ядки,после цял ден почти не се сеща за вода,сокове не пие,чай изобщо не ще и да чуе...И все е със запек,ужас!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 840
Отстрани проблема.Четох, че от запека се притискал пикочният мехур и особено ако е с малко урина в него, развитието на бактерии е много вероятно.
И аз не гледах сериозно на проблема, но от няколко дена изчетох тук архивите и се втрещих.

# 10
  • Мнения: 2 197
Това че не пие вода не е проблем. Децата са различни - някои пият, други - не.
Но това със запека е много сериозно. Не можеш ли да промениш по някакъв начин режима на хранене? Примерно да има повече течна храна (от рода на супа примерно). Можеш да пробваш за закуска нещо друго освен овесени ядки с мляко - примерно бисквити с мляко или макарони с мляко. Плодовете също са добро решение - примерно сега има толкова много цитрусови плодове, ако изяде 2 портокала това си е доста течност, отделно че е и много по-полезно от всякакви сокове.

# 11
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Синът ми пие вода като за световно(само за последните 20мин е изпил към 150мл.), но той и яде като за световно EmbarassedПонеже смятам, че водата е изключително важна за човешкото здраве(тя не може да бъде заместена от други течности!), когато се усетя, че скоро не си е искал водичка, аз просто си наливам чаша вода и понеже той прави това, което и големите, веднага ми доставя чашката си и чака да му я налея, за да пием заедно.И така процедираме!

# 12
  • Мнения: 819
Плодове рядко яде,портокали-забрави,единствено ябълки и киви

# 13
  • Мнения: 476
Моят син почти не пие вода, нито сокове, но пък пие по около 1 литър мляко на ден. Аз пък се чудя това нормално ли е.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нети е права водата е незаменима. Трябва да се пие вода. Соковете, чая, безалкохолните са течности, но те не заместват водата.

Общи условия

Активация на акаунт