Отговори
# 45
  • Мнения: 419
galadriel, почистих си пощата, дано сега да стане.

Нищо не става, обаче. Пише че си запълнила пощата си с входящи съобщения.

# 46
  • Мнения: 4 242
Честита ни нова чудно красива темичка! Благодаря за Изабелита и Бубето за което!   bouquet
Бубето днес цял ден на крака и едва сега сядам, благодаря за загрижеността на теб и всички останали питали за Ива и пожелали здраве!  Hug  bouquet
Елхата още не сме украсили и не знам какво чакаме, може би утре ще я свършим тази приятна работа  Grinning На всички празници ще сме си "у дома" (в квартирата имам предвид) семейно, като всяка година, много готвя и приготвям и обичам да сме си заедно, а който иска заповяда. А и семейството се увеличава вече, хубаво е да си имаме традиции.
Бяхме днес на лекар, Ива е с леко зачервено гърло, каквото е било, преборила го е за 24 часа и съм спокойна и щастлива! Heart Eyes
Бяхме и на консултация, пусна ми изследвания док, кръвното в норми, килата тоже. Мадамата е добре, около 2кг е, водите са нормални (вече не са в повече), развива се добре, с главата надолу си е. Пита ме дали имам контракции и тежест, особено покрай Ива, казах да и то най вече тия дни предписа ми при нужда Гинеприл (не съм сигурна дали го разчитам точно) за задържане, много помагал. Споделих и че много се върти детето и е неспокойно доста често, стори му се омотана пъпна връв около вратлето и май ръчичката е затисната, малко ме стресна с това и тоя дни отиваме при друг лекар пак да видим какво става. Гледа органи подробно, всичко изглежда чудесно. Плацентата била доста свежа още и не се очертава раждане скоро, а и помоли да задържа поне до 34 г.с.  Mr. Green, аз се съгласих охотно. Peace
Сега да взема да си лягам че едва гледам, с Ивеното боледуване ми се събират десетина часа сън за три дни.
Целувам ви всички!  Hug

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 259
здравейте, скъпи!
Нашата двойка също е тези, които съжителстват без брак. Не че следваме някаква мода, просто заедно сме от 13 години, 4 живеем заедно сами и някак нуждата от бракосъчетание постепенно изчезва с времето. Сякаш чакаме, и ние не знаем какво, нещо да се случи, че да се заженим, но времето тече, ходим на работа,..... и така. Като се замислям,  такъв знак е новината за бебе, но нас ни хвана много неподготвени. Страхотна,  прекрасна, голяма изненада. Но лятото при нас е особено неподходящ момент за такава екстра като сватба, тогава дори нямаме време да ядем и да спим защото сами си работим два магазина извън града. Та така реших аз, живот и здраве, като остана в града 3-4 месеца да организирам нещо както трябва, а не набързичко. Дано не се размие във времето, бих искала да съм в бяло.
Роси, умната! А и всички други, има си време за всичко.
mama avi, да не би случайно ти да си победителката от списание "Моето бебе и аз"? Не знам защо си го наумих.
 Прегръщам ви, пазете се! Призовавам ви към малко повече егоизъм Laughing!
Бургаския отбор, нямам търпение да ви видя в сряда на лекцията, струва ми се, че ще е много полезна - къпане и обличане на бебче

# 48
  • Мнения: 387
                МЕРИ добьр вечер , реших да проверя дали си писала по това време ,знам че се влкючваш и така се шокирах от новината ,която ни сьобщи ,че направо  ми се развали и настроение и докато го прочета на сьпругьт ми -понеже знае почти за всички ви и той- заекнах няколко пьти . От цялото си сьрце и душа ти пожелавам бебка да се оправи ,може би доктора да не е видял добре , надявам се да е достатьчно силна духом и да успее да се пребори скьпата ти рожба.
Обезателно пиши утре след прегледа да разберем какво е станало.
Целуваме те и ще се молим за вас горещо  newsm17   Ивка дано да не ти се разболява вече[  newsm17/color]

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 259
Мери, ти сигурно знаеш понеже много четеш, но да кажа аз. Попаднах на медицинска литература, където четох статия за усукване на пъпната връв, та там се говореше за опасност при двойна и тройна примка. Добре е, че лекаря това го е видял навреме, защото при приятелка го "установиха" при секциото. Настръхва ми косата какво можеше да се случи. Вярвам, че всичко ще се нареди. Дано Ива да не боледува, знам,че по-голяма тревога от болно детенце няма.

# 50
  • Мнения: 541
Привет момичета и момчета /разбрах че и татковци вече пишат/  Grinning

Много се трогнах като видях колко много пожелания сте изписали за мен и за бебетата, а капака на всичко беше и новата тема с моето име там. Едно огромно благодаря, обичам ви и ви прегръщам всичките.  Hug

Сега малко и за нас, станахме вече 5 членно семейство, винаги съм искала 3 деца, две момчета и едно момиче и ето че това стана. Аз съм добре още на 4 ден ме изписаха /раждането мина нормално, без никакви усложнения, разкъсвания и т.н./, но Явор и Александра ще трябва да постоят около 1.5-2 месеца в болница, това е разбираемо, те се родиха в последния ден на 7 месец и двамата по 46 см, и съответно 1550гр и 1450гр. Трябва да наваксат времето горе долу до термина. Дишат си самостоятелно, сега започват стандартните за повечето бебета спадане на теглото в първите дни, физиологична жълтеница и т.н. Ще ви информирам за подробности по нататък.
Аз естествено съм много притеснена, но гледам да мисля положително и се надявам всичко да е наред.
В момента гледам да си поддържам лактацията и даже взех да си правя резерви от коластра и мляко вече, като ги слагам във фризера. Ръчната помпа на Авент е невероятна, предния път такива неща не ми трябваха, но сега като бебетата не са ми под ръка и няма кой да цока мляко, това е невероятен уред. На който му се налага, горещо го препоръчвам, заслужава си парите.

Някой беше питал по колко на ден трябва да са подготвителните контракции/ не помня кой/ При мен лично беше така, още от 5-я месец започнаха около 4-5 на ден, постепенно взех по често да ги усещам, докато последните няколко седмици бяха на час по 1-2, понякога и 4-5, но това са безболезнени контракции. Ако са придружени с някаква болка ниско долу или на кръста, веднага звъннете на доктор, не е шега работа. А и всичко което ви притеснява и не знаете е добре да се съветвате с вашия доктор.

Ще трябва да оправям баткото, закуска , пишкане ,по късно пак ще пиша.

Стискайте ми палци днес  Peace

# 51
  • София
  • Мнения: 1 348
Здравейте, гледам всички сме с контракции.И аз да не съм по-назад - имам си. Установих ,че са най-вече когато правя сложни гимнастики с малкия (криене пода маста и такива), както и домакинските задължения.
Лекарите казват-почивка!
Бях при Марков вчера и последната ми надежда за мома угасна Simple Smile имам си снимка на пишок Simple Smile


Ергена е добре, но според Марков , ако не беше късно, би ми сменил термина за 1.2.2008.Каза, че в този късен етап на бременността термина не може да ми смени, но отговаря за тогава.

Естрела , браво на малчуганите. Прекрасни имена сте избрали!
Успешен ден на всички пожелавам!  Grinning

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 20:25 от Льонеберя

# 52
  • Мнения: 387
  Hugздравей естрела  Hug   Страхотно се радвам че си си в кьщи вече , вярвам ,че бебоците newsm04  сьс тези хубави имена  ще се оправят бьрзо ! newsm17 Целуваме те и лек ден на всички ! Two Hearts  Two Hearts  Two Hearts

# 53
  • Мнения: 552
Честито Естрелка още веднъж  Hug
Радвам се ,че си си вкъщи и вярвам, че и малчовците скоро ще се приберат  Peace
Кураж миличка и много късмет  Peace
А имената са страхотни...и аз винаги съм искала 2 момчета и 1 момиче,като първото от тях задължително да е момче /за сега е така, ще видим за нататък/.
А по въпроса за брака - ние сме от година и 2 месеца заедно, като от 1 година живеем заедно без брак.Този септември мойто човече ми предложи брак и много ме зарадва  Crazy Така че евентуално догодина и булка ,и люлка /само че в обратен ред/.Но не мисля ,че подписа е най-важното...

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Много се радвам за Естрелка,че вече е при нас и че бебоците са добре.Надявам се скоро и те да са си вкъщи и да радват мама,тати и батко. Hug

# 55
mersi za posre6taneto i 4e me vklu4ihte na 1 strani4ka.pozdravi na vsi4ki v tozi dajdoven den.

# 56
  • София
  • Мнения: 717
Добро утро! Grinning
Естрелка, добре си се завърнала в нашите редици, вече като горда мами на близнаци! Много красиви имена сте избрали! Да са ти живи и здрави!  bouquet
Добре дошли и на новите мами! Много лека и щастлива бременност им желая!
Мери, всичко ще е наред, само вяра и надежда! Praynig Hug
На всички пожелавам весело изкарване, страхотно настроение и смях, довечера при Галадриел!

# 57
  • Мнения: 105
Здравейте и от мен в новата страхотна темичка.
Естрелка радвам се,че си отново сред нас и дано малките слънчица наддават бързо и си ги приберете в къщи скоро Hug
Добре дошла на новата мама Благоева - сомо една молба, моля те пиши на кир.,освен ако нямаш проблем с компа.
За контракциите - имам си ги и аз.Както писаха и някои други мами,моите са около 10 на ден,но са нерегулярни и не са болезнени,така че засега нямам повод за притеснения.На 6.12. съм на ЖК и ще пиша повече.
Моето бебче също много се върти и мърда- направо ме побърква- и като прочетох поста на Мери се позамислих и аз- дали няма да се замота в пъпната връв? newsm78 Голямата ми щерка беше омотана 2пъти при раждането и незнам дали голямото шаване не е причината точно за това....Мери,теб на обикновен видеозон ли те гледаха или на 3Д?
Сега искам да питам мамите,които са ползвали бейбифон - коя марка е за предпочитане...абе въобще който знае нещо по въпроса да пише,моля ви...Свекър ми се е разбързал с подаръците и вече 2 пъти ми се обажда да пита, а аз все отлагам- извинявам се с това,че те имат гаранция и не е нужно тя да мине без да се ползва уреда, но май това няма да мине и този път....
Засега това е от мен и БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

# 58
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Добре дошла Естрелка! newsm51 Да са ти живи и здрави бебчетата, бързо да наддават, че скоро да си ги кърмиш у дома newsm04. Поздравления за избора на имена!

 Мери моята принцеса беше с двойна примка около врата в 21 г.с. и омотан крак, цялата пъпна връв я опасваше.Откриха го с доплер, на нормалния УЗ изглежда като сянка, но пак се различава. При последния ни преглед с 3д не беше омотана т.е. в 26 г.с. Док ми каза, че пъпната връв е достатъчно дълга и бебетата не са толкова глупави, че да си причиняват сами болка, ако нещо ги стяга започват да теглят в обратна посока Wink Аз естествено вече съм изчела сумати и литература по темата щото много се бях стресирала, оказва се нещо нормално за тези г.с., а и проблеми с омотаването настъпват в хода на раждането при няколко примки и бебетата се раждат , евентуално с асфикция /задушаване/
състояние, при което достъпът до кислород е спрян или ограничен поради различни причини, примерно от усукване на пъпната връв около врата.Едно спешно и навременно секцио оправя нещата.Въпреки , че имам позната лекарка която е родила и двете си дъщерички нормално с омотана пъпна връвоколж вратлетата... е малко били по синкави първите дни , но нищо страшно /това са нейни думи/. А и още нещо, ако притока на кислород и хранителни вещества не е достатъчен, бебето почти не расте и не едрее, като гледам твоята мацка добре наддава Wink
Варненки какво става със срещата? За кога остава през почивните дни или кога???

# 59
  • Мнения: 336
Estrella всички много се радваме за теб  Hug. Направи си чудесен подарък за празниците. Да са ти живи и здрави бебоците. Ти къде ражда?
Zuzulina и ние сме заедно от горе долу толкова време и да ти кажа изобщо не настоявам да имаме брак. Той май е по-настоятелен. Е искам да се видя с бяла рокля, да си направя хубав празник, а не поредното кръчмарско изпълнение. Но както са казали някои майки и при нас май ще е в обратен ред, но това никак не ме притеснява. Някак си не мога да си представя, че ще похарчим куп пари, които наистина са ни нужни и през цялото време ще си мисля колко много сме се изхвърлили и затова сме лишили и себе си и бебчо от нещо наистина необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт