Падат ми веждите и миглите

  • 17 154
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здавеите мами,
Извинявайте за латиницата,но нямам кирилица.От 3 месеца ми пада много косата.Между 150-300 косъма.Какво ли не пробвах и няма ефект.От един месец почнаха да ми падат и миглите и веждите.Много ме е страх.Притеснявам се да не остана бе коса,мигли и вежди.Ходих тук на доктор но той ми каза,че ми нямало нищо,без да ме погледне даже и че било нормално да ми падат веждите и миглите и 300 косъма на ден не били проблем.Косата се меняла всеки ден.Преди 2 месеца ми падна половината долна мигла,но израстнаха пак косъмчета въпреки че са по тънички и светли.Вчера както си седях на лаптопа изведнъж видях че са ми паднали 6 косъмчета от миглите.Моля ви,кажете ми какво мислите че ми е.Възможно ли е просто да ми се сменяват миглите и веждите и косата?Чакам да стане 21 декември за да се прибера в Бг,за да отида там на лекар.Сте полудея така.Благодаря ви предварително



-----------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 08:32 от Доня Туфиня

# 1
  • DE
  • Мнения: 967
А не можеш ли да идеш на друг лекар?
И на мен ми се случва понякога да ми падат много космите.
Може да е от времето, смяна на сезоните..

# 2
  • Мнения: 4 435
За съжаление незнам какво може да е.Но колкото и да пада косата всекидневно,300 косъма са прекалено много,също така и мигли и вежди.Ако нямаш възможност да идеш на лекар там,ще се наложи да изчакаш докато си дойдеш.Но според мене не трябва да губиш и ден дори и веднага да идеш на друг лекар.За мене това не е нормално.Чакам да пишеш с новини и стискам палци всичко да е наред. Hug

# 3
еми аз ходих при личната преди 3 месеца и тя каза че няма проблем.седмица след това ми се появиха две голи петна на слепоочията и ми падна половината долна вежда.Тогава пак отидох при нея и тя ме изпрати на пълна кръвна картина,но всичко беше ОК.След това ходих на дерматолог,но той не си направи даже труда да ми погледне косата,и каза хе нямало медицинска причина за моя косопад и всички останали глупости дето ми ги наговори.Проблема е,че тук в Holland не приемат косопада за проблем.Сега се прибирам на 21 за Бг и мисля да отида в някоя частна клиника за да направя пълни изледвания.Много се притеснявам.Мога да плача във всеки един момент.Писна ми всички косми да ми падат.Даже като се издухам в кърпичка и от носа ми падат космите,а тук на лекарите не им пука.Преживях през февруари голям стрес когато една фризьорка в Бг ми предоира косата и с коса до кръста останах със 6мм коса.Надявам се да не съм си навлякла някои тоталис.

p.p Петната на слепоочията ми се покриха пак с коса,но ме притеснява факта,че когато се реша падат доста малки косъмчета


--------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 08:33 от Доня Туфиня

# 4
  • varna
  • Мнения: 404
аз също не мога да ти кажа от какво ти падат толкова много косми,но мисля че трябва сериозно да се заемеш като да се прибереш в България и да си направиш изследвания!не ми се струва нормално  да ти падат миглите и веждите,явно има някаква причина!Може да е нещо безобидно и всичко да е наред!

# 5
  • Мнения: 146
 Възможно е да е от есенния сезон, но не до такава степен. Други причини могат да са интоксикация, нарушения в кръвта, или недостатъчност в организма, която е уловима от Китайската диагностика, но не и от класическата западна апаратна диагностика.

# 6
                Мога да предложа решение само от моята област - денталната медицина. Имах няколко такива случая и ще съм доволен да ти помогна.
                Ще те разпитам подробно и ще ти направя едно изследване дали в зъбите ти има данни за някаква инфекция, която да се разпространява из тялото. Струва около 50 лв и евентуално ще изключи или ще потвърди със сигурност моята идея. Ако съм прав и има данни за такова нещо, лекува се болния зъб или се изважда(ако не може да се лекува) и миглите, веждите и косата ти се връщат до една седмица в пълен обем!
                 Мога също да те изследвам за някои алергени, но това е само ако имаш анамнеза за алергии.
                Можеш да отидеш при всеки, но е хубаво да бъде кабинет по орална диагностика или дентален алерголог!
                 Успех! Hug


               

# 7
  • Мнения: 2 082
скоро четох,че може да е признак на диабет.в рода имаме момче,на което така започна да пада косата и миглите.казаха,че е някаква гъбичка,която е под кожата и яде корена на косъма...

# 8
  • София
  • Мнения: 1 783
Трябва да те прегледа дерматолог, да се прецени типа, по който губиш коса, да се потърсят инфекции на зъбите, синусите, автоимунно заболяване. Акупунктурата наистина има добър ефект, но трябва първо да се установи причината за косопада.

# 9
Благодаря ви много  :хуг:.Надявам се сега като се прибера в Бг да разбера каква е причината,защото вече неиздържам така.Сте полудея ако трябва още дълго да съм сама








---------------
Пиши на кирилциа!Ползвай КРЕДОР!

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 08:35 от Доня Туфиня

# 10
  • Мнения: 3 453
Добре е да посетиш също и ендокринолог! Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 150
При4ината е стресьт ти,който си преживяла февруари.

# 12
  • Мнения: 1 840
Честно да ти кажа (не съм специалист), малко ме притеснява това, че косопадът ти е гнездовиден - подсказва за "алопеция" - оплешивяване. Има опасност да окапе цялата ти коса. На една моя позната й се случи миналата година - започна да и капе косата на петна - първо от едно петно, което разшири диаметъра си и постепенно й окапа цялата, а също веждите и миглите. Направи си всякакви изследвания - на стоматолог, ПКК, ендокринолог, дори гастроскопия и колонскопия - лекарите не откриха причина за косопада, но и коса не й поникна. Опита и с акопунктура - пак нищо. От с ърце ти пожелавам да не е това!!!  Praynig Като си дойдеш в БГ, задължително трябва да посетиш:
- стоматолог (вече ти обясниха защо - човека е абсолютно прав - може и да е там причината)
- дерматолог
- гинеколог
- ендокринолог
- невролог (много е възможно да е от стрес)
и да си направиш пълни кръвни изследвания, както и изследвания на щитовидната жлеза.
Желая ти успех и дано да е нещо безобидно!  Peace

# 13
  • Мнения: 1 428
                Мога да предложа решение само от моята област - денталната медицина. Имах няколко такива случая и ще съм доволен да ти помогна.
                Ще те разпитам подробно и ще ти направя едно изследване дали в зъбите ти има данни за някаква инфекция, която да се разпространява из тялото. Струва около 50 лв и евентуално ще изключи или ще потвърди със сигурност моята идея. Ако съм прав и има данни за такова нещо, лекува се болния зъб или се изважда(ако не може да се лекува) и миглите, веждите и косата ти се връщат до една седмица в пълен обем!
                 Мога също да те изследвам за някои алергени, но това е само ако имаш анамнеза за алергии.
                Можеш да отидеш при всеки, но е хубаво да бъде кабинет по орална диагностика или дентален алерголог!
                 Успех! Hug


               

Теста на Гелен за откриване на фокална зъбна инфекция ли имате предвид.
 

# 14
ма болест, която се нарича алопеция. При нея по различни причини започва косата да окапва обикновено на кръгове, а след това мигли и вежди. Причините може да са хормонални или на нервна почва. Трябва на всяка цена да отидеш на лекар.

# 15
Pri men se poqvixa dve petna na slepoochiqta,no tam pak si poniknaxa kosamcheta.Na men kosata mi pada qlostno,ne na petna.Predi vreme m padna polovinata dolna migla,no i tam poniknaxa kosamcheta makar i po tanki i svetli.Parvoto koeto ste napravq kato se pribera e da otida da napravq vsichki pregledi i izsledvaniq.Blagodarq vi mnogo na vsichi   Hug

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох дано ти помогнат лекарите! Съгласна съм с останалите, че трябва да напрвиш множество изследвания за да се разбере причината. Не отлагай! Успех!

# 17
  • Мнения: 4
Два пъти съм получавала алопеция. Лекарите са безпомощни. Излекува ме Пешо Бързия от с. Сребърна, Силистренско. Той не е знахар. Бивш шофьор е по професия. Има стара семейна рецепта за лекарство което не дава на никой. Ходих три пъти до селото - на всеки две седмици. На третия път той ми пожела повече да не се видим и след още една седмица видях че ми расти коса. Това ми се случи два пъти за десет години. Той не може да лекува нищо друго. Това е единствената болест на която неговото лекарство помага. Не съм запазила негов телефон, но като влезеш в селото и питаш за Пешо всеки ще те опъти. Успех

# 18
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Според мен се виж с ендокринолог - може да е щитовидна жлеза или нещо подобно.

# 19
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Аз също преди две години страдах от гнездови косопад.Обиколих какви ли не лекари,но нямаше ефект,изпих и мазах с всякакви лекарства,но не помагаха.ДОкато разбрах за една позната,която е имала същия проблем и нея я е излекувал един селски бръснар- бай Ангел.Намерих този човек,маза ме два пъти с лекарство,което сам си прави и съвсем скоро косата поникна отново.Според него,а и според мен,проблема беше на емоционална основа,тъй като по онова време бях преживяла силен стрес.

Общи условия

Активация на акаунт