Rizatarun -хиперактивни деца

  • 12 693
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
Здравейте ,ползвал ли е някой Rizatarun ,на моя син го изписаха,но трябва да го поръчаме от Германия ,интресуваме в кой град в Германия го има .Моля ви пишете

# 1
  • Мнения: 107
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31498.0  Пиши в тази тема ! Надявам се да ти отговорят . Успех !

# 2
  • Мнения: 588
      Ето още една тема за Ризатаруна.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=225411.0

# 3
  • Мнения: 2 531
интресуваме в кой град в Германия го има .
Навсякъде!

# 4
  • Мнения: 126
Rizatarun-а се произвежда в град Равенсберг Германия,във Франция е известен със името Клирежил,в Испания си има трето име.Много внимавайте с този препарат той е по-скоро за дефицит на внимание.Активна съставка на лекарството е Дианол,като чисто химично вещество,приемайки го организма го трнсформира във Ацетилхолин,хормон,който е важен за концентрацията и достигайки до мозъка кара невроните да трептят по-бързо.Искай от лекаря,който ти го е изписал да ти обясни с какво помага за хиперактивноста,преди да ти го предлага като решение на проблема.

# 5
pri nas imenno tva e `e lipsva vnimanie ,trudno e da se raboti s nego,imenno poradi tazi pri4ina ,a znaete li dali moje da navredi.

# 6
  • Мнения: 1 710
При нашия гого имаше ефект относно концентрацията, но за сметка натова стана свръх активен. Ако детето е с хиперактивност може би трябва да се прилага внимателно.

# 7
При нас има хиперактивност,липса на внимание ,аутистични прояви,липсва говора като средство за комуникация, къде ли не сме ходили ,какво ли не сме изследвали и единственото което са ни казвали е работа с логопед и психолог,те пък от своя страна казват, че е трудно да се работи с него и единственото лечение което са ни назначавали досега е именно т'ва: Rizatarun и Tioridazin .длъжна съм да опитам ,Фори е почти на 6 години, а още неговори,напоследък все сънувам че ми говори а като се сабудя УВИ нищо само сън.

# 8
  • Мнения: 588
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31498.msg4454558#msg4454558
ето още едно мнение за Ризатаруна.
      Логопедът и психолога могат да работят с детето и без то да приема медикаменти, зависи дали имат необходимия опит и разбира се желание да помогнат. Peace

# 9
  • Мнения: 126
За Ризатаруна
Става с рецепта изписана от проф.Райчев.Купували сме чрез познати които ходят или живеят в Германия.Това е лекарство което се продава без рецепта  по принцип там
В Германия нищо не се купува свободно без рецепта,дори обикновен аспирин.В  случая е важала заверената от тук рецепта на проф.Райчев.

# 10
Давам го на синът ни за стимулиране на речевите способности, разбира се по препоръка на специалист-детски невролог, който ни увери, че по-никакъв начин няма да му навреди, напротив само би могъл да му повлияе позитивно. Закупихме го от Германия, Мюнхен,  чрез рецепта, 60 ампули по 20мл. струват около 30 евро. Нашият проблем е следният: синът ни е на 3г. 5м. но е доста пасивен в речта си, разбира всичко, всеки ден допълваме нови думи в речника, но ги използва когато той реши, не повтаря, когато го караме да каже нещо. Също така не прави изречения, изключвайки тези с думите дай и искам...Ризатарун давам от преди 20 дена, рано е да споделя дали има някакъв положителен ефект от него, но е факт, че видим напредък определено има, и в любознателността, и във вербалната комуникация, доста често неясно изразена, но все пак важното е , че я има, в мисленето... Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети. За сега не бих могла да кажа, че медикаментът му действа възбуждащо или другояче негативно, детето си е все същото...спи нормално, храни се нормално, ежедневието му в детската градина и комуникацията с децата е все същата. Незнам дали се дължи на медикамента или на израстването му, но от както взема Ризатарун стана по-възприемчив и по-старателен към заниманията в детската градина, започнаха да го хвалят за някой неща, докато преди често ми отправяха реплики, че не проявявал интерес, че не искал да се занимава с това или онова, а правел каквото той си науми. Доста се отплеснах:) Чао и имайте повече доверие на днешната медицина и на специалистите, работещи в тази сфера! Чао за сега!

# 11
  • Мнения: 2 531
Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети.
Логопеда и Ризатаруна не са взаимно заменяеми! Най добрия вариант е да комбинирате лечението с Ризатарун със занимания с логопед! Не само че не са излишни, но в случая стават и по ефективни!!!

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
В коя клиника изписват това лекарство и ми е интересно след като се спре какво става.

# 13
  • Мнения: 2 531
dorothy в  България ни е исписвано от невролозите! след като се спре / по принцип се прави курс на лечение, не се приема непрекъснато/  извстно време детето си остава по концентрирано, после става по разсеяно / т.е състоянието без лекарство/. Ако е предизвикало някакви странични ефекти / превъзбуждане/ то и те спират!

# 14
  • Мнения: 1 271
Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети.
Логопеда и Ризатаруна не са взаимно заменяеми! Най добрия вариант е да комбинирате лечението с Ризатарун със занимания с логопед! Не само че не са излишни, но в случая стават и по ефективни!!!

изказването на Вени е много вярно, така че ако имате възможности послушайте съвета й и започнете занимания и с логопед
успех

# 15
  • Мнения: 199
Здравейте,моята дъщеря е хиперактивно дете.На 7-годинки е. Имаме проблем с говоря като изказ на дълги сложни изречения,както и провеждане на разговор-да я питат нещо,тя да отговори и да продължи разговора.Иначе е много умна и любопитна.Много е контактна в смисъл,че обича да е близо до деца да се закача.Не е агресивна,но остава проблема с говора.Има желание да разговаря понякога пита разни неща.Аз за момента използвам основно продукти на т.нар.алтернативна медицина-хомеопатия,продукти на аква сорс.Работим с логопеди и психолози по 2-ма от вид плюс ресурсен учител.Има напредък,но аз все си мисля че не е достатъчно.Този препарат в каква степен точно повлиява върху концентрацията и подобряването на говора newsm78

# 16
  • Мнения: 126
oddy,съмнявам се,че и лекарите могат да отговорят на въпроса ти при положение,че това лекарство не се внася в България.Чувал съм,че помага за концентрацията,но за хиперактивноста не знам.Предлагали са ми го като вариант и то лекари от университетска болница,но при нашият случай беше напълно безполезно,не че сме го давали,но аз прецених след консултация с по-подготвен фармацефт,че е излишно за моето дете.

# 17
  • Мнения: 199
От ресурсният център от две години ме натискат да наложа медикаментозно "лечение" на Ана-Мария,само,че след всички мнения тук във форума в мен остана съмнение и абсолютна неувереност откъм това,защото срещам много относителни мнения и резултати.Колебая се #Crazy

# 18
Ризатарун/а не е панацея. Това е медикамент, предназначен първоначално за възрастни пациенти с деменция(именно при деменцията страда ацетил-холиновата невротрансмисия). Хиперактивността при децата със затруднения с говора се дължи предимно на това, че не разбират голяма част от външния свят и не се чувстват привлечени от обкръжението. Дайте си сметка- дали ще Ви е интересен филм на чужд език от който разбирате едва десетина думи, дали ще го изгледате докрай. Засега водещата терапия за тези проблеми е логопедичната работа. Медикаментозната терапия само улеснява научаването на новите неща от логопеда. Не е задължителна. Доказано е, че дори само при интензивна логопедична работа в мозъка се появяват нови асоциативни полета. Лично аз препоръчвам на майките на моите пациенти Сарженор. Хранителна добавка, има аминокиселини, подобрява биотонуса и мисловните процеси.

# 19
  • Мнения: 4 451
д-р Янева, от къде може да се набави Сарженор?
Ризатарум на нас не са ни изписвали. Лекар ни предписа ноотропил, но аз още не съм го взела. Притеснявам се. Няколко пъти питах в темата за хиперактивност, дали някой го е давал на децата си и как е повлияло на концентрацията им. Но не съм получила отговор. Иначе нашата психоложка ни препоръча да комбинираме нейната работа с медикаментозно лечение. Щяло да улесни самият процес на работа с детето. Мария приема само тиоридазин и неуробекс, като успокоителни. Не и помагат особено, все така активна си е. Confused

# 20
  • Мнения: 126
Ноотропил сме давали на два пъти.Първият път беше за кратко,около 10 дни,заедно с полвин таблетка Стазипин за да се намали превъзбуждането от Ноотропила.Вторият път беше две  години след това,някъде около 4 месеца го пиеше,този път без допълнително хапче.За това лекарство пише,че трябва да се пие поне 3 месеца за да се появят някакви подобрения,но подобренията при нас дойдоха след диетата.Някак си не ми се връзваше мнението на лекарите,че детето меже да го пие това с години а в листовката на лекарството едната страница беше заета само със страничните му действия,съжалявам,че не я запазих тогава.Не забелязах ефект от лекарството,все пак 4 месеца е сравнително малко време,но познавам семейство със хиперактивно дете,който също са давали Ноотропил за по-дълъг период доколкото си спомням,но и при тях добрите резултати дойдоха след минаване на БГБК диета.

# 21
  • Мнения: 588
         Mari_anka, ето тук прочети повече за Сарженора:
http://www.ecopharm.bg/lang_bg/product.php?id=34
        Притеснява ме това, че има енергезиращо действие и премахва чувството за отадналост и умора. А при ХА деца енергията им е в излишък.
        Но мисля, че е за предпочитане, защото е хранителна добавка, а Ноотропила е ноотропно лекарство със странични действия. Peace

Последна редакция: пн, 03 мар 2008, 16:43 от sladko pate

# 22
  • Мнения: 120
Да се влкюча и аз в темата.И ние сме давали Ноотропил.Дани беше на три години когато му го изписа пр.Райчев.Пи го близо година и половина в комбинация с тегретол и витамин Б6.Имаше положителен резултат.Логопеда споделяше че така може да се работи с него.След това професора ни изписа Резитаруна.Брат ми беше в командировка в Германия и му се обадих да ми го вземе.Първото което ми поиска той беше рецепта.Без рецепта не го дават.Пратих му рецептата от професора и тамошната аптекарка категорично му отказала да му го даде.Той ми каза че там било забранено да се дава на деца.Така и непосмях да му го дам.И сега продължавам да се чудя какво да му дам.Дани на моменти изпада в нервни кризи започва да хвърля всичко което ми е пред очите да пищи и да се тръшка може да продължи така с часове и нищо не е в състояние да го успокой.В такива моменти съм направо безсилна.Тъй че да се върна на въпроса вие преценете дали да го вземате.

# 23
  • Мнения: 4 451
Благодаря на всички, които ми писаха за ноотропила. Hug В момента приема тиоридазин, но нямам ни най-малка представа колко време може да се приема като продължителност и колко и дали се прави почивка. Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 2 019
Давам го на синът ни за стимулиране на речевите способности, разбира се по препоръка на специалист-детски невролог...
 Съветваха ме да започнем с логопед вместо с медикамент, но аз реших обратното, доверих се на специалист, а не на хорски съвети.
Аз не разбирам как може да се разчита само на медикамент за стимулиране на говора, след като е всеизвестно, че вълшебни хапчета няма. Съжалявам, но какво точно означава "хорски съвети"? Все пак логопедът също е специалист и той би следвало да прецени дали едно дете има нужда от  терапия. И както е писала veni-b, логопедът и Ризатаруна не са взаимозаменями!  Peace

# 25
  • Мнения: 199
След прием на такива лекарства кое смятате,че се подобрява при децата по-точно,не смятате ли,че ефекта е временен и реално детето се връща на изходна позиция след преминаване на въздействието им newsm78

# 26
Синът ми е на 4 години и  е хиперактивен.Предписаха ни ни Rizatarun ,но  се при последващ преглед се установи ,че не е подходящ за него.Ако някой се нуждае-може да да ми се обади-кутията е неразопакована,донесаха ми го от Германия миналия месец.Тел.0898 612195

Общи условия

Активация на акаунт