Спешно се нуждая от съвет!!

  • 3 400
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 701
Могат да ти върнат детето ... стига да го решат .
За теб/ явно/ е по-добре да я прехвърлят в яслена група отколкото вкъщи. Thinking
И Не не съм съгласна , че е тяхно задължение да я научат на това , все пак това е детска градина , а не ясла . От друга страна не е много редно да прехвърляш собствените си отговорности на друг , все пак ти не се се справила с проблема 3 години !!! , а очакваш учителките да се справят с дете което познават от 1 месец?!
Задължение на учителките е да наблюдават процеса да преминава безопасно и максимално да го улеснят .
В яслата са лелки / медицински сестри/ и "това "/ възпитание на лична хигиена /  е тяхно задължение .
Като съвет мога само да ти кажа , че малкия също се "разделяше" с акото ....  всеки път му казваше "чао" и махаше с ръчичка , пускаше водата и миеше ръчички....... нещо като ритуал  свързан със този специален случай.... а и не обичаше гърнета само в тоалетната като големите  Simple Smile
успех в начинанието !   bouquet 


Извинявай звучиш като учителка от детска градина!Такава ли си?Не е заяждане просто ми стана интересно.
Проблема с изхождането е особено деликатен при малките деца,явно ти си го нямала с твоите /дай боже/!
Майката търси съвет как да се справи с проблема,а получава назидание от твоя страна...
И що за педагози са тези,които поставят срок от 1 седмица детето да се научи да се изхожда...  Shocked?

# 16
  • Мнения: 9 052
Теzи жени са специалисти детска педагодика, те се zанимават с много деца и трябва добре да раzбират детскиет проблеми от всякакъв характер и те трябва да наемрят решение и да иzпробват раzлични варианти.
Моето не иска да ака на тоалетната , когато е болно, под стрес се срамува . Опитай да му обясниш, че и мама ака, дай му да пусне водата, кайете на кото чао, обясни му и то така да направи, zа да пусен водата, да покаже на някоя играчка как се прави, да пусне водата. Представи го като интересно и приятно zанимание и игра , zа да не го свърzва само с упреци, стрес и срам.
Ей ама че мърzеливи лелки  в теzи градини Sick

# 17
  • Мнения: 1 320
Извинявай звучиш като учителка от детска градина!Такава ли си?Не е заяждане просто ми стана интересно.
  не не съм ! Но имаше проблем в съседната група ...почти като този и г-жата беше длъжна да престоява по половин час , че и повече на саме с едно детенце , докато другите деца ...... ами те явно не са "важни " или "специални" или там както искаш ги наречи 29 на грижите на лелката / дано не е заета с личните си отговорности / за да може на 1 да се обърнат специални грижи .
Както вече поясних това е част от работата на лелките в ЯСЛАТА , не в детската градина !? Не стига , че имат децата по 6 предмета за учене / в 1 група!/. Нека някои неща да ги свършим и родителите . Все пак да си родител се иска търпение и внимание! Ние гледаме 1,2,3,...5 деца . А ако в групата са 3 с някакъв специфичен проблем / може и на като този/ какво става?

# 18
  • Мнения: 1 320
Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.
и отговора е ДА!
Някои деца имат такъв проблем от самото си раждане ... затова има и специални схеми на захранване и близко присъствие на мама  или друг човек през 1,2,3, годинки докато детенце придобие лични навици и хигиена.
Ако се правим че нямаме "проблем" докато не ни поставят на тясно , не значи че такъв не съществува. 

# 19
  • Мнения: 9 052
Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.
и отговора е ДА!
Някои деца имат такъв проблем от самото си раждане ... затова има и специални схеми на захранване и близко присъствие на мама  или друг човек през 1,2,3, годинки докато детенце придобие лични навици и хигиена.
Ако се правим че нямаме "проблем" докато не ни поставят на тясно , не значи че такъв не съществува. 

има проблем и той е явен, но ако мислиш, че решението му е иzолиране на детето и държане с него по специален начин и пращането му в яслата  ... това освен да zадълбочи проблема на детето няма да допринесе с друго.  Но нали не е твоето дете , дай да го пратим в яслата.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда...при НОРМАЛНИ обстоятелства и с НОРМАЛНИ педагози - те щяха да са тези предложили решение на този проблем.
А не: "Връщаме ви го - оправете си го..."

vpam, много е лесно да се извиняват учителките с това, че видите ли имат още н-броя деца... Ми те всъщност за нищо не носят отговорност - като се почне от това, че искат децата с удобни за обличане и събличане дрехи и се свърши с това, че и при най-малкия проблем с детето - той не е техен проблем. Те педагози ли са или греша?

С нищо не помогнах на авторката, но ми е супер гнусно от такива 'детски педагози'.  Sick

Дариа 'храни' рибките с акото си.  Mr. Green

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 221
Тук се изкушавам да запитам - от мига на раждането ли трябваше да започне справянето с "проблема"? За да говорим за три години все пак.
и отговора е ДА!
Някои деца имат такъв проблем от самото си раждане ... затова има и специални схеми на захранване и близко присъствие на мама  или друг човек през 1,2,3, годинки докато детенце придобие лични навици и хигиена.
Ако се правим че нямаме "проблем" докато не ни поставят на тясно , не значи че такъв не съществува. 


Не зная ти какво имаш предвид под "такъв проблем" - от мига на раждането си не могат да акат на гърне ли?
Моят син нямаше абсолютно никакви проблеми от новороден / е, за акане на гърне не би ми хрумнало да го пробвам, така, че това го изключвам изобщо от схемата Laughing/ - нито хранителни, нито отделителни. Това не попречи да има проблем при отказването на памперса.

А аргумента, че заради едно такова дете не може да се обърне внимание на другите деца, освен, че е крайно егоистичен, е и неуместен.
Ако нещата стоят точно по този начин, може би трябва да се дири решение на управленско, организационно, образователно или каквото и да е там ниво. След като възпитателите не могат да отделят НУЖНОТО внимание на всяко едно дете - да увеличат персонала или да намалят групите.
Но да се жертват специалните потребности на едно дете, защото потребностите на другите не могат да бъдат задоволени е несериозно. Освен ако не сме водени от количественото начало.
Или принципът на естествения подбор.....

# 22
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
За съжаление не мога да съм ти от полза. Алекс не ходи на градина, а и от малка / бързо се научи, не съм я тормозила , но малко преди 2 год. правеше всичко на гърне, без памперси и напикавания / си върши нуждите без да съм имала проблеми.
Съветвам те, просто да си по- спокойна и да й обясниш,  че е хубаво да сяда на гърнето или тоалетната да си върши работата. Момичета са дали идеи за обяснение.

Но и тук съм съгласна с мненията на dodo_dodo . Винаги на място с разумни и точни обяснения. Simple Smile

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен на госпожите не им се занимава и те заплашват. Как така ще върнат дете с добро интелектуално развитие назад, само за това , че се нааква. Ами те първолаците не повтарят първи клас а градините големи методи имат бре. Не се притеснявай мила, аз за съжаление не мога да ти дам съвет(мойто го научих на гърне от 6 месец) единствено те подкрепям, но другите майки са ти дали много примери пробвай пък може да се получи. Hug

# 24
  • Мнения: 127
Аз купих гърне,използвахме го около 2 дена в къщи и после го занесох в детската градина. Тя е много ентусиазирана от него,защото си е лично нейното гърне с кученце/ има малка картинка с куче/. От тогава никакъв проблем. Успех и на вас   bouquet

# 25
  • Мнения: 22 835
Но и тук съм съгласна с мненията на dodo_dodo . Винаги на място с разумни и точни обяснения. Simple Smile
Peace

# 26
Благодаря на всички ,които ми отговориха:) Аз за съжаление или не:) самичка от първият ден си гледам детенце.Просто наистина няма кой да ми помогне.Освен таткото ,но той е по цял ден на работа.Ние се учим да бъдем родители от самите деца,затова е напълно нормално да съм направила пропуски и да не съм се справила с всичко.Наистина в детската не са длъжни да мият наакани дупета,но мисля,че щом детенцето има някакъв проблем би трябвало да помогнат.Тя просто е с много силен и непоклатим характер,дори и да звучи странно за тази възраст.Осъзнава всичко и никакви хитринки и положителни манипулации не и минават:)
Ще опитам някои от нещата предложени тук защото не съм опитвала с тях:)
Радвам се,че така бързо откликнахте на молбата ми и ще използвам случая да попитам има ли мами от ж.к "Гоце Делчев" защото никого не познавам тук и наистина тези 3 години съм съвсем самичка.
Желая весел ден на всички:)

# 27
  • Varna
  • Мнения: 333
Благодаря на всички ,които ми отговориха:) Аз за съжаление или не:) самичка от първият ден си гледам детенце.Просто наистина няма кой да ми помогне.Освен таткото ,но той е по цял ден на работа.Ние се учим да бъдем родители от самите деца,затова е напълно нормално да съм направила пропуски и да не съм се справила с всичко.


Nayana не се обвинявай, че не си се справила добре като родител. Не всички деца са еднакви. Някои имат нужда от повече внимание.   bouquet
Аз не мога да ти дам съвет по твоя проблем, освен да пробваш предложенията на мамите.
По други причини ми се наложи да се консултирам с детски психолог. / миналата седмица пусках тема тук/  Ако не намериш решение на проблема може да се консултираш и ти. Дават много хитри идеи. При нас има полза, а и в градината явно започнаха да обръщат повече внимание.
Не позволявай да те заплашват, че ще ти върнат детето. Мисля че с общи усилия ще намерите решения на проблема.

# 28
  • Мнения: 9 052
Nayana , супер си си, а на малката ако само това и е кусура , лелките могат само да се радват  Wink
Можеш да опиташ zа иzвестно време по праzниците, когато няма да ходи на градина да успокоите малко нещата, zа да не се чувства принудена и притисната и лека полека да я прилъжеш с някой трик.
Успех.

# 29
  • София
  • Мнения: 11 701
Nayana в никакъв случай не се самообвинявай!Идеални родители няма,както няма и идеални деца.Всички допускаме грешки,по-големи или по-малки на някакъв етап от отглеждането,развитието и възпитанието на децата ни!
За твоето дете ти си най-добрата майка!!!
За задълженията на персонала в детското заведение не ми се коментира...
А що се отнася до мамите от ж.к.Гоце Делчев погледни в темите по градове и квартали.Там не може да няма мами от твоя район.
Успех!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт