Налага ли се да занимавате детето с нещо, докато го храните

  • 2 435
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Да, от доста време е така. Но синьт ми не се развли4а с телевизия и реклами, обикновено една льжица( вилица) вьрШи работа. Някоя коли4ка, дистанционно или едно старо портативно радио действат в момента. А като бебе така послуШно и добре се хранеШЕ..

# 16
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Аз като беше по-малка дебнех да почнат рекламите по бтв и тогава почвах да я храня. Иначе не успявах да се справя.
Сега обаче за да яде ми се налага да спирам телевизора, защото седи с втренчен в поредните реклами поглед и въобще забравя за какво е седнала.
Проблема е че като изяде два три залъка и почва да си играе с храната, да рови из чинията, да изсипва яденето навън и др подобни. Като я питаш ще ядеш ли още ти отговаря "остави ме аз папкам", обаче ровенето продължава, ако прибера яденето ревва, че била гладна. Нещо не можем да влезем в ритъм.

# 17
  • Мнения: 121
При нас положението е по някога, не винаги. Само когато аз реша, че съм наготвила нещо вкусно а тя даже не желае да го опита, та за да го опита поне се налагат разни забавления, но не пред телевизора, защото в кухнята няма телевизор Grinning .
А госпожица Никол яде само в кухнята, винаги когато съм и давала някъде другаде да се храни задължително всичко е на земята  Sad

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 788
Цитат на: Vivi
Още откакто Иво започна да яде пюрета не мога да го нахраня, ако не се отплесва с някоя играчка, книжка, реклами, "Шоуто на Слави".....-и така до ден днешен. Знам, че не е правилно, но иначе изобщо не отваря уста. Вече знам почти под час кога и по кой канал започват реклами, знам ги почти наизуст..... При вас как е?


Все едно аз съм го писала!  Grinning

# 19
  • Мнения: 7 821
Ами зависи какво им давам да ядат  Wink , ако е нещо полезно  Simple Smile  се налага да давам, ако е нещо вкусно Дани ме подсеща с "ДаааайДаааааайДааййй"  Simple Smile .
При нас много помага да седнем всички заедно да ядем, тогава и децата ядат с видимо по голям апетит.

# 20
  • Мнения: 6 206
99% се налага...
Трябва да му дам нещо да се занимава, все забранени неща примерно верото или опаковка от лекарства.
Да си ги врътка в малките ръчички.
Също музикални играчки за фон. Въобще цял ритуал си е.
Лошо. Мисля си, като тръгне на ясла, кой ще го занимава толкова. Ще го оставят, колкото ял, ял.
Но пък иначе ми перка ръката и върти главата, няма хранене. И не става номера с оставянето да огладнее.
Ако го оставя да яде по желание, за цял ден ще му се събере 200 гр. Close

# 21
  • Мнения: 4 187
Трябваше да има отговор ПОНЯКОГА! При нас е така! Wink

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
преди да тръгне на ясла се правех на маймуна. Занимавах го с какво ли не...сега обаче е станал като ученик само като си види пшаничката и като кученце се върти около мен. Не знамз ащо така това дете прави Rolling Eyes ?

# 23
  • Мнения: 488
Засега не занимавам с нищо, яде си лакомо и послушно, като се насити, започва да се върти и изпъва, и това е знак да спираме.
Ама знам ли... какво ме чака по-нататък... Sad

# 24
  • Мнения: 3 211
До преди 7-8месеца беше така, беше някакъв кошмар, страшно злояда, бях се превърнала на клоун, то книжки, играчки, кубчета, песни, приказки, накрая ми втръсна и реших да я оставя колкото яде-толкова. На 1г.3мес.започна да яде абсолютно сама и толкова й хареса, че не се налагаше да я занимавам с нищо. И сега още е золяда, което не го иска-не го иска и това е, дори и реклами да има, и песни да пеем, пак не яде. Сега сядаме всички на масата вечер и на обяд(съб и нед) и всеки си яде сам (е пак отвреме на време й бутам нещо в устата Laughing , ако й хареса, го яде, ако не плюе или хвърля на земята)
Не насилвайте децата си да ядат! Само родителите са виновни за злоядите си деца. (от опит го знам)

# 25
  • София
  • Мнения: 2 958
Да,занимаваме се с играчки или гледа Cartoonnetwork.Знам ,че е вредно ,но иначе постоянно се върти и храненето става ад....
И това ще отмине Laughing

# 26
  • София
  • Мнения: 15 218
StaM, не мога да се стърпя вече-това на аватара ти ли си или Сафи Марсо? Гледам-нова снимка-пак Софи Марсо, обаче май-май си ти.......

# 27
  • Мнения: 3 932
Занимаваме се с нещо-играчка или хлопаме по др. чиния..., а пък ако пуснат и реклами, още по-добре...

# 28
# 29
  • Мнения: 6 472
Ох, това с яденето ни е болна тема от раждането Cry  
В началото трябваше да се забавляваме, бърем хапне нещо, а сега трябва да се махат всякакви дразнители, за да не се разсейва Sad  Абе каквото и да правим, все не яде Imp

Общи условия

Активация на акаунт