Държавен служител-полагал му се един ден

  • 2 524
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 097
Е, нали затова е КТ. Поне в държавните учреждения трябва да се спазва. По КТ се полагат дни за празник на детето - значи шефът е длъжен да ги даде!
Иначе не само държавните служители, но и всички, които работят по трудов кодекс трупат неизползвани отпуски. В предишната фирма, в която работех, всеки напускащ имаше между 80 и 150 дни неползвани...

Държавните служители не са по трудово правоотношение, т.е. по Кодекса на труда, а по ЗДСл /Закона за държавния служител/.

Едно от предимствата на държавната администрация е възможността да си ползва човек спокойно отпуска. Поне при нас е така. Лятото излизаме в дълги отпуски - месец-два, но и през останалото време няма проблеми.
Отпускът /като размер/ никак не е малък. Особено ако работиш дълги години ти се натрупва. Аз миналата година имах около 150 дни натрупани и по-голяма част от тях си ги ползвах след изтичане на майчинството ми.

# 16
  • Мнения: 2 013
Да, Нати, права си за Закона за държавния служител. Аз по инерция написах КТ.
Най-големи отпуски имат военните, струва ми се.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Едно от предимствата на държавната администрация е възможността да си ползва човек спокойно отпуска.

Беше Confused При нас е станало бетер частна фирма. Лятото имах нужда от десет дни, имах си резервации и всичко, имам отпуски да взимам още от майчинството!!!, преди две години, и накрая ме пуснаха само 5 Tired

# 18
  • Мнения: 165
Най-големи отпуски, мили мацки имат онеправданите учители.....
Това е най-привилиегораната категория служители/работници.
А не тъй нар. държавни служители.

# 19
  • Мнения: 1 763
Ако на държавния служител детето му е родено на 29.02- голямо прецакване...

Общи условия

Активация на акаунт