Гинко билоба ?

  • 64 854
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 339
Здравейте всички! Исках да питам дали някой е ползвал гинко билобата и кой вариант е най- добър. До сега изпих 2 кутии от гинко билоба + женшен - жълти с едни китайски йероглифи. Утре ги свършвам и искам да знам какво пиете вие и с какво мога да ги сменя ( не си ги взех аз- харесаха ми ,но мисля да разнообразя) .Днес чух за един вид МАХ със подарък чаша.Някой да знае повече и кой вариант е най- удачен- хапчета , шишенца концентрат, разтворим и на коя фирма? Благодаря Ви

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 19:47 от _Rossy_

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
дали изобщо имат ефект- по специално за умствената дейност ( имам мн изпити  Cry ) .

Едно време си взимахме изпитите с учене. Сега явно младежта е по-напреднала и това става с гинко-билоба. Ама все си мисля, че каквато и опаковка да вземеш, ако не почетеш малко няма да стане.

# 2
  • Мнения: 2 761
Гинко не съм пила,но знам 4е подобрява концентрацията,4исти тежки метали от мозъка.Имам един 4ай,мисля да го по4вам.
Жен6ен пия от няколко дни.4етох оба4е,4е за зимата по-подходя6т бил 4ервения,пък аз имам белия.Всъ6тност малко се съмнявам в ка4естото му,впредвид на това,за какви цени може да става дума.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 16:31 от Omega

# 3
  • Мнения: 16
Момичета, дали сте учили някога правопис?
Не се ли сещате поне да си проверите написаното преди да публикувате?

# 4
  • Мнения: 16
Rossy   и Omega имам предвид с правописа.

# 5
  • Мнения: 2 761
Момичета, дали сте учили някога правопис?

Някога сме у4или,да.Сега по-спокойна ли си,или пак не6то не е наред?
Ако не е-мога да си изтрия вси4ко написано даже,то и без това не е важно.

# 6
  • Мнения: 3 157
дали изобщо имат ефект- по специално за умствената дейност ( имам мн изпити  Cry ) .

Едно време си взимахме изпитите с учене. Сега явно младежта е по-напреднала и това става с гинко-билоба. Ама все си мисля, че каквато и опаковка да вземеш, ако не почетеш малко няма да стане.

 PeaceТо момичето искаше да пита какви варианти гинко има на пазара(според мен),ама толкова тъпо си зададе въпроса,че няма как да се избегнат подобни забележки:))))).За правописа също съм съгласна,че е срамно за големи хора да не могат да напишат едно изречение като хората,авторката мисля,че още от сега е обречена за тия изпити...
Иначе по въпроса-влизаш в най-близката аптека и там ти изброяват към 20 варианта-различни фирми,цени,концентрация на гинкото,комбинации с какво ли не....

# 7
  • Мнения: 339
Първо не мисля, че съм си задала въпроса тъпо , а и от написаното се разбира какво имам в предвид.Смятам, че това не е мястото където да се критикува правописът ми, а тези които са направили забележки- Благодаря ( от скоро се върнах в България и още не съм привикнала). Второ, аз не исках Гинко Билоба, за да помня, вместо да уча.Пиех го първо за оросяването и скоро разбрах, че спомага и концентрацията.Достатъчно съм разумна, че да си науча, а не да пия хапчета.Трето питала съм в аптеките, просто питам Вас кой е по-добър, ако случайно сте използвали- за препоръка.И все пак на тези, които са дали съвет - Благодаря за вниманието  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз пия в момента Selenogin.Дадоха ми го като най-добрия вариант на Гинко билоба.
-Ginko Biloba-90ml
-Selenium-100мg/екстракт ор райки орех/.Много добър антиоксидант...
Simple Smile

Забравих да кажа,че се пие само по едно на ден.

# 9
  • Мнения: 339
Аз пия в момента Selenogin.Дадоха ми го като най-добрия вариант на Гинко билоба.
-Ginko Biloba-90ml
-Selenium-100мg/екстракт ор райки орех/.Много добър антиоксидант...
Simple Smile

Забравих да кажа,че се пие само по едно на ден.
a колко струва и колко таблетки са вътре?  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
2 блистера-60таблетки,за 2 месеца значи.
22 лв.

Може и по един блистер да си взимаш:)

# 11
Струва ли си да се купуват таблетки. По е добре да си гледате едно дръвче Ginkgo Biloba и  си правите чай от листат му./ може и в саксия/. i_mihaylov@dir.bg

# 12
  • Мнения: 82
Препоръчвам продукт на китайската медицина във вид на пюре от гинко.Детето ми го пие и съм много доволна.Бурканчето е 90гр. и струва около 35лв.Взимам го от вносител- ЕТ "Димитър Кожухаров"гр.София ул.Братя Миладинови 104 до втора градска б-ца,тел-8314664 и 9311095 там има една много мила и компетентна жена и ще ви отговори на всички въпроси.Успех

# 13
Защо не си  купите едно малко дръвче в саксия и да си пиете чай от листата му. Ще се радвате и на едно хубаво озеленяване в градината си  или на терасата Simple Smile .

# 14
  • България, София
  • Мнения: 16
Здравейте,

Предполагам няма да е проблем, от аптека да се закупи, без лекарско предписание?  newsm78  Mr. Green

# 15
  • Мнения: 3 634
По лекарско предписание по време на изпити съм пила SargenorPeace

# 16
  • Мнения: 186
Нямам мнение какво Гинко да се пие, по-точно мисля че не помага много.

Обаче, ако минавате през Варна, посетете Шишковата градинка (на 50 метра от Морската градина). Там растат две прекрасни, високи Гинко дървета. Красиви и пролет и лято. Наесен всички листенца са еднакво светло-жълти и падат в една нощ всичките все така жълтички.
Лошото е, че също за една нощ в края на лятото падат и всичките плодчета, и ако не  се изметат е ужасна воня на другия ден.

# 17
  • Мнения: 3 157
Нямам мнение какво Гинко да се пие, по-точно мисля че не помага много.


 ShockedУникално изказване-как стигна до извода,че няма ефект,като изобщо не знаеш какъв е ефекта?"))))))
Като ззастанем под дървото и го позяпаме какво трябва да се случи след това?
И изобщо ти знаеш ли коя част от дървото има лечебно действие?

# 18
  • Мнения: 2 110
Пила съм ,заради слабо оросяване на крайниците. Не разбрах да има някакво действие !

# 19
  • Мнения: 657
Скоро говорих с един колега от САЩ точно за Гинко билоба и има ли някакъв ефект.Напоследък все повече чета,че въпроса е спорен и май ефект няма никакъв.Работя в аптека и има много видове лекарства с гинко.Според мен най добро  е това на Натурфарма 100 мг 50 капс за около 18 лв.Повечето са с концентрация 40 мг.

# 20
  • Мнения: 186
Нямам мнение какво Гинко да се пие, по-точно мисля че не помага много.


 ShockedУникално изказване-как стигна до извода,че няма ефект,като изобщо не знаеш какъв е ефекта?"))))))
Като ззастанем под дървото и го позяпаме какво трябва да се случи след това?
И изобщо ти знаеш ли коя част от дървото има лечебно действие?


шоколадче , обърни внимание, че съм написала "Нямам мнение какво Гинко да се пие", а не "Нямам мнение за какво Гинко да се пие". Така че коментара ти е за нещо което си мислиш, че си прочела в поста ми. Ами внимавай, де!

Да, в други държави го пият по от отдавна и преди нас в Бг са се сетили да правят изследвания дали помага за памет, мисловна дейност и др. подобни (нали се сещате: 1000 пациента пият гинко и 1000 пациента пият захарно "хапче", и така 2-3 години - накрая правят тестове кой колко е умен и паметлив) Та еднакви резултати показали и двете групи.

# 21
  • Мнения: 580
По лекарско предписание по време на изпити съм пила SargenorPeace
Здравей ,на мен също джи-пи-то ми изписа  "Сарженор " за 15 дни по 2 ампули ,но не я попитах колко дълга е почивката между два курса на прием ?
ПП При теб имаше ли ефект ?

# 22
  • Мнения: 3 634
По лекарско предписание по време на изпити съм пила SargenorPeace
Здравей ,на мен също джи-пи-то ми изписа  "Сарженор " за 15 дни по 2 ампули ,но не я попитах колко дълга е почивката между два курса на прием ?
ПП При теб имаше ли ефект ?

Не си спомням колко ампули са в опаковка, май 10бр. Изпих 1 опаковка -  по 1 ампула дневно сутрин. На мен обаче ми дойде доста силно и на третия ден започнах да заспивам все по-трудно, кипях от енергия. Пих ги през ден до края. Повече не съм си купувала защото вкуса ми е неприятен.

# 23
  • Мнения: 580
Фър-р-р Бъз-з-з ,благодаря за отговора  Heart Eyes .В опаковката са 20 ампули ,питах за паузата,защото се притеснявах ,че няма да имат ефект и ще се наложи да повторя курса ,но определено ме обнадежди.  bouquet

# 24
Опитайте на фирма "Сафети".100% чист екстрат,100 капсули.Дава отличен резултат още на 7-я ден.Намира се само в софийските аптеки.

# 25
  • Мнения: 7
Пробвай с Red Bull аз го пия по време на изпитна сесия и ми действа добре

# 26
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
По-добре яжте орехи на корем - правят чудеса за мозъка, пък са и естествени, в тях няма добавки и т. н. с неясен произход. Всеки ден по една шепа орехи правят много повече от гинкото и всичките му производни.

# 27
  • Мнения: 3 157
Аз много обичам орехи и си ям редовно,но все пак да питам-с какво са по-добри от гинкото?Орехите,съдържат йод,доколкото знам,а гинкото е съвсем различно по състав.По какъв показател орехите са по-добри?

# 28
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ето една статия с какво са полезни орехите: http://bulgarian.cri.cn/1/2008/11/19/1s78177.htm
Имах предвид, че винаги е по-добре човек първо да се пробва с естествени, натурални продукти. А всички лекарства и добавки, колкото и да са полезни, съдържат и съставки, които малко или много са вредни.
А и не е гарантирано, че ще помогнат. В тази връзка се сетих за една позната, която разказваше за майка си. Много забравяла жената и й купили гинко билоба. Пила го няколко дни и накрая се похвалила на комшийки: "Бях много зле, ама откакто пия гинко бирема, съм много по-добре."

# 29
  • Мнения: 3
На 50 съм.От провинцията.Срещам трудности при запомняне.Посъветвайте ме какъв вид Гинко Билоба да пия,а също и по колко на ден?Благодаря предварително.

# 30
  • Мнения: 1
Здравейте.
И аз имах проблеми със запомнянето, Гинкото имаше слаб ефект. Търсих в нета по чужди сайтове и се оказа, че има някакви добавки, които се наричат ноотропици и от години се ползват в Щатите и по света. Не само за памет, а и за учене, обработка на информация, креативно мислене, концентрация. В БГ ги намерих тук - dobavki-guide.com. Някой ползвал ли е подобни, и дали са ефективни и безопасни? Мерси

# 31
  • Мнения: 57
запис да следя темата,
че и аз се интересувам
за концентрацията, а на
последък много ми убягва
и не е много добре това Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт