Лактогенен 4ай и намаляне на кьрмата.

  • 2 083
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 210
Много сьм озада4ена и обьркана.Порь4ах от БГ да ми пратят лактогенен 4ай /Бьлгарски/ за да ми увели4и кьрмата,а пьк откакто го пия тя взе 4е зна4ително намаля.Допреди да го пия вси4ко си беше ОК.Незнам дали пьк не сьвпада това с лактационната криза и аз да обвинявам 4айят  за това намаление на кьрмата.И друго ми направи впе4атление бебо си акаше редовно всеки ден,а сега през ден и ака за световно по2-3 памперса пьлни с ако.Да не би пьк да е от нещо друго newsm78 Направо незнам какво да си мисля Rolling Eyes
Ако някой знае нещо моля нека да ми пише.

# 1
  • Мнения: 911
Не, мила, просто е изключено от чая да е намаляването на кърмата. Всички подобни чайове съдържат семена от копър, анасон, които действат отпускащо и успокояващо. Опитай се да потърсиш някакво друго обяснение за намаляването на кърмата.
Един съвет от мен - дори да не си жадна, около 30 мин. преди всяко кърмене и непосредствено след него, изпивай по една чаша вода (или друга течност).

# 2
  • Мнения: 3 810
И друго ми направи впе4атление бебо си акаше редовно всеки ден,а сега през ден и ака за световно по2-3 памперса пьлни с ако.

Щом си ака дечко, какво те притеснява? Значи има какво да ака...
Не разбрах също защо си започнала да го пиеш, щом всичко е било ОК newsm78
Моят начин за увеличаване на кърмата беше- по 1/2 тенджера овесени ядки. Освен че увеличава лактацията, действа добре и на перисталтиката Grinning

# 3
  • Мнения: 2 829
А как разбра че ти е намаляля кърмата? Ако са ти омекнали гърдите-нали знаеш, че това е нормално и е дори  повод за радост? Ако бебето иска да суче по-често и по-дълго-просто му давай. Следи напишканите памперси. Ако си пишка нормално-значи всичко е наред. Иначе, към втория месец повечето бебета започват да акат по веднъж на ден, или дори по веднъж на 3-4 дни-и това също е нормално. Малко е шашкащо-както ака по 100 пъти на ден и изведнъж-пропуска цял ден без да ака!
Пиши все пак кое те накара да се притесниш?

# 4
  • Мнения: 865
Не може от лактогенен  чай да ти намалее кърмата.Пиеш ли достатъчно течности през деня?Храниш ли се пълноценно?Ако си кърмиш бебето на поискване,и има нощно кърмене ,бебчо ака редовно нямаш повод за притеснение.

# 5
  • Мнения: 210
А как разбра че ти е намаляля кърмата? Ако са ти омекнали гърдите-нали знаеш, че това е нормално и е дори  повод за радост? Ако бебето иска да суче по-често и по-дълго-просто му давай. Следи напишканите памперси. Ако си пишка нормално-значи всичко е наред. Иначе, към втория месец повечето бебета започват да акат по веднъж на ден, или дори по веднъж на 3-4 дни-и това също е нормално. Малко е шашкащо-както ака по 100 пъти на ден и изведнъж-пропуска цял ден без да ака!
Пиши все пак кое те накара да се притесниш?
Ами да притесних се защото ми омекнаха гьрдите,няма го ве4е това напрежение.Всьщост аз не го кьрмя от гьрдата а се изцеждам и така му давам. С по4ването на 4ая ми намаля и кьрмата,може да е просто някакво сьвпадение,а при4ината да е другаде.Незнам, сега по4вам по на4есто да се цедя през 4ас да видим какво ще стане.И това с акането ме притесява ето днес е 3 ден и още не се е изакал.

# 6
  • Мнения: 373
Виж съставките на чая. Купувала съм си лактогонен чай, не от билкова , а от обикновена аптека, в който имаше и мента. А някъде четох , че ментата намалява кърмата. И май наистина от него нямаше ефект.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 658
а защо се цедиш? Кърменето най-сигурно регулира лактацията. Никога не можеш да се изцедиш така, както детето. Най-вероятно се регулира лактацията и затова не са толкова пълни, това е нормално.

# 8
  • Мнения: 911
Виж съставките на чая. Купувала съм си лактогонен чай, не от билкова , а от обикновена аптека, в който имаше и мента. А някъде четох , че ментата намалява кърмата. И май наистина от него нямаше ефект.

Намалява я, и още как! Магданозът също - но това е за летни кърмачки, които го обичат по повечко в салатката.
Сигурно е бил някакъв фалшив. И аз съм купувала, от обикновена аптека - с анасон, копър и още нещо, но не мента.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 504
При мен действа безотказно....състава е копър-плод, анасон-плод, магданоз-плод, резене-плод, кориандър-плод. Като се оциклих много ми намаля кърмата и  точно с една доза всичко си дойде на мястото...така че незнам..за менте едва ли в аптеките продават...може да му е изтекъл срока...за друго не се сещам...

# 10
  • Мнения: 210
EmilyR аз пия сьщият 4ай.Може би е просто някакво сьвпадение,ще продалжа да го пия и да се цедя по 4есто.   
Благодаря Би моми4ета за отговорите Hug Hug Hug
а защо се цедиш? Кърменето най-сигурно регулира лактацията. Никога не можеш да се изцедиш така, както детето. Най-вероятно се регулира лактацията и затова не са толкова пълни, това е нормално.
Направих грешка 4е му дадох няколко пьти с шише,защото гьрдите ми бяха много разранени.Това беше достать4но за да неиска пове4е от гьрдата.

# 11
  • Мнения: 911
Снощи намерих нещо:

100 гр. семе от копър
100 гр. семе от анасон
100 гр. соеви зърна
100 гр. суха коприва
За 200 мл. чай се смесват 2 с.л. от семената с 2 с.л. от копривата. Запарете тази смес за около 8 мин. с 200 мл. вряла вода.

Това го прочетох в последния брой на "Моето бебе и аз"
Както вече писах в предишния постинг, преди и след кърмене пий вода, дори да не си жадна.
Започни да кърмиш по-често - на 2 часа примерно.
Много е важна и психическата настройка - знам, че може да се окаже трудно, но се опитай да бъдеш спокойна - нещата ще си дойдад на мястото, като отмине всичко ще си кажеш, че напразно си хабила толкова нерви.
Успех!

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
kivito, като гледам възрастта ви си мисля, че все още може да го върнеш на гърда. Бебето не е много голямо и с малко повече настояване от твоя страна ще стане. И тогава вече няма да се притесняваш, защото то ще си изсуква това което му трябва и ще стимулира най-добре гърдите. Като за начало можеш да пробваш със силиконови зърна, така може да се излъже по сещането и да си помисли че е шише. Но бъдии много упорита  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 606
И на мен след кати пих български лактогонен чай ми спря кърмата. До тогава грам не бяхме пили адаптирано мляко. През ноща тичахме за вода и мляко. Гърдите ми бяха празни. После се оправиха, но все повече намаляваше.

# 14
  • Мнения: 3 810
 ooooh! грешката ви е че при първа възможност тичате за мляко до магазина....
Никой не е казал че кърменето или гледането на дете е лесно.
и как тъй разбирате че са ви празни гърдите?
моите са виснали вече докам пъпа- изглеждат като на бабичка Laughing, но пак има и никога не съм казала млякото ми свърши. Това е и малко психологичен момент. Ако не искате да имате кърма- няма да я имате. Въпрос на жлези, нервни окончания и куп още други сложни неща. newsm78
Ако сте решили че чая ще ви помогне- то помага, ако сте се нагласили, че нищо няма да ви помогне- няма.
Освен овесените ядки, които писах по-горе, много благоприятни са почивките и разходките за по 1 час на въздух. Не сме машини все пак Wink

Общи условия

Активация на акаунт