Нахапан жестоко

  • 3 394
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 062
За да се избегнат бъдещи подобни случки, за мен е най-логично ти да поговориш с родителите на другото дете. Където и да го преместиш, винаги ще има по-агресивни деца. Това ти го гарантирам.
Какво значи да се премести другото дете? Къде да се премести? В групата на децата, които могат да бъдат хапани? Не мисля, че този проблем се решава с местене. Решава се с разговори.
А мъничкия сладур ще стане по-боен. Поне моите наблюдения са, че идва моментът, в който вече не се дават лесно. За зло или за добро.

# 16
  • Мнения: 1 897
За да се избегнат бъдещи подобни случки, за мен е най-логично ти да поговориш с родителите на другото дете. Където и да го преместиш, винаги ще има по-агресивни деца. Това ти го гарантирам.
Какво значи да се премести другото дете? Къде да се премести? В групата на децата, които могат да бъдат хапани? Не мисля, че този проблем се решава с местене. Решава се с разговори.
А мъничкия сладур ще стане по-боен. Поне моите наблюдения са, че идва моментът, в който вече не се дават лесно. За зло или за добро.

Да,права си,че това с преместването на някое от децата, ако случката се повтори  не е  решение на проблема по принцип.
Тази идея ми мина през главата,защото синът ми имаше такова ухапване по гръбчето още миналата седмица(предполагам пак от същото дете),на което не отдадох кой знае какво значение.Та опасенията ми са свързани с това,че агресията на другото момченце е възможно да е насочена конкретно към сина ми.Но може би не съм права. Просто в момента съм все още много афектирана, обзета съм от мисълта за изстраданото от моето дете и ми е трудно да разсъждавам трезво.

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 11:53 от Ulia

# 17
  • Мнения: 3 861
Аз имах подобен случай с Калоян в градината наскоро. Един ден си го прибрах нахапан, не толкова жестоко слава богу, но с ухапан нос до кръв, беше му издрана и бузата и малко под окото. Учителките взеха мерки и говориха с родителите, това не е изолиран случай за въпросното дете, родителите уж говорят с него и са притеснени, но то си продължава с агресията. Бях решила и аз да говоря с тях, но не мога да ги засека  Rolling Eyes

Разбирам те как се чувстваш...дано повече не се случва  Praynig

# 18
  • Мнения: 3 423
Ulia Hugмного ти съчувствам-цункай малкия юнак от мен
аз съм била ужасно хапана от сестра ми-ставаха ми вътрешни кръвоизливи
родителите ми правеха всичко възможно да я накарат да спре,но без успех
смятам,че трудно ще се повлияе хапещото дете от който и да било
също по мое мнение не е имало достатъчен надзор от страна на лелките в яслата
аз бих преместила детенце или в друга ясла или поне в друга група
също мисля ,че би било хубаво да му създадеш сега някакви положителни емоции,които да го отвлекат от случката-заведето го някъде,купете му хубави играчки

# 19
  • Мнения: 4 841
Темата ти ме върна две години назад, когато една девойка беше ухапала сина ми до мораво  Sad Няма да забравя ФИЗИЧЕСКАТА болка, която изпитвах, докато дезинфекцирах раната му Sad

Не знам какво да ти кажа, освен да ти съчувствам и да ти пожелая момченцето ти бързо да надмогне стреса от преживяното и никога повече да не му се случват подобни неща  Praynig

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Ужас! Ако не дай Боже се случи с дъщеря ми, не съм сигурна в адекватността на реакциите си!
Говори отново със сестрите в яслата. Попитай каква е била конкретната "причина" за случката. Те изобщо видяли ли са конкретния момент на хапане или са установили в последствие при вероятен писък и рев? Както описваш ушенца и гръбче - това не става за 10 секунди. Едно дете ли го е хапало? През блузката или пижамката е това по гърба? Случвало ли се е и с др. деца от групата? С какво точно са мазали раните? Ако има съсиреци мисля, че наистина ви тр лекар.

# 21
  • Мнения: 1 897
мама САННЯ,
Самата аз не знам много от отговорите на въпросите, които ми задаваш.Когато ми казаха за случката предположих,че става въпрос за обикновенно ухапване и не настоях за подробности По-скоро се опитах да успокоя сестрата,че съм наясно,че подобни неща се случват.Всъщност изобщо не очаквах да видя сина си толкова жестоко нахапан.
Доколкото разбрах, отначало детенцето ми явно не е изплакало, сестрите са чули писъците му и са видяли скупчилите се деца в последствие.Попитали са какво е станало,а  всички посочили въпросното момченце и назовали името му. В яслата все пак са доста малки дечицата  и повечето от тях едва са проговорили.Конкретна причина не можаха да ми кажат,защото доколкото разбирам не са 'хванали' ситуацията от самото начало.Обясниха ми,че въпросното момченце е доста агресивно по принцип и че често създава проблеми.Предполагам,че ухапването е станало през блузката,а не през пижамката, защото ако ги подготвяха за сън би трябвало и сестрите да са около тях, пък и нямаше да има как децата да се скупчат наоколо.

# 22
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 498
Мисля, че имаш право да получиш отговор поне на част от тези въпроси. Някак не ми се вързва как всичко това се случва толкова бързо - две жестоко нахапани ушета и рани по гърба. Т.е. случващото се се е развило в малко по-продължителен период от време или децата, които са хапали са били повече. И такива белези по гърба - през дебела зимна блузка и вероятно бельо отдолу.....
Трябва максимално да си изясниш ситуацията. А с какво са мазали раничките със сигурност знаят. 

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много ми дожаля за детенцето. Сигурно аз щях да реагирам по същия начин. Дано никога повече не се случва.

# 24
  • Мнения: 1 897
Взех мъника по-рано от яслата днес.
През деня казват,че е бил спокоен, което ме радва.
Разбрах,че нашият случай е стигнал и до директорката на яслата и тя също лично ще разговаря с родителите на другото детенце днес.Ако е имало недоглеждане или пък ненавременна реакция от страна на сестрите в групата сигурна съм,че им е направила забележка,защото е доста стриктна и педантична по отношение на рабоатата си.
Някак си не искам да дълбая в случая,защото станалото няма как да променя, пък и по принцип персонала си върши работата съвестно и  отговорно,та се надявам неприятния инцидент от вчера  да остане изолиран случай.По-важно за мен е това никога повече да не се повтори.
Ще се старая обръщам на малкия  повече внимание и да му  създавам  положителни емоции, които да изместят стреса от вчерашния инцидент.
Разбрах,че утре в яслата ще гостува куклен театър,надявам се да остане впечатлен от представлението.
Благодаря на всички, включили се в темата   bouquet

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Миналата седмица имах подобен случай с дъщеря ми. Приятелката и от групата я биеше всеки ден. Разговарях с родителите направо, защото ги познавам. Те нищо не казаха на детето, просто ме изслуша майката и ме попита дали мойто дете не е предизвикало нейното да бие.Т.е. тя търси вината в другите деца, а не опреква детето си , че бие.. е кво да му кажа на това. Родителите са съгласни в случая детето им да бие. Не му направиха забележка даже. Само го попитаха какво е станало, детето излъга, че не е вярно и толкоз. А аз разговарях и с госпожата и тя потвърди , че другото дете е много агресивно.  А моето страда и не иска да ходи на градина.
Жалко , че децата са понякога толкова жестоки. Дали не трябва  да се замислим, защо се появява тази агресия  по такъв жесток начин понякога, дали не им липсва нещо на тези деца?

# 26
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Миналата седмица имах подобен случай с дъщеря ми. Приятелката и от групата я биеше всеки ден. Разговарях с родителите направо, защото ги познавам. Те нищо не казаха на детето, просто ме изслуша майката и ме попита дали мойто дете не е предизвикало нейното да бие.Т.е. тя търси вината в другите деца, а не опреква детето си , че бие.. е кво да му кажа на това. Родителите са съгласни в случая детето им да бие. Не му направиха забележка даже. Само го попитаха какво е станало, детето излъга, че не е вярно и толкоз. А аз разговарях и с госпожата и тя потвърди , че другото дете е много агресивно.  А моето страда и не иска да ходи на градина.
Жалко , че децата са понякога толкова жестоки. Дали не трябва  да се замислим, защо се появява тази агресия  по такъв жесток начин понякога, дали не им липсва нещо на тези деца?

Много точно казано,може би точно това,че родителите на агресивните деца не реагират адекватно в такива ситуации,оставя в децата впечатлението,че могат да правят каквото си искат и оставя в тях чувство за безнаказанност Thinking

Незнам какво да те посъветвам,случката е много неприятна,наистина заведи детенцето на лекар,защото в устата на човека,макар и бебе има доста опасни бактерии,нека преценят дали се нуждаете от антибиотик или допълнителна ваксина п-в тетанус(зависи кога е правена последната ваксинация).
Иначе мисля,че ако случката се повтори най-добрия вариант за теб ще е да премести сина ти в друга група Hug

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Дано положителните емиции помогнат за преодоляване на стреса!

# 28
  • Мнения: 1 897
Благодаря ви много за съветите и пожеланията,
след поредната безсънна нощ днес все пак реших да го заведа на лекар.

Иначе аз лично не мога да си обясня как може такова малко дете да прояви такава жестокост,какво  е предизвикало тази агресия,на първични инстинкти ли се дължи?
Не познавам семейството,нито детето,незнам по какъв начин го възпитават, дали реагират на тези му прояви или ги оставят безнаказани.Може би  за тях това поведение на детето им е проблем,с който трудно се справят.Не мога да се поставя на тяхно място, защото никога досега не съм се сблъсквала с подобно агресивно поведение що се отнася до моето дете.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 08:27 от Ulia

# 29
  • Мнения: 639
Ulia,  Hug Да, заведи го на лекар, за да успокоиш самата ти. Все пак ми се струва, че ти разсъждаваш много трезво и наистина едва ли е нужно да се задълбава случаят. Колкото до агресията - явно я има при мъниците, дори родителите да са съвсем нормално възпитаващи хора. Синът ми имаше един период (беше на около 2 години и половина), когато отиваше в градинката и почваше да блъска децата абсолютно нарочно. При положение, че в къщи няма никаква агресия в отношенията между нас, към сестра му и към него самия. Но с много приказки нещата се оправиха.

Общи условия

Активация на акаунт