Препоръчайте ми марка пералня??

  • 12 499
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
WHIRLPOOL

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Не препоръчвам Аристон и Индезит. И от двете не съм доволна!
За мое огромно учудване една супер евтина перална-Беко, която си купих докато живеех на квартира, се оказа железна. Чак ми е жал, че я продадох.

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Предлагат ли се в момента на пазара перални, които да не са с "казан от карборан"?

по-скоро НЕ, отколко ДА, за жалост.
Но не сприрай да търсиш...

# 18
  • Мнения: 1 152
Каква е разликата между карборан и инокс - предимства и недостатъци? И как да разбера моя барабан какъв е?

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

- неремонтируем и неръждавейка.

изводите - от теб самата...

# 20
  • Мнения: 1 893
Предлагат ли се в момента на пазара перални, които да не са с "казан от карборан"?

по-скоро НЕ, отколко ДА, за жалост.
Но не сприрай да търсиш...
Подозирах, че така ще ми отговориш, за жалост.
А дали няма да ми подскажеш къде да търся  Praynig

# 21
  • Мнения: 1 152
А как да проверя от инокс ли е? По тракането ли? Защото май-нямам магнитче... newsm78


- неремонтируем и неръждавейка.

изводите - от теб самата...

# 22
  • София
  • Мнения: 6 060
А, точно се ровех из старите теми и се чудех дали да пусна нова за казаните на пералните... И аз знам, че казанът не трябва да е от карборан, карботех и там други подобни. Но ми направи впечатление, че за някои модели перални не се казва какъв им е казанът (а на други си "признават", че е от карборан). В такъв случай какво да разбираме, и има ли някакъв признак, по който да познаем какъв е материалът?? Thinking
П.П. Харесахме един-два модела на Електролукс,( единият е този http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09025079 ) единственото двоумене идва от липсата на информация за казана...

# 23
  • Мнения: 1 893
А някъде откровено лъжат  Twisted Evil
Вчера отворих всички перални в Технополис и Техномаркет в Бургас и се оказа, че до една са с казани от карборан. А най-шокирана останах от факта, че комбинирата пералня+сушилня на Ariston също е с такъв казан  Shocked
лято!, тази която си дала също е с карборанов казан.

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ами едно време, ако в комбинацията от букви и цифри, оказващи модела на дадена пералня съществуваше символа "X", то това автоматично означаваше, че казана е иноксов.
Сега не знам дали важи същото...

Ако уреда, на който сте хвърлили око, може да се види отдолу, то истината веднага лъсва. Ако е бял казана (или по-скоро леко жълтеникав), то това е карборан. Ако е сиво-лъскаво е инокс. Надигате и гледате, да шашкате консултантите  Laughing

bacio - идея си нямам, къде да търсиш.

# 25
  • Мнения: 4 970
bacio , докато търсех моята пералня попаднах на няколко  модела перални, които  пише че са с иноксов казан.Доколко е така.... Rolling Eyes
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09006005
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09008280
 Мисля че имаше и още 1-2 .Потърси.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 060
Ох, ядосвам се вече! Толкова трудно си харесах марка, модел, а сега се оказва, че не ми отговаря на изискванията! Какво да очаквам, ако си взема тази на Електролукс, която била и тя с карборан - да се повреди след някоя и друга година, така ли? Confused А дали тези модели на Аристон, които е дала velmar, си заслужават, някой знае ли? Thinking
bacio, а ти по какво ги познаваш кой казан от какво е? Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 1 893
velmar, Благодаря за линковете   bouquet
Първата пише, че я има в Бургас, така че още утре ще я проверя и ще докладвам. В Технополис в описанието на една от пералните пишеше, че казана е иноксов, но като го погледнах, се оказа, че не е  Twisted Evil
лято!, както Шани е писала, като отвориш вратичката и надигнеш леко уплътнението, материала отдолу трябва да лъщи. Ако прилича на пожълтяла пластмаса, значи е карборан.
Мой познат, който се занимава с ремонт на перални, каза, че ако имам късмет, карборановият казан ще ме изкара 5 години максимум.
Разбира се, няма гаранция, че ако казанът е иноксов, няма да се повреди нещо друго  Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 6 060
Благодаря, bacio! Вече и аз ще мога да познавам самичка кое какво е, а не да разчитам на разбиращи и не дотам консултанти в магазина... Успех с търсенето! Да се похвалиш после! Peace

# 29
  • Мнения: 1 893
Току що видях, че за първата пералня пише, че казанът е неръждаем, а това по-скоро значи, че е карборанов. Тъкмо се чудех, как съм я пропуснала. Втората я няма в Бургас, така че не мога да я проверя. Но ако някой я види, моля нека да ни светне.
лято! мерси, и ти да се похвалиш!

Общи условия

Активация на акаунт