за мъжете, алкохола и .........

  • 3 161
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 987
Людмилана ме е изпреварила. И аз мисля, че трябва да го настъпиш по този мазол - като баща си ли ще става? Иска ли да причини същото на детето си, което той е преживял? Много е тежко, ако те е срам от баща си! и дра в този дух. Но всичко това спокойно и не подхвърлено между другото, а при подходяща атмосфера и условия, за да хване декиш.
Най-важното е осъзнаването, че пиенето е проблем, не просто забавление.
Успех!

# 31
  • Мнения: 13
Наплюйте ме, че само критикувам, без да се опитвам да помогна, но това:
...генетично обременен...
също НЕ Е ВЯРНО. Децата не се раждат алкохолици. Както не се раждат престъпници.
По тоя повод имам преки наблюдения в не едно семейство около мен, вярвай ми!

Друг е въпросът, че всеки сам решава за себе си и сам си определя живота на 100%, в което си права!
Но генът играе роля със сигурност  Peace
И какви точно генетични изследвания проведе? Това, че даваш пример със семейство е по-скоро довод в моя полза - че се взима пример от родителите. Или ще се опиташ да ми обясниш как дете на алкохолици, отгледано в семейство, в което не се консумира алкохол, все пак ще стане алкохолик?

# 32
  • Мнения: 3 621
Подкрепям Людмилана,  мисля че ако наистина си даде сметка че заприличва на баща си  може би ще се промени. Единствения човек в нашето семейство който имаше проблеми с алкохола е чичо ми ... на чинка ми и беше много трудно обаче успя да се пробори с проблема , пожелавам ти  и на тебе да успееш

# 33
  • Мнения: 288

...генетично обременен...

И какви точно генетични изследвания проведе? Това, че даваш пример със семейство е по-скоро довод в моя полза - че се взима пример от родителите. Или ще се опиташ да ми обясниш как дете на алкохолици, отгледано в семейство, в което не се консумира алкохол, все пак ще стане алкохолик?
[/quote]
  Дете  на алкохолик  има  голяма вероятност да развие зависимост от алкохола, независимо, че е отгледано от трезвеници.Още повече,  че то няма да знае какви точно ужаси носи алкохола, и колко е непоправимо  това. И ако попадне в компания, в която се пие, става опасно...
  Аз имах приятел като този мъж:
Знам как се чувстваш, за съжаление. И аз моя съм го вдигала от улицата. Става абсолютно неадекватен и на другия ден нищо не помни. Така се излага..., не е истина просто. А аз умирам от срам. Не се случва често, но когато се случи - почвам да си мисля защо всъщност избрах него... Понякога става любвеобилен, а понякога търи с кого да се заяжда. И понеже аз съм най-наблизо... Когато решим да се събираме някъде, аз общо взето съм нащрек дали ще се напие и все му броя чашите. За ограничаване и дума не може да става - става по-лошо, като че ли нарочно почва повече да се налива. Затова си мълча и гледам с хитрост да намаля пиенето му. Но пък аз винаги съм под напрежение и не мога да си прекарам добре. Харчи много, започва да черпи наред, куцо, кьораво и сакато. После се чуди къде са му парите. Затова предварително вземам част от джоба му. Отделно, че като му се услади, а всички други си тръгнат, той може да обикаля кръчмите до сутринта. Така разпускал. Не го разбирам. Говорили сме, че явно има някакъв проблем  с алкохола и имам временни успехи. Не знам докога така ще се кара. Трудно е.
  Години си загубих да го превъзпитавам  и накрая се разделихме. Не знаех с какво се захващам, защото никой от моето семейство не пие.Сега съжалявам.
   Та алкохолната зависимост е и генетична- точно гените определят как ще се справи организма с поетия алкохол, дали може да пиеш много, без да се напиваш, дали ще се пристрастиш бързо.Нормално е детето да наследи тази особеност от родителите си.
 

# 34
  • Мнения: 820
Говорете и пак говорете, направи всичко възможно да се овладее проблема на време. Вярно е това, че предразположението към зависимости се предава генетично. Това не значи, че дете на алкохолик ще стане 100% също алкохолик, но има предразположение за развитие на зависимост и то не само към алкохола, а и към други наркотици.
Ако се поровите ще установите, че  зависимостта която се развива към алкохола е една от най-силните възможни. Аз познавам човек отказал се от хероин, но не може да се откаже от алкохола.

# 35
  • Мнения: 205
И моят баща имаше този проблем-по-точно ние всички го имахме. Беше прекрасен човек, но този му недостатък, засенчваше всички добри качества. Не че искам да давам съвети, но аз не бих и се замислила за второ дете при този ситуация, за децата е ад, да живеят в дом с алкохолик. Моя близка приятелка-жена с 3 деца, намери според мен решението-след много безрезултатни разговори с мъжа си, обсъди с децата- те са на 16,14,8 г. и подаде молба за развод. Не и бе лесно-жилището им  е на съпруга и, както и повечето други придобити  вещи, а и с три деца никак не е леко, но тя го информирала, че в тяхната ситуация според адвоката и, всичко ще е за нея и децата. Тя беше безкомпромисна, едва на 4-то дело, след като той 5 месеца не беше лизвал алкохол, беше опитал и се беше успял да се промени, тя се съгласи, временно да спре хода на делото, с условието, че ако само веднъж пие, вече край. Алкохолизма е болест, много тежка, страдащите от нея, се лекуват трудно, дори когато го искат, а тези които отричат проблема, са направо неспасяеми. Знам, че бях рязка, но иска да разбереш, че този проблем иска радикални решения, не се решава от самосебеси. Знам и колко ти е трудно Hug, но се надявам да намерите решение на проблема.

# 36
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214

...генетично обременен...

И какви точно генетични изследвания проведе? Това, че даваш пример със семейство е по-скоро довод в моя полза - че се взима пример от родителите. Или ще се опиташ да ми обясниш как дете на алкохолици, отгледано в семейство, в което не се консумира алкохол, все пак ще стане алкохолик?
  Дете  на алкохолик  има  голяма вероятност да развие зависимост от алкохола, независимо, че е отгледано от трезвеници.Още повече,  че то няма да знае какви точно ужаси носи алкохола, и колко е непоправимо  това. И ако попадне в компания, в която се пие, става опасно...
  Аз имах приятел като този мъж:
Знам как се чувстваш, за съжаление. И аз моя съм го вдигала от улицата. Става абсолютно неадекватен и на другия ден нищо не помни. Така се излага..., не е истина просто. А аз умирам от срам. Не се случва често, но когато се случи - почвам да си мисля защо всъщност избрах него... Понякога става любвеобилен, а понякога търи с кого да се заяжда. И понеже аз съм най-наблизо... Когато решим да се събираме някъде, аз общо взето съм нащрек дали ще се напие и все му броя чашите. За ограничаване и дума не може да става - става по-лошо, като че ли нарочно почва повече да се налива. Затова си мълча и гледам с хитрост да намаля пиенето му. Но пък аз винаги съм под напрежение и не мога да си прекарам добре. Харчи много, започва да черпи наред, куцо, кьораво и сакато. После се чуди къде са му парите. Затова предварително вземам част от джоба му. Отделно, че като му се услади, а всички други си тръгнат, той може да обикаля кръчмите до сутринта. Така разпускал. Не го разбирам. Говорили сме, че явно има някакъв проблем  с алкохола и имам временни успехи. Не знам докога така ще се кара. Трудно е.
  Години си загубих да го превъзпитавам  и накрая се разделихме. Не знаех с какво се захващам, защото никой от моето семейство не пие.Сега съжалявам.
   Та алкохолната зависимост е и генетична- точно гените определят как ще се справи организма с поетия алкохол, дали може да пиеш много, без да се напиваш, дали ще се пристрастиш бързо.Нормално е детето да наследи тази особеност от родителите си.
 
[/quote]
Разбих си живота  два пъти с такива мъже, или с други думи, имах лош късмет Weary Weary Обаче срама пред децата ми не мога да го опиша с никакви думи. Мое лично мнение - колкото по-бързо дойде раздялата, толкова по-добре и за децата и за майката. Но не ангажирам никой с мнението си.

# 37
  • Мнения: 919
Имала съм връзка с човек, който пиеше мноооого, според мен си беше алкохолик. Същият този човек имаше диабет, което не го спираше. Това, което разбрах за себе си е, че няма сила, която да спре един мъж да си "пийва", че надеждата и скандалите също не помагат и че втори път в живота си няма да допусна мъж, който пие и грам алкохол.

Общи условия

Активация на акаунт