Некоректен работодател и неизплащане на заработено възнаграждение!

  • 905
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте, случвало ли Ви се е да работите в някоя фирма месец-два, но поради някаква причина решавате да напуснете и работодателят Ви бави или не изплаща полагащото Ви се възнаграждение? Какво сте предприели и имало ли е резултат?

# 1
  • София
  • Мнения: 191
Това, което описваш, се случва много често, особено ако си работила тези месец-два без сключен писмен трудов договор.
Какво да предприемеш - единственият начин е да заведеш установителен иск, че изобщо си работил там, откъдето следва че ще ти се дължи и възнаграждение за положения труд. Ако не можеш да докажеш какво е уговореното такова, ще ти се присъди МРЗ.
Ако си била с трудов договор, е значително по-лесно. Обърни се към областната инспекция по труда за съдействие.
В общи линии това е.

# 2
  • Мнения: 106
Благодаря ти за отговора. Има трудов договор. Сега ще видим какво ще кажат от инспекцията

# 3
  • София
  • Мнения: 38 217
Не забравяй за обезщетението за отпуска.
Консултирай се с познат счетоводител.

# 4
  • Мнения: 60
не искам да те разочаровам много. надявам се нещата да са се променили от моята случка преди време. но въпреки че имах трудов договор и не бях работила 1-2 месеца, не ми изплатиха полагащото се възнаграздение за последния месец работа/да не говорим за отпуски Simple Smile/. преди това ме заплашваха с дисциплинарно уволнение. след като се оплаках в Инспекцията по труда, резултата беше нулев. оставих им ги тези пари вече не помня и колко бяха. дано с тях да са забогатели Confused

# 5
  • София
  • Мнения: 7 097
Търси си правата по съдебен ред.

# 6
  • Мнения: 248
Искам само да информирам тези, които незнаят, че съдебните дела срещу работодатели са безплатни за работниците. Всички съдебни разноски се поемат от работодателите. Така, че не се притеснявайте - потърсете си правата по съдебен път. Казвам това, защото в повечето подобни случай хората не го знаят и се притесняват, че ще загубят повече пари за съдебни разноски, откалкото им дължи работодателя.

# 7
  • Мнения: 1 896
Да, точно така стоят нещата.Скоро имах проблем с некоректен работодател и ходих до инспекцията по труда за становище по случая.От там ме посъветваха да подам съдебен иск и ми казаха че няма да заплащам за разноски по делото, делото се движи по служебен път, за момента трябва да заплатя само адвокатския хонорар,който щом работодателя  загуби делото е длъжен да  възтанови.
Добре,че в моя случай като видя накъде вървят нещата  и знаейки ,че е некоректен работодателя се поуплаши и решихме възникналия спор в моя полза.
Търсете и правата и не оставяйте нещата да се разминат просто така.

Общи условия

Активация на акаунт