КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС II

  • 64 187
  • 369
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 3 200
Браво! Повече такива учителки да има  Laughing и повече деца, които успяват да се преборят.

Знаете ли какво се сетих покрай тревогите на mariana.iordanova - когато голямата кандидатства преди 2 години, един колега, чието дете също беше 7 клас  правеше някакви сметки, че набор '92 са много малко, защото раждаемостта беше ниска в онези години.
Рови се в нет-а да проверява и после тъжно ми съобщи, че '93 и '94 са по-малко, даже '94 била най-ниска раждаемостта.
Интересно ми е имате ли такава информация? За нас (които живеем в София) няма значение, тук конкуренцията си е жестока, но ми е любопитно. Може за дъщеричката на Мариана това да се окаже от значение.

# 361
  • Мнения: 658
Май имаше нещо такова. Тогава масово в града затваряха ясли и градини.
Днес ходих в другото училище но не взеха Христиана, защото имат паралелки само с езици, а ние сме с рисуване и учим само английски ooooh! Сега ще трябва да се боря с вятърните мелници в нашето училище. Малката й стана много криво Crossing Arms Днес се срешнах с класната  и й обясних някои неща...  Говорих  и с още няколко мами и поискахме родителска среща с нея, директора , математичката и литераторката. Тя пък на свой ред тръгна да ме уговаря как за нашите ученици нямало да има изпит, и как специално за нашата паралелка са подготвили нова паралелка и бла-бла-бла.

# 362
  • Мнения: 3 200
 newsm09 Онемях!
Че в Търново само две училища ли има?
Ако трябва и на другия край на града да ходи, в Горна Оряховица, ако трябва - това са някакви си 5 месеца!
Как може да разчиташ, че нещо ще се промени в това училище?
Защо рискуваш?

# 363
  • Мнения: 658
Защото навсякъде искат втори чужд език. В някои от училищата пък преподаването и учениците са дори под нашето ниво. А не ми се ще да попаддне в среда, в която ще й се повлияе зле. Страхувам се да не залитне ... Абеее, какво да ви кажа - страшно сме объркани вече. Тотално изпуших Tired

# 364
  • Мнения: 2 992
Мариана,
Няколко пъти писах и трих, това което съм написала, защото ти сама трябва да вземеш това решение. Въпросът е деликатен, а и със сигурност не съм запозната с много подробности и едва ли мнението ми ще е коректно.  ooooh!Но нещо в мен все пак крещи, че не бива да се оставя дете да бъде манипулирано от учители, които искат да си набавят бройки за следващата учебна година, като попречат на децата да кандидатстват на други места. Такова поведение вероятно се толерира и става със знанието на директора на училището и ако ще да е златно , не бих си оставила детето там.

# 365
Vklu4vam se i az.Premestix sina si ot tova taka nare4eno ;elitno; u4ili6te vednaga sled sta4kata,za6toto znaexme tova koeto se slu4va,a i mnogo nervi izxabix pri vse 4e sina mi e otli4nik.Ne ni xaresa kak sa napravili programata,kazax go na direktora,a toi mi otgovori,4e ty se pravi da e udobna za u4itelite.napravi mi predlojenie da spra sina si ot pluvane i da go premestia vav vaprosnata paralelka pri Xristiana.Grabnax mu dokumentite i na drugia den be6e v drugoto u4ili6te.NE SAJELIAVAM.Deteto se spravia mngo dobre.No iskam da vi kaja ,4e Sofia ne e BG.Vdobria smisal.Tuk pri nas mnogo malko roditeli 6te se organizirat i 6te napraviat ne6to.Zatova i si re6ix vaprosa kardinalno.Niama kak da podkrepia Mariana,za6toto nas ve4e ni niama tam.

# 366
  • Мнения: 3 200
Vklu4vam se i az.Premestix sina si ot tova taka nare4eno ;elitno; u4ili6te vednaga sled sta4kata,za6toto znaexme tova koeto se slu4va,a i mnogo nervi izxabix pri vse 4e sina mi e otli4nik.Ne ni xaresa kak sa napravili programata,kazax go na direktora,a toi mi otgovori,4e ty se pravi da e udobna za u4itelite.napravi mi predlojenie da spra sina si ot pluvane i da go premestia vav vaprosnata paralelka pri Xristiana.Grabnax mu dokumentite i na drugia den be6e v drugoto u4ili6te.NE SAJELIAVAM.Deteto se spravia mngo dobre.No iskam da vi kaja ,4e Sofia ne e BG.Vdobria smisal.Tuk pri nas mnogo malko roditeli 6te se organizirat i 6te napraviat ne6to.Zatova i si re6ix vaprosa kardinalno.Niama kak da podkrepia Mariana,za6toto nas ve4e ni niama tam.
Тъй като явно не е достатъчно да те помоля, сега настоявам да пишеш на кирилица.
Имаме достатъчно неща, за които да се напрягаме, твоите постове не са сред тях!

# 367
  • Мнения: 3 200
Мариана, rosss е права - не е наша работа да ти даваме съвети.
Но някак сме съпричастни към проблема и ни се ще да го нямате.
А пък след учителката стачка, аз лично съм изключително негативно настроена към "гилдията" и не ми се ще да допускаме издевателства.
Желая ти успех и да вземеш правилното и най-доброто решение за детенце!

Между другото, няма ли училище с втори западен руски - все ще намерите решение и минимум знания за една компромисна тройка.

# 368
  • Мнения: 658
Дааа, Тутурутка е права - града ни е малък, директорите се познават,учителите също- дори и учениците от отделните училища. Разбирате ли ме за какво говоря - нещата са вързани - никой директор няма да #направи# сечено на другия .   Tired
А иначе за руския - няма как да навакса 2 години за 1 месец за да й поставят оценка за  първия срок(в другото училище). Пък и ще им направят проверка и ще се получи конфузна ситуация (за новото училище говоря).

# 369

Общи условия

Активация на акаунт