Голямото дете и бебето сами в детската стая

  • 1 199
  • 18
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 3 679
Искам да ви питам кога пренесохте бебето при каката/баткото в детската стая. Таня спи сама от 6 месечна възраст, но ми се струва, че Стефан няма да мога толкова рано да го сложа там  newsm78 Малко ме е страх и да не му направи нещо...знам ли. Как е при вас?

# 1
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ние спяхме в една стая всички докато Рая не навърши 2 год. Сега 2-те спят в детската стая.

# 2
  • Мнения: 129
Пренесохме малката в детската стая когато беше на 1г., но много  плачеше през нощта и събуждаше сина ми/5г/. Върнах я обратно в спалнята и след като и изникнаха зъбите и не се будеше толкова -2-3месеца пак я върнахме в детската.Сина ми протестира известно време, че това си била неговата стая, но сега са много доволни и двамата- като се събудят той й дава играчки, пускат си детските и е голяма веселба.

# 3
  • Мнения: 2 567
И аз умувам над този въпрос. Ако беба спеше непробудно по цяла нощ, както беше сестра й на тази възраст, може би щях да пробвам да ги сложа в една стая. Засега изчаквам.

# 4
  • Мнения: 31
Привет!
Планираме в събота да правим разместване и да ги събираме двете госпожици.Малката е на 1 г.7м., голямата на 4г. и половина.Ще го правим най-вече заради каката, защото се чувства самотна.Дано да няма проблеми.Иначе каката спи сама от 5-6 мес.възраст.
Успех!Докато не опиташ - няма да разбереш!

# 5
  • Мнения: 1 547
Голямото беше на 2г. и 8м., а малкото - на 10м., оттогава спят сами в стаята си.

# 6
  • Мнения: 7 831
Събрах ги заедно когато малкия престана да яде през нощта. Това се случи когато беше на 3, 4 месеца, не помня точно  Embarassed . Не съм имала никакви проблеми с това, че са заедно. Бързо се научиха да не се будят един друг. Но вечер ги слагах по различно време по леглата, докато малкия стана на година и половина. Дани заспиваше и тогава си лягаше Вики.

# 7
  • София -Красна поляна
  • Мнения: 12
откакто се е родила малката спи при батко си Simple Smile

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Jutoo, ти най -добре си познаваш децата. Щом се страхуваш да не се случи нещо не мести бебето още при каката.

# 9
  • Мнения: 7 430
Искам да ви питам кога пренесохте бебето при каката/баткото в детската стая. Таня спи сама от 6 месечна възраст, но ми се струва, че Стефан няма да мога толкова рано да го сложа там  newsm78 Малко ме е страх и да не му направи нещо...знам ли. Как е при вас?

И аз много съм си мислила по въпроса, но уви не винаги става както ние искаме Peace
Нашият батко е по-малък от вашата кака и му има доверие - какво толкова може да направи....при нас това е проблема, че малкия от както се е родил да е имало 5 нощи през, които не се е събуждал ooooh! Надявам се като му поникнат зъбките и спре да се буди да ги събера Wink
Според мен още му е рано на бебока ти да го местиш Wink За сега го гушкай ти Laughing

# 10
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Малката ми дъщеря беше на 2 г. , когато започна да спи с каката - много бързо свикна, но много се залисват двете и заспиват по-късно Simple Smile.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 679
Искам да ви питам кога пренесохте бебето при каката/баткото в детската стая. Таня спи сама от 6 месечна възраст, но ми се струва, че Стефан няма да мога толкова рано да го сложа там  newsm78 Малко ме е страх и да не му направи нещо...знам ли. Как е при вас?

И аз много съм си мислила по въпроса, но уви не винаги става както ние искаме Peace
Нашият батко е по-малък от вашата кака и му има доверие - какво толкова може да направи....при нас това е проблема, че малкия от както се е родил да е имало 5 нощи през, които не се е събуждал ooooh! Надявам се като му поникнат зъбките и спре да се буди да ги събера Wink
Според мен още му е рано на бебока ти да го местиш Wink За сега го гушкай ти Laughing

Аз не съм се засилила точно сега да го местя, но си мислех към 6-7 месечна възраст някъде. А за какво може да направи - ами каката все се засилва да го взима - може да го изтърве примерно, или да реши нещо да го завие през глава...знам ли и аз  newsm78

# 12
  • Мнения: 24 467
Горе- долу когато бебето навърши годинка, тъй като вече не пиеше мляко през нощта и вода, само прицърква от време- на време още, но баткото не се буди, от съседната спалня търчим ние, слухът ни е изострен за подобен род намучаване.

# 13
  • Мнения: 135
Първото дете го преместихме в отделна стая, когато навърши 6 месеца. Второто отиде при него на 8 месеца, когато първото беше на 3 години. Не са имали проблем до сега.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 679
Горе- долу когато бебето навърши годинка, тъй като вече не пиеше мляко през нощта и вода, само прицърква от време- на време още, но баткото не се буди, от съседната спалня търчим ние, слухът ни е изострен за подобен род намучаване.
Аз мисля да ползвам бебефона и да не разчитам на моя слух, че ако заспя дълбоко...както ми се е насъбрало и тепърва ще ми се трупа  Laughing

# 15
  • Мнения: 24 467
Да ти кажа човек така свиква да чува избирателно, че сега ако спя друго не би ме събудило, освен естествените ми нужди и мученето на бебето. Дали ще го чуя през стената или по бебефона- все едно. Сетивата толкова се изострят и то избирателно, според надстройката и нуждите. Даже ми се иска да не е така, но уви, не се получава- всеки хленч си го чувам.

# 16
  • Мнения: 647
Според мен много зависи от децата , от техните навици и ревност.Еднозначен отговор няма.Едно от нещата които мен лично биха ме притеснили е голямото дете да не направи нещо на по-малкото, особено когато е на такава възраст когато не може да контролира гнева , ревността или радостта си. Ако децата се страхуват да остават сами също трябва да сме предпазливи и т.н. и т.н.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Според мен много зависи от децата , от техните навици и ревност.Еднозначен отговор няма.Едно от нещата които мен лично биха ме притеснили е голямото дете да не направи нещо на по-малкото, особено когато е на такава възраст когато не може да контролира гнева , ревността или радостта си.
И мен това ме притеснява, но пък от друга страна ако изчакам бебето да порасне повечко - след годинка примерно - дали няма да е много трудно отделянето?

# 18
  • Мнения: 24 467
На годинка няма да е трудно да го отделиш, макар че отново е вероятно твърде различно при различните деца.
Лично при нас отделянето стана в такъв период /за второто детенце/ и понеже в детската стая спеше баткото на него дори му беше по- приятно, тъй като когато се събуди го вижда, а и много го обича. Никогат не са създавали проблеми- нито големият, нито малкият, при отделянето им в самостоятелна стая, макар че и двамата бяха с навършена годинка към този момент.

Общи условия

Активация на акаунт