Делото за смъртта на Дариан тръгна!

  • 2 914
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 554
Клонка на първа страница съм пуснала линк към новината, която лично писах снощи. Показаната от теб новина от БГ НЕС НЕ Е ВЯРНА!!!

Ход на делото е даден, не е отложено. Просто следващото заседание е на 19 февруари.

Колкото до останалото. Снощи дълго разговаряхме с Жанина. Неверояно борбено момиче е. Няма да успеят да прикрият нищо този път, защото проверката на Министерство на здравеопазването вече официално потвърди, че децата са заразени със серация.
След разговора ми с Жанина, говорих с моята гинеколожка - завеждащ родилно отделение на друга болница. Тя бе категорична, че всеки лекар ще каже, че е напълно невъзможно при толкова късно изразени симптоми при бебето - чак на петия ден - причина за инфекцията да е майката т.е да се говори за вътреутробна инфекция. А и бебето е родено секцио - това още намалява възможностите Жанина да е виновна.
Така че този път няма да успеят. Надявам се и вярвам в това.
И ще продължавам да пиша по случая. Сега чакаме експертизата.  Wink

# 31
  • Мнения: 7 110
говорих с моята гинеколожка - завеждащ родилно отделение на друга болница. Тя бе категорична, че всеки лекар ще каже, че е напълно невъзможно при толкова късно изразени симптоми при бебето - чак на петия ден - причина за инфекцията да е майката т.е да се говори за вътреутробна инфекция. А и бебето е родено секцио - това още намалява възможностите Жанина да е виновна.
Болтнатото ме притеснява. По-точно почти няма да има доктор, който да го каже недвусмислено и ясно.  Confused
А Жанина няма как да бъде виновна за каквото и да било, защото даже и да е имало инфекция в майката, някой не е направил нещо съществено преди раждането - да й вземе секрет. Независимо от вида на раждането.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз само се чудя какво ще се случи след като се докаже вътреболнична инфекция.
И защо, да му се не знае, като са наясно с наличието на таива по принцип, са допуснали това дете да си отиде.
Тъпи ли са? Некомпетентни? Жестоки?

Нямам представа каква е тая бактерия, явно ще да е нещо ужасно, ама въпреки това, вероятно ако детето е било изследвано навреме и му бяха приложили адекватно лечение, не би се стигнал;о до този фатален изход.
Ужаси ме и фактът, че и други деца били заразени с нея. Те са оцелели. Сега да не кажат, че детето си е имало и други проблеми, защото аз вече всичко очаквам.

Тази тема ме разстройва и вбесява едновременно.
Вижте колко хора ще се запишат в темата за флуора, а тук...няма да е така. Защото хората се стъписват от личната трагедия на майката. Защото при такива ситуации всички мислим предимно за човешката болка, за невъзвратимата загуба.Затова и повечето майки, които ще напишат нещо, ще е в стил "молим се майката да преодолее загубата и да се справи с мъката покрай делото".
А проблемът е над личната трагедия.
Поне според мен.

# 33
  • София
  • Мнения: 12 554
По думите на доц. Емилия Христова - национален консултант по неонатология от 37 години не е имало заразяване на новородено със серация.
Детето е било абсолютно здраво при раждането - АПГАР 8 на първата минута, след това 9. Въпреки ниското му тегло 2300 грама е сучело, не е било в кувьоз четири дена. Не знам каква микробиология са правили, но тя се прави веднага след раждането. Т.е знаели са, че има серация. Въпросът е защо не са взели мерки - аз ще ти кажа защо - за да не се разчуе и да спре потока родилки към болницата. Да си взимат парите. Ето това е жалката истина.

Не успях да вкарам в материала доста от нещата, които Жанина ми каза НО - липсва температурният лист на Дариан. Има разминаване в датите на поставяне на антибиотик. Първо казали че 1 ден му е слаган, после че пет дена. Няма го отразено в досието. Детето било поставено в кувьоз, защото в леглото "не му било комфортно"! Аз такъв цинизъм рядко съм срещала. Жанина е кърмела детето в неонатологията - ако е била заразна, както твърдят от Тина Киркова какво е правела там? Ако смотаният им адвокат може да отговори на тези въпроси - добре.

При майчино-фетална инфекция симптомите се проявяват най-късно до няколко часа след раждането. Не дни. И още и още и още.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 15:16 от nana77

# 34
  • Мнения: 47 973
клонка, вътреболничните инфекции са голям проблем за всички болници по целия свят, бактериите и микробите стават много бързо устойчиви към наличните ни препарати и антибиотици, които се използват ежедневно в отделенията и винаги има риск от вътреболнични инфекции
родилните и неонатологичните и детските отделения в това отношение за съжаление са най- потърпевши, защото пациентите в тях са с много снижен имунитет и с много голяма податливост към зарази и всичко се развива много бързо и с лоши последици
обаче си има начини да се снижи риска от вътреболнични инфекции до минимум, и това е задача на комисията за вътреболнични инфекции в болницата и на други институции и си има строги правила
засега изглежда че има нередности около това бебе  и че наистина има вина от страна на персонала, надявам се истината да излезе наяве, каквато и да е тя
освен лична трагедия, в този случай става въпрос най- малкото и за спазване на правилата, за поемане на отговорност и за повишаване на хигиената в отделението

# 35
  • Мнения: 23
problemat naistina e vseob6t, tova e ne6to ,k/o na vseki ne dai Boje,moje da se slu4i, promenite v cqloto ob6testvo sa neotlojni,ta dori sa minali vsi4ki srokove za promeni-6tom v na6i dni govorim za podobni ne6tastq , ta nie ne sme "tretiq svqt", pone mi se 6te da ne sme, no az da vi kaja 4estno ne vqrvam ,4e skoro 6te ima promqna. za sajalenie parite naso4vat pove4eto dela kam legalna razvrazka, no v polza na obvinqemiq-dano tova delo polu4i 6iroka ob6testvena podkrepa, dano to bade pri4ina da ne se dopusnat novi tragedii i dovede do reformi v zdraveopazvaneto

# 36
  • Мнения: 3 116
Просто искам да пожелая успех на родителите на бебенцето   bouquet Ще следя всички новини около делото.

Относно загубата им, нямам думи да изразя чувствата си  Cry Cry Cry

# 37
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Милата майчица, 10 години чакаше, това детенце. Cry
Много сили й желая.


Да, милата. Поредна бременност, първа изкарана до край и заради несвършената работа на някого, пак да е с празни ръце. Надявам се тя да е първия човек, осъдил лекар. Защото не знам до сега някой да успял....Пазят си гърбовете и това е. Стискам й палци.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 840
Мамаваси, естествено, че вътреболничните инфекции не са някаква новина.Имало ги е и ще ги има. Ама нали затова се правят и изследвания, да му се не знае - да се види има ли бактерии, няма ли и се предприема някакво лечение. Аз поне така си ги представям нещата.
Не ми звучи нецивилизовано да се открие вътреболнична инфекция, звучи ми нецивилизовано да се остави тя да вземе жертви.

Нана, не съм наясно с това кога се изследват новородените за някакви инфекции. Скоро в частна лаборатория на сина ми дадоха резултат с уклончив смисъл, който проверих с тройна урина в две други лаборатории, за да съм сигурна, че няма бактерии. Та в тази връзка мисля, че е възможно просто да не са открили бактерията в детето, докато микробното число/или там както му казват/ е било по-малко,а вероятно инфекцията се е развила и чак при проявена тежка симптоматика са изледвали отново.
Но всичко това ще е обект на следствието.

Едно е сигурно - Д-р Хаус е екранен образ. Ние сме в реалността, а тя е печално жестока.

# 39
  • Мнения: 47 973
ами че ще ги оправдаят с вътреболничната инфекция, то е ясно
само се надявам да се стреснат и да започнат да спазват простичките правила за да не се стига до такъв изход пак

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
... Надявам се тя да е първия човек, осъдил лекар. Защото не знам до сега някой да успял....Пазят си гърбовете и това е. Стискам й палци.[/b]

Това е и моето притеснение.
Вътреболничните инфекции подлежат на контрол, както и на санкции за допускането им, но не вярвам да става въпрос за наказателна отговорност, защото в случая тя ще е колективна. Неслучайно делото се води срещу болницата, а не срещу конкретен лекар.
Но моите предположения са, че ще сложат и фактора ниско тегло, сигурно и други доводи ще намерят, за да "обяснят" защо не са успели да спасят детето.
Не вярвам да откажат заразяването, но няма да допуснат да се говори за лекарска грешка при лечението.

# 41
  • Мнения: 7 110
Какво ли е записано и в протокола от аутопсията на бебчо? Едно несвързано изречение без нищо конкретно в него предполагам. Не за първи път.  Confused
Обикновено нищо на квадрат се пише както там, така и в епикризите на родилките.  Confused
Наистина пожелавам на това осиротяло семейство да ги разбие в съда мизерниците. 
Но много по-горещо й желая да има сили да се бори и за щастието да си има поне едно живи и здраво детенце, заради което си струва да се живее.
 

# 42
  • София
  • Мнения: 2 840
След тая травма....
Представям си колко ли кураж е необходим на една жена, за да изкара следващата си бременност нормално и щастливо, ако я е сполетяло подобно нещастие.
Кой може да компенсира това?!

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
Аутопсия не е правена. В смъртния акт е записано - причина за смъртта - сепсис, кома и нещо сърдечно - за съжаление Жанина снощи не можа да го разчете.

# 44
  • Мнения: 7 110
На много от майчетата, пишещи в Родители преживели загуба, не съм си получили протоколи от Тина Киркова. В епикризите - 1 брой изречение.  Cry

Общи условия

Активация на акаунт