Нощно кърмене,до кога?

  • 14 169
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 504
Айде да влея малко свежа струя...бебка вече трета седмица не се буди нощем...незнам как стана newsm78/пу пу/Заспива към  22,00 и сутрин като часовник 5,30 - 6,00. Вечерята й е само кърма все още, последното хранене с твърда храна е към 18 часа...Евентуално гризе ябълка или круша в периода до кърменето. Примерно да се събират 1 2 парченца. Понякога през ноща промрънква, явно като се обръща и аз се подготвям да ставам да я кърмя, ама тя сладко си заспива пак. Първите дни на тия седмици започнаха с леко разплакване и аз както винаги си я взимах и й предлагах цица, но тя докато я лапне пак заспиваше...връщах я в креватчето и така...Не ми е тежало нощното кърмене/били са винаги 2 макс. 3, като изключим зъбоникнете и болест/, но ми хареса да спя по 7 8 часа, та сутрин дори немога да повярвам като се събудя, че цяла нощ съм спала Simple SmileА и да си призная първата седмица си се будех доста често, защото ми беше неестесвено пък толкова продължително спане без прекъсване....Незнам докога ще продължи тоя кеф, но засега е така....Така че, има надежда нощното кърмене да спре само..Междувременно й е избил и кътник..ей това ако някой ми го обясни как е станало, пък си и спи...направо противоречи на всичко...но факт...Първите два зъба избиха с Т и денонощно висене на циците...и това е факт

# 61
  • Мнения: 210
Значи има надежда след половин година да спрем да се будим нощем Hug

# 62
  • Мнения: 2 614
Значи има надежда след половин година да спрем да се будим нощем Hug
Мисля, че си доста смела в надеждите си  Peace
Повечето деца спират нощното кърмене около година и половина, че даже и 2. Най-сигурно е да приемеш 2 за срок, защото иначе рискуваш да се изненадаш неприятно  Peace Mr. Green
На година ще сте доникъде и със зъбите още, а това допълнително намалява шансовете ви за премахване на нощното кърмене!  Peace

# 63
  • Мнения: 8 242
Значи има надежда след половин година да спрем да се будим нощем Hug
Мисля, че си доста смела в надеждите си  Peace
Повечето деца спират нощното кърмене около година и половина, че даже и 2. Най-сигурно е да приемеш 2 за срок, защото иначе рискуваш да се изненадаш неприятно  Peace Mr. Green
На година ще сте доникъде и със зъбите още, а това допълнително намалява шансовете ви за премахване на нощното кърмене!  Peace
За съжаление е точно така.. Ей го на - моето е на 2 почти, а се буди още по 10тина пъти нощем.. И никакви изгледи да спре да го прави  Rolling Eyes

# 64
  • Мнения: 210
 #Crazy
А когато спре да се буди,дали и аз ще спра?Или аз ще продължавам да си се будя в часовете за хранене? Thinking

# 65
  • Мнения: 146
Уф, това нощно кърмене няма край! Мелина е  на 7 месеца и суче 1-3 пъти през ноща и то най-вече , за да се успокои и да заспи пак, не че е толкова гладна.
Пробвала съм да дам Ам, за да видя дали ще спи повече време - ефект няма

# 66
  • Мнения: 4 242
Само да вметна отново, че ако е навик, ще са нужни усилия за да се изкорени, ако не и трябвало да продължи вечно, а при нас и при повечето кърмачета оставени по течението не е така, ако майката изчака да отмине тази необходимост, детето само спира да се буди и да се храни нощем. Peace
Подкрепям Правдичка, някъде около 2г е момента.

# 67
  • Мнения: 173
Моят бебешор се будеше да цока през ноща до към третия месец.След това сам спря.Постепенно.Сега заспива кам 20 часа и се буди към 8 часа.Нищо не съм правила ,всичко стана от самосебе си.Не го лишавам от цица.Давам на поисквоне.Проблемът при нас е че той вече май не иска цица, а пък аз не искам да се отбивам още Confused

# 68
Май скоро и ние няма да се откажем от цокането Sadама имам чувството, чо моят калпазанин го прави само за кеф и удоволствие , а не за наяждане. Вече е на 10 месеца ама не, буди си се по 5-6,че сигурно и повече пъти нощем. За захранването newsm78 я изяде 100-160гр на ден я не. Почвам да се притеснявам малко. Иска си млякото и това е. Преди време бях пробвала и аз с разни водички, чайчета и АМ, ама не и не. Почнах вече да се уморявам от цялата тая история. Иска ми се и илед 3-4 месеца да почна работа, а изобщо не ми го побира акъла как ще стане. Да не говорим, че един единствен път съм го оставяла на майка ми за 3 часа и още 2-3 пъти за по половин час и то за да отида на зъболекар да ми оправи разрушените от кърменето заби.
успех

# 69
  • Мнения: 9 481
Май скоро и ние няма да се откажем от цокането Sadама имам чувството, чо моят калпазанин го прави само за кеф и удоволствие , а не за наяждане. Вече е на 10 месеца ама не, буди си се по 5-6,че сигурно и повече пъти нощем. За захранването newsm78 я изяде 100-160гр на ден я не. Почвам да се притеснявам малко. Иска си млякото и това е. Преди време бях пробвала и аз с разни водички, чайчета и АМ, ама не и не. Почнах вече да се уморявам от цялата тая история. Иска ми се и илед 3-4 месеца да почна работа, а изобщо не ми го побира акъла как ще стане. Да не говорим, че един единствен път съм го оставяла на майка ми за 3 часа и още 2-3 пъти за по половин час и то за да отида на зъболекар да ми оправи разрушените от кърменето заби.
успех

Нали в момента му никнат все още зъбки-съвсем нормална реакция е да се буди и да иска да суче Wink
Изобщо не е толкова голям-все още си е бебе Simple Smile
Работата изобщо не е пречка-ще суче сутрин и вечер..стига да имаш желание естествено; а зъбите не се разрушават от самото кърмене-причината е или в ген-а, или по-често в нерационално и непълно хранене. Аз лично съм с пломба на всеки зъб /някои и с по 2 Mr. Green/, но отбременността и кърменето /то бе 2г 8мес и половина/ нямам никакви кахъри със зъбите Peace

# 70
  • Мнения: X
Моят юнак е вече на година и 7 месеца, а все още се буди поне веднъж нощем, за да суче. Понякога и много по-често, когато му пробива зъб.  Peace

# 71
  • Мнения: 85
А аз си мислех, че с буденето на сина ми по 10-15 пъти през ноща сме за рекордите на Гинес, но като видях какво сте писали направо се успокоих newsm20

# 72
  • Мнения: 50
Елица е на 1г. и 1 мес. почти и още я кърмя през нощта, някъде по 5- 6 пъти, но спим на едно легло и ми е лесно, защото това не ми пречи на съня.

Общи условия

Активация на акаунт