Преподавател от СУ

  • 8 287
  • 158
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 865
  Не е баш същото, не му пишат оценка. Поне не в книжката.
Баш същото е, просят си оценката.
Е, добре не е баш.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 884
На мен такова нещо не ми се е случвало, на никого от колегите ми не се е случвало.
Не казвам, че не се случва.
Аз пък съм виждала студентки, които свалят млад докторант, преподаващ едиквоси...
И които се държат по-зле от магистралки... Мисля, че е еднакъв потрес.

Точно така е и те от там имат смелост да се отпускат Wink Просто знаят, че някои пускат Peace
ще ме прощавате  ама и ман са ми правили намеци преподаватели, има как да се избегне. Все пак това не е изнасилване , а свалка и го има навсякъде в живота и на работа и на интервюта Rolling Eyes Простотията ходи по хората, просто трябва да не я допускаш до себе си  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 2 013
Сега сериозно - само при подозрение, че преподавател има нещо общо със студентка или й прави сексуални намеци, в САЩ ще бъде сериозно санкциониран и даже уволнен. И не приказвам по филмови познания - мой много добър приятел е преподавател в университет в Калифорния и ми е разказвал за строгите правила на общуване между професори и студенти.

# 33
  • Мнения: 653
хм, на някои темата им е смешна
ама питайте ме мен или колежките ми по колко пъти трябваше да се явяваме на изпита по физика
аз лесно минах - само 4 пъти, просто явно му омръзнах
но имаше момичета по 6-7 пъти да ходят и с написани въпроси да ги къса, само и само да ги вижда честичко и ако може да се вържат на "необходимо е да идваш на консултации, вечер след лекции в кабинета ми"
някои бяха ходили...
после се оказа, че не тормози само нашата специалност, ами и колежки от друг факултет, добре, че някои се стегнаха и направиха така, че бързо бързо да го пенсионират

# 34
  • София
  • Мнения: 5 605
Сега сериозно - само при подозрение, че преподавател има нещо общо със студентка или й прави сексуални намеци, в САЩ ще бъде сериозно санкциониран и даже уволнен. И не приказвам по филмови познания - мой много добър приятел е преподавател в университет в Калифорния и ми е разказвал за строгите правила на общуване между професори и студенти.
И би било редно да е така.

# 35
  • Мнения: 9 865
Аз също не се шегувах. Не е и от филм, с очите си видях.
И аз съм ЗА строги мерки, ма това е бош лаф, не могат да "накарат" студентите да не пушат в коридора на унито, а какво остава за някакъв по-як контрол на това какво се случва в аудиториите и кабинетите по лекции, изпити и т.н.

# 36
  • Мнения: 335
Сега сериозно... в САЩ ...

Ми то само като кажеш САЩ и е ясно, че диагнозата е сериозна:
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=17805
Обвиниха 4-годишен в сексуален тормоз. Детето прегърнало с двете си ръце учителка в САЩ и училищното ръководства го изключило от детската градина за неправомерно докосване...

Много е важно какво прави и последният ненормалник по света.
Още по-важно е, що не е въведено и у нас, щом се прави у САЩ.

# 37
  • Мнения: 5 877
В свалките със студентки няма нещо лошо, стига да е след края на семестъра (и след изпита).
На другото му се вика възползване от служебно положение.

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 08:26 от Aнда

# 38
  • Мнения: 9 865
Е добре де, аз казах, че не е баш, но не е хубаво, грозно е.
Мноу ясно че не е заоценката, аз явно правя впечатление на тъпо момиче, но не съм де. Асистентите не пишат оценки, а професорите и доцентите в общия случай са твърде стари и грозни за да им се натискаме, но има изключения. Историята помни.

# 39
  • Мнения: 2 563
Сега сериозно... в САЩ ...

Ми то само като кажеш САЩ и е ясно, че диагнозата е сериозна:
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=17805
Обвиниха 4-годишен в сексуален тормоз. Детето прегърнало с двете си ръце учителка в САЩ и училищното ръководства го изключило от детската градина за неправомерно докосване...

Много е важно какво прави и последният ненормалник по света.
Още по-важно е, що не е въведено и у нас, щом се прави у САЩ.

За последния ненормалник не знам, но често се чудя ти лекуваш ли се? Спомене ли се САЩ все едно в каква тема, сигурно е, че ще се появиш ти с много злобни и вманиачени коментари. САЩ има много грехове, но това твоето определено не е здравословно.

# 40
  • Мнения: 5 877
Е добре де, аз казах, че не е баш, но не е хубаво, грозно е.
Мноу ясно че не е заоценката, аз явно правя впечатление на тъпо момиче, но не съм де. Асистентите не пишат оценки, а професорите и доцентите в общия случай са твърде стари и грозни за да им се натискаме, но има изключения. Историята помни.
Simple Smile Един приятел разказваше с леко раздразнение как студентките се появявали ни в клин, ни в ръкав на консултация. После се тюхкаше що спрели  Laughing

# 41
  • Мнения: 6 992
http://forum.uni-sofia.bg/forum/viewtopic.php?t=9449
Ето какво се носи из университета по случая.  Confused

# 42
  • Мнения: 2 161
Имала съм горе-долу същото преживяване.Много неприятно,защото дори нямаше намеци,просто човека ми бръкна под блузата,докато пишех.Решил,че щом мъжът ми го няма,аз се чувствам много самотна.Сега ми е неприятна мисълта,тогава ми беше гадно.

# 43
  • Мнения: 223
тоя нещастник заслужава дисциплинарно уволнение+ забрана да практикува професията си + дело и обезщетение на моми4ето + ..... бой бой бой бой да го размажат    #Cussing out #Cussing out

# 44
Една моя позната имаше подобен случай пак в СУ. Онзи преподавател и досажда почти година. Тя се криеше по коридорите, но ония смотаняк и беше намерил номера на телефона и доста често и звънеше.
Най-лошото в случая е, че наистина няма кой да ни защити.
Нима трябва да спиме с преподавателите, за да завършим.

Общи условия

Активация на акаунт