Защо са му червени бузките?

  • 1 571
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 208
Здравей Елена82, при моето момиченце по същия начин му се зачервяват бузките, но само когато се събуди от следобеден сън.Аз също не мога да си обясня защо точно след следобедния сън, като през останалото време на денонощието го няма това зачервяване.Обикновено зачервяването продължава до 1 час и след това минава, просто бузките и са розово-червени без да има пъпчици или следи от нещо друго.Питала съм педиатърката, но тя не можа да ми обясни причината.Смятам, че не е фатално и няма защо да се притесняваме.

# 16
  • Мнения: 28
И при моето синче е така. Като стане от следобеден съм бузите му са червени и си остават така чак до след банята. Мислех че е от топлина и какво ли не, но ..... всеки ден по едно и също време?! Незнам каква е причината Thinking

# 17
  • Мнения: 389
И на моя малчуган след следобедния сън му се появявят червени кръгове и са топли, но не винаги и то само по време на следобедния сън, дори още докато си спи се появяват и изчезват малко след като се събуди. И наистина кръговете са по-топли от останалата част на лицето.  Не съм от майките, които навличат много децата си, спи по слипчета и в чувалче и със съвсем тъничка блузка.
Ще следя темата, че и аз не мога да си обясня от какво може да се появяват! Защо пък през нощта не се появяват?

# 18
  • Мнения: 545
Колко градуса е в стаите,да не е твърде топло? newsm78
Иначе на Лора започнаха да се зачервяват точно така,два големи и топли червени кръга,когато започнаха да никнат зъбките!

# 19
  • Мнения: 1 101
Моят син почти винаги е с червени бузки когато го взимам от ясла. Аз също си го обяснявам с това, че там е доста топло Rolling Eyes.

На същото мнение съм Peace Понеже дечицата ни са в една и съща група Wink, също всеки път взимам Дени от яслата с горещи и червени бузки. Като излезем навън се оправят. Доста топло поддържат в яслата

# 20
  • Мнения: 88
Ние имаме същият проблем. Аз също съм на мнение, че  е заради зъбките, защото в момента са в процес на никнене и дъщеря ми от време на време е с огромни червени кръгове на бузките и не винаги са топли, не мисля че е от топлото защото не я навличам особено...дано като избият да се оправи това  Hug

# 21
  • Мнения: 867
Някаква реакция е това, което описваш. Но от какво точно нямам представа newsm78

# 22
  • Мнения: 1 981
Аз също четох някъде,че когато никнат зъбки на бебета им се зачервяват бузите, та може и от това да е!

# 23
  • Мнения: 8 999
Зъби, топло, контактен дерматит... Много обяснения може да има, но е добре да се консултираш с дерматолог.

# 24
  • Мнения: 1 586
Благодаря за отговорите и за съветите, ще продължавам да го следя и ако така продължава ще се консултирам с дерматолог.Но определено не е само от топлината защото аз не съм привърженик на навличането - той спи само по боди или памучна пижамка и отгоре олекотена завивка.

# 25
Наистина трябва да следиш за този симптом, защото не е толкова безобиден, колкото изглежда. Дъщеря ми имаше същото нещо и се оказа, че е алергия от храна. Защо се появява след сън не знам. Но бъди внимателна към всякакви нови храни, препарати и т.н алергени. Ако аз бях чула личната лекарка, когато ми говореше за алергия - до сега можеше да сме се справили с нея, но аз не й обърнах достатъчно внимание. Накарай GP-то, щом се съмнява за алергия да ви пусне кръвна картина, при увеличени левкоцити - сигурен признак за алергия - вземи мерки, за да се справиш по-бързо с проблема.

# 26
  • Мнения: 1 586
Благодаря Krisy75 - днес не се е зачервявал но ако пак започне ще говоря с педито!

# 27
  • Мнения: 9 973
ние като се върнем от разходка сме така Peace

Общи условия

Активация на акаунт