Скъсах си нервичките с тоя градски транспорт!...

  • 3 295
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 293
А лошото настроение, заяждането и иронията са присъщи черти на българина, така че не се учудвам вече на нищо...

Именно. Не виждам какво мога да направя по глобалния проблем с градския транспорт и задръстванията, затова пък мога да си спестя лошото настроение. Примерно.
Колкото по-добро е моето настроение - толкова ще бъде по-добро и на околните. И как ще стане скандал, в този случай?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 056
Леле, miama, настръхнах, много страшно това дето ти се е случило!
Направо не знам какво бих направила на твое място. Ти какво направи?

На мен най-страшното, което ми се е случвало беше преди 5-6години в 7-ца (или1-ца) трамвай. Тогава някаква жена изведнъж започна да псува, да вика на мъжете - Ето, бе, на, изнасили ме, гад мръсна! Кво ме гледате, бе, не ме гледайте, че ще ви избия, ей! Ми ти, ма, кво гледаш, ей ся ща съблека тука и ще те обера, всичко ще ти взема!
и всякакви такива работи с изнасилване , обиране, побой. Явно беше жертва на такива работи и беше мръднала. Но всички само стояха вцепенени и никой не знаеше какво да направи, само никой не я поглеждаше. А тя се приближаваше до всеки и викаше силно, но не докосна никой, слава Богу! И слезе сама...

Иначе, аз от нова година забелязвам едно леко намаление на трафика и на пътниците в часовете, в които аз пътувам и сега не сме натъпкани. Обяснявам си го с това, че пенсионерите спряха да излизат заради снега от страх да не си счупят нещо...Друго обяснение нямам.

# 32
  • Мнения: 600
от пет години не съм слизала от колата. и с нея губя много време, но поне не преживявам тъпканицата, смрадта, вирусите.

да, скъпо излиза - и бензина, и поддръжката, но НЕ ИСКАМ да ползвам градски транспорт, каквото и да ми струва. като бях в лондон на практика пътувах по един час в метрото - кеф. топло, сядаш, прочиташ вестника. ама тук просто не става.  Rolling Eyes ако е място, където трудно ще паркирам, ходя пеша. и по един час съм вървяла в софия, но не се качвам в градски транспорт. да пипам мръсните дръжки, седалките са черни, разни клошари пътуват, никой не ги сваля, а са без билет.  #2gunfire

ами, какво да ти кажа. вземи си някоя евтина кола или ходи пеша, или пътувай с коелга, ако има някой на път.

или се примири.

# 33
  • Мнения: 274
Напълно ви разбирам и съчувствам. Не бях се качавала на автобус от години, но покрай снега ми се наложи....е няма такова нещо! Смрад, пенсионери, хилещи се истерично тумби ученици, прескачане на разни кофи и торби с багаж...на всичкото отгоре шофьорът снощи тръгна, преди да съм се качила и щях да падна под автобуса. Ама си отнесе скандала и не можа да вземе думата от мен поне 5 минути. Та сега нямам търпение да разчистят както трябва пътя и пак се мятам зад волана. По - добре да обиколя квартала три пъти, докато си намеря място за паркиране, отколкото гореописаното.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 867
Преди две вечери вървях пеш от зала Универсиада до Била в Хаджи Димитър, за да не се возя на градски транспорт. През целия път не видях нито едно свободно такси.

Детето ми обаче пътува с автобус до училище.

# 35
  • Мнения: 51
 Ад е наистина, да споделя и аз горчивия и иновативен подход на моята половинка, тъй като нашия периметър на разходка го определят тъкмо проходилите крачета на сина ми. Но мъжът решил един ден за разнообразие да се впусне към НДК с трамвай, да ама то не е като такси да се обадиш и да дойде и чакал 1 час, разбира се после се изредили 2 един след друг, но не побрали насъбралото се митингообразно множество, няма таксита, свободни или такива на които им се работи и той милият, видял на светофара кола със смъкнато стъкло и най-нахално си отворил вратата, питал в коя посока е човекът и скоропостижно остави зад гърба си пътуванията с градски транспорт.

# 36
  • Мнения: 812
Това е, защото "Софиянци" станаха много....
Пробвай варианта с маршрутно такси  Peace
аз също мисля,че "софиянци"станаха много и дакато го има този проблем,ще  е така!!!!!

# 37
  • Мнения: 1 063
А лошото настроение, заяждането и иронията са присъщи черти на българина, така че не се учудвам вече на нищо...

Именно. Не виждам какво мога да направя по глобалния проблем с градския транспорт и задръстванията, затова пък мога да си спестя лошото настроение. Примерно.
Колкото по-добро е моето настроение - толкова ще бъде по-добро и на околните. И как ще стане скандал, в този случай?

 LaughingЕдва ли някой си мисли да решава глобален проблем,тук  всички се поддават на женското в себе си и се оплакват една на друга...аз съм решила проблема за себе си,като съм ограничила максимално придвижването си с градски транспорт...разбира се не всеки път попадаш на такова отношение,но ти е достатъчен един случай, за да ти държи влага дълго време и в този ред на мисли ми е интересно ти как би реагирала на моята ситуация с маршрутката....мразя словесни двубои и също като теб държа на доброто си настроение и на нормалното отношение към хората...не обидих нито веднъж, нито се държах арогантно,просто обясних, че детето ми също е пътник в това превозно средство и има право да пътува седнал...нямаш си представа  какво стана...половината/все жени/ така гракнаха, като че ли искаха да ме разкъсат...пак ли ще си запазиш доброто настроение Wink

Най-вероятно ще стана поредната шофьорка, която задръства софийските улици Peace

Последна редакция: чт, 10 яну 2008, 16:58 от Iva M.

# 38
  • Мнения: 6 167
Аз си купих кола в момента, в който започнах да 'нареждам' мисловно хората в трамвая. До лудост бях стигнала.
Влизам , блъскам се , намествам се някак и започвам да мисля как ако еди кой си мръдне малко , и следващия мръдне малко и .... ако застанат по посока на движението, а не обратно.. ще се спести място и ще може още един да влезе. Идеше ми да ги подредя и на глас. Пътувах 3 спирки само дневно.  Реших, че не може повече така, изтеглих заем и си купих първата кола. Бях в трафик, но спокойна. Слушаш радио, на топло си и лека полека .... стигаш. По-добре беше.

# 39
  • Мнения: 9 092
Оф, мислех преди няколко дни да пускам тема по въпроса, но се отказах, реших че няма смисъл да внасям нерви сред хората, които също си патят от градския транспорт. Но сега ще се разпиша, по-точно ще запитам (защото това е, което ме мъчи като мисъл в главата) - защо, аджеба, народа по спирките прави неистови опити да се наблъска във видимо претъпкан автобус/маршрутка? Ей това не ми е ясно, чудя се как разсъждават тия хора Confused Аз като видя претъпкано превозно средство, чакам следващо - ако и то е същото, продължавам да чакам. Все някога ще дойде и друг превоз. Но масово гледам около мен никой не се отказва - не се имам за тъпа в случая, но останалите ме изумяват...отзиви от типа "айде минете по-навътре де" са ми много странни - ами то това да не е  бездънна яма, че да събира всички??? Не знам в този случай кой трябва да се намеси - шофьорите да определят лимит? Или хората да се карат всяка сутрин за фреш старт? В Пловдив положението е търпимо, но има сутрини, най-вече в маршрутките, когато ми се иска да тръгна пеша. Тук това е възможно, но е въпрос на личен избор - аз работя на другия край на града и в този студ не бих тръгнала пеш, виж, лятото е друго...

# 40
  • Мнения: 2 563
Най-често в София пътувам със 72 и тролеи 1 и 2.

В 72 е някакъв ужас просто. Винаги бавен, винаги натъпкан и по маршрутите му винаги са епични задръствания. Като стоя дълго права без да ходя, започва да ме боли кръст. От най-кошмарните ми спомени са как висим в задръстване покрай канала и аз съм увиснала на една дръжка и ме боли, боли.

А като се качиш, трябва буквално да стъпчеш хората, за да се добереш до така удобно поставените перфоратори. Обикновено ако първият ми попаднал перфоратор не ми продупчи билета, не си правя труда да търся друг. Техен си проблем. Досега не съм се карала с контрольор.

# 41
  • Мнения: 205
Мразя да пътувам с градския транспорт, но за жалост ми се налага твърде често.Писнало ми е от грубото надменно отношение на кондуктори и шофьори-все едно по велики от тях няма.Няма случай да се кача в градски транспорт и да не чуя псувни и крясъци поо адрес на някой, в повечето случаи напълно неоснователно.Случка от вчера-с една колежка сме на спирката, идва рейсът, на задна врата пълно с народ, даже има хора и на стъпалата и е невъзможно да се качим оттам,а на предна врата има доста място.Щофьорът отворил само задната врата, а ние с моята колежка сме застанали пред предната.Отвори я по едно време и  ни вика"ей голями сте лигли, толкова ли не можахте да се набутате отзад"Ние казваме, че беше невъзможно просто да се качим от там, той пак всер да философства колко сме се превземали #Cussing out Аман вече от простаци.

# 42
  • Мнения: 39
Страхотна тема.Бравос Mr. GreenСега да си кажа мъката и аз.Работата ми е свързана с много пътуване из града и тъй като с кола е доста гадничко ,предпочитам с градския транспорт.Защо е гадно с кола ли?Ами защото никога няма къде да се паркира и закъсненията за срещи са нежелателни и правят лошо впечатление.Та за градския-ПИСНАЛО МИ Е да слушам проблемите на хората,изказани на възможно най-висок глас.МРАЗЯ да ми кашлят във врата или недай Боже в лицето.Не мога да понасям семкарите-това са хората с висок интелектуален заряд,които качавайки се в автобуса или трамвая изпитват жизненоважна нужда да ядат семки и да плюят по останалите пътници и по пода.Безкарайно неприятно е да се опитаваш да се държиш из гъчканицата и някоя баба-водоноска да те утрепе с тубите вода от банята.Да не пропускаме и Апостол-гадния,смърдящ циганин,който се разхожда с хармониката ,проси,бута се в хората ,псува ги и евентуално ги плюе.За сега толкова Twisted Evil

# 43
  • Мнения: 4 965
По този повод пътувам с кола /ако има кой да ме вози, защото не обичам да шофирам/ или с такси. Вярно е, че пак закъснявам, заради задръстванията. Вярно е, че никой не спазва правила, светофари и т.н. /вчера ни помляха едната кола и сега пак съм с такси/... Но поне не се ядосвам на простотиите.
Гр. транспорт ползвам само в часовете, когато няма хора. Не знам защо някой казват, че с метрото е по-добре - сутрин между 8 и 9 е толкова претъпкано, че не можеш да се натъпчеш.
За това да се чака следващ превоз - зависи къде отиваш и колко бързаш, защото между 7 и 10 ч. и после между 16 и 19 /особено в автобусите/ и да чакаш, и да не чакаш - не можеш да се качиш, ако не си на някоя от първите спирки /от 2-ра и 3-та натам става "мисия невъзможна".
И обикновено чакаш поне 10 мин. до следващ автобус или трамвай, ама при толкова хора в София - няма начин. В "цивилизованите държави" в пиковите часове гр. транспорт е през 2-3 мин.
Пък и не знаеш кой откъде може да те преджоби, да те набие и т.н.
Пък и ако сменяш 2-3 превоза, пак излиза достатъчно скъпо /ако ползвах гр. тр. на ден трябваше да давам минимум 4,20/.
Сега за такси давам между 5 и 10 лв. и съм далеч по-спокойна, а в случаите, когато има служебна кола и кой да ме вземе или закара, горещо благодаря на Бога.

# 44
  • Мнения: 3 423
Имате възможност да емигрирате в
държави, където транспортът е песен.
Но пък ще ви плюят в теми за емигрантите.
Задънена улица.

Общи условия

Активация на акаунт