Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 3 май 2004, 14:32 ч.

Родилните домове

• 9 780
  • 94
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
Здравейте,
  Разглеждах едни снимки от родилните домове, които се хвалят с основни ремонти. Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/. Тия наши легла от лагерно време маи нямат бракуване. Даже не знам защо казват на ВИП стаите ВИП. Като гледах снимките на Додо- ами само ВИП е, че си сама. Даже с 200 лева от родилка могат да накарат някой студент по рисуване да направи стаята цветна /не че всичките не трябва да са така/

Само на мен ли ми изглежда мизерно след ремонт или си е така?

# 1
И на мен така ми изглежда ! Да се чуди човек за какво се плащат тези 200лв.! Rolling Eyes

# 2
  • Sofia
Цитат на: Kalinka
Здравейте,
  Разглеждах едни снимки от родилните домове, които се хвалят с основни ремонти. Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/. Тия наши легла от лагерно време маи нямат бракуване. Даже не знам защо казват на ВИП стаите ВИП. Като гледах снимките на Додо- ами само ВИП е, че си сама. Даже с 200 лева от родилка могат да накарат някой студент по рисуване да направи стаята цветна /не че всичките не трябва да са така/

Само на мен ли ми изглежда мизерно след ремонт или си е така?

Не е така, грешиш. Но всъщност този въпрос е и твърде относителен - зависи от критерия и изискванията.
За себе си мога да кажа, че съм доста капризна и претенциозна и обичам да ми е удобно и чисто.
Та за престоя си в Тина Киркова в рамките на 6 дни стаичката ме устройваше идеално. Повече от това не зная какво бих си пожелала - светла и слънчева с големи прозорци, алуминиева нова дограма, теракот в стаята и банята, телевизор, хладилник, маса с подвижен плот, нощно шкафче, банята е супер чистичка и нова с всичко необходимо в нея -  нова мивка, тоалетната чиния също беше нова, душа си работеше на шест, шкаф с огледало. Чаршафите и нощниците се сменяха всеки ден, стаята се миеше по два пъти на ден....
Във Випа в патологията даже имаше фотьойл от кожа.......

какво друго да си пожелая ? Ти какво разбираш под ВИП във болница ? Картини по стените и склуптури ли?

И още нещо. Лежала съм при първото си раждане в СВ.Лазар. Това е частна клиника с претенциите да бъде най-луксозната по рода си в София. Така, че не е като да нямам база за сравнение. Та стаята в Св.София смея да твърдя е по-добра от тази в Св.Лазар отпреди 2 години разбира се.

# 3
  • Там,където се събуждам щастлива.
Додо, от това, което си написала трябва да се казва; ВИП чиста стая. Не мисля, че е редно само, защото си платил 200 лв твоята стая да се чисти 2 пъти, а другите не. Просто не е етично спрямо другите родилки и жалко, че болниците го поощряват.
  Мисля, че много по-весело и красиво е ако децата са заобиколени от цветове още от самото си начало като човечета. Ама ние все в бяло....Аз смятам, че е жалко...

Хубави екстри си имала, ама и твоето легло има вид като от недалечното лагерно време. Ако сте правили снимки на стаята ще ми е интересно да ги разгледам.  Може тогава да се съглася, че не съм права.

П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.

# 4
  • сред цветята
Bсе още не може да се направи сравнение с условията в чужбина.... (виждам, че живееш в Холандия). Но пък в сравнение с болници иЗвън София, мисля,  си е направо рай (нямам лични впечатления от болниците в Б-я, а съдя само по раЗкаЗите тук във форума и от поЗнати) Simple Smile

# 5
  • София
Додо, от това, което си написала трябва да се казва; ВИП чиста стая. Не мисля, че е редно само, защото си платил 200 лв твоята стая да се чисти 2 пъти, а другите не. Просто не е етично спрямо другите родилки и жалко, че болниците го поощряват.
  Мисля, че много по-весело и красиво е ако децата са заобиколени от цветове още от самото си начало като човечета. Ама ние все в бяло....Аз смятам, че е жалко...

Хубави екстри си имала, ама и твоето легло има вид като от недалечното лагерно време. Ако сте правили снимки на стаята ще ми е интересно да ги разгледам.  Може тогава да се съглася, че не съм права.

П.с.Снимките от болницата във Варна след основен ремонт не могат да скрият, че си е мизерно....И под мизерно не означава  мръсно, а като обстановка.

Уверявам те, че всички стаи в Тина Киркова се чистят по 2 пъти на ден, при това доста старателно. За лежах в обикновена стая, на 2 етаж преди 1 година. Виждала съм и ВИП-стаите, които нистина са по-луксозни, защото в тях има телевизор, хладилник, отделна баня с тоалетна, а точно това според мен е признак на лукс, нали... иначе в обикновените стаи тоалетната не е по-лоша, пак е чиста, ремонтирана и поддържана, но пък е една на 2 стаи, в които има по 3 родилки. Ето това е разликата и затова се плаща. Като цяло в Тина Киркова обаче обстановката не само не е мизерна, ами е доста прилична.  Grinning
Пък от друга страна всеки сам избира къде да отиде, не те задължава ВИП-а, ако ти се струва скъпо или неотговарящо на изискванията ти просто не го ползваш...
Правя поправка, за да допълня, че не е за пренебрегване това, че близките ти могат да те посещават по всяко време, което в родилно отделение не се разрешава и според мен правилно... ВИП стаите са така направени, че не посетителите ти не притесняват другите родилки и нямат додег с тях. За разлика от Майчин дом, който е като хан, в Тина Киркова не се допускат външни хора в родилно, както и не се допуска родилката да излиза, освен на стълбите пред вратите. Шефката на отделението следеше много строго  и според мен това е правилно...

# 6
И аз съм на мнение, че условията са ужасни и ВИП-а не е никакъв ВИП. Под ВИП стая разбирам много по-добри условия. Спорд мен всяка стая трабва да бъде със самостоятелен санитарен възел и да има елементарни удобства.
А в сравнение с болниците в чужбина, мисля че въобще не можем да сравняваме.

# 7
Аз съжалявам, че се намесвам в тази тема въпреки че изобщо не разбирам каква е целта й... Да, у нас условията не са като на запад и още много време ще мине докато станат такива. Но когато отиваме да раждаме не отиваме на хотел, нали? Предполагам, че хич няма да ми е до телевизия докато съм в болницата, но това си е мой проблем.

Първо, никоя от мамите тук не уточни, че се плаща на нощ - 70 лева за единична, 35 - за двойна ВИП стая (ако греша - поправете ме).

Второ - всеки си решава какво и как го иска. За мен е по-важно с бебето да сме живи и здрави, а не дали ще съм сама в стая или не и дали ще имам ТВ. Додо си каза, че е капризна и претенциозна  Wink и е пожелала да е сама във ВИП стая, която явно е задоволила и капризността и претенциозността й, така че според мен си е на ниво. Ваче пък е обяснила за хигиената........

Но честна дума не разбирам какво цели тази тема. Ако целта е да ни покаже колко сме зле - браво! Hands Clap, но аз никак не го одобрявам....

# 8
  • София
Цитат на: Margarita
Първо, никоя от мамите тук не уточни, че се плаща на нощ - 70 лева за единична, 35 - за двойна ВИП стая (ако греша - поправете ме).

Поправям те веднага....!!!!
По последни данни единичния ВИП в "Св. София" е 50 лв., а двойния 30 лв., ама Додо ще е най-достоверна в случая, тя да каже, че аз само съм чувала за тази цена...

# 9
  • София
 Ама като видя обстановката- пак ми се вижда мизерна /само козметично са нещата/.

Ами няма да бутнат болницата я... и да направят нова, разбира се. Между другото ремонта не е бил "козметичен", защото не е имало бани на 2 стаи. Баните са пристроявани, слагани са плочки и т.н. А това си е основен ремонт, смяната на дограмите също... а тази болница не е на 10 години...

# 10
Хубаво е да имаш право на избор.
Във Велико Търново /където раждах аз/ нямаш такова. Има едно родилно отделение към държавната болница, където обаче си плащаш на доктора, който е на заплата към същата тази болница, пари - къде на ръка, къде с фактура, за да благоволи да дойде, когато влезеш да раждаш.
Условията в родилното са примитивни, нямам друго определение за нечовешката мръсотия и липса на хигиена в стаите и в санитарните възли. Моля Ви, не раждайте във Велико Търново!

# 11
  • Банкя
Марги е права да задава въпроса какво се цели с тази тема и аз съм на нейното мнение. След като има ВИП-цени и хората са готови да ги плащат какъв е проблемът. Когато аз решавам да си платя за ВИП-стая значи условията ме задоволяват и значи това искам, ако не ми харесва няма да платя и ще си отида в обикновената стая и това е.
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...

А и последно да добавя, че ВИП-стаите в Шейново нямат всяка собствена баня (архитектурата на сградата не позволява), но са ремонтирани от "Нивеа бейби" и са в светлосиньо и шарено, каквито са цветовете на тази марка. Това го вмятам, защото видях, че пишеш специално за цветовете, а леглата, столовете и шкафчетата са от светло дърво, а не тип "лагерни"
 Wink

# 12
В Шейново и обикновените стаи ги чистеха по два пъти на ден!! Wink  Wink  Wink

# 13
  • София
Цитат на: kiki27
Може би Калинка е на мнение, че ВИП-условията не отговарят на цената си, но какво ти предлагат в Холандия срещу 35 Евро или срещу 20 Евро (съвсем грубо приравнявам цените в Тина Киркова и в Шейново за ВИП-стаи)?! Хайде стига сме правили такива сравнения за България и другите страни, много от нас са пътували доста и имат представа как стоят нещата...

Ама то ако ще правим сравнение, дай и заплатите да сравним... Grinning  Grinning  Grinning , ама не като цифри ами като покупателна способност... Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

# 14
  • Банкя
Цитат на: Vache
Цитат на: kiki27

Ама то ако ще правим сравнение, дай и заплатите да сравним... Grinning  Grinning  Grinning , ама не като цифри ами като покупателна способност... Sign Exclamation  Sign Exclamation  Sign Exclamation

Ами да де Wink  Wink  Laughing  Laughing  Laughing

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт