Въпрос за мангото...?

  • 1 374
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Днес купих пюрета от манго на Семпер и на етикета пише ,че са след 4-я месец, но все пак се страхувам да не ми направи реакция. Мога ли да дам на шестмесечния си син или да караме без тях?
Изобщо какви плодове да му дам освен обичайните ябълка, тиква, круша, банан?

# 1
  • Мнения: 5 577
И ние сме на 6 месеца,хапваме доста плодови пюрета- сливи,шипки,праскови,малини.Но манго и ние не сме....
edna_ot_vas пиши дали твоето бебо е харесало пюрето,да хапнем и ние Laughing

# 2
Спокоино можеш да дадеш пюрето, много е вкусно. В повечето книги пише, че след 6-тия месец могат да ядат почти всичко и риска от алергия е вече минимален. На Хаме има и малини и ягоди то 4-ти месец. А ананаса на хип е още от 12 седмица

# 3
  • Мнения: 5 713
Щом сте на 6 месеца можеш да даваш манго. Също така авокадо, сливи, грозде. Кайсии, праскови- с тях по принцип трябва да се внимава,защото мъхестите плодове са алергени. Аз давам от време на време  стафиди, сушени сливи и кайсии предварително накиснати в гореща вода. За ягодите се препоръчва да се дават след 1 годинка, водят ги силен алерген. Нищо 4е Хаме ги продават за след 4-я месец.

# 4
  • Мнения: 255
E, успокоихте ме наистина Tada Набрах смелост и ще взема да му дам Wink


Цитат
edna_ot_vas пиши дали твоето бебо е харесало пюрето,да хапнем и ние


Като цяло нашия човек всичко харесва и люта чушка да му дам и нея ще я хапне #Shocked ама друг е въпроса какво ще последва Laughing
Мерси на всички Sign Exclamation

# 5
  • Мнения: 3 394
Манго, авокадо, папая - сурови могата да се дават без проблем след 6  месечна възраст и след като банана е въведен суров. Тук така ни обясняват , тези екзотични плодове не са алергени и в комбинации са добър източник на витамини.

# 6
  • Мнения: 1 289
Вчера за първи път дадох манго на Ради. Бях купила прясно от Метро и беше много хубаво. Пасирах 1/2 манго с 1 ябълка и щерката го изяде с огромно удоволствие.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Пюрето от малини,боровинки и йогурт на Хип е страхотно.Пише,че е от 12 седмица.Аз не видях,че съдържа йогурт Embarassed  и дадах на детео,не направи реакция и много му хареса.А как хубаво мрише............И мангото на Семпер му хареса!

# 8
  • Мнения: 455
Аз досега не съм давала сурово манго, само в пюре. Но ще взема и аз да опитам, дано да му хареса на Даниил. А боровинки, малини, ягоди давам в пюрета на Хаме.

# 9
  • Мнения: 21
imam edin vapros malko izvan temata za mangoto/makar i az da se 4udia da li da go davampredi 4-tia mesec/.kupih pure ot kru6a na niakakva slovenska firma FRUTEK i se okaza ,4e triabva da se dava sled 4-tia mesec.na drugi firmi oba4e sam davala kru6a .kakva e razlikata neznam .da go dam li ?kak misli te?

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
По принцип на различните марки има различни препоръки от кой месец да се дава пюрето.Прочети хубаво състава(да не пропуснеш например киселото мляо като мен) и ако няма нещо различно си му го дай.

Общи условия

Активация на акаунт