кои са разхлабващите зеленчуци?

  • 5 861
  • 14
  •   1
Отговори
бебчо е на 5м и започнах да захранвам с плодово пюре обаче изпражненията са много твърди и много трудно се изхожда.Много е неспокоен  и има много газове.Искам да дам и зеленчуково пюре домашно приготвено може и готови обаче искам да са разхлабващи.Какво пюре мога да направя че да несе получава запек?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
Тиква,тиквичка...
Всъщност,виж тук:http://www.zadecata.com/vkuhniata/Zdr_diet_hranene/Zapichashti_r … bvashti_hrani.htm

# 2
  • Мнения: 306
броколи,тиквички ,карфиол

# 3
  • София
  • Мнения: 8 275
тиква, тиквички, домат, спанак, карфиол, зелен фасул, грах
но май само първите 2 може да даваш.
'Що не захраниш със слива или круша?

# 4
  • Мнения: 463
И ние имаме същия проблем. Да се запиша и благодаря за съветите.
Въпросче и от мен. Понеже искам да му давам и други зеленчуци впоследствие, дали след като се нормализира изхождането да смесвам първоначално с други зеленчуци и след това да дам само от други? Дали няма пак да се запече?

# 5
Много е важно какви са били изпражненията преди да започне захранването с плодово пюре, пак ли твърди? И имаше ли газове? Появата им може да е признак за алергия, не бързай с новите храни. Освен това сега зеленчуците са пълни с нитрати, та не ти препоръчвам домашни пюрета. По-добре давай сокчета от разхлабващи плодове.

# 6
  • София
  • Мнения: 5 706
Той си пръцка откакто се е родил  но аз го захраних с плодово пюре заради запек това означава ли че има алергия сега  newsm78  след като продължава да си пръцка Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 463
Цитат
Той си пръцка откакто се е родил  но аз го захраних с плодово пюре заради запек това означава ли че има алергия сега    след като продължава да си пръцка

Същата случка и при нас! Даже и от плодовите пюрета като слива и круша трудно се изхожда. Ако му дам тиква с ябълка , пак се запича. Не ми се мисли като започнем зеленчуците.

# 8
  • Мнения: 1 155
тиква, спанак, иначе крушата на нас ни действа много добре....... Peace

# 9
ние имахме проблем от 1м. до 4м.,беше на кърма и не ходеше по 3-4 дни,ползвах глицеринови свещички,които за съжаление не се продават в БГ.първо започнах с плодови сокове от круша,слива,тиква и това му помогна.След това го захраних с зеленчуково пюре от 5-ия месец,но не пропусках сутрин и следобед по 100мл. плодов разхлабващ сок.На 6м. вече ни се регулира стомахчето и нямаме проблеми даже когато яде запичащи зеленчуци като картоф и морков.

# 10
  • Мнения: 2 553
За вашата възраст - тиквичка, тиква, от плодовете сливи, круши - много помагат всичките тези  Peace

# 11
  • Мнения: 463
Само дето тиквата е плод. Поне за такъв я водят и заради това я съчетават със зеленчуци, зящото техния вкус  не се нрави на децата.

# 12
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Той си пръцка откакто се е родил  но аз го захраних с плодово пюре заради запек това означава ли че има алергия сега  newsm78  след като продължава да си пръцка Rolling Eyes
Той не е ли прекалено малък за захранване newsm78

# 13
Всички зеленчуци влияят много добре на стомахчето. Не би трябвало да се запече от тях. Но информативно- спанака, карфиола, домата разхлабват. Граха и зеления фасул се дават по късно-разхлабват, но са тежки за стомахчето. Аз направих грешката да дам по-рано от тях и му се образуваха газове, а и коремчето го болеше.

# 14
  • Мнения: 463
Сега прочетох на едно място: Сокове с разхлабващ ефект- домати, сливи, круши, грозде и портокали. Сокове със запичащ ефект - вишни, ябълки / те по- скоро действат индивидуално/, молкови и лимон.
Винаги обаче ги съобразявайте с възрастта на бебчето. Така например не е редно толкова рано /4-5 месец/ да се дава портокал и грозде, лимон.

Общи условия

Активация на акаунт