платихте ли за първоначален преглед на GP-то след изписването

  • 2 583
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 100
Не се плаща посещението ако лекарката е по ЗК. И бебчо нямаше ЕГН, но това не е проблем. По принцип за бебетата никаква такса не се плаща  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 170
Не, предложих да си платя, но педиатъра отказа. Друг е въпроса, че не се записах при него после защото като почнаха коликите на Никола цял ден не си вдигна GSM-а и аз си извиках друг доктор- частен преглед естествено. После се записах при педиатър, който като ми потрябва си вдига телефона и ме изслушва.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
ако нещо не се лъжа за бебета няколко домашни посещения се поемат от здравната каса
Не съм 100% сигурна. newsm78
Ако се поемаха от ЗК, когато излезне ЕГН-то и попълниш заявлението за избор на личен лекар на детето би трябвало въпросният личен лекар да пусне протокол и да се подпише родителя /както при нормален преглед/. Аз определено не съм подписвала нищо за удостоверяване на двете посещения и смятам, че си бяха на добра воля от страна на педиатърката.

# 18
  • Мнения: 1 347
Платих да. Защото детето ми не се водеше при тази педиатърка, не се водеше още никъде. Това си беше обикновено посещение на частно.

По тази причина и платих. Това първо посещение, доколкото си спомням, се плаща от ЗК на джипито на майката. Пък аз не исках да е моята тогавашна джипи и затова помолих педиатърката, която си бяхме избрали, и, естествено, й платихме.

# 19
  • Мнения: 8 769
Не платих. Не ми е и искала жената.

# 20
  • Мнения: 817
Не, не платих. Не ми е искала пари.

# 21
  • Мнения: 4 621
Да платих. Това се води домашно посещение Peace

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Не ,не съм плащала.

# 23
  • Мнения: 118
И аз не съм плащала въпреки, че още нямаше ЕГН но я прегледа

# 24
  • Мнения: 463
Да, платих, защото нямал още ЕГН и не е записам при педи. Повече не съм плащала, дори и да е имало посещения у дома.

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не

# 26
  • София
  • Мнения: 17 591
НЕ!!!
Ако обърнеш внимание на задължителните прегледи, които се правят от педиатъра и се заплащат от здравната каса, ще видиш, че този е сред тях!

Не само, че не съм плащала, но подобен въпрос изобщо не е бил поставян!

# 27
  • Мнения: 770
Да, платихме!

# 28
  • Мнения: 403
Да, платих си и 4 посещения на педиатъра.

# 29
  • Мнения: 9 973
не-2 пъти идва и не иска нищо Peace

Общи условия

Активация на акаунт