Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 1
  • Германия
супер zаглавие  Grinning

# 2
  • Германия
Сърфи,   bouquet

# 3
  • DE
Дали ще успея да съм 1_ва..
Сърфи, ма как ти идват (и на другите другарки от творческия колекив) теzи zаглавия? бурно ръкопляскащо жълто човече.

В кой закон са споменати тези подробности, къде да търся?
 Дано да ми видите въпроса преди да се нахвърлите на новата тема Wink

Бибке моля, ето ти zаконодателството _ Конституция на РБ/ Глава втора.
ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ
и Закон zа българското гражданство Глава 1_ва и 2_ра

За боядисването не се препоръчва не само по време на бременност но и по време на кърмене.
някой ме е иzпреварил  Wink

# 4
  • Germany
и аз така знам, че по време на бременност и кърмене не се боядисва  Peace макар аз без да съм подозирала и двата пъти съм се боядисвала точно в самото начало - може би първите седмици - просто така се случи  Flutter

# 5
  • Süd
Моля, моля, "графичният" дизайн е дело на Чика...което ме подсеща - Чика, дай снимка на Чико да го видим Mr. Green .

Манията на М-р Лутър за гучайни ме подсети, че в нашето Реве има акция за Николаус - носиш ботуша на детето на 4ти или 5ти и утре си го получаваш пълен, нямам идея дали по всички магазини от веригата правят така, но ако някой има мерак може да погледне Peace

Аз съм щастлива - получих потвърждение за свободно място на 31ви в един любим ресторант...и кувертът не е с Palazzo-price. newsm44

# 6
Който си има РеВе, може, ама който си няма - ще виси пред кметството селския Николаус да раздава семки и бонбонки Mr. Green

# 7
  • Stuttgart
И на мен много ми харесва името на новата тема, талантливи писателки имаме явно.   bouquet

Nikolausstiefel могат да си напълнят децата ви в доста магазини. Ето тук има един списък.

А при Schlecker днес има доста безплатни нещица към поръчката (цък). Само дето не познавам вече никой, който да има работещо видео. Ако някоя от вас има, предлагам за подаряване касетка със замъците на Мерхенкьонига Лудвиг.

Браво за резервацията, сърфи. Ние ще празнуваме Нова Година в БГ за пръв път от 6 години. Но не знаем къде, май всичко било заето вече. Искаме да е или в Русе, или в София. Някой от вас ще се прибира ли също за празниците?

# 8
Хопла.
Браво на балканската стихия. Grinning

Пък ние няма да разчитаме на никакви измислени безплатни предложения от фалшиви Николауси, а най-чинно ще си почистим ботушките и ще вярваме, че сме били през годината послушни и ще чакаме истинския Ники.

Мисля, че от цялата фамилия на мен ще се падне тежката задача да изям най-много семки и бонбонки. Първо, защото съм била най-послушна и второ, защото моите ботуши са най-дълги. Mr. Green

# 9
  • Süd
А бе Лутърова, ще ме умориш - има ли промоция, за която да не знаеш? ooooh!

Ако искаш мога да ти пусна линка към ресторанта, към който сме се ориентирали ние - управителят каза засега, че има места, а и можеш да откажеш капарото до 26. Декември...иначе за после не съм мислила - някъде на парти ще се ходи, ама къде нямам идея newsm78....Много е гадно - докато бях в БГ винаги аз оргнизирах празниците и влачех тълпата под мишница - сега се изнесох и всички са се омързеливили богато. Едно купонче не се хванаха да направят търтеите. Пфуй!

Последна редакция: ср, 05 дек 2007, 17:59 от surfline

# 10
  • Stuttgart
Хи-хи, сърфче, какво да направя като отвсякъде предлагат такива промоции? Все едно се надпреварват кой повече да ти даде. Ето сега например има полети на Туифлай за по 6 Евро с таксите! Е как не фалират тия фирми, не знам. Нямам време да опиша всичко, иначе съвсем щеше да паднеш. Иначе мисля, че наистина няма много неща, за които да нямам някакво намаление или акцион.  Blush

За ресторанта ще съм ти благодарна, ако ми дадеш координати на лични. И аз съм като теб- все аз организирам тумбата къде да ходим по празниците. А сега хем не съм била в БГ от толкова време, хем ме карат пак аз да решавам къде ще сме. Как да стане?  Rolling Eyes

# 11
  • Germany
А номер на темичката? Или при мен не се вижда.

Добър вечер.

# 12
Мадам Лутър, това, че виждаш още разните му там намаления, означава ли, че хомеопатичните антиконюктивитни капки ти помогнаха?

# 13
  • Stuttgart
Мадам Лутър, това, че виждаш още разните му там намаления, означава ли, че хомеопатичните антиконюктивитни капки ти помогнаха?

Голям си образ, Маймунке Joy  Heart Eyes
Аз май само на Бискара споделих на лични развитието и съм забравила да се отчета тук за очните си проблеми. Е, да призная и, че малко се уплаших като викате, че ей сега Лиска ще започне да раздава шамари на оплакващите се бабички, та се скатах.  hahaha Но все пак ще рискувам и ще разкажа- капките не ги намерих в аптеката преди работа, а след работа ходих при УНГ-алерголожка. Тя също изрази съмнения, че очите ми са раздразнени на алергична основа (имам и други симптоми). Даде ми някакво кортизоново спрейче, което обаче чак след няколко дни мога да използвам, тъй като ми правиха нещо като лазерна операция на шлаймхаута на носа. За щастие очите ми са по-добре тези дни, явно са се уплашили от заплахата с капките...

# 14
  • Германия
 Close Аз не разбрах, Лиска спомена нещо, че някоя родила newsm78 да не би да има ново лисанче
щото Риен май още не е родила.

В AWG също има ботушена кампания.
В градината на Мартин има още 3 случай на дизентерия, решихме да го оставим за по-сигурно у дома, докато не излязат резултатите от изследванията. От този факт най-щастлив е малкият, най-нещастен големият. Да са ми яки нервите сега с 3ма мъже у дома.

# 15
  • Germany
Хи-хи, сърфче, какво да направя като отвсякъде предлагат такива промоции? Все едно се надпреварват кой повече да ти даде. Ето сега например има полети на Туифлай за по 6 Евро с таксите! Е как не фалират тия фирми, не знам. Нямам време да опиша всичко, иначе съвсем щеше да паднеш. Иначе мисля, че наистина няма много неща, за които да нямам някакво намаление или акцион.  Blush

За ресторанта ще съм ти благодарна, ако ми дадеш координати на лични. И аз съм като теб- все аз организирам тумбата къде да ходим по празниците. А сега хем не съм била в БГ от толкова време, хем ме карат пак аз да решавам къде ще сме. Как да стане?  Rolling Eyes

Мис Лутър, за Русе ми похвалиха ама много много Левента - било станало суперско Flutter една приятелка си отива за празниците с мъжа си, който също бил изключително впечатлен  Wink Може да опиташ там.

На мен ми се празнува пак като едно време - яко пиене и диско и лигавене - ама нЕмааааааааа нема за мене такъв купон  Whistling Whistling

# 16
  • DE
Имам си колетче  Grinning
Маймунка благодаря, благодаря, благодаря!
Имам технически проблем, не мога да отворя с Медия плеар, файлчетата са cda. формат. Ако някой има идея какво да направя zа да си чуя песничките да ми каже моля. Дотогава ще си хапваме шоколадчета.
Маму, поzдрави и благодарности и от съпружието.

# 17
  • Русе
Здравейте на всички. Публикувах тази тема в "На пазар", но ме посъветваха и тук да я публикувам. Става въпрос за шапка, която спечелих в Ибей. По невнимание не видях, че продавача не работи с ПейПол. Иска да му изпратя парите /10 евро/ по банков път или на адрес. Тези, които са по-наясно с нещата знаят, че в банката ще ми вземат още минимум 10 евро за превод, а на адрес в Германия не се сещам как да преведа сумата, освен чрез  Уестърн Юниън, което излиза още по-скъпо... Молбата ми е, ако някоя мама живуща в Германия има регистрация в Пейпол да и преведа парите на нея, а тя да ги изпрати на адреса там... Или ако някой се сеща за друг по-приемлив начин за превод... Благодаря предварително на всички услужливи мами.

# 18
УЖАСССС.
Котарано, яжте шоколадчета. Пак ще пращам. Мъжът ми току що ми обясни какви съм ги намармаладила. Няма и да тръгнат. Sad
Всяко зло е за добро. Тъкмо имам втори шанс да се представя по-добре с импровизацията на картичката. Mr. Green
Ще побързам, но този път качествено. Wink

# 19
  • Stuttgart
tania77, пиши ми на лични данните и аз ще платя. А ти можеш да оставиш парите на майка ми в Русе, няма да ти вземе такса Wink

Дезита, на Левента бяхме това лято, наистина е страхотно. Мерси, че ме подсети. Но на страницата им не пише нищо за новогодишни празненства, а имейлът е грешен. Ще накарам някой да звънне да пита.

# 20
  • монако ди бавариа
мис Лутър, заплюф касетата. искам яяяяяяяяяяяяя.
момичета, аз вече за нищо не ставам. на финала на силите си съм. искам на вайнахтсмаркт да пия киндерпунш.
мис Лутър и мъжът ми ще си паснат много. той умре за промоции. боклуче да е, ама да е гешенк. първата дума която му стана любима беше шпарен. много обича да шпарен. и биллиг вилл их. трябва да има един шпарзам във фамилията все пак. аз съм прахосница.
мисти, аз обичам душе големи цици принципно, ама да не са моите. като видя подобни и ме наляга чувство за уют.

# 21
  • Süd
като видя подобни и ме наляга чувство за уют.

Joy Joy Без думи.

Бискара, няма номер темата - място не остана Crazy.

Честит празник на Никитата, Николета и всички рибари! Наздраве!

Мистик, не ударих джакпота - няма ЮАР, няма ранно пенсиониране - всичкото Асан на баламатума.

# 22
  • Stuttgart
Матакосмата, нямаш проблеми- и касетката ще получиш, и мъжа ти ще пообуча как да спести няколко стотарки (които ти да изхарчиш с кеф, разбира се  Mr. Green), и на Толвууд-а ще идем да се сгреем с някое винце (а може направо да изпием спестените от мъжа ти парички Crazy). Единствено уюта на големите ц-ци не мога да ти предложа, но мисля, че и другото е достатъчно. Blush Само си ела преди да съм заминала аз за БГ. На 11-ти и 12-ти сме в Лайпциг, но след това съм на разположение десетина дни.

Аз ще пробвам да правя утре пълнен шаран, а вие?   chef Постоянно бъркам шаран и поничка на немски. Някой има ли идея как да запомня кое кое е, че да не искам утре в рибния магазин "една изтърбушена поничка"?  hahaha

# 23
  • Germany
Брех, тоzи път постижение, на втора страница Ще успея да се zапиШа Laughing
Аz ударих единица плюс суперцаал, ама миналата седмица и толкова нямаШе, така че съм се подобрила Laughing
А чухте ли, че джакпота бил ударен с два фиШа, единият от които със суперсистема на цена 6009 евро #Crazy подарен от Билд на някакав читател. Да му честито Close Wink

Бибке моля, ето ти zаконодателството _ Конституция на РБ/ Глава втора.
ОСНОВНИ ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ГРАЖДАНИТЕ
и Закон zа българското гражданство Глава 1_ва и 2_ра
чета, чета и пак не намирам zаветното иzречение Embarassed Ще вzема да ида да поспя и утре пак Wink

# 24
  • DE
Брех...  Hug Доживях да ви изчета след лятната почивка! Rolling Eyes
И ние не кнакнахме лотото  Confused . Но пък аз бях на вайнахтсфайър хойте  Heart Eyes !
И на 28ми заминаваме в планината да караме ски  Peace !

В предишната тема исках да разкажа за мъж ми  Party ...Но ще го направя сега-той мие пода;<готви, когато иска; пере, ако има желание; бърше прах, когато се налага; ходи да пазарува сам, когато трябва. Боклука е негово задължение, както и миенето на прозорци и качването на пазара до 4тия етаж без асансьор  Laughing ! Искам още да го хваля, но не е редно, че не се знае кога ще почне да домързява... Thinking

Лека мацки! Радвам се, че съм пак сре вас!
Чакам Риен да роди, че съм решила, че ще е момче... newsm78

# 25
Я едно добро утро и от мен, преди хуните да са се развилнели тук!

Сърфи, блестяща си, Hut ab за хъса и въображението ти за нашите теми, пък и не само за тях!

Честит имен ден на Николаевци, аз като живяла три години във Варна уважавам много този празник, да се чувстват поздравени всички морски сирени!

Добре дошли на завърналите се блудни дъщери, а който ще ражда, да го прави моля преди Коледа, иначе детенце ще получава винаги подаръци две в едно, малко като промоциите на Мис Лутър.

Вечке, прочетох в предишната тема изказването на Мирел и съм си го записала в тетрадката с бисерите, искам още! И другите да се включват, някой ден може и да издадем сборник!

Моята баба, лека й пръст, казваше, че тотото е седмичната проверка на баламите! Поздрав за всички, които увеличиха рекордно джакпота! Дерзайте - с малки суми, но редовно!

Отивам да търся здравната ни инспекторка по район, при нас вкъщи става интересно! Ще ви разказвам повече, като си вземете пуканките!

Приятен ден на всички!

# 26
Аааааааа, Мише, откога съм се заредила с пуканки и чакам сапунката, ама ни държиш с реклами в напрежение.
Ти записвай в тефтеря, после сборник ще издадем Joy

# 27
  • в страната на чудесата
Запис!

Николета, честит имен ден!  bouquet

Koй друг е Ники от бандата ни? Thinking

# 28
Вечка, търпение, още само 5 часа and counting...

# 29
Здравейте, жени!
Хубаво ни напълни ботушите Николаус, ама как да обясня на Малик, че не бива да иzяжда всичко наведнъж.
Сърфи, в кой град ще праzнувате? Май не беше София, нали?
Мишке, стискам палци. Раzбий ги.

# 30
  • На Триъгълната земя в кьошето ... бях
ХА честит ви Никулаус и от българските ширини  Hug Днес цяла България мерише на шаран и убиваме миризмата с домашно вино и кисело зеле  Whistling утре ще раздават на пенсионерите еднократна помощ от 100 лева и ще гълтаме аналгинче против главобол  Crazy мила родна картинка  Grinning

И аз искам чорапче Crossing Arms обещавам няма да омахвам всичко наведнъж... през деня  Mr. Green обясних тука на половинката и получих неразбиращ поглед .. та си оставам на риба и царска туршия  Sad може обаче да намажа един шоколад Своге  Crazy Flutter tooth

bouquet от мен

# 31
  • Германия
4естит имен ден на Николета, 4акаме по4ерпката  Mr. Green

Детето полу4и от Николауzа една магнитна дъска zа рисуване и се надявам на малко спокойствие.  Laughing  Похвалих ли се 4е имам вси4ки подаръци zа нея? И не само това, а 2 подаръка сега са аусферкауфт, добре 4е съм ги поръ4ала по от рано  Mr. Green

Тедсън, яж, сега ти се е паднало  Wink

Днес пак пропускаме муz. у4илиЩе  Sad  Миналата седмица детето беШе със стомаШен вирус, таzи пък аz съм с една весела хрема и не мога да отида и да zараzя де4ицата  Tired

# 32
  • France
Вярно, че днес е Никулден. Честито на имениците.

Мате, смяххх  Laughing  Не разбрах защо си в такъв стрес, нали скоро се прибирате?

Сърфе, спечелих 1,25е , цяла нощ ми писука хендито на всеки 10мин. да ми припомни, че имам смс! В 3ч. станах аджеба да го видя този проклет смс и видях, че тип24 ме известяват с великата печалба от 1 евро и 25 цента. Днес съм кисела и недоспала.

Бибе, кажи когато разбереш за двойното гражданство, че нямам сили да чета закони. Предоставям удоволствието на вас друзя, споделете с мен като разберете, моля  Embarassed

Татяна, на какво музикално училище ходите?

# 33
  • Германия
Татяна, на какво музикално училище ходите?

На селското  Laughing  Виж в предната тема, там бях отговорила на Котаранката на съЩия въпрос  Wink

# 34
  • Germany
Добро утро, банда Simple Smile
Признавайте сега кой изяде тоягата на Николаус Mr. Green То не може така само шоколади и подаръци, ще вземе да си помисли човек, че всички сте били примерни цяла година Wink Хайде, знаем се Wink Laughing

Честит празник на именниците  bouquet

Мисти, а аз не само, че нямам сили да чета закони, ами и не винаги ги разбирам, остави другото Embarassed Имам чувството, че като ги пишат нарочно вкарват по някое и друго двузначно твърдение, че да не вземе всеки Ото-нормалфербраухер да разбере закона и да тръгне да си търси правата Wink Laughing Затова преди малко писах имейл на нашето мило посолство в Берлин с моя въпрос, понеже на сайта на тукашното вътрешно министерство пише за повече яснота да се пита посолството на въпросната ЕС-държава и аз изпълнявам Mr. Green Как мислите? Ще ли ми отговорят другарите и другарките от там или не? Wink Аз не тая големи надежди, но се надявам да ме изненадат приятно, пък може и да ги заобичам после Wink

# 35
  • Süd
Moin moin,

Мистик, нали ти казах, че има печалби по 1,25 гроша - ето! Църно на бЕло! Laughing

Сердика, в София ще сме си за Нова Година, Коледата и до Стефановден във Филибето при бабето. Нямам идея как да убедиш Малик да не яде всичко наведнъж. Все пак ако намериш решение - сподели! Mr. Green

Татяна, браво за подаръците - и нашият Николаус като вашия>магнитна дъска довлече в къщи. Чавет пише и брише в момента. Какво взе на Милена за Коледа?

Да си помрънкам, снощи сритах лайсната на прага в банята. Няма и 2 см. , но ми е*ба мам*та. Цяла нощ не съм спала от болка, а днес трябва да ходя на среща с тетката от детската градина. Ако някой има идея как да набутам този балон, нар. безименен пръст в обувка да вика силно, ще черпя ooooh!.

Очаквам, Ми6ка "The bold and the beautiful" ep. 3478.

# 36
Ама вашите ядат!
А моите само нахапват и после ги ронят на парченца.
А после аз рева, че тая шия не е от туршия hahaha
Таз нощ Николаус им напълни ботуши по много стар обичай само с ябълки, портокали и орехи (цели).
Никви шоколади, щото поне таз Коледа не ща да се угоявам кат прасе за задушница Embarassed

# 37
  • Германия
Хахаха Бибе, стискам палци да полу4иШ отговор оЩе таzи година  Crazy

Сърфи, откаzахме от кухня zа Коледа, нито една не я намирах zа юберцойгенд пък и има оЩе Коледи и РДта  Crazy  Рекох си, нека Сърфи купи една кухня, аz Ще 4акам отzивите  Mr. Green
Та zа Коледа вzехме zоото на Литъл Пийпъл, един магнитен пъzел, едни zву4ни куб4ета, един дървен лабиринт и една моzайка zа да нау4и цветовете ...стига й толкоz  Crazy

# 38
  • Германия
Татянче, страхотни подаръци си избрала! Аз още нищо не съм мислила Blush

При гледачката има кухня, ама май не играят много с нея Thinking

Моята днес няма да получи никакви шоколади. На ските отнесе на закуска бая Нутела и сега има един лишей на гърба. Не знам дали  от шоколада де, защото има от 2 седмици и един лишей на бузата Sad Мажа с Линола Фет ама няма много ефект Sad

Честито на всички именици!

# 39
Ха, Сърфи, раzкажи малко къде ще сте (или ако те е страх, че ще се натресем и ние, недей раzкаzва Mr. Green)
Вечи, форбилдлих. Моите ботуши доста големки, трябваше да си сложа аz един буркан туршия. Похвалих ли се, че сложихме кисело zеле? Дирк като раzбра zа таzи опция, веднага се втурна да купува бидони, да слага кранчета и пр. Предупредих го, че е мъжка работа претакването и му раzаzах zа баща ми, който сутрин над пижамата нахлуzваше шубата, слагаше кепето и иzлиzаше да претаква zелето, но не успях да го раzубедя.

# 40
  • Germany
Хахаха Бибе, стискам палци да полу4иШ отговор оЩе таzи година  Crazy

Е, ти пък, тази година- може и догодина, аз нямам бърза работа Crazy Няма да ги юркам, че да не вземат да се преуморят хората Wink Mr. Green

Браво за подаръците, супер са. Аз още се чудя, а на всичкото отгоре и свекървата снощи пак се обади да пита какво да вземат, а аз за нас си незнам пък камоли на тях идеи да давам. А Леа иначе уж всичко иска, а сега като дойде часът на истината вика : егал, измисли ти нещо Crazy

# 41
  • Germany
Татянка прави като мен - до сега и ние се уливахме винаги с подаръци  ooooh! ooooh! Тази година реших да е един от дядо му Коледа и другото от мама и тати, и до последно си мислех, че ще е самолета на ПлейМобил, но като започнахме да пишем писмото на Дядо ви Коледа, оказало се, че моя Убавец се бил отказал от самолета  ooooh! ooooh! и много искал Ферари за каране  ooooh! ooooh! ето тук: http://www.yatego.com/my-obc-spielzeugwelt/p,4715d32aab582,45af8 … river-plug---play , и един Спайдърмен. 
Та и ние вече сме закупили желанията, само се чудя какво да измисля да е от нас - почти съм се навила за часовник на ръката - защото вече познаваме часовника  Heart Eyes и едно сметало, защото и смятаме вече, но с пръсти.

bouquet

# 42
Тюх, забравих да честитя на Николета! ooooh!
Да си носиш с гордост името, жива и здрава да си!  bouquet

Кат сте се разприказвали за подаръци, да ви кажа за едно предимство на децата в училищна възраст -пишат си сами вуншцетел и готово. Даже поемат отговорности и за по-малките от тях.
Та сега проблемът ми е откъде ще изкопам до Коледа същото зайче (ама точно същото да е!), мандолина на прилична цена, а за брат и един динозавър. Питанката ми е какъв да е динозавъра - давайте идеи. Той има едни малки 12 см високи фигурки, с тях много играе и още един големичък плюшен, май колкото него идва голям. Та съм в голям размисъл Thinking

# 43
  • Süd
Майра, мани Линолата - вземи балсамът на д-р Тайс с Нахткерцен(бтв. кое е това растение на български?)

Татяна, аз пък се нареждам на опашката за чакащи клюки за Зоо-то. Ние бяхме хвърлили око на Плеймобилската градина, но домакинята надделя в мен. Mr. Green ...

ъъъъ...бихте ли спрели за секунда, да си пусна поста!Благодаря! Laughing

# 44
Весел празник на всички! Особено на именниците. Черпя ви и аз по едно. Индиректно. Grinning

Татяна, зоологическата градина на Литъл Пийпъл е още и у дома актуална. Както и почти цялата серия. Mr. Green

Александър не беше въодушевен вчера, че трябва да си чисти ботушите, но пък радостта му днес затова беше неудържима. Следобед Николаус ще му донесе музикални инструменти. Вечерта, мисля, че ще има полудели. Mr. Green

Службата зове. До после.

# 45
  • Германия
Сърфи, 10кс. Видях го това - с едни жълти цветове, ама не го знам на български как се казва.

Моя току що ме попари, че не иска да подаряваме повече от 1 подарък Cry Той е харесал едно голямо Лего - пак Зоо.

# 46
  • Germany

Та сега проблемът ми е откъде ще изкопам до Коледа същото зайче (ама точно същото да е!)
Вечке, аз бих взела друго, не същото (нали за живо говориш) с възпитателен ефект. И него ще го заобича, но и ще разбере, че то не е ерзац за предишното, защото всяко живо същество е единствено и незаменимо и не става с купуване на "абсолютно същото" Peace Ама ти си знаеш де, как ще й се отрази на нея....
А динозавърът и той ли трябва да е жив или как? newsm78 Laughing

# 47
  • Germany
Вечке, това да не е някакво течение за динозаврите? Аз миналата седмица бях окупирана да купувам динозавър и купих... Whistling

# 48
Бибе, ако знаеш, че се задавих от смях
А динозавърът и той ли трябва да е жив или как? newsm78 Laughing
Няма претенции човекът. Дребен, ама знае кво иска! ooooh!
Виж за зайчето си много права, ще видим какво ще измислим. То при всички положения няма да е "абсолютно същото", щото се различават по местата на петната Crazy
Дезита, най-вероятно е период. Те нали са на една възраст нашите малки мъже? (4 1/2)

Тъй като сме в сезона на брадатите мъже (Николаус, Дядо Коледа етс), та да ви питам вашите половинки как се докарват пред огледалото - на сухо, мокро, електрическо или вибриращо? Какви мазила ползват за след?

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 12:40 от Вечерница

# 49
  • Германия
Веч, ние имаме един динозавър - тип дървен пъзел, който накрая става като скелет. Не знам дали е добра идея за толкова малко дете обаче.

# 50
Веч, ние имаме един динозавър - тип дървен пъзел, който накрая става като скелет. Не знам дали е добра идея за толкова малко дете обаче.
Никак не е лоша идеята. Вманиачен е на тема пъзели. Реди без проблем с по 100 части за отрицателно време Crazy

# 51
  • Germany
Цитат
Тъй като сме в сезона на брадатите мъже (Николаус, Дядо Коледа етс), та да ви питам вашите половинки как се докарват пред огледалото - на сухо, мокро, електрическо или вибриращо? Какви мазила ползват за след?

Електрическо  Peace и после един крем от Боди Шоп

# 52
  • Германия
Никак не е лоша идеята. Вманиачен е на тема пъзели. Реди без проблем с по 100 части за отрицателно време Crazy

Мога да го потърся в нета или да снимам нашия да го видиш. Май го купихме от Сан Франциско обаче от някой от музеите, не помня Cry

# 53
  • Süd
Вечке, моя също действа на сухо с електричката. За след това си слага крем> Вундеркинд на Арамис, Биотерм анти-ейдж или олиго-контрол. Преди ползваше Клиник, защото са без миризма, но нещо в последно време каза, че му се омазнявала по-бързо от преди кожата и го смени.

# 54
  • Германия
Ето тоzи е голям http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1515104  аима и хубави книги, примерно таzи http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … SKU=de_DE-1020629, таzи поредица е много хубава, но ти сигурно я zнаеШ ве4е  Wink 

# 55
  • Германия
Веч, ей такъв

# 56
  • Германия
Сърфи, кой zоо на Плеймобил?  Thinking  Майра, и аz бях хвърлила око на Зоото на Дупло но накрая надделя риенския синдром, не ми се даваха 80? zа игра4ка  Laughing пък и zа прибирането на малките 4асти да не говорим  ooooh!  Но ина4е е мн сладко   Peace  Ако го купите, Ще 4акам отzиви  Wink  Пък и е прав мъжът ти, по добре само един голям подарък, на Милена със сигурност Ще й дойдат в пове4е, но неЩо не можахме да харесваме неЩо голямо  Confused

Ау Мамун, това е супер, дано и на нея така да й харесва. И на мен много ми харесва серията, имаме къЩа ве4е и много си играе с нея.

Ако искате да раzменим и препоръки zа детски книги?  Blush

Моя се бръсне мокро с гела на Балеа  Wink Скромни4ък  Laughing

# 57
Мокро.
След скорошния рожден ден на Малик, на който получи беzброй много неща, които почти беz иzключение бяха zахвърлени в ъгъла след седмица, а повечето бяха наистина хубави и доста скъпи, реших да наложа вето над многото играчки. Вероятно ще купим попълнение zа някой от конструкторите или фермата и толкоz.

# 58
Татяна, благодаря за идеята за книгата. Имам няколко вече от тази поредица, може и нея да купя.
Имам поръчка за поне 5 книги, които трябва да дойдат другата седмица - много се кефя на детската градина, че работята съвместно с книжарницата в селото и редовно организират книжни изложби с възможност да поръчаш.
Много любима книжка е тази. Става и за по-малките. На моите една не ми стига Joy

Майра, много е готин. Ще се разтърся дали има някъде такъв, ама ще го търся да е с пластамасови части, че иначе ще стане набързо на мат и маскара. Crazy

# 59
  • Deutschland
Мъжът ми се бръсне сухо, с електрическа бръсначка. После нищо не ползва като козметика, освен от влажните кърпички за почистване на лице. Най-мързеливия вариант  Mr. Green
Днес пък ни изненадаха много "приятно". От детската градина се обадиха да ни питат още ли искаме да дадем Мишо там и че имали свободно място от НГ. Да, ама не! Като разбрали, че чакаме второ дете били отбой и казали, че Ügendamta в никой случай нямало да ни даде разрешение за детска градина, при условие, че аз след няколко месеца ще си бъда в къщи и ще гледам второто дете. Вие имали ли сте подобни проблеми? Май единствената ни алтернатива остава Tagesmutter, при това да си я плащаме изцяло ние...
Ах, забравих да честитя на именниците, както и ако в темата има банкер/к/и или морски сирени, както се е изразила Татянчето  Wink

# 60
  • Германия
морски сирени, както се е изразила Татянчето  Wink

Аааа не аz, МиШката  Peaceл

# 61
  • Germany
Хора, забелязвате ли кой липсва  Flutter Риеееен - кой знае как гушка бебока вече  Heart Eyes

Също забелязвам, че и Шехи я няма вече няколко теми - да не е тръгнала пак на курс, че така се изгуби изведнъж  newsm78

# 62
  • Süd
Татяна, тази зоологическа бяхме харесали. Малката я видя в Плеймобилпарк и много си игра с нея, въпреки че пише, че е "от 4 г." Peace .
Завиждам ви за интереса към пъзелите. В къщи това са най-неупотребяваните вещи. С конструктори строи и то на поразия, но да седне да реди - абсурд! Rolling Eyes

# 63
Да, ама не! Като разбрали, че чакаме второ дете били отбой и казали, че Ügendamta в никой случай нямало да ни даде разрешение за детска градина, при условие, че аз след няколко месеца ще си бъда в къщи и ще гледам второто дете.
Shocked стига бе, това наистина ли? Имат ли право?

# 64
  • Deutschland
морски сирени, както се е изразила Татянчето  Wink
Аааа не аz, МиШката  Peaceл
Извинявам се, тогава. Явно от недоспиването нещо недовиждам. Wink Мишо вече 2-3 нощи поред с буди по никое време и мрънка, явно зъби го мъчат.
За детската градина, не знам дали имат право да ми откажат място. Логиката им е, че аз така или иначе ще си бъда в къщи след няколко месеца. А те са длъжни да вземат децата на детска градина от 3тата година. За съжаление Мишо е на крехката възраст от година и 3 месеца. С две думи има да чаааакааамм....

# 65
Мда, Приятелка, сега прочетох и zаконът действително е такъв. Неприятно.

# 66
  • Süd
Да, имат право - лелката ни го разясни това "учтиво" при първото посещение...
Неприятно е, когато децата са с малка разлика и точно тогава имаш нужда от такъв тип заведение и нъцки! Бе ще ставаме крепостни селянки и това е! ooooh!

За нечетящите в Клюкарника - видяхте ли това? http://dnes.dir.bg/2007/12/06/news2415914.html Егати темерутката! За 60 лв.!  Shocked

# 67
Ужас, пълно е с луди Confused

# 68
  • Германия
Ужас  Shocked

Ааа, Сърфи, аz си помислих zа серията 123 zа малките  Crazy  А сега какво вzехте, кухня ли наистина в крайна сметка?

Деси, Шехи няма и да се върне, с бан е.

# 69
Това за детските градини е на местна почва.
При нас няма такова нещо. Иначе приятелката ми би откачила у тях с 4 деца по тази причина.
Да допълня само, че при нас за прием в детските градини решава шуламта, а не югендамт.
Знам това, защото съм в форшулаусшус на градината и ние гласуваме за прием на децата, заедно с отговорника от шуламта.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 14:52 от Вечерница

# 70
  • Germany
Ние май ще се спрем на тази къща за един от поводите. Беше се загледала в болницата на плеймобил, но 130 евро за пластмаси не давам Shocked

А днес новини гледахте ли /слушахте ли? Аз вече им изтървах спатии колко майки си убили децата ooooh! някакъв ненормалник в Америка пък гърмял на поразия в търговския център, изтрепал сумати народ. В БГ пък съседските деца тровят.... Баси народа дето се е навъдил  ooooh!

# 71
  • Германия
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … /30/1423017-l.jpg  на мен таzи къЩами харесва  Heart Eyes  Не zнам, zа Плеймобил бих давала теzи пари, когато детето е по голямо (като Леа, на пример). Аz много си играх с тях а са много ка4ествени.

# 72
Аз купих на щерката лятото дървена пупенхаус. Сглобявах я сама и сама я декорирах.
Мебелите отделно - също дървени. Голяма игра пада, дори без човечета Mr. Green
http://debelanata69.multiply.com/photos/album/61

# 73
Малко лирическо отклонение от темата за подаръците.

Ето ви и обещаното продължение на сериала с нашата къща.

Започвам от срещата ни с хазяите и техните деца преди няколко седмици, която мина под мотото „Ние нямаме пари, вие какво предлагате?”. Тогава се започна още с театъра, възрастните летяха някъде из небесата с проблемите си, децата ги дърпаха от време на време към реалността. В крайна сметка се стигна до нещо като компромис, според който ние оставахме да живеем няколкото месеца до построяването на къщата ни на половин наем. Хазяите поискаха да подпишем споразумение пред нотариус.

Миналия вторник аз се сетих, че не съм получила копие от банковата сметка, в която би следвало да лежи нашата гаранция /Mietkaution/, изчислих, че сумата, която се бяха съгласили да приемат като намаление почти се покрива с гаранцията. Помолих дъщерята на хазяите да предаде на майка си молбата ми. В десет часа вечерта се звънна на пожар, Кимба започна да лае. Отворих и поканих хазяйката да влезе така както винаги съм правила. В отговор получих скандал, от който ми изсъхнаха ушите. Квинтесенцията беше, че безсрамно й докарвам допълнителен стрес, че съм дала гаранцията в брой и така и ще си я получа. В отговор на моята молба да затворим входната врата, защото влиза студен въздух и Хана може да се събуди от крясъците чух, че всъщност не ме е грижа въобще за детето, щом като още стоя в тая къща, единствено съм искала да им взема парите. Аз й казах, че със спестените по този начин пари ще си построя втори Версайски дворец, ще си взема млад секси градинар и в добавка едно Бугати. Мъжът ми беше в това време на телефона – знаете, че съм сама мома англичанка – и чу разговора, посмяхме се, но аз въпреки всичко се разтреперих. Говорихме с хазяина, той се извини и обеща, че това няма повече да се повтори. Но вече беше замирисало на партенки и бойни действия.

Почивка за реклами.

Къде е Риен?

# 74
  • Германия
И аz навремето имах един огромен Пупенхаус, дори с лампи и zвънец с ток  ooooh!  Татко ми скоро ми каzа, 4е майка ми я поръ4ала от Англия zа скромната сума 800 марки  #Crazy  и то беz мебели  #Crazy  Става въпрос zа работа преди 25 години, смятайте колко пари са били тогава. Луда работа  ooooh!

# 75
Още при срещата на вратата ме предупредиха, че започват дело срещу нас, което естествено обезсмисли нови срещи и споразумения. Междувременно изтече срокът, който им бяхме дали да си оправят бакиите. Адвокатът ни посъветва да намалим с още една степен наема и да го държим в Treukonto, докато отстранят щетите. До преди два дни властваше буреносно спокойствие, чувах вечер шумове, Кимба се дразнеше и ръмжеше, но нищо сериозно. Както и да е, дадох го на пансион за месец при свекърва ми в понеделника, така или иначе не можем да го вземем на пътуването с нас.

Във вторник както обикновено се прибрах някъде в ранния следобед и заварих в двора ми ПОГРОМ! Обърнати саксии, колелото и кет-кара на Хана обърнати и захвърлени пред входната врата. И чували, чували с прилежно събраните ни есенни листа, които бяхме оставили за извозване, само че разкъсани и изсипани пред входната ми врата. Под тях – обърнати градинските ми инструменти със зъбците нагоре. Входната врата – прилежно затъпкана с мръсни листа.

Не ме питайте какво ми беше първия един час, докато полицаите дойдат. Обадих се на една приятелка да дойде веднага, защото имах чувството, че ще експлодирам. Ясно ми беше кой го е направил, не можах само да разбера защо трябваше да се демонстрира такава степен на интелигентност. Виждах яда, с който са насипани листата, желанието им да ми потрошат всичко, което иначе кротко си седеше под навеса, и агресията на ръба на закона.

Бяха забравили обаче да си сложат ръкавички и да покрият някъде чувалите - полицаите ги намериха прилежно изхвърлени в жълтия контейнер.

# 76
Мда, става интересно в последния епизод на сапунката!
Мише, стискам ти палци да имаш сили да издържиш.
Много ми е познато това, само че при нас нещата протекоха под друг параграф.

# 77
  • Bergisch Gladbach DE
Здравейте на вси4ки сладурани,
благодаря на теzи, които са се сетили zа мен и моето име.
За съжаление отдавна не влиzам във фоурма  поради ли4ни проблеми, които ме алегнаха последно време, свърzани със zдраволсловното състояние намайка ми.  Cry Поради съЩата при4ина бях и 2 седмици в БГ.
Състоянието по по болниците окаяно, а иzнудването от страна на лекари е направо беzстрамно и униzително.
Толкова по въпроса, нека не раzвалям праzни4ното настроение.

До скоро

# 78
Това поведение в Германия се класифицира като хулиганство и не се преследва от закона. Но рецидив или не дай Боже взлом вече е друга история. Както и да е, полицаите казаха да ги поканя да си изметат боклуците, при отказ им пращаш сметка. Лошото е, че не намерих свидетели, които да са ги видели, последната ми надежда е в кучкарите, които ходят по нашата улица.  Но пък на своя глава ще им удържа разходите по почистването от следващия наем. Ако искат да ме съдят за 100 евро. За всеки случай адвокатът ни им прати една мила покана.

Вечи, това далеч не е последният епизод!

Още два интересни момента и ви освобождавам от присъствието си. Мъжът ми трябваше да изслуша една тирада от хазяина как било крайно време да ме озапти, защото аз всъщност подклаждам напрежението и внасям смут в иначе любовните отношение. Ако искал

Вчера обаче се обади детската ни лекарка, че е говорила с един инспектор от Wohnungspflegeabteilung, не знам дали  има български еквивалент на тази служба. Както и да е, градът и общината минават в нападение. Прави се оглед на място с нови измервания, ако се потвърдят старите, хазяите се задължават да ни предоставят временно жилище, а това в момента се обявява за необитаемо и опасно, т.е. не може да се отдава под наем преди да се докаже, че е напълно санирано. Допълнително другата седмица идват от Gesundheitsbehörde и Hygiene-Institut – добре са дошли, ще им направя и кафе.
При такъв проблем при семейства с малки деца, дори и без да са налице здравни проблеми, нито съдът, нито здравното министество прощават.

# 79
О, аз имах предвид последния излъчен.
Усещам как тепърва ще става интересно.
Добре, че поне тук има инстанции, които знаеш, че ще ти помогнат. Подобна история в България - не бих искала да си я представя Whistling

Николета, съжалявам, че трябва да преживяваш такива неща. Горе главата! Hug
Станали са повече от безсрамни. В болницата в Бургас за операция от гуша са поискали 1000 лв.

# 80
Сигурно се питате защо още стоим тук. Първо искаме всички инспекции да приключат преди да се изнесем, второ защото хазяите са длъжни да ни предоставят  - и този път без възможност за театри – ново жилище и да ни пренесат в него, и защото ще им разгоня фамилията от проверки и съдебни процеси. Хана се проявява като изключително дисциплинирано дете и прие веднага предизвикателството да живеем само в двете стаи на горния етаж, които са доказано сухи. Долу се слиза само за половин час ядене, както и ползваме банята, защото е единствена в къщата.

В един от многобройните разговори изпадна между другото изречението, че тази къща винаги е била мокра. Да са живи и здрави – ще им пратим един forensic-инспектор, и ако се докаже, че две години и половина сме живели при тези условия – ох, тогава няма да ви стигнат пуканките.

В тази безспорно идиотска ситуация от онзи ден насам разбрах, че имам много приятели. Звучи естрадно, но съм горда, че ги имам до себе си. Поне пет човека предложиха веднага да се изнесем при тях, други станаха доброволци за пренасяне, имаше и колеги, които просто на чаша кафе и мозъчна атака помагаха с идеи и с реална помощ – пари, микробуси, складове и т.н.  Едната от професорките предложи ваканционната си къща, вярно, малко е далече от Хамбург, но пък е в сертифициран Luftkurort.

# 81
  • DE
Честито на именниците и на бургаzлийките като мен
Николета  Hug

Мишка не трябва да се оправдаваш zа това, че търсиш правата си.

Биба, моята интерпретация на zакона е, че се допуска двойно гражданство. ограниченията са в случаите, когато българско гражданство се придобива при натуралиzация.

# 82
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
здравейте мацки,

честито на именниците Hug

Мишка, не ти е лесно Confused, но съм сигурна, че ще успееш да се справиш с хазяите Twisted Evil

сега си идвам от лекаря.
кръвните ми показатели са наред. препоръча ми Bauchspiegelung Shocked
смятам да го отложа за догодина Rolling Eyes

# 83
  • France
Ах, Мишке, вие сте за предаването "Höllische Nachbarn", сценарият ми е толкова познат. Може би един ден ще филмират по вашия случай епизод за шоуто  Wink
Чакаме продължение, пожелавам ти да ги вкараш в миша дупка.

От кога не е писала Риен?

Какво точно ти правят при баухшпийгелунг? Това вид ехография ли е или вкарват нещо?

# 84
  • Germany

Какво точно ти правят при баухшпийгелунг? Това вид ехография ли е или вкарват нещо?

Вкарват,Мисти, вкарват- един дълъг маркуч през гърлото. Звучи гадничко, аз не съм го "пробвала".
А, сега видях, че на Ася й го били препоръчали. И на мен ми го бяха препоръчали преди години, но и аз отложих и така до днес. Ама тогава ядях само едни салати, чушки и домати (в името на фигурата) и така ми стържеше в корема, че в чудо се бях видяла, от както проядох по-сериозно стомаха не ми е правил проблеми Embarassed пуста пукница. То ще е било от глад тогава пък доктора без малко да ми навре маркуча Laughing

Упс, глупости говря май, баухспиегелунг сигурно не е магеншпийгелунг ooooh! Embarassed

# 85
Добре се усети, Бибе!
Баухшпийгелунг се прави чрез малък разрез на корема, пак е с маркуч, но така имат достъп до всички коремни органи. Могат да се видят и промени, които при една цветна снимка на половите органи не се виждат

# 86
Мистик, това, за което питаш, е лапароскопия, на мен ми махнаха преди четири-пет години една киста по този начин. Много успешен, почти безкръвен метод, при който в корема се вкарва въздух и една малка камера, оглежда се коремната кухина и ако се налага, се намесват две миниатюрни ножици. Три часа след процедурата забравяш за нея.

# 87
  • Германия
Ау и на мен искаха да ми правят ДАРМШпийгелунг, тогава беШе оЩе беz упойка  Sick  но и аz като Биба отлагах....та до ден днеШен  Whistling  И на биопсия не ходих по друг повод, като видях направление zа онкологията и ме беШе Шубе  Crazy 

Стига с теz болести, на Харалд Шмидт Ще zаприли4аме  Stop

# 88
Гледам синята гарга, че чете. Обаче Нат не съм виждала отдавна.
Риен също ми се губи. Wink

# 89
  • монако ди бавариа
риенски ме съмнява..............аз все още съм под пара, по ред причини, революционни, домакински, предпътувни........сичко на куп, хаоса е пълен.
Лутеровице, стига ми прави скомина. плаче ми се вече за толвуд. туй което ми предлагаш ме задоволява, нищо, че няма големи цици. няма пълно щастие..........
в изнудвачеко настроение съм. ходя и прося пари и дарения, голям цирк.
изнудвам, обещавам индулгенция. досега съм намерила 1300 лева. остава само да ми ги дадат Mr. Green.

# 90
  • DE
и аz zа риенката влиzам, днес нито на сутрешната, нито на вечерната проверка се отчете. стискам палци

# 91
  • Süd
За Риен имам силни подозрения, че вече не е 2 в 1 Grinning. Поживьом увидим!

Ми6ка, шапка свалям за търпението - аз бих се изнесла отдавна ooooh!.

Татяна, да кухня остана подаръка. Битовизъм. Mr. Green

# 92
  • Германия
Сърфи, непременно да споделяШ отzиви, то4но таzи ми беШе фаворита и на мен, но в магаzина я нямаШе иzкарана от каШоните  Confused 

МиШка, и аz ти свалям Шапка и Ще 4акам следваЩата серия  Wink

Риен само да посмее да влиzа утре и да каже 4е не е имала време да се от4ита днес  Naughty  Laughing

# 93
  • Germany
Добро утро.
Риен няма ли да се обади на някой, като роди? Нямаше ли някаква уговорка? То остава сега 4 дни да я чакаме да ги изпишат, че тогава да научим новината Wink

Мишка, стискам палци да се реши проблемът във ваша полза и най-вече скоро да можете да се махнете от там, че най-гадно е когато имаш конфликти със съседите и то на такова долно ниво Confused

# 94
  • Germany
Знаете ли от къде мога да купя Tortenaufleger или Tortenschild или незнам как точно му викат (картинка от нещо като вафла, която се слага върху торта и се спестява голяма част от декорирането, ако "кондиторката" не е много талантлива Wink)
Намерих в интернет и ибей разни, но с пощенските разходи много се оскъпяват, а няма начин да не ги продават някъде из големите супери. Виждали ли сте някъде или някаква идея къде да търся?

# 95
Biba, Schwartau имат такива, провери по рафтовете за сладкарски украси. Имат цели чаршафи от марципан или малки плочки с някакви надписи по тях.

# 96
  • Germany
Имат цели чаршафи от марципан или малки плочки с някакви надписи по тях.
Aз нещо такова търся, може и правоъгълно, не е задължително да е кръгло....

# 97
Имат цели чаршафи от марципан или малки плочки с някакви надписи по тях.
Aз нещо такова търся, може и правоъгълно, не е задължително да е кръгло....
Има, ама не са чак такъв богат избор. В Кауфланд със сигурност ще има. Не казвам други магазини, щото при вас такива няма.
Като стана дума за магазини, искате ли да си направим карта в коя провинция какви магазини има?
Щото у нас няма Нетто, РеВе и Мюлер например.

# 98
а от кьде се купува дядомразовски костюм?
 в наше село има селски магазин Laughing, но вече няма шпаркасе Cry.но пьк можеш да се подстрижеш за 28 евро Joy.
чете гаргата за войната с хазяите и се вьзхищава на воюващите. подкрепям морално,че иначе не мога  bouquet.
утре смятаме да идем до икеа-берлин, на шпандауската, ако някой иска може да дойде bowuu bowuu bowuu

# 99
  • Германия
Бибе, аз не съм виждала такива - по щандовете на РеВе и Едека само обикновените "украси" от разните кокоси и ядки съм виждала. Най-много разни морковчета и розички.

М да, ..и аз мисля, че Риен не си е дочакала 9ти както мислеше Laughing

# 100
Дядоколедовски костюм - в строителните базари, в големите супери, където има на предложение.
Миналата седмица моичкия реши, че ще се прави на Дядо Коледа и отиде, та си купи един за 10 евро.
Гардже, тва 28 евро за подстрижка евтинко ли е? Щото у наше село подстригват за 18 евро. Ама се сушиш сама Mr. Green (не че съм го правила, ама минавам редовно оттам, та затуй знам)

# 101
  • Германия
утре смятаме да идем до икеа-берлин, на шпандауската, ако някой иска може да дойде bowuu bowuu bowuu

Здрави нерви ви желая, ние бяхме преди 3 седмици и беШе истинска лудница  ooooh!

Ве4и какъв е смисъла на такава карта?  newsm78

Търся препоръки zа книги zа детето  Mr. Green  в zамяна мога и аz да ви препръ4вам няколко Wink

# 102
  • Германия
Търся препоръки zа книги zа детето  Mr. Green  в zамяна мога и аz да ви препръ4вам няколко Wink

За възпитание ли имаш предвид или детски книжки, които детето да гледа?

# 103
  • Германия

За възпитание ли имаш предвид или детски книжки, които детето да гледа?

Иzвинявай, не доуто4них  Embarassed  Книги с прикаzки, които да й 4ета.

# 104

Здрави нерви ви желая, ние бяхме преди 3 седмици и беШе истинска лудница  ooooh!

Ве4и какъв е смисъла на такава карта?  newsm78

Ти видя ли книжката дето я пуснах по-горе?
За смисъла - ами ако питате за някаква стока къде може да се намери, да не се изпльоскам с примерно Акорд или Мьобел Мартин да речем. Щото знам, че ги има само при нас. То не е точно карта, ами по-скоро инфо в коя провинция какви магазини има.

# 105
  • Germany

Аз по традиция в събота в Икеа не стъпвам, още повече предколедно Crazy Два пъти съм правила тази "грешка" през изминалите години и то без да е имало предстоящи празници. Сега народът буквално е изтрещял на тема пазаруване Laughing

# 106
  • Германия
За книжките аз мога само български да препоръчам Wink Имам 2 подарък още като бях бременна - на Братя Грим и Андерсен сборни, доста дебели, но тя още не се заслушва Sad

От лятото насам получи доста от бабите - Дядо вади ряпа (някакво ново издание - не стихчето), Червената шапчица и подобни - водят се за деца от 2-5г - с по 5 дебели, твърди страници, с по 5 реда текст на всяка..ама вниманието и стига само до 2ра страница. Иначе много обича да ги разглежда, и аз вместо да чета - "разказвам" приказката и посочвам по картинките. Засега има повече успех Simple Smile

Иначе при гледачката има доста книги от 1 поредица - за цветове, нещата от ежедневието, числа, части на тялото, ....и казва, че също са и доста интересни.

# 107
  • Süd
Татяна, ако не държиш да е нигел-нагел-ной с две ръце и два крака препоръчвам Die Wichtelsteiner и Abenteuer am Wichetlsee
от българските книжки има едно много луксозно издание на изд. Хермес "Вълшебният свят на приказките" - http://www.hermesbooks.com/images/b0974.jpg с уникални илюсрации. Peace

Оууу, забравих и Хит номер 1 в момента у дома - Fridolin Frosch und seine Freunde Laughing

Добър ден, пропуснах. Петък е! Ура, ура, ура! Whistling

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 12:12 от surfline

# 108
  • Germany
Някой да знае как е положението при Риен?

Добро утро.

Писна ми от вируси, то не е с прилика, тази работа.

# 109
Die schönsten Kinderreime..., Frohe Weihnachten, Familie Eisbär, 365 Hasengeschichten
Това е от мен. Много харесвани и по 100 пъти препрочитани книжки. Особено последната за зайците. Тази с белите мечки е идеална за сега. Историите са кратички, картинките са много приятни, много обичаха да се гушат и да гледат по картинките дали отговаря на прочетеното.
От българските - много се забавляваха на "Патиланско царство", въпреки моето недоумение (заради многото бой вътре)

# 110
  • DE
Добро утро, мацки!  Grinning
Гледам Риен май ме е послушала и се е запътила към родилното... Blush
За тези от вас с по-малки деца едно инфо: в Чибо има адвентскалендер с дървени фигурки вътре за 9,99.
Приятелке, лека бременност   bouquet ! Аз това съм го пропуснала явно...

Момичета, Лиска защо я няма?

Хайде, приятен петък следобед! Аз отивам да се трудя  Rolling Eyes

# 111
Ха, добър да ви е денят!

Момичета, Лиска защо я няма?

Лиска си заглажда козинката.  Mr. Green
Взела си е форОмска отпуска. Не съм оторизирана да казвам повече, но поне да приспя в зародиш всякакви евентуални подозрения, че е обидена или подобни тинтирита-минтирита.

При Риен да не стана бебето от Марк/Давид я Николай, я Николаус? Може вчера да се е обебешорила? Кой ти казва!?

Риен, ако ни чуваш, ние ти стискаме силно палци! Напъването е от теб.

# 112
 zдравейте на вси4ки  wavey
 Колко много сте били  Shocked 
Може ли да ме вклю4ите и мен в списъка отпред? Praynig  Раzбрах zа вас от Майра(от един друг форум) и много се радвам  Grinning
 Да кажа и аz не6то zа детските книжки: ние имаме на братя Грим и от едната страна са на немски,а от другата на български. На мен са ми много интересни,но май само на мен  Confused

# 113
  • Deutschland
Приятелке, лека бременност   bouquet ! Аз това съм го пропуснала явно...
Мерси, аз пък съм пропуснала, че Майра също чака бебе. Wink Майра, лека бременност и на теб! Както казва риен, лудите с 2 деца с малка разлика се увеличаваме Wink
Носле, добре дошла!

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 16:04 от Priyatelka

# 114
  • Süd
Ooооо, Майра! И си трайкаш, а? Хайде честито!

Добре дошла на малконосле.

# 115
Привет и добре дошла, Малко носле!  Hug
Като споменаваш братя Грим, я кажи какви деца имаш, щото те са смилаемо четиво за по-големички деца - над 5-6 г.  Кажи и в кой край на немско се подвизаваш.
Аз що не виждам при Майра лентичка? newsm78

# 116
  • Германия
Аз що не виждам при Майра лентичка? newsm78

Ми щото още не съм си сложила Mr. Green

Ей и тук се намери кой да ме изклюка Wink Никъде не ме оставиха да се похваля сама Cry

Мерси на всички за пожеланията Hug

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 16:26 от Майра

# 117
  • Germany
Малконосле, добре дошла  Hug

Приятелке и Майра, честито и лека бременност ви желая  Hug Hug

Риен, вече тотално изчезна  Thinking Стискам ти палци, Риенски
 newsm10 newsm10

# 118
  • DE
О, Майра добре дошла в клуб "Луди и щастливи"  Hug както каzах на сестра ми раzлика по_малка от три години между децата е чиста проба проверка на иzдръжливостта на нервите. Тя ме послуша.
Почивай и събирай сили zа после, дотогава лека бременност и zдраво бебче(удивителна)

Добре дошла на нослето и на всички скоро пристигнали, пишете моля не се срамете, щото ние от нямане какво да правим, карта на магаzините по области ще правим. (Веч, ти zнаеш колко те обичам, но таzи ти идея е много луда  Heart Eyes)

Любима книжка на моите деца е "Tiere auf dem Bauernhof" със zвуци на животните. Книжката е на това иzдателство.

# 119
 Моето мом4енце е на 1,9  Grinning  и на мен ми се струват не zа него прикаzките на Грим и zа това минахме на фиzика и математика  Joy
 Ние сме от Плауен.Сигурно никой не е 4увал zа тоzи град  Blush ску4ни4ко е

# 120
  • Deutschland
О, Майра добре дошла в клуб "Луди и щастливи"  Hug както каzах на сестра ми раzлика по_малка от три години между децата е чиста проба проверка на иzдръжливостта на нервите. Тя ме послуша.
Почивай и събирай сили zа после, дотогава лека бременност и zдраво бебче(удивителна)
Аааа, аз на времето като те питах на лични как е, си трайкаш, че е упражнение за издръжливостта на нервите, а?  Mr. Green Е, то не че не се разбира от самосебе си  Wink

# 121
  • DE
Хайде и на Майра честито и леко бременеене!  bouquet
Има ли други, които премълчават  newsm78 ? Бързо да си казват, за да не бъдат разкрити! Laughing

# 122
  • Бавария

А аз дето сте раждам 2 наведнъж маи е по добре да си замълча, да се стая и да не питам много как сте бъде след това...  Laughing

Честито на новите маичета в този форум   bouquet 

# 123
  • Germany
Ако си мислите, че 5г разлика е нещо по-различнооо..... Thinking малко по-добре е сигурно, ама все пак....абе аз вече рабрах коя е най-хубавата разлика, ама късно - 7г и да ти е мирна главата Laughing Laughing

# 124
 И аz 6те си имам бебе  newsm44
Lale32,как исках и аz блиzнаци ...ама следва6тия път  Wink   да са ти живи и zдрави   bouquet

# 125
  • DE
Аааа, аз на времето като те питах на лични как е, си трайкаш, че е упражнение за издръжливостта на нервите, а?  Mr. Green Е, то не че не се разбира от самосебе си  Wink

zа да не се откажете  Wink
премълчах и че имаше дълъг период от време, в който ежедневно съм сменяла минимум дванадесет памперса, а когато някой от двамата имаше раzстройство им zагубвах бройката.

Деси, тогава ще е по_трудно, ще има 1_ви клас, ченгелчета, домашни + ревящо бебе.

Плауен? Къде се намира?

Зима, радвам се да те видя тук.

# 126
  • в страната на чудесата
Здравейте,мацки!

ПоЗдрави от Риенката.Има бебе,но е още в корема. GrinningНяма време zа форум,понеже е zаета с Мая,която е и малко болна.КаЗах аЗ,че Марк-Давид чака 13-ти Wink

Имам въпрос към майките на момичета.Кога сложихте обици на малките и кога е най-благоприятното време zа пробиване на ушета?
чувала съм,че на някакъв праЗник.Май се каЗваше Благовец или нещо подобно. newsm78

Какви планове имате zа утрешния ден? WinkКак ще праЗнувате?Ние се органиЗирахме една дружинка на ресторант.Няма да са луди купони като в БГ,но пак ще отбележим праЗника,който в ДЕ така и не съществува.
Нека мамите,които zа zавършили в БГ да раЗкажат zа своите луди иЗживявания на тоЗи ден. Sunglasses

Зиме,Hej!Hur mar du? Wink

Добре дошла на нослето.  bouquet

Мишонка,честита бременност.На какво се надяваш?На ерген или мома? Flutter

Прегръдки от мен и до скоро! Hug

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 23:41 от Vessito

# 127
  • Süd
Весе, остави  и сама да си решава за пиърсинга и татуировките - ще тръгне на градина, някое хлапе ще и дръпне ухото и ще стане беля за цял живот. Изчакай  и така си е хубаво детето.

Честито бебе и на малкото носле - сложете по една лента да ви следим, бря!

# 128
Здравейте, дами!

Гледам, много бебоци ще се навъдят догодина!
Браво! Героини сте вие!

Мислех, че Риен вече е целунала Марк-Давид,
но явно ще трябва да стискаме още палци. Ок.
Леко, бързо и малоболезнено раждане й желая.

Не бих пробила ушите на детето си, бих му оставила
избора. И аз намирам пробиването за рисковано.

Жалко, че не опаткахме джакпота, но има нов тираж.

# 129
  • Бавария
malkonosle, добре дошла и благодаря за пожеланията  Simple Smile Преди да забременея не съм мислила, че сте ме споходи тази радост и това предизвикателство. А реакциите бяха много различни. Нашия кум "Вие сте луди", братовчедка ми "Кои ти удари този генетичен самар? (как кои, тя много добре знае, че в рода на собствената ни баба има не една двойка близнаци)  Laughing" и т.н.

А за пробиването на ушите, аз сама реших като станах на 16... Може би така е по добре, макар че аз и по рано си настоявах...

Приятна събота   bouquet

# 130
  • монако ди бавариа
на всички трудни булки - машалла, или там както се пише. много ме кефят бебоци.
уши не пробивам, един ден да си решава сама, ако иска и на челото да се дупчи.

# 131
Мързели-и-ив бирен ден...
Само дето чак довечера ще се пие. Grinning

Момичета с бебоци, пазете се, глезете се и честито!

Весе, не съм мама на момиче, но нали самата аз съм дамска, та да си кажа. Wink Като дете бях голяма лудетина и добре, че мама ме остави сама да избирам, кога искам да се момея. Баба ми ме заведе, когато бях на 11-12 годинки в "Битовия комбинат" при битовата кака с пистолета.
Две седмици по-късно си бях загубила едната златна тетеричка. Mr. Green

В понеделник литваме. Ако не се се появя до 15 януари, пускайте, моля ви, кучетата-търсачи. Ако видите статия "Мамуна се затри в Африка" - също.

Мързелив ден и на вас желая! Grinning

# 132
  • Германия
В понеделник литваме. Ако не се се появя до 15 януари, пускайте, моля ви, кучетата-търсачи. Ако видите статия "Мамуна се затри в Африка" - също.

Е то да търсиш маймуна в Африка си е мисия невъзможна Mr. Green

Веси, и аз не смятам да пробивам ушите. Моите си пробих сама като бях на около 12-13г - не помня вече. Чела съм, че на ухото имало някакви акупунктурни точки и не било хубаво. А пък и с порастването на детето май се местели дупките? Абе квото и да е ..няма да ги пробивам  Mr. Green Иначе поверието е, че на Благовест (25.3) не боляло ..дрън дрън мен ако питаш Naughty

Мерси на всички още веднъж за пожеланията Hug
За малката разлика и аз бая се чудих, ама след като сега бачкам на 75% и шефа ми заяви, че повишение (позиционно, не парично) ще видя чак като се върна на цял ден реших, че няма смисъл да чакам с второто. Иначе фирмата е много киндерфройндлих.. Whistling

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 11:15 от Майра

# 133
  • München
Честито на новокоремните майки!  Hug
Ушите и аз не съм пробила, а и не смятам засега. Довод при мен е не толкова правото на личен избор (все пак дупките могат и да зараснат), колкото риска при въргалите в детската градина и неминуемото дърпане, скубане и тн. по женски.  Mr. Green
При нас разликата е точно 2г. 6м. Има предимството, че се гледат наведнъж, а после имат донякъде еднакви занимания. Гледам съседката например-заедно ги води на плуване, на кънки и тн.
Приятен уикенд!
П.П. Честито на студентите. Веднъж студент-завинаги студент!

# 134
Честито на чакащите мами! И на бившите и настоящи студенти.
Моите уши баба ми ги пробила като съм била на годинка. Не помня събитието. На мен ми остана избора дали да си ползвам дупките или не. Нямала съм душевни терзания по случая.

# 135
Моята девойка я разкрасих на 6 месеца. Беше ми писнало заради късата подстрижка да ме питат дали имам момче.
Не че тя не е с бесен момчешки характер, ама на.
Сложих и едни супер малки халкички, които носи доскоро. Сега ги смених с по-момичешки.

# 136
Усещам аз затишие пред буря. Ще се разрази тук словесен циклон. Много е подозрително това мълчание. Явно чакате уикендът да мине. Хо хо.

Гледай ти, Нат с какъв сериозен, тежък товар се е нагърбила. Че и до последния етаж трябва да стигне. Mr. Green
Дайте да си кажем по едно наздраве
за добро студентско здраве
със товара на това магаре,
па да му е леко,
га нагоре се катери! Joy

Така, и тази мъдрост измъдрувах, олекна ми.
Сега само Алекс трябва да се събуди и да ходим на гости. И моята не е лесна, нали? Mr. Green

# 137
  • DE
Маму, кой понеделник летите, тоzи ли?
Днес сутринта получих колетчето, всички сд_та свирят и пеят и още шоколадчета (вие да нямате шоколадова  фабрика у вас?) и маймунския поzдрав  Grinning много, много благодарим  Hug

zа нещастие нашата кола се повреди и днес цял ден се zанимаваме с АДАЦ и майстори и май не ни остана настроение да полеем праzника, но на всички праzнуващи
Наzдраве!

# 138
Писе, радвам се, че не се налага да се потретвам по късни догми.
Шоколадова фабрика нямаме, за съжаление, но аз съм зависима. Понякога мога да издържа и два дена без кочоладе (както казва Алекс), но тогава ме избива на агресия, получавам уртикарии, в нередки случаи почвам да халюцинирам. Нощите ми се превръщат в кошмар и докато бълнувам, мъжът ми е притичал до съседната бензиностанция.
Но с удоволствие споделих и с вас част от запасите.
Тaка се случи, нали все пак торбички за Николаус трябваше да имам.  Wink

Дано повредата не е голяма. И както вече писах, Lasst euch nicht zum Affen machen! Peace
Да, този понеделник изхвърчаме.

# 139
Не е лесно Мунке, не е...Но всеки трябва да си носи товара Grinning
Наздраве!
Ще си припиша стихчето в тетрадката със стихотворения. Досега никой не ми е посвещавал такова. Стана ми едно хуууууууубаво на магарешката душа, направо ми се прииска да почерпя шоколадче. Я метни един адрес.

# 140
  • Германия
Mунке, я кажи, че аз съм забравила - с малката маймунка ли ще ходите по топлите страни? Изискват ли ваксини? Ние като бяхме в Кения искаха тетанус, хепатит и задължително за жълта треска - сплашваха ни даже, че ще проверяват жълтите книжки (разбирай имунизационните паспорти) на границата

# 141
Добър Вечер!
Не знаете ли как се шашкам като е болна Мая. Този пък обаче я събори изведнъж, дадоха антибиотика само на второто посещение.Толкова болно не си бях виждала детето. Sad
И то от едното гърло.

Чета осем страници как раждам и се смея. Хем Майра запомнила, че на 9ти ще родя, и пак не ми вярвате. Пък аз си мислех от вас клиентела за оракулстване да правя. Нъц!

Какво викаш Татяна-  "синдром на риен- 80 Е за играчка не давам", тъй ли му се вика на цънцърията вече ? Laughing  Mr. Green

На мъжа ми ще му отрежа някой части, мамуната няма да си получи своевременно картичката за коледа  Cry . Щот' да го слушам-  немските адреси ще ги пратим около 12ти. Карай, мамунке, да знаеш, че си поздравена, чувствай се предколедно  и весело прекарване при братовчедите

Мате, карай по-спокойно. Много стрес не е на добре. Wink

Да ви се похваля, колко съм зле. Обадих се на никулден на Николета да й честитя и забравих по време на разговора  Laughing  Joy  Joy.
Имам да ви се оплаквам от Шпаркасето, но ако остане време довечера.
Айде от утре по-малко да пишете, да мога да ви прочета след изписването.
п.п. Имам тройка от лотото - 9, 20 Е  и 2,50Е от супер 6. Забогатях!

# 142
  • Germany
Добър Вечер!
Не знаете ли как се шашкам като е болна Мая. Този пък обаче я събори изведнъж, дадоха антибиотика само на второто посещение.Толкова болно не си бях виждала детето. Sad
И то от едното гърло.

Чета осем страници как раждам и се смея. Хем Майра запомнила, че на 9ти ще родя, и пак не ми вярвате. Пък аз си мислех от вас клиентела за оракулстване да правя. Нъц!

Ами, вълнуваме се тука Риенски какво става с тебе? 

По въпроса за гърлото, от едното гърло човек може много да се скапе. Това е най-гадното нещо което може да ти случи. Явно е вирус в Бавария. Тя Мая май не ходеше на градина, нали? Или аз съм пропуснала? Мен също ме събори, и то много, за 2ри път в последния 1 месец. Гнойна ангина, с такива болки, че от раждането не помня така да ме е боляло. Бях така миналият месец, сега от вчера ме повтаря и днеска имаше ходом марш до болницата тука. Лошото е, не е ясно дали няма и да ме потрети. Човека беше безапелационен и каза че са за вадене. Как се вадат сливици на тези години не знам.

Иначе, честито на бременните момичета, браво на Мамунката, да съберете много слънчеви лъчи.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 20:17 от Biskara

# 143
Да не забравите след малко да си угасите за 5 мин лампите! Naughty
Само не ми казвайте, че не сте чули за инициативата.

# 144
  • Stuttgart

Не, не сме.  Embarassed Каква инициатива?

# 145
честит празник на всички настоящи и бивши студентки. Е купона не е като в Бг, ама пиенето го бива Веси  Wink. Наздраве!

# 146
Biskara,и на мен ми казаха, че е вирус. Мая не ходи на градина. Ами като мойто мъж не иска да я води на разходка по студа, а по магазините - ще лепне всички вируси като миналата година.Не му влезе на този човек в главата, че от студено не се разболяват хората. Явно я боли много, щом не иска да яде  Rolling Eyes

Майра, преди малко пропуснах, типично  Rolling Eyes , да те поздравя и да пожелая леко бременеене!  bouquet

# 147
  • Germany
За Мистик, Вечка и останалите, които се вълнуваха от въпроса с гражданствата_
Моите поzнати се обадили теzи дни в някакво министерство в БГ (вътреШно или вънШно, не си спомням точно) и след 5_6 прехвърляния от телефон на телефон, накрая са им дали отговор, че "раzбира се, България раzреШава двойното гражданство", така че фалШива тревога, сори че ви пуснах такава муха, ама и аz се хваЩам zа всяка дума и zапочвам да се ШаШкам Embarassed

Честито на новобременните, лека бременност, а на всички останали_Лека ноЩ Wink
Риен, ти оЩе ли се моткаШ тук? Моткай се ти, моткай се, хората zаеха вече хубавите места в родилното Mr. Green Wink

# 148
  • Германия
Риен, мерси Hug Хайде, вече е 9ти - отивай да раждаш Mr. Green

# 149
  • Deutschland
Добро утро, мами! Риен, запъти ли се вече към родилното? Ако е така, леко раждане!

# 150
Добро утро, мами! Риен, запъти ли се вече към родилното?
Тц! Не ще това дете да излиза. Още малко ще ви досаждам.

Има ли други желаещи за коледни картички? Давайте доброволно адреси, да не пускам кучетата да ги търсят. Лиске, ти нещо ми се губиш в тефтера  Laughing  Laughing ...

И аз се интересувам от гражданството, Бибе, мерси. Понеже се навих да вадя свидетелство за раждане на нероден Петко. Но не ми се бие път до България. Затова се зачудих дали не може да с пълномощно някой да го направи. Да, ама вчера докато се рових в линковете, които сте дали , ми стана ясно, че не просто искат аз да подам документи.Нееее, трябва да е максимално трудно -  и съпругът трябва да подпише молбите. Това е най-голямата глупост. Постоянно го карат да подписва неща на български език. Чавка им е изпила мозъка на българите. Утре ще говоря с мозъците от общината в Павликени града голяма.
Лиске, Лискан караха ли го да подписва някакви формуляри за българското свидетелство на Лисунчо ?

# 151
Mунке, я кажи, че аз съм забравила - с малката маймунка ли ще ходите по топлите страни? Изискват ли ваксини? Ние като бяхме в Кения искаха тетанус, хепатит и задължително за жълта треска - сплашваха ни даже, че ще проверяват жълтите книжки (разбирай имунизационните паспорти) на границата
Майра, нъцки, душо. Нищо за ваксини не казаха. Препоръчва се профилактика против малария. И нея ще пропуснем - тя има повече  Nebenwirkungen (бря, като старите емигранти почнах да забравям думички на български), отколкото евентуално би ми помогнала. Мъжете ми имат двувалентна антикърлежова, аз - само едновалентна, щото не можах да стигна втори път до доктора. Mr. Green
Опитни животни, подвизавали се из този край, ми препоръчаха на място да си купим всички анти-препарати и да ги имаме под ръка.
Алекс ще бъде мазан от глава до пети ежедневно около 30 пъти с антикомарин, а родителите му около 20. Доколкото се познавам. Grinning

п.п. Имам тройка от лотото - 9, 20 Е  и 2,50Е от супер 6. Забогатях!
Е, ха честито. Поне си оправихте дереджето! Laughing
Приятелката ми бързо да оздравява!
Не искам да те разочаровам, но мисля, че българските служби не само искат подписани и от двама документите, а искат и лично пред тях да се извърши процедурата. Провери, все пак, де!

Бискара, вадят ги и на нашите години проклетите болни сливици. Възстановяването протича малко по-бавно, но какво да се прави. Бързо подобрение и на теб!

# 152

Не, не сме.  Embarassed Каква инициатива?
Някои не гледа новини! hahaha
Протест в защита на климата и околната среда.
В наше село май само ние бяхме единствените луди, дето вечеряхме на свещи. Беше много поучително.
Риенски, пусни един рефреш на адресче, че ми се губиш нещо от списъка ooooh!
Дочака ти св. Ана да раждаш. Peace

# 153

Не искам да те разочаровам, но мисля, че българските служби не само ...
Мда, струва ми се, че си много права и ще трябва да се лети с цялото домочадие до БГ.Ще ги преслушам все пак още един път, може да ме съжалят.  Пфуй! А ми се искаше почивка в Италия, а не работа в БГ с полуидиотите....

Вече,аз твоя адрес го имам, само пощенския код се наложи да потърся отново, другото го бях запаметила. Peace
За опазване на климата - в нас, свекито се грижи за околната среда целогодишно.Затова сметнах за излишно да се погрижа за 5те минути. Добре, че имам вече собствено местенце за вечерните часове, че почнах да се чувствам като къртица - една година само на светлина от телевизора и на няколко пестеливи крушки.  Аз обичам да свети навсякъде . Иначе някакси си тормозя зрението  Sunglasses

# 154
И у нас все това е тема за спорове. Докато бяхме при свеки, освен че на тъмно живяхме и да шепнем трябваше, че тя при по силен шум и подскача. Сега поне си викаме, като ни се прииска, но все сме на "уютно" осветление. Като съм сама си светвам лампите "за разпит".

# 155
  • Германия

Не искам да те разочаровам, но мисля, че българските служби не само ...
Мда, струва ми се, че си много права и ще трябва да се лети с цялото домочадие до БГ.Ще ги преслушам все пак още един път, може да ме съжалят.  Пфуй! А ми се искаше почивка в Италия, а не работа в БГ с полуидиотите....

Отивате 2мата в посолството, там попълвате документите (ако искаш бг паспорт) и пълномощно за регистрация на детето или само пълномощното ако не искаш паспорт. Така няма нужда да ходите до Бг Peace

# 156
  • Germany
Вие сами си правите проблемите бе хора ooooh! Никой не ви бие по главата да вадите свидетелства във всички въzможни държави, че и по най_бърzия начин. Аz посмъртно не zаменям почивка в Италия с ходене до България zаради свидетелство Embarassed Все някога Ще ми се наложи да ходя там по приятен повод и Ще смуШкам свидетелство между другото (ако е толкова наложително), но специално zаради това да се грабна_ никогИШ Wink

Вечке, аz пък слуШах едни експерти във връzка с гасенето на лампите, приzоваха хората да не го правят това, zаЩото можело напрежението (или неЩо такова) в централите да се покачи много и иzведнъж и да станат бели. Ние имахме гости и zабравих да гледам часовника...

# 157
  • Deutschland
Риенски, на Мишо му извадих ЕГН, след като упълномощих майка ми. Мъжът ми също подписа. Тя тичаше по инстанции, ние си останахме в Берлин. За паспорта ме посъветваха, че няма смисъл да му вадя и български паспорт. Единствения плюс на това да има и български паспорт е, че мога да пътувам  из държавите от ЕО сама с него без да имам подписа на съпруга ми.
Така или иначе като родиш в Германия ти дават и МЕЖДУНАРОДНО свидетелство за раждане. С него ходиш после по инстанции. Май не го обясних много добре, но най-точна информация ще ти дадат в Консулската служба. Може и по телефона да им се обадиш.
http://botschaft-bulgarien.de/BB/htmls/konsular/index.htm

# 158
  • Германия
Единствения плюс на това да има и български паспорт е, че мога да пътувам  из държавите от ЕО сама с него без да имам подписа на съпруга ми.

Не е ли точно обратното newsm78 С български паспорт - с подпис от съпруга, с чужд паспорт - без подпис Thinking

# 159
  • Deutschland
Единствения плюс на това да има и български паспорт е, че мога да пътувам  из държавите от ЕО сама с него без да имам подписа на съпруга ми.
Не е ли точно обратното newsm78 С български паспорт - с подпис от съпруга, с чужд паспорт - без подпис Thinking
Ами от консулска служба ми казаха, че мога да изляза от Германия с немския паспорт на детето без проблем. Но можело да има проблем на обратния път. Всичко опирало до това, дали щели да му видят ЕГН-то в тяхната база данни. Наистина, обратния вариант изглежда по-логичен  Wink

# 160
  • Германия
Ами от консулска служба ми казаха, че мога да изляза от Германия с немския паспорт на детето без проблем. Но можело да има проблем на обратния път. Всичко опирало до това, дали щели да му видят ЕГН-то в тяхната база данни. Наистина, обратния вариант изглежда по-логичен  Wink

Излизането от Германия май не е проблем и с бг паспорт. Но излизането от България с бг паспорт с 1 родител не е възможно без декларация от другия.

# 161

Излизането от Германия май не е проблем и с бг паспорт. Но излизането от България с бг паспорт с 1 родител не е възможно без декларация от другия.
Грешите и двете. Може да си пътува с немски паспорт не е проблем. Бащата е чужденец, следователно отпада изискването за декларация от другия родител, което съществува само на българска граница, апропо. Не само съм питала, ами и патила. Миналата година обсъждахме двойното гражданство и някъде по документите и линковете пишеше, че всеки двоен гражданин е задължен да притежава паспорт и на двете държави- да влиза и излиза с българския в България, и да влиза и излиза с немския в Германия. Въпреки, че Мая има 2 , ще върна българския при първа възможност. И на малкия няма да вадя български. Понеже ме гледат и без това като изкопаемо на българската граница и някой от некомпетентност може да реши да ми иска декларация.Та да си пазя нервите ми се иска!

Бибе, аз свидетелсвто нямаше да вадя,ама никогиш, ако не бях алчна за второ майчинство. и понеже глупавата държава/ Бг/ не ми е длъжна с нищо досега, ми се ще да си го вземам 2 години. За целта ми трябва свидетелство за раждане.
Приятелче, а откъде извади пълномощно? Хм, ще ти звънна от болницата, да ми разкажеш, хем да не ми е скучно Mr. Green

Сега един весел факт.Обаждам се на майка ми и се започва с въпросите. "Вие малкия български гражданин ли ще го правите?...Ами може ли да е едновременно и немски?"е, как си го мислят българите това - бащата е германец, но гражданство няма да му дадат.  Thinking
Да ви се оплача и от Шпаркасето .Теглихме кредит. Питахме я тази оФца- кредитбератерката дали ще са налични парите на тази дата по сметката. "Да, няма проблем да ги вземете" Оказва се , че парите са неналични в рамките даже на три дни , контото е празно и банката е отказала всички разплащания с  lastschrift.Съответно подобен rückbuchung им струва на контрагентите между 3 и 5 евро. И получаваме едни гневни писма от всички за повече пари при това. Даже наглеците от премиере искат 10 евро отгоре, мамицата им. Кредитбератерката я светнах, че на нас тази нейна грешка ще ни струва пари и гняв, да си оправи бъкиите от сървъра .Отговори ми, че било по-лесно да го оправим като пуснем Überweisung. Не ми се разправяше, че моя мъж вече беше почнал да се черви и да гледа стреснато каква съм циганка Shocked. Сметнах набързо, че ще ми стурва цялата работа около 50 евро загуба. Затова писах като луда платежни нареждания. Ей, некадърна работа!Позитивното на тази случка е, че придобих самочуствие, че мога да работя не като един, ами като 5 кредитбератера. Тази не можеше да се ориентира по извлечение на сметка. Забравила да оправи контото, да е фрай на минус да работи- ами, че то това е цялата й работа по кредита. И 20 мин цъкане по компютъра да даде данните на кредита и да получи резултат.Ууууу!

# 162
Лиске, Лискан караха ли го да подписва някакви формуляри за българското свидетелство на Лисунчо ?

Не, Лискан не подписва нищо.
Но от посолството ми казаха, че
ако искаме български паспорт за
детето. трябва подпис и от мъжа
ми. За ЕГН не трябваше подпис.

Риен, писна ми от теб, аре, раждай! Laughing

Наздраве, дружина!!!

# 163
  • Германия
Здравейте, Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Аз съм Nisilia и за момента съм в София.
Имам дете на 10 години и плановете са юни 2008 да сме вече в Германия.
Половинката започва работа в началото на 2008 и ние сме в трескави приготовления.
Като начало за момента сме учили само английски и с немския сме на Вие.
Дъщеря ми ще завърши 4 клас в България и трябва да започне..., не знам кой клас в Германия, как точно се приравняват??
Има ли училища с основен английски език???
Как се постъпва в подобни ситуации, може би една година се учи само немски или какво??
Ще се радвам да се включа към вашата стройна дружинка.....  bouquet Hug

# 164
  • Germany
Здравей  nisilia, в кой град отивате? Това е важно, за да се отговори на въпроса за училищата.
Ако е в немско училище детето, тогава ще учи езика в училище за чужденци, и после разпределно в клас. Малко е лоша възрастта, тъй като тук след 4-ти клас разпределят децата в различни училища според успеха който са имали в 4-ти клас 2рия срок.
Има училища и с английски, но е добре предваритевлно да провериш, зависи къде отивате.

# 165
Лоши новини!
Ако днес не родя, ме викат утре пред КВЗП / Комисията на Вещиците и Злите Пророчици/ да си върна кетапа за гледачка, поради грешно предсказана дата.  Laughing

Посволства, Гражданство : Ако ще се ходи до Берлин, да знаете, че ще има среща на немските мами.

Нисилия, добре дошла, дано си леснонагаждаща се, да ни свикнеш бързо на насторенията и да не избягаш след един, два постинга. Давай надълго и нашироко с разказите, ние обичаме подробности.  Peace

# 166
  • France
Мадам Риен, 9-ти е към края си, 10-ти ще настъпи. Поне една контракция няма ли? Кажи нещо, че да успокоиш тези, които те мислят  Wink

Ех, беше хубав уикенд. Но кратък. Коледни пазари, въртележки, италианска паста, шаумкюсе, радост. Мисълта за понеделник помрачава всичко.
Аз съм на тотално коледна вълна вече, просълзяват ми се очите на всеки в-маркт и всеки коледен бълвоч по ТВ-то. Пусти хормони, останаха разбъркани от бременеенето.

Риен, стегни се и си направи един сандвич с чили, джинджифил и табаско. Като го оправиш се отдай на плътски наслади и измети къщата. Не може да е само клише това с "активирането", трябва да се изпробва.

Лека нощ и до утре с новините  Mr. Green

# 167
  • Germany
Риен, спокойно де. Ще родиш, може и да почакаш малко, но пък е сигурно.
Без да се повтарям и да се самоизтъквам, но аз ти казах.... Joy Joy Joy Hug

Иначе, да се посмеете и с мене малко, че днеска съм по-добре...,  пък от утре пак съм на тръстиката и не може да съм болна. Отивам вчера тука в спешното и познайте какъв антибиотик ми изписват с огромно благоволение.... пеницилин, нямах нито сили, нито смисъл да се разправям с лекаря, казах му да ми даде нещо по силно, защото вече съм пила на пеницилинова основа и това е резултата. Но не би. Човека каза, това е достатъчно.. да се смееш ли, да се ядосваш ли... Дано само не ме потрети че те сигурно 3 път направо вадят.

# 168
  • DE
Виж сега риенска, до полунощ има 2 часа и чудеса да правиш не можеш да се вместиш в графика. Подготвяй кетапа zа връщане, явно малкия не иска ВЗП zа мути  Wink

мъни _ мъни, лек полет на цялата банда и да не си zабравите апаратчетата, от сега чакам снимки Popcorn

Бискара, при еъzпалено гърло ми помага гаргара със солена вода 2ч.л. на 100мл. прави се преди лягане (след това не консумираш нищо)

# 169
Посволства, Гражданство : Ако ще се ходи до Берлин, да знаете, че ще има среща на немските мами.
И много моля да е след 11. януари! Настоявам даже! Laughing
А дотогава, риенски, леко обебешорване, а ако удържиш фронта още 10 дена ще те призная. Grinning

Писи-писи, всичко е налице! Фотоапарати-камарати, чанти-манти, тонколони-монколони. Ще се включвам отвреме-навреме, може и с някое и друго фото-мото. Може да е Африка, но мъни-мъни и там играе голяма роля. Нали си имам спонсорки в лицето на тотопечалбарките, тръгвам необезпокоявана. Mr. Green

Нисилия, добре дошла и на добър час!

# 170
  • Германия
Казах аз за залагане, ама нейсе....Риенски, това са те мъжете, мързи ги да се размърдат и да излязат навреме Laughing
Нещо против да родиш на 12.12 в 12ч имаш ли?

# 171
  • Германия

Грешите и двете. Може да си пътува с немски паспорт не е проблем. Бащата е чужденец, следователно отпада изискването за декларация от другия родител, което съществува само на българска граница, апропо.

Аз май казах същото бе Риен, или поне така си мислих Mr. Green Ти не се разсейвай с дълги постинги, а се съсредоточи, че ей го на 9ти мина Naughty

Аз за Весито залагах миналата година за 12.12, ама тц.

# 172
  • в страната на чудесата
Ох,мами..Свило ми се е сърцето.От снощи рева и не мога да се концентрирам върху нищо друго.Някой да е гледал  репортажа zа иЗоставените деца в Могилино? Cry
Ето линк ако искате да го гледате.
 Sad
http://video.google.com/videoplay?docid=-9176914173325307126

Моля бременните да не го гледат.

Днес ми е скъпа дата.На 10.12 преди една година ми беше термина. Peace

Утре сме при фотограф.Мики с мама,пък с папа,пък беЗ мама и папа.Дано да иЗдържи детето два часа. Praynig

Забравих да ви кажа :Добрo утро! StopИ лек ден!

# 173
  • в страната на чудесата
Maйра,много помниш. WinkТо туй мое раждане,zабравя ли се?! EmbarassedПък и бременност?! Sunglasses
Надух ви главите. ooooh!Дако скоро не се бебя,че zор ще видите с мен. Crazy

Риен, до 13 остават само 3 дни. Mr. GreenПу,аЗ да съм ти щъркелче. Mr. Green

# 174
Весеее, пак назад с новините.  Simple Smile Мата цяла революция направи покрай филма за Могилино.Хората се мъчат законодателни промени да прокарват, други коледни базари събират да помагат на децата не само от Могилино. Нали затова опаковахме колети за Калофер и събирахме пари. А филма го гледах без да рева почти. Докрая издържах, накрая се огънах, когато англичанката прегърна детето.  Confused

Аз казах ли ви добро утро? Пак съм тук. Не излезе, ината му с инат. Джинджифил не мога да дишам, канела също. Опитах да направя коктейла на Чико, обаче се отказах да го пия, че  щях най-много да повърна.Виж плътските удоволствия не ги забравям, но няма ефект. Мъжът се надява вече да раждам, да го оставя на мира няколко седмици. Между другото вика на корема вчера: Ей, кумпел, гледай какво ще правиш, но да излезеш до сряда, че трябва да гледам футбол,не да ходя на работа, а!

Бисе, аз съм спокойна,твърде даже. Бременна дето не е родила няма, нали? Mr. Green

# 175
  • Deutschland
Лоши новини!
Ако днес не родя, ме викат утре пред КВЗП / Комисията на Вещиците и Злите Пророчици/ да си върна кетапа за гледачка, поради грешно предсказана дата.  Laughing
Риенски, да не си имала предвид 19ти? Mr. Green Шегата настрана, астрологично погледнато е много интересна дата- 4 планети в съвпад! Плутон, Юпитер, Меркурий и Слънцето. Много специален мъж ще е, ако се роди тогава  Wink
За срещите в Берлин и аз да помоля да след 2ри януари  поне, защото иначе няма да са много от Берлинчанките налице  Wink

Последна редакция: пн, 10 дек 2007, 10:48 от Priyatelka

# 176
Риенски, да не стане като с моя разбойник - след 10 дневно пресрочване на договора за наем, го изгонихме насила Joy
Ама каквото, такова!

Веси, Риен е права, ти наистина си отзад панаира, пиле шарено! Naughty
Аз на филма издържах (срам, не срам) само 10 мин. Набрах толкоз гняв, че ако бях в София, сигур Масларова я бях гръмнала. Чета редовно темата в Клюкарника и съм възмутена от мързела обзел българските политици. Дори пред Коледа от кумова срама не щат да си мръднат дупетата.

Предполагам всички сте гледали новините за разменените бебета в Чехия, дето родителите сега си ги взеха обратно.
Нещо подобно се развихря по нашия край. Преди 6 месеца в реномираната родилна клиника в Саарлуи са сменили 2 бебета. Били са 14 майки по това време, взели са ДНК проби от 11, все още издирват останалите 3, за да установят кои бебета са сменени. Резил голям! ooooh!

# 177
Преди 6 месеца в реномираната родилна клиника в Саарлуи са сменили 2 бебета.
Аз затова ще си раждам в нашата нереномирана болница. другите от курса щели до съседните по-големи градове да карат. Луди хора!

# 178
  • München
Днес ми е скъпа дата.На 10.12 преди една година ми беше термина. Peace
И моят, и моят, само че преди 3 г. Grinning Риен, днес ще е денят!
Исках да попитам как процедират вашите педиатри след като свърши приема на антибиотик. Правят ли изследване на урината на детето? Предният ни правеше, сегашният-не. Та се чудя кое е правилното  newsm78 Благодаря ви! Hug

# 179
Шоши, от твоите уста в божиите уши...
Педиатрите: Даже не ни викат на контролен преглед. Само, ако детето се влощи, тогава трябва да ги посетим. или при собствено желание. Урината никога не са ни изследвали педиатрите. Само в болницата я изследваха.А защо трябва да я изследват?

Дойде ми спонтанно един въпрос . Какво подарявате на бабите за Коледа?

# 180
  • Germany
Риен, 19.12 е хубава дата за рожден ден, аз съм си много доволна от нея Wink така че и до нея да стигнеш лошо няма Wink Laughing

Дойде ми спонтанно един въпрос . Какво подарявате на бабите за Коледа?
От както имаме дете- или портретна снимка на детето в хубава рамка или календар (пак с детето)+ кошничка с нещо за душата- винце, пралинки, шоколади и др.подобни. Тази година май и календар ще ме домързи да правя и ще останат само нещата за душата Laughing. Това за свекърите и бабата и дятото на мъжа ми, защото обикновено празнуваме заедно и от доста години сме се разбрали да не си правим подаръци в големия смисъл на думата, защото така или иначе на кой каквото му трябва си го купува, а другото най често са събирачки на прах Embarassed Wink
Към подаръка на майка ми подхождаме по друг начин, защото знам, че тя за разлика от свекърите далеч не може да си купи всичко, каквото й трябва и тогава гледаме да я зарадваме с нещо практично. За тази година например й търся шевна машина и знам, че много ще й се зарадва, дано само да я намеря до тогава Embarassed

# 181
А идея за кръгла годишнина на баба? Thinking