Забавяне на болничните от НОИ

  • 24 568
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • София,
  • Мнения: 4 267
Eхо къде изчезнахте всички, май вече няма недоволни от НОИ, дано на всички всичко да се  е оправило и през тази година да няма недоволни и такива на които някой нещо е объркал. Аз да Ви се похваля съм доволна, чак немога да повярвам, за скоросттта с която ми оправиха всичко и ми доизплатиха всичко по болничните, а и по майчинството до тук. Колежките ми от работата са коригирали данните ми в средата на декември и към края даже май на 20. 12 са подали молбата - жалба от мое име и онзи ден на 08,01,2008 като си проверих с пика в сайта на НОи останах приятно изненадана, че са разгледали толкова бързо молбата ми преизчислили са ми дневното възнаграждение и са ми доизплатили разликата. Направо невероятно нали? Те сега ще се стараят повече, нали новият закон ще ги задължи до три дни да се изплаща обезщетението по подаден при тях болничен иначе имаме право да ги съдим. Хайде успех на всички. Hug

# 46
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Eхо къде изчезнахте всички, май вече няма недоволни от НОИ, дано на всички всичко да се  е оправило и през тази година да няма недоволни и такива на които някой нещо е объркал. Аз да Ви се похваля съм доволна, чак немога да повярвам, за скоросттта с която ми оправиха всичко и ми доизплатиха всичко по болничните, а и по майчинството до тук. Колежките ми от работата са коригирали данните ми в средата на декември и към края даже май на 20. 12 са подали молбата - жалба от мое име и онзи ден на 08,01,2008 като си проверих с пика в сайта на НОи останах приятно изненадана, че са разгледали толкова бързо молбата ми преизчислили са ми дневното възнаграждение и са ми доизплатили разликата. Направо невероятно нали? Те сега ще се стараят повече, нали новият закон ще ги задължи до три дни да се изплаща обезщетението по подаден при тях болничен иначе имаме право да ги съдим. Хайде успех на всички. Hug
Тук сме Simple Smile, но аз още не съм ходила за кода и мисля следващата седмица да отида Simple Smile - най-накрая Simple Smile

# 47
  • Мнения: 782
Тук сме Simple Smile, но аз още не съм ходила за кода и мисля следващата седмица да отида Simple Smile - най-накрая Simple Smile

И аз така Embarassed
А кога влиза в сила новия закон?

# 48
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Дали ще се съобразят със закона този път  newsm78

# 49
  • Мнения: 15 379
Няма да го бъде - закона не е приет Sad

# 50
  • Мнения: 7 109
Защо на всичко казвате закон? Падна една разпоредба в плиткоумната им наредба, на която дефектът съвсем не беше единствено в този 30 дневен срок.  Peace

# 51
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Да, отпадна 30 дневният срок.
Сега  въобще няма краен срок за изплащането на болничните.

# 52
  • Мнения: 782
 НОИ съкращава сроковете за изплащане на болнични

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2554&sectio … =2&id=0000501

# 53
  • София,
  • Мнения: 4 267
Браво Shada  smile3501
Абе в интерес на истината тия май само си приказват, не че някой им вярва. Ама дано поне малко влязат в пътя.

# 54
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
НОИ съкращава сроковете за изплащане на болнични

http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2554&sectio … =2&id=0000501



Датата на това съобщение е отпреди година.
Доста вода изтече оттогава.

# 55
 Аз също имам проблем - имам неизплатен болничен от средата на август до средата на септември, но когато го носех на работа служителката беше в чужбина 2 седмици и чак като се върна занесе болничния в НОИ - някъде в началота на септември. Накара ме да подпиша декларация, че съдно съм представила болничния на работодателя и така го занесе в НОИ. Дали това може да е причина да не го зачетат ваобще ?

# 56
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
По-късното занасяне на болничния не е причина за неизплащането му.
Причините, поради които не са ти го изплатили могат да бъдат невнесени осигуровки, неподадена декларация образец 1, неизправен болничен или непредставяне на допълнителни декларации, ако се изискват такива.
Единственият начин да разбереш е да звънне на телефоните за информация в НОИ и да попиташ.

# 57
 Благодаря за информацията. Осигуровките и декларацията със сигурност са налице. Явно трябва да отида или да се обадя.

# 58
  • София,
  • Мнения: 4 267
Най -  добре отиди на място и провери, ако имаш възможност де, защото телефоните те изобщо не ги вдигат, а и нищо няма да могат да ти обяснят като хората по телефона, но не е зле да попиташ и работодателите дали изобщо са подали болничния, накарай ги те да проверят какво става това е тяхно задължение.

# 59
Аз от 5 ноември съм в болничен, скоро ще изляза в болничен по майчинство и още нищо. Опитвам се да звъня в НОИ но много са им претоварени линиите.Направо ужас, по Коледа и Нова година без пари, беше тъжно CryАко им пиша мейл дали ще ми отговорят,,,или говоря вече смешки?

Общи условия

Активация на акаунт