Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - IV

  • 39 987
  • 641
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 063

Най- любима анимация , освен Съседът Тоторо , ми е Howl's Moving Castle ... Движещия се замък на Хаул, на същия режисьор  ... от Замунда, страхотен е ... влюбена съм в Хаул  Laughing


И аз така. Мога да добавя само и анимето на Hayao Miyazaki "Spirited Away".
Но "Приказки от Землемория" (Tales from Earthsea) (2006) на  синът на Х. Миязаки - Горо Миязаки , е далеч... не така оригинален. Скучен ми беше. Въпреки това съм го препоръчала назааад в темата.


# 31
  • Мнения: 78
 Laughing Записче и от мен.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Най- любима анимация , освен Съседът Тоторо , ми е Howl's Moving Castle ... Движещия се замък на Хаул, на същия режисьор  ... от Замунда, страхотен е ... влюбена съм в Хаул  Laughing


И аз така. Мога да добавя само и анимето на Hayao Miyazaki "Spirited Away".
Но "Приказки от Землемория" (Tales from Earthsea) (2006) на  синът на Х. Миязаки - Горо Миязаки , е далеч... не така оригинален. Скучен ми беше. Въпреки това съм го препоръчала назааад в темата.




Цялото творчество на Миязаки съм изгледала... тези са ми най- любими ... не че другите не са добри, де ... Spirited Away също ми хареса, има аватар с кръглите черни рошковци в галерията на форума,  но не толкова колкото историите за Тоторо и  Хаул

... Гледах и Приказки от Землемория , много е добър, нали знаеш, че е по книгата на Урсула Легуин и не може много да бяга от първоначалната идея  Grinning

# 33
  • Мнения: 1 063
... Гледах и Приказки от Землемория , много е добър, нали знаеш, че е по книгата на Урсула Легуин и не може много да бяга от първоначалната идея  Grinning
Иска ли питане, кой е авторът на "Приказки от Землемория"?!  Simple Smile
Откривам една традиционност в снимането на Г.М., а можеше повече да ме изненада. Не ми допадна. Но пак казвам, препоръчала съм. Доколкото знам,"Приказки от Землемория" е мечтан проект на баща - Миязаки.
Също съм гледала почти всичко на Х. Миязаки, без ранните му сериали и "Наушика".
ТинаХрис има заслуга за Х.М. Wink

И така, "2 Days in Paris" (2007) Julie Delpy като режисьор на лентата - засега носи очарование. Но съм в началото.

# 34
  • Мнения: 5 462
Препоръчвам ви тези два филма които гледах снощи :
The New Man
Новият човек
За филма накратко:
Тема на филма е изключително болезненият и доста неясен аспект от живота в Швеция през периода 1934 - 1976 (!) г., когато законът е разрешавал принудителната стерилизация на момичета, чието социално благополучие е било под съмнение. Освен при наличие на физическо или душевно заболяване, методът е прилаган и при девойки с беден произход или уличени в безпорядъчност на връзките с другия пол - пороците, от които местните социални служби са бързали да ’освободят’ шведското общество. Жертвите на подобни мерки са около 30.000.
-----------------------------------------
Away from Her
Далеко от Нея

За филма накратко:
Фиона и Грант са съпружеска двойка от Онтарио, женени повече от 40 години. Съпругата му се разболява от Алцхаймер, и трябва да се лекува. За първи път на съпрузите им се налага да се разделят за дълго. По правилата на клиниката през първия месец посетители не се допускат, за да може болния по лесно да се адаптира към обстановката.
Когато Грант най-после успява да посети Фиона, той с ужас вижда ,че тя не само го е забравила, но и се е влюбила...
в друг мъж.

# 35
# 36
  • София
  • Мнения: 1 176
Преди няколко дни гледах   този филм Краят е неочакван, затова ми хареса.

# 37
# 38
  • София
  • Мнения: 5 821
За тези, които харесаха Stardust, и въобще обичат приказки, ето една приказка в три части Tin Man - една нова интерпретация на Магьосникът от Оз:
Tin Man Part 1 / Tin Man част 1 (2007)
Tin Man Part 2 / Tin Man част 2 (2007)
Tin Man Part 3 / Tin Man част 3 (2007)



За момента само първата част има субтитри, надявам се скоро да има и за другите.

# 39
  • Мнения: 4 370
Днес гледах Bug - психарийка

# 40
  • София
  • Мнения: 5 821
Аз пък току що изгледах Whisper, също психарийка  Crazy
Обаче участват Сойер от Лост и Сара от Призън Брейк  Grinning

# 41
  • Cофия
  • Мнения: 1 211
Американски ганкстер и на мен много ми хареса, обичам такива филми, за сметка на Белулф - както каза един мъж в киното " Ог 20 филма, ние най-тъпия избрахме"

# 42
  • Мнения: 1 712
Преди няколко дни гледах   този филм Краят е неочакван, затова ми хареса.

Peace

# 43
  • Мнения: 476
Amazing grace

The legend of 1900

Kingdom of heaven


И трите филма много ми харесаха.
Аз напоследък наваксвам с пропуските си и се извинявам, ако вече са коментирани.

# 44
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вчера гледах един филм, който много ми хареса ... Stay се казва ...изтеглих го от Замунда, но още няма субтитри ... Страхотен филм, тръпки ме побиваха докато го гледах ...

Изтеглих и Златния компас, но с много лошо качество- сниман в кино, бе субтитри и превод... не ми се стори много добър, но аз го гледах по диагонал ...предполагам, че ефектите са важни, а в случая никакви ги нямаше ..плачевана история Cry  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт