Гледах ... ! Хареса ми! Препоръчвам го! - IV

  • 40 067
  • 641
  •   1
Отговори
# 480
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз изгледах Бригада Peace

# 481
  • Мнения: 1 992
Tsugumi, Juno не е чак толкова тежък, има моменти, в които те стиска за гърлото, но като цяло е много позитивен. Ellen Page прави наистина страхотна роля, грабва те от самото начало.

# 482
  • Мнения: 1 063
[Гледах и Juno (2007) и "Фалшификаторите" - австрийска продукция номиниран за Оскар за чуждоезичен филм.


Първият - добре е заснет, леко забавен, но не и смешен. С ясно послание, с лични драми, които не създават вътрешен конфликт. Не знам дори в какви категории е номиниран. Гледах го защото следя движението му в бокс - офиса.
С подобна, но само подобна тематика без никакво сравнение, е румънският "4 Months, 3 Weeks and 2 Days" - мрачен, тежък и силен...
Вторият The Counterfeiter (2007) или "Фалшификаторите"   е много добър. Със силно актьорско присъствие. Много малко, съвсем малко ми напомня на филм на Фасбиндер, но без да има нищо общо с неговото кино. Студен филм, въпреки това им съчувстваш на моменти (на тези герои). Цялото действие се развива в нацистки концлагер. И е увлекателен. По действителен случай.
Lust, Caution на Анг Лий да гледам ли Tsugumi?

Последна редакция: пт, 25 яну 2008, 11:27 от Ив

# 483
  • Мнения: 2 617
Ив, не знам, какво да ти кажа  newsm78 Аз вчера го препоръчах (Lust, Caution), но си е субективно. Не съжалявам, много ми хареса актьорската игра, но ми се струва малко дълъг  Thinking Около 2:16 часа е.
Значи не съм се лъгала за филмите, за които говорите. Румънския го имам, но и него сега няма да имам сили да гледам.  Sad Започнах да свалям по Балзак  Peace

Отзиви за http://imdb.com/title/tt0408236/ ?

# 484
  • Мнения: 2 617
Вие с каква програма гледате филмите със субтитри?
Аз от вчера имам някакви проблеми с BS Player  Cry

# 485
# 486
  • в баира
  • Мнения: 861
Гледах филма с 3 Оскара - Brokeback Mountain с Heath Ledger. Препоръчвам го!
http://DMCA-removal-from-Google/browse.php?search=brokeback+moun … =0&incldead=1

# 487
  • Мнения: 3 042
Вчера изгледах най-после Gone baby gone и ми хареса.

# 488
  • Мнения: 429
Michael Clyton  Peace  Все повече се кефя на Джордж Клуни. Когато гледах "Лека нощ и довиждане" окончателно повярвах, че той е много повече от сладкия доктор от "Спешно отделение". 

# 489
  • Мнения: 429
Because.I.Said - романтичен, разтоварващ женски филм за майките и порасналите им дъщери  Simple Smile

# 490
  • Мнения: 738
Вчера изгледах най-после Gone baby gone и ми хареса.

На мен като идея ми допадна, добър замисъл, ама тоя Кейси Афлек Sick е, не му беше мястото точно в тоя филм си мисля аз...

# 491
  • Бургас
  • Мнения: 213
Гледах вчера "No country for old men", много е странен, но какво друго може да се очаква от режисьорите и сценаристи ако не се лъжа на "Фарго" и "О, братко". Иначе целият филм го проследих с голям интерес заради Хавиер Бардем, дано някога да му дадат Оскар! Железен е, все едно за него е писана ролята. Ама доста хора утрепа в тоя филм. И на края добрите ги поизбиха, лошият оцеля.

# 492
  • София
  • Мнения: 7 793
Вчера изгледах най-после Gone baby gone и ми хареса.

На мен като идея ми допадна, добър замисъл, ама тоя Кейси Афлек Sick е, не му беше мястото точно в тоя филм си мисля аз...

И на мен ми е ужасно антипатичен.  Confused

# 493
  • Мнения: 2 254
...но какво друго може да се очаква от режисьорите и сценаристи ако не се лъжа на "Фарго" и "О, братко".
Как какво,още един добър филм.

# 494
  • Мнения: 1 063
...но какво друго може да се очаква от режисьорите и сценаристи ако не се лъжа на "Фарго" и "О, братко".
Как какво,още един добър филм.

 Simple Smile
Не бих се съгласила само с това глобално заключение за двама режисьори, талантливи при това.
Това са ирониците на 90 -те, а не режисьорите, чийто всеки филм печели награда.
"Фарго" се учи по кинорежисура, по кадър.
"О, братко..." е постмодерен и е малко вероятно да бъде харесан. Въпреки това номиниран за Оскар заради с-ц-е-н-а-р-и-я.
Но това нищо не означава, може да не ти харесват. Simple Smile

До мен не достигна кой знае колко No country...Даже първият път въобще. Бях с очаквания.
Да се надяваме, че този Burn After Reading (2008) ще бъде по-завладяващ. Wink
Barton Fink (1991) - е много личен за мен техен филм.




Общи условия

Активация на акаунт