Как решихте проблема с отвиването?

  • 6 616
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 625
Завиждам на всички,които смятат за нормално детето да спи отвито.Аз лично вече 3 години почти нямам нито една нощ без да стана поне 2 пъти и да завивам.Не ми е спокойно просто,а особено през зимата,когата има и кашлица съвсем не мога да оставя детето да спи отвито.За мен проблема си остава докато Георги се научи сам да се завива:(((

# 46
  • Мнения: 171
Миналата година спеше в 4увала, оба4е сега е голяма борба и изобщо не го скаше, понеже не може да рита на воля и като се изправи с него се спъва, затова реших проблема така: Срязах 4увала от ципа надолу и го заших да стане като кра4оли, реално прили4а на космонавт или на дебела пижама, може да рита, да се изправя и няма как да е развита. Така спи само по ватирано боди. В най големите студове мятам и по едно одеало но не го държи за дълго. Сега и двете сме доволни  Hug

# 47
  • Мнения: 5 877
Ами никак. Завивам веднъж, когато си лягам аз.
Иначе мисля, че детето само ще се оправи - ако му е студено, ще се завие.
Баща ми казва "каква майка си ти, детето ти отвито спи, ти не се будиш да го завиваш".
Ами такава съм. В стаята не е студено, щом се е отвила, значи й е добре така.

# 48
  • Мнения: 2 018
И аз имам същият проблем със завиването. С големите го бях решила, като им вързвах горните краища на завивката за леглото, но при малкият, този номер не минава, разхожда се из цялото легло.
Скоро ни се наложи да спим на чуждо място и беше доста студено. Не се отви цяла нощ!!! Явно у дома е доста топло. Опитай да намалиш температурата на стаята, когато спите.

# 49
  • София
  • Мнения: 7 032
Не сме го решили, като бебе спеше в чувалче, после категорично отказа. Сега по цяла нощ го завивам, просто аз не мога да заспя спокойно като е отвит.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 067
Ами за сега чувалчето ни спасява... не знам после какво ще правим. Иначе преди чувалчето все отвита спеше...

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И аз не спя спокойно като се отвива детето . За сега потпъхването на завивката под матрака върши работа, но наистина когато температурата в стаята е по ниска е по добре за спане.

# 52
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Моето бебе си спеше добре в чувалче, сега обаче и от чувала излиза и все отвита спи  Sad
Събуждам се понякога да я завия, друг път обаче спя дълбоко и просто спи отвита.
Засега проблем нямам, а и зимата оставяме парното и нощем, за да и е топло.

# 53
  • Мнения: 127
Шия по модел чувал с дълъг ръкав от мек плат. С него може да ходи съвсем спокойно (всяка нощ пристига от съседната стая по чувалче). Удобен е защото колкото и да рита, той се разпъва без съпротивление. По-тънък е от юрганче. Вече 4-ти размер по един модел поръчвам за шиене.

# 54
  • Мнения: 295
Честно казано мен ме притеснява това че е постоянно отвит, все си мисля че може да настине  newsm78 но решение засега няма  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 2 018
Шия по модел чувал с дълъг ръкав от мек плат. С него може да ходи съвсем спокойно (всяка нощ пристига от съседната стая по чувалче). Удобен е защото колкото и да рита, той се разпъва без съпротивление. По-тънък е от юрганче. Вече 4-ти размер по един модел поръчвам за шиене.

Ако направиш една снимка на чувалчето, може да е от полза за мамите от форума.   bouquet

# 56
  • Мнения: 3 092
Не сме го решили, като бебе спеше в чувалче, после категорично отказа. Сега по цяла нощ го завивам, просто аз не мога да заспя спокойно като е отвит.
и аз съм по същия начин Rolling Eyes
Като порасне повече сама да се оправя..ама сега просто не ми е спокойно какво да направя .температурата в стаята е между 19-21 градуса.спи само по памучна пижама с дълъг ръкав и то тънка.Иначе се изпотява.

# 57
  • Мнения: 417
И аз се присъединявам към майките, отказали се от решението на този проблем. Купила съм от всички видове чаршафчета и одеялца, които съм намерила и са ми харесали, така че да са удобни и приятни на децата. И независимо какъв е сезона се спи върху съответното одеялце и в другия край на леглото, а не там, където е възглавницата или пък напречно  Simple Smile. Малкия ми син - 1 г. 3м. спи с по-дебела пижамка, което отчасти решава въпроса. Големия - 8 г. не иска да облича дебела пижамка. Ами това е - битката продължава  Sunglasses

# 58
  • София
  • Мнения: 676
Без да чета цялата тема... Колко е голямо детето?
Не мисля че това е голям проблем, даже напротив!!! Децата ми сапо-здрави, откакто ги оставих да спят сами и те си определяха кога да се завиват и кога да спят отвити...

# 59
  • Мнения: 3 423
сина ми някъде преди 4 месеца отказа спалните чували
прибрах ги
почнах да го обличам повече за сън
сега от седмица пак почнах да го слагам в чувалче и той го прие(това все едно не съм го казала,че като се похваля се разваля работата Wink)
пробвай и ти да ги скриеш за известно време и после може да ги приеме и твоето детенце

Общи условия

Активация на акаунт