Най-добрият град за живеене в България?

  • 14 941
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 672
Гласувах за Русе - малката Виена !  Crazy
Ако имах право на още една опция - Варна !

# 46
  • Мнения: 1 080
Сега казаха по Дарик -Варна е най- добрият град .

# 47
  • Мнения: 49
Ако това са критериите по които ще се избира град - сигурно ще спечели някой по-малък курортен - Балчик, Каварна или Несебър (морски) или Банско, Благоевград или Велинград.

Аз Гласувах за Варна естествено, но мисля, че Каварна ще спечели.

# 48
  • Мнения: 49
Е браво! Спечелихме усмивка по радиото.
Ето ви една и от мен.  newsm47

# 49
  • Мнения: 11 747
Стига бе - Каварна!
Там има много училища, все елитни и летище има, а в неделя може да умреш от глад!

# 50
  • Мнения: 494
  Направо ме убиха критериите..., но по метода на изключването и с някои  уговорки- Варна.

# 51
  • Мнения: 1 080
Второ място Пловдив ,трето Велико Търново ,София на 4то място .

# 52
  • Мнения: 5 478
Гласувах. Аз си обичам моя град, живея в Стара Загора. Вярно, понякога се ядосвам, защото не предлага кой знае какви възможности за младите хора по отношение на доста неща, но....
Пловдив ми харесва, не съм живяла там, но мисля, че би ми допаднало. И за София се замислям. Всъщност то няма град, който да няма недостатъчци. Thinking

# 53
  • Мнения: 25 586
Според изследването на радио Дарик, резултатът е такъв:

С 243 точки Варна беше определен за най-добрия град за живеене в България в специалното проучване на Дарик, “24 часа” и информационния сайт DarikNews.bg.


На второ място остана Пловдив с 228 точки, трети е Велико Търново с 226 точки. Столицата на България София се подрежда на четвърто място в класацията с 223 точки. Следват Бургас, Русе, Стара Загора, Благоевград, Кюстендил, Кърджали. Последните пет позиции са за Лом, Горна Оряховица, Дупница, Самоков и Перник. Перник е градът събрал най-малко точки в проучването – общо 135.


Но!
 Резултати от читателската класация
· Стара Загора - 3492 гласа
· Русе - 2693 гласа
· Плевен - 2103 гласа
· Варна - 1867 гласа
· Пловдив - 1356 гласа
· Монтана - 906 гласа
· Благоевград - 817 гласа
· Хасково - 609 гласа
· Велико Търново - 604 гласа
· Бургас - 550 гласа
· Добрич - 526 гласа
· София - 489 гласа
· Смолян - 440 гласа
· Лом - 406 гласа
· Враца - 383 гласа
· Силистра - 335 гласа
· Шумен - 294 гласа
· Сливен - 279 гласа
· Кюстендил - 278 гласа
· Габрово - 265 гласа
· Казанлък - 248 гласа
· Ямбол - 230 гласа
· Самоков - 223 гласа
· Ловеч - 215 гласа
· Сандански - 202 гласа
· Перник - 202 гласа
· Свищов - 185 гласа
· Търговище - 162 гласа
· Димитровград - 159 гласа
· Севлиево - 156 гласа
· Пазарджик - 155 гласа
· Кърджали - 149 гласа
· Дупница - 115 гласа
· Горна Оряховица - 111 гласа
· Видин - 109 гласа

Честито на варналии!   bouquet
Хайде сега да почерпят по едно море през лятото!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 54
  • Мнения: 14
. критериите са прекалено много и някои от тях противоречиви. Правени са от човек, който харесва големия град. Не мисля, че качеството на живот се определя от наличието на летище (например). Близостта на курорти в една България (с тия малки разстояние) не е Бог знае каква привилегия.
. Велико Търново покрива най-много и най-пълно критериите. Вкл. и тези, които не са много смислени.
. Варна е спечелила и това е нормално и очаквано. Не е лошо. Да. Преди 5 години щеше да е моят фаворит.
. Бургас няма какво да прави в номинациите. Не е лош градът, но с мръсния си въздух не може да се конкурира. Не само Нефтохим е проблемът напоследък. Дървообработването страшно трови.
. Русе е добро, да. Проблем е общата заетост. Поне така ми изглежда.
. Стара Загора - аналогично на Бургас.
. София няма изобщо какво да прави в класацията. Мръсотия. Даже и да имаш здравни заведения, не е ясно дали този 1 час ще ти е достатъчен, за да стигнеш навреме. Има летище, да, ама какво от това.
. Пловдив - не знам що така пловдивчани преотстъпиха вечното второ място на Варна. Принципно е по - хубавия град. Има си място и летище свястно да си направят. Имат си учебни заведения. Има си страхотна атмосфера. Някога се надявах пътят ми оттам да минава по - често. Уви. Засега.
. Има сума малки градове - Габрово (никак не е лош), Казанлък (с тия находки напоследък е много интересно наоколо), Плевен.

# 55
За мен Бургас е най-добрият град ,естествено защото съм родена в него.Във Варна съм живяла 10 год. Много, много скъп град с изкуствено надути цени.От няколко месеца не живея там и не мога да се сетя за нещо което да ми липсва.

# 56
  • out of space
  • Мнения: 8 573
И аз не съм била никога в Монтана, но мога да се досетя на колко от изброените в първия пост критерии отговаря! Wink

Това си е талант вече  Shocked

# 57
  • Мнения: 3 521
Пловдив Peace, софия за мен е най-неподходяща за млади семейства.

# 58
  • Мнения: 11 747
И аз не съм била никога в Монтана, но мога да се досетя на колко от изброените в първия пост критерии отговаря! Wink

Това си е талант вече  Shocked

все едно и също повтарям, но относно безработицата, училищата, университетите, кина, театри,опери, летище, качествено медицинско обслужване,брой на денонощни аптеки,заведения с чужда кухня, мога да знам и без да съм била в града.

Не мога да знам за зелените площи и пейките по улиците,както за табелите и уличните часовници.Дори тези да са факт, града отпада без наличието на горните.

П.П. и за толерантността към различната сексуалност и етническите различия в малкия град са ясни.

# 59
хехе а заЩо София продължава да увели4ава населението си със заШеметяваЩи темпове???
разликата с вси4ки останали градове в провинцията е огромна ... колко студенти се връЩат по родните си места?

а ина4е за семейство с деца бих препоръ4ала боровец ... зелено, спокойно, 4ист въздух, ресторанти, забавления, летиЩе .....

Общи условия

Активация на акаунт