Щом го зърна, сърцето ми се разтуптява...

  • 5 013
  • 90
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 2 161
Когато се прибирам отдалеч,щом наближа Аспаруховият мост и видя светлините на града,изпитвам едни невероятни чувства.Облекчение и радост.Някаква тръпка ме полазва,направо ликувам.Кое е първото нещо от вашият град,което ви кара да се чувствате така?

Точно така се чувствам и аз при прибиране от магистралата. Нещо гъделичка гърба и ми става много мило...
Така се почувствах и един път на Софийското летище - чак сухата трева ми хареса...
А на софийското летище как се чувствам...беден ми е речника.

# 32
  • Мнения: 3 268
Когато се прибирам по магистрала "Тракия" и видя Кулата на Витоша- тогава се чувствам у дома си...
И при мен е така,а аз и живея точно под нея и я виждам от терасите си.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 817
Паметника 1300 години България.

# 34
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Първото нещо, което виждам на път от Пловдив, са гробищата. Там са баба и чичо. Несъзнателно търся паметниците им...

А влизайки от другата посока, изведнъж се открива целият град. Вече толкова години не спирам да се чудя колко е зелено.

# 35
  • Мнения: 1 813
Последният път когато бях по-задълго извън Бургас,бях на почивка. Щом видях,че наближавам града,си казах "Айде почна се...."   10 дни само релаксирах,а в момента в който се върна тук,се почва : това да направя,там да отида,еди си кога,в еди си колко часа...  Rolling Eyes
Общо взето,когато се прибирам,не ми е приятно.

# 36
  • Мнения: 14
. в България: изтрополяването на колелетата на самолета по пистата. Радост. Бегом до първата пицария, дето се среща и всичко е вкусно.
. завръщане в София: бррр - като видя смога и мерси! Верно разтуптява сърцето, ама кофти.
. за други не ми се говори. А са много местата. Един червен покрив. Една кула. Една мега-сграда. Една стъклена в мръсно сиво-синьо фасада.

# 37
  • Мнения: 281
Фестивалният Комплекс във Варна.
Вилняла съм пред/в него главно, когато бях тийнейджър.
Имам прекрасни спомени. Даа...
 Grinning

# 38
  • Мнения: 3 211
Зависи от къде се прибирам.
Но Аспаруховия мост наистина ми носи такава символика, че се прибирам вкъщи, дори и да съм ходила на гости на приятелите ни в Аспарухово.
Ако се връщам от София, като видя кулата на РВД на Летището.
Макара, че вече почти всеки ден се връщам по магистралата от Варна Запад и тази гледка не ми разтуптява сърцето толкова.

Вилняла съм пред/в него главно, когато бях тийнейджър.
и аз, 100% се познаваме

# 39
  • Мнения: 3 268
Когато се прибирам в родния си град Хасково и видя водната кула в началото на града изпитвам истинско щастие.Ще видя мама и татко.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 751
и аз се сетих за морето - част от мен всеки път остава там
в София обичам да се връщам, но няма нещо, което да ми действа така

# 41
  • Мнения: 6 992
Като студентка, като пътувах с влак към Пловдив, се просълзявах при вида на акведукта.
Акведуктът е на по средата на пътя между апартаментите на двете ми баби, като го гледах и се сещах как мама ме водеше от едната до другата...

# 42
  • София
  • Мнения: 4 866
Истината е, че най-силно ми се разтуптява сърцето по пътищата около Добрич:
- водната кула на пътя от Варна
- отбивката с "Гъбите" на пътя за Албена
- много неописуеми, но разпознаваеми за мен неща по пътищата из околните села
Все неща, които вече няма да видя по същия начин...

# 43
  • Мнения: 434
Когато видя Балкана над родният ми град.Тук в равнината ми липсва,но пък си имам големият Тих Бял Дунав.

# 44
  • Мнения: 984
Минавайки по магистралата в посока Златни има едно място от пътя, където в дясно няма дървета, които да препречват гледката към морето. Вижда се дори най-отдалечения хоризонт - много е вълнуващо.

Преди като пътувах често София - Варна приближаването на Варненското езеро ме караше да се чувствам вече у дома.

Общи условия

Активация на акаунт