Налагане на режим

  • 1 583
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 309
Към 21 вече й се доспива, става кисела, но никога няма да се предаде да си заспи нормално, все с нас иска да е. С баща й се принуждаваме да лягаме с нея и да гасим всички лампи, за да заспи, трябват й точно 5 мин. и е отнесла плувката, лошото е, че и ние отхъркваме рано-рано с нея. Сутрин ни събужда към 7.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 679
а пробвлаи ли сте да загасите на всякъде и да си легните?
Да, но това че е тъмно и сме си легнали всички не и пречи да отваря вратата и тихичко да вика - татеееееее или мамиииииии Laughing

# 17
  • Мнения: 8 999
Докато ходеха на градина, нямаше проблем с по-късното заспиване, защото сутрин не се налагаше да ставаме по тъмно. Но откакто дъщеря ми е на училище, и двамата стават към 6.30 - 6.45 часа сутрин и вечер са тотално окапали още към 8 часа. Лягат си доброволно към 8.30 - голямо облекчение за мен и баща им, защото от години можем да гледаме филм или просто да си поговорим без да ни прекъсват и непрекъснато да искат нещо от нас.

# 18
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Към 21 вече й се доспива, става кисела, но никога няма да се предаде да си заспи нормално, все с нас иска да е. С баща й се принуждаваме да лягаме с нея и да гасим всички лампи, за да заспи, трябват й точно 5 мин. и е отнесла плувката, лошото е, че и ние отхъркваме рано-рано с нея. Сутрин ни събужда към 7.
на мойта и трябват 30 мин. През това време жената е заспала и аз понякога се поонасям ... гадно, трябва да се става, да се пренесе в другата стая и пак да се заспива.

# 19
  • Мнения: 351
И ние си мечтаем дъщеря ни да заспива 20-20.30часа вечер, но уви не е така. Идея си нямам как да я накарам да заспи по-рано.
Сега ходи и на ясла, и нещата не са се променили. Заспива си около 22-22.30 и сутрин става без проблем в 7 часа, като звънне часовника.

# 20
  • Мнения: 14
Синът ми вече е първокласник, а все още не мога да го науча да си ляга рано. Ако случайно се спазаря с него и си легне рано, до 22.00 ч. се става до тоалетни, пият се води, огладнява се и в крайна сметка пак заспива късно. В събота си направихме дълга разходка в парка, в резултат на която заспа още в 9.00ч. В неделя повторихме процедурата с разходката, обаче с обратен ефект-заспа в 23,00, и в понеделник: "Няма да стана, много е рано, няма да ходя на училище и т. н.". Ако заспи до мен, или заспивам преди него, или трябва да го пренасям /тежи 30 кг./,трудничко е. Май няма надежда.

# 21
  • Мнения: 6 155

Някой успявал ли е да промени режима на дете за срок от 1-2 седмици?
Успявала съм, да. Но всяко дете е различно.
Синът ми ляга в 22 ч. и става към 8. Но това е когато не ходи на градина.
Когато ходи на градина вечер е толкова изморен, че може да заспи и в 19.30. Но ляга към 20 - 20.30 ч.  Grinning

# 22
  • Мнения: 46 510
Всеки човек има различна нужда от сън.

Зависи колко рано я будиш, аз в колкото и да си легна, ако трябва да стана в 7 ч., пак ще ми се спи  ooooh!

София докато си беше вкъщи лягаше в 24 ч. и спеше (спяхме Whistling) до 12 ч. на обяд. Екстра ми беше  Laughing

1 месец преди да тръгне на градина, сама започна да става в 8.30-9 ч. и да си ляга в 22 ч. И до сега е така, става сутрин в 8.30 ч. за градина. В градината много рядко спи. Това са си 10 часа и половина, достатъчно за дете.

... Когато ходи на градина вечер е толкова изморен, че може да заспи и в 19.30. Но ляга към 20 - 20.30 ч.  Grinning


Завиждам ти Confused на мойта след градина тепърва й идват силите  ooooh!

# 23
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ако става в 8:30 кога се явява в градината. При нас ги искат най-късно в 8:30

# 24
  • Мнения: 46 510
Ако става в 8:30 кога се явява в градината. При нас ги искат най-късно в 8:30

9 ч. я водим. При нас ги искат до 8.30 ч., ако не са закусили, ако закусват вкъщи и родителите са заявили, че ще водят детето по-късно, няма проблем Peace

# 25
  • Мнения: 1 909
Май на всички 3-годишни им е патент да не искат да заспиват навреме... Имахме същия проблем с нашия младеж и беше истински кошмар, такова врещене, връщане в леглото, пак врещене... но не се отказахме да го слагаме все в едно и също време в леглото и в един красив момент (около 3 месеца по-късно де, не 3 седмици), той просто взе правилното решение най-накрая и оттогава си заспива сам, в нормалното време.

Просто не трябва да се отстъпва - да се избере един час и да се слага детето винаги в леглото в този час,  с някакъв един и същи ритуал, който да не се променя - ако трябва приказки, ако трябва музики, въобще нещо, което да го успокоява. Успех! Такова облегчение е после....

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
baibibi, супер е при вас. Браво на децата. И моята дъщеря става рано. Пнякога в 7 часа се налага да сме в градината вече, но...там на обяд се наспива и вечер е купон до 10 часа.

# 27
  • Мнения: 3 367
..в колко заспива Ния ме вълнува слабо; важното е че си ляга до 8.30,чете си, мисли си,има миг да прегрупира и да разпусне и си заспива когато иска (9.15 ако се кача е вече заспала); и аз не заспивам моментално като си легна,но за мен е важен режима и повторяемостта,нуждата от сън е различна,но определящото е да се даде възможност за повече/по-малко в структуриран вид..

# 28
  • Мнения: 5 877
Като я будите рано, ще почне и да заспива по-рано Simple Smile
За да няма мрънканици сутрин, използвам малко филмче или сешоар. Смейте се, обаче често нежеланието да ставаш се дължи на контраста между топлото легло и по-студения въздух.
Поне при нас работи.
А вечер като не ще да спи, я оставям да си чете в леглото. Малко по-късно отивам да угася лампата и вече е заспала.

# 29
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
При нас номерата сутрин са свързани най-вече, че следва ясла/градина и не иска да ходи .... виж събота/неделя като кажа "яслата е заключена" се усмихва и деня става друг.

Общи условия

Активация на акаунт