Малко тъп въпрос относно кремовете за лице

  • 1 908
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 458
Та моля който ще се дразни да не чете Mr. Green
Значи имам питанка ,преди ползвах  само едно кремече за лице и нищо друго.Сега по съвет на приятелки /ако възрастта е от значение съм на 29/ползвам дневен ,нощен и около очен крем/мн ясно  че започнах с най лекото /имам и ексфолиращ гел и тоник за всекидневна употреба.Ама всичко тва ме притеснява не е ли много ?В смисъл кожата има ли нужда от толкова цапотене?Нямали нужда например един или два път ида я оставим да подиша без мазила ?Дали ползата е повече от вредата ?Ох ако ме разбирате щот го обяснявам мн объркано .Та въпроса ми е следния дали кожата ни има нужда от толкова мазила или просто да я оставим да си подиша чистичка без крем Thinking newsm78.Е вие сте на ход .Предварително ви благодаря  bouquet

# 1
  • Мнения: 452
ами ако смяташ ,че имаш нужда от малко почивка - има такива периоди - остави я !Това само ти можеш да го усетиш !

# 2
  • Мнения: 157
Няма нищо лошо в добрата поддръжка на кожата на лицето.Правилно са те ориентирали твоите приятелки.Идва един момент в годините когато правиш всичко възможно за добре изглеждаща кожа , но тогава добрите ефекти се постигат по трудно и с много повече мазила.

# 3
  • Мнения: 1 241
Моето мнение е, че минималната грижа за кожата трябва задължително да включва почистване, да се ексфолира редовно и задължително да се хидратира.

Ако, обаче  чувстваш някаква тежест, може би трябва да смениш крема-може би е доста мазен за твоя тип кожа.

Аз, например, ако не сложа крем или гел, чувствам кожата си страшно опъната и не ми е комфортно.

# 4
  • София
  • Мнения: 586
И аз не мисля, че е много - по-добре да се грижим за кожите си сега, отколкото примерно след 20 години "внезапно" да забежим колко зле изглеждаме и да разчитаме, че един крем може да заличи всички бръчки Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 241
Не мисля, че грижата за кожата трябва да има само за цел превенция на остаряването. Като не се полагат грижи за кожата, тя става някак сива и груба, и никак не е красива.

# 6
  • Мнения: 532
Апсолютно правилно ! Резултата  от цялото това цапотене  е след 10 год:) newsm03

# 7
  • Мнения: 337
На мен пък ми се струва много, някой тип кожа като сухата например не е препоръчително да се ексфолира - има обратен ефект, наскоро колежката ми се лекува 2 месеца от такова ексфолиране и купи купища лекарства изписани  й от дерматолог.
Доктора и казал, че от това клепотене с мазила всеки ден има пациентки, явно се прекалява понякога. Аз ползвам само дневен крем засега и лосион за почистване.
Това е Wink

# 8
  • Мнения: 1 241
Моята кожа е суха и я ексфолирам веднъж седмично с купен ексфолиант и веднъж с мед-като се намажа дебело и тупкам с пръсти по лицето 10 минути.
Какъвто и да е типът кожа, трябва да се махат мъртвите клетки.

# 9
  • Мнения: 235
 Много е важно почистването на кожата вечер.Освен това от време на време професионалното и почистване  от козметик. Не става само с кремчета...

# 10
  • Мнения: 162
 Колкото по-рано се започне с подръжката на една кожа, толкова по-дълго ще се и радваш. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 7 768
Даже малко неща ползваш.  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 35 951
не мисля, че е много - почистване сутрин и вечер, подходящ дневен/околоочен/нощен крем за твоята кожа /суха, смесена или каквато е/; почистващи и/или екфолиращи маска пак според типа поне 1 път в седмицата; ако има нужда - хидратираща; дневният крем със спф 15 поне - това е основна, елементарна грижа, а не тежест за теб или за кожата ти; но наистина всичко трябва да е подбрано правилно според типа кожа

# 13
  • Мнения: 776
Колкото по-рано се започне с подръжката на една кожа, толкова по-дълго ще се и радваш. Peace

 Peace Изобщо не е много, даже трябва да добавиш и още неща Mr. Green - например почистващо мляко или измиващ гел, тоникът не е достатъчен! Също маски от време на време, евентуално някое серумче  bouquet Но при всички случаи всичко трябва да е умерено и да не се прекалява. Например моя колежка си слагаше маски 3 дни в седмицата един след друг и получи алергия Rolling Eyes. Аз пък от много често ексфолиране с груби ексфолианти, си направих кожата чувствителна Cry и т.н.
А по въпроса от кога трябва да започне грижата за кожата, според мен това трябва да стане още в тийнейджърските години. Аз, ако е имало кой да ме научи, нямаше да чакам да стана на 19 Shocked Но моето мамче, милото, хич го няма по тези въпроси Crazy Heart Eyes и трябваше да прочета една статия, за да се "просветля" Mr. Green Crazy

# 14
  • Мнения: 452
хехе - не си закъсняла на 19  Laughing
а относно маските за лице колко пъти според вас е препоръчително за мазна кожа ?щото аз май прекалявам с цапотенето ......

Общи условия

Активация на акаунт