Цвета на дрехите и психологическото ни състояние

  • 1 682
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 452
ЗДравейте !
Дали според вас има връзка между цвета на дрехите ,с които се обличаме в даден момент и вътрешния ни свят ?
Поне при мене забелязвам ,че има нещо такова - имаше един период ,в който имах нужда от вътрешно пречистване ,имах нужда да се чувствам бяла - и почнах да се обличам в бяло
Когато имах пък демоничен период- бях дамата в черно ....
Има дни ,в които не се чувствам вътрешно спокойна ако се облека в светли дрехи .... а в други дни сякаш имам потребност от ярък цвят ......
Как е при вас ?
Споделете ,интересно дали има психоложки тук да си кажат професионално мнението ?

# 1
  • Мнения: 1 111
  Аз знам, че дрехите в черно говорят за липса на въображение.Вече не помня откъде ми е тази информация. Laughing

# 2
  • Мнения: 1 243
  Аз знам, че дрехите в черно говорят за липса на въображение.Вече не помня откъде ми е тази информация. Laughing

Претендирам да не е вярно! Mr. Green Обичам да се обличам в черно, изглежда ми най-стилно и ефектно, обичам и бялото. Нося всякакви цветове, но тези две комбинации са ми любими. А съвсем не ми липсва въображение,...за каквото и да било Crazy
Странното при мен е, че когато навън вали дъжд, хората си слагат тъмни дрехи, палта, ботуши...а на мен ми иде да се облека с бял панталон и светло палто! Mr. GreenСбъркана работа...

# 3
  • Мнения: 302
При мен настроението не влияе на цветовете на дрехите. Ако съм в лошо, например, не мога да облека нещо черно, сиво или кафяво, да речем, тъй като нямам нито една дреха в тези цветове. Нося си шарените дрехи с кофти аура  Wink

# 4
  • Мнения: 621
При мен има връзка  Peace Чувала съм че черния цвят успокоява и когато почина едната от сестрите ми, няколко години ходих в черно - просто не можех да сложа друг цвят, а не защото е прието да си в траур. Не ми се говореше с хората, не исках никой да ме забелязва, заговаря и изобщо някой да ме закача и носех черно. Когато се влюбих здравата, започнах да нося бяло. Купих си много бели блузи. По миналата година ми беше трудна година и си потъмних косата и проносих цвят бордо.  От миналото лято, след като родих вече съм на оранжева вълна, та до ден днешен  Peace От няколко дни съм грипава и пак се метнах на черно и тъмно кафяво - та така ... при мен определено психическото ми състояние влияе на избора на цвят на дрехите  Peace

# 5
  • Мнения: 337
При мен няма връзка, но може би при всеки е индивидуално

# 6
  • Мнения: 3 294
При мен отчасти действа тази закономерност,ако не с дрехи се опитвам чрез грима си да издам настроението в което съм  Peace

# 7
  • Мнения: 14 471
не обичам черни дрехи и почти нямам в гардероба си (освен задължителния черен костюм и един-два панталона, които рядко нося).
откак забременях обаче страшно ми се носи черно....какво ли значи това newsm78

# 8
  • Мнения: 1 802
  Аз знам, че дрехите в черно говорят за липса на въображение.Вече не помня откъде ми е тази информация. Laughing
Това не е вярно! По скоро говори за някаква загадъчност ...  Hug
При мен не мисля, че облеклото ми има връзка със психологическото ми състояние. Харесвам се в черно, естествено нося и други цветове!

# 9
  • Мнения: 6 164
Може и да има, но аз за себе си не намерих връзка, колкото и да опитвах. Имах период, в който ми беше любимо синьото, сега не го понасям. Сега харесвам зелено, но май и тази мания ми отминава. Много ми е любимо бялото, преобладава в гардероба ми, вече втора година, но нищо черно нямам. Ако някой ми каже на какво се дължи, ще се радвам. Mr. Green

# 10
  • София
  • Мнения: 175
Аз явно съм на сезони: зимата обожавам кафявото, кара ме да се чувствам уютно, а лятото бяло.  Flutter

# 11
  • София
  • Мнения: 1 176
Аз харесвам като цветове и като цветове на мен определени цветове  Crazy
Имало е дни, в които се чувствам страхотно и избирам черна дреха. /за мен черното не носи негативни настроения само и единствено/
По-скоро обличам себе си в любимите си цветове, независимо в какво настроение съм.

# 12
  • Мнения: 516
Нося предимно черно.

# 13
  • Мнения: 3 376
Има връзка-някои го осъзнават,при други е на подсъзнателно ниво.

Преди много години носех само черно-мислях,че просто ме прави по-елегантна,но погледнато от денс осъзнавам,че съм имала проблем.И сега нося черни дрехи,но тогава просто нямах дреха в друг цвят.
От един друг период в живота ми имам ужасно много червени дрехи-тогава се чувствах много силна,откривателка на света,пътувах много,бях безгрижна и свободна.Цвета си отговаря на състоянието ми. Grinning

Имам и кратък зелен период,после син...
Определено цветовете влияят на състоянието ни и обратното.
http://margaritta.dir.bg/0502cvetove.htm
Ето една интересна статия за всеки цвят какво означава 

# 14
  • Мнения: 2 100
Имам позната, която не се облича в дрехи, които имат по-малко от 5-6 цвята   Crazy

Общи условия

Активация на акаунт