Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 апр. 2005, 13:08 ч.

Музикални уроци?

• 552
  • 11
  •   1
Отговори
  • Bristol
Искам да попитам мамите на по-големи деца и занимаващите се с музика, на каква възраст според вас е най-подходящо едно дете да започне да се учи да свири на инструмент Thinking  Не искам да е професионално, а просто за обща култура.
Моето момче е на 8 год. и скоро спомена, че искал да се учи да свири на барабани. Аз пък съм мераклийка да учи китара Wink и в момента го обработвам. Намерих една школа, но какво ми направи впечатление, заниманията на деца до 12 год са само по 30 мин. От 12 нагоре вече стават по час.
В училището им също предлагат подобни уроци, но за малко по-големи деца. Явно има причина за това решение. Не искам да насилвам нещата. Искам да ходи с удоволствие и наистина да научи нещо, което да му остане и за в бъдеще.
Сега се чудя дали да не поизчакам още малко  Thinking

# 1
Ами аз примерно започнах да ходя на уроци по пиано на 8 години, но понеже никак не ми се нравеше и по голяма да бях пак нямаше да ме влече.
Но при дъщеря ми примерно е друга работата. От 6 годишна почна да ходи на уроци по пиано , но се оказа , че има и талант и желание и затова не и беше рано.

Та мисълта ми е, че определена възраст няма. Когато детето прояви желание може да го запишете.
Виж ако искат родителите да се занимава детето им професионално с музика съм чувала че още на 4-5 години трябва да почне с уроците.

# 2
Мери, ама при вас не ги ли почват от новородени Mr. Green
Съвсем сериозно. Тук има едни групички - казват се Тутърс. Там започват да водят децата някъде от 6 месечни до към 2-3 годишни. Учат ги да боравят с различни инструменти. Гледам, че в училището на Симона има деца, които са по на 4-5 години и се мъкнат с цигулки, виоли, флейти, китари  Confused . Я поразпитай по-обширно и други родители от училището. Мойте за сега не са проявявали желания за такъв род дейност, въпреки че от любопитство ги заведох в тия групи.  Grinning

# 3
  • Букурещ
лично аз смятам , че за пиано специално - 6год възраст .
аз започнах на толкова.

# 4
  • Ottawa, Canada
Музикалните уроци могат да започнат отрано, но свиренето на определени инструменти - не, поради това, че детската китка не е достатъчно стабилна. Твоя син е достатъчно голям според мен. Аз лично започнах да свиря на инструмент на 7 години (майка ми бе и преподавател по музика) та вероятно е имала причина да не ме пусне по-рано. Същото важи за "истинския" балет - до 4-5 години децата не бива да се опитват да правят балетни стъпки, защото глезените им са неукрепнали. Иначе нищо не има пречи да танцуват.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
Цитат на: Liorena
лично аз смятам , че за пиано специално - 6год възраст .
аз започнах на толкова.

Подкрепям!  Simple Smile
2 познати деца имам и двете на 6г. започнаха да свирят на пиано. Дъщеря ми е на 7г.6м и май "позакъсняхме", но вече съм уговорила да я прослушат;)

# 6
  • Bristol
Ами Хода, имат виола в училище и уроци по пеене. Моят барабани обаче иска.
Китара и цигулка имат от 5та година, ние сме 3та. Не знам идеята за барабани от къде я е попил  Thinking Затова започнах да търся нещо извън училището. Много ме впечатли, че в школата децата до 12 год. ги занимават само по половин час и се притесних да не би пък да му е рано. Аз никак не съм музикална, нито пък ме е влечало и съответно никакъв поглед към нещата нямам. Сега ще питам и една друга позната, нейното ходи на цигулка от 4 год, по колко мин. са му занятията.
Абе със спортовете се справям отлично, но тези музикални наклонности ме сварват неподготвена  #Puppy dog

# 7
  • Magrathea
И аз започнах на 6 години с пиано.

# 8
  • Ottawa, Canada
Цитат на: meri_ark
Ами Хода, имат виола в училище и уроци по пеене. Моят барабани обаче иска.
Китара и цигулка имат от 5та година, ние сме 3та. Не знам идеята за барабани от къде я е попил  Thinking Затова започнах да търся нещо извън училището. Много ме впечатли, че в школата децата до 12 год. ги занимават само по половин час и се притесних да не би пък да му е рано. Аз никак не съм музикална, нито пък ме е влечало и съответно никакъв поглед към нещата нямам. Сега ще питам и една друга позната, нейното ходи на цигулка от 4 год, по колко мин. са му занятията.
Абе със спортовете се справям отлично, но тези музикални наклонности ме сварват неподготвена  #Puppy dog

Питай Мира (от Видин Laughing ) и Arrows; тe sa специалистkи и ще ти отговорят най-добре.

# 9
  • usa
моите дъщери от петгодишни ходят на пиано. водя ги в музикална школа, един преподавател на група от десетина деца. всъщност с времето групите намаляват, в класа на голямата ми дъщеря след четири години са останали три деца. в началото заниманията им бяха свързани предимно с пеене, ритъм, солфеж и малко свирене, но от самото начало уроците са по един час.

# 10
  • sofia
Колкото по-рано, толкова по-добре, но зависи от инструмента. Пиано и цигулка се започват най-рано -4-5г.   Китара знам че се започва по-късно (9-10г.), изисква се по-голяма и  силна ръка (нали няма детски китари, както цигулки 3/4 ,1/2) . Колкото е по-малко детето по-лесно и бързо учи, възприема процеса на учене като игра, развива се слуха му и след това му е много по-лесно от колкото на "начинаещите" негови  връстници. По-голямото дете, от друга страна може да осъзнае връзката между нотите и звука, който се чува  и може да свири дори и да не е много музикално.  Важно е също да се развива гъвкавостта и координацията на ръката. Във вашия случай мисля, че китарата е много подходяща, мъжкарски инструмент е и много ще му отива.  Според мен обаче изчакайте още една година, да стане на 9 и в никакъв случай не го насилвай, само с обработване...........  Wink    За продължителността на уроците-зависи от детето, дали може да се концентрира и колко време. Ние почнахме на 3г. с половин час урок, и сега 1 час и повече издържа без проблем, но има деца които и 20 мин. не могат.  В училището в което учи, в музикалните паралелки започват от 1 клас с 20 минутни уроци. В началото трябва да се внимава да не се отегчи детето и да загуби желание, а и в началото е най-трудно, докато просвири и усети тръпката.

# 11
  • Bristol
Цитат на: wow
В началото трябва да се внимава да не се отегчи детето и да загуби желание, а и в началото е най-трудно, докато просвири и усети тръпката.

Може би са прави тогава да предлагат само 30 мин уроци за по-малките  Thinking
И мен ме е страх да не вземе да се отегчи и да загуби желание. Така стана с футбола, който започнахме с такъв мерак. Треньорът обаче беше много заспал и не успя да заинтригува моя. Затова пък баскетбола потръгна и сега с нетърпение чака всеки вторник. От вечерта ми напомня да не забравя, че след училище е на баскет Wink От скоро започна и шорт-тенис да видим дали ще задържат интереса му там.
С баща му коментирахме, че щом в момента иска барабани, а към китарата е по сдържан може би си заслужава да го запишем на барабани, а пък по-късно може и да успея да го обработя за китарата. Все пак барабаните развиват усет за ритъма. Не случайно децата си падат по рапа  Stuck Out Tongue

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт