Ламинат и неравен под

  • 28 238
  • 31
  •   1
Отговори
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Много ми се иска да ми кажете Вашето мнение. Ще слагаме ламинат.
Вчера идва консултанта на фирма BERG и след като измери пода се останови, че има разлики с по 2-3-5 мм.
Неговата препоръка е да се сложи обезателно саморазливна замазка за да се изравни пода. В противен случай ламината на тези места ще пружинира и скърца.
Освен това ме посъветва да сложа и подложка от 5 мм. В цената влиза стандартната от 2 мм.
Какъв е Вашия опит в тази част?
Благодаря предварително!  bouquet

# 1
Прав е майстора, направете замаска, ние не направихме и сега ламината на места подава.

# 2
  • Мнения: 2 891
В договорите на фирмите пише, че ако не е равен, не поемат гаранция по време иили след монтажа на ламината.

# 3
  • Мнения: 1 152
Задължително саморазливна замазка - разликата с и без е огромна.

# 4
  • Мнения: 223
Ако става въпрос за разлика 2-3 до 5 мм и е само на места не ви трябва нова замаска. Подложка 5 мм. ще реши въпроса.

# 5
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
5мм е много, когато слагаш тежки мебели поддава. И кънти повечко.

# 6
  • Мнения: 2 891
Гледах изолация , която е към, 0.5, но е на платна, не на ролка. Сива. Била термо и не знам какво още изолираща. Някой има ли инфо по въпроса?

# 7
  • Мнения: 1 802
Напълно е прав майстора, без  замазка няма да стане.
Ние слагахме във 2 стаи и във двете изравнявахме. Поискахме да  е със подложка от 5 мм, по голяма изолация уж. Сега никъде не проскърцва и не хлътва лам.паркет!

# 8
  • Мнения: 8 999
Не се лъжи, ако някой те уверява, че наравности от 2-5 мм. нямат значение - ИМАТ, при това доста категорично. Ще си патиш, ако не заравниш пода. Колкото до подложката - по-добре е да е от по-тънките.
По-дебелата няма да компенсира неравностите, а дори и на перфектен под, има опасност, тъй като все пак е порест материал, да се сплеска под натиска на някоя тежка мебел и при местене на въпросната мебел да се образува хлътнатина /все едно ти е неравен подът/.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 478
Сложи си замаска-и ние слагахме при майка ми такава замаска-иначе няма спасение само с подложката.Скъпичко е но си решаваш проблема за цял живот.След време и да смениш ламината замаската си остава.

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Точно където е поставена секцията има такава неравност. Като я хванеш с ръка и можеш да я залюлееш леко (с малка амплитуда разбира се) . Това е едно от нещата, които не бих пропуснал в следващия ремонт.

# 11
  • Мнения: 5 178
Сложи си мила, ако имаш финансова възможност. Ние нямаме, защото уж неравностите бяха не много,.ама сега като наслагахме мебелите ела да видиш как избождат очите..

# 12
  • В къщата на здравето, любовта и красотата!
  • Мнения: 307
Благодаря Ви много!
Успяхте да разсеете и малките ми колебания. Мисля, че ще сложа!

# 13
  • Мнения: 14 485
Ако става въпрос за разлика 2-3 до 5 мм и е само на места не ви трябва нова замаска. Подложка 5 мм. ще реши въпроса.

и аз така мисля. миналата година слагахме в цялата къща, върху паркет и дюшеме, на което на места дъските му поддаваха. сложихме само подложка, с фолио, но не мисля, че е била 5 мм.
никъде не поддава, няма отворени фуги, единствено като минаваш покрай скрина със сервизите в трапезарията те подрънкват леко Wink
мисля, че много голямо значение има как е поставян ламинатът. аз съм страшно доволна от майсторите, които го сложиха при нас.
а и тази саморазливаща се замазка е доста скъпа доколкото знам.

# 14
  • Мнения: 950
Преди време бях гледала или в нета или някое предаване  newsm78  точно за тези изолиращи подложки които се слагат под ламината дават ги  точно  топло и шумоизолиращи  Wink  .В нашата кооперация от съседите се чува голямо тракане по ламината, а и където и съм ходила по гости е същото кънтене .Сложили са от обикновенната постелка която вече дават безплатно и която стои отдолу под ламината но според мен никакъв ефект няма. Sad
Гледах обикновенната постелка как я поствяха майсторите въобще не ми хареса как остава кухо .
А относно замазката за изравняване даваха по Нова тв  /предваването за обзавждане / точно такова поставяне  и аз съм за  Peace  ще слагам и двете едва ли ще е лошо иначе нямаше да го измислят за по -голямо удобство и ефикастност  Wink
Не е толкова скъпа замазката наскоро гледахме в големите магазини Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 15:53 от sisa g

Общи условия

Активация на акаунт