Бюджетния излишък

  • 1 135
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 494
 Айде, хора...гледайте сеира по БНТ всеки момент. Станишев ще казва какво и къде ще се даде от прословутия излишък.

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Гледам Peace

Червено конче ли има Станишев на ръката си или така ми се струва?

# 2
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
 и колко е прословутия излишък?и  къде ще отиде?
който е гледал , да пише, защото съм на работа Tired

# 3
  • Мнения: 14
. по Хоризонт също го предават директно. Може да се слуша. Без това няма какво да се гледа.

. 5 млн за възстановяване на храмове и манастири
. за преработка на ядрено гориво - 29 млн
. образованието ... бла-бла-бла (това за следващата година) 5 млн за СУ - спортна зала
ПУ - 2 млн (не е ясно за какво) ... решаване на проблеми по модернизация и инфраструктура ... Русенкси Унив - 2 млн лв за нов учебен корпус ... ремонт на общежития във Варна ...  общо 40 млн лв.

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
защо не се сетиха да заделят малко за болните дечица

# 5
  • Мнения: 14
. "връщаме парите на хората чрез обществени проекти" (Орешарски). Може би затова.

# 6
  • Мнения: 984
Бюджетен "излишък" просто няма! Това е все едно да решиш, че имаш да харчиш 120 лв., а да изхарчиш 100. И накрая да решиш, че си спестил 20лв. Просто е трагично.Това правителство и предходното и по-предишното - много се краде, ако ме разбирате.

Атико, ай решавай какво си, че се дразня вече. Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
Бюджетен "излишък" просто няма! Това е все едно да решиш, че имаш да харчиш 120 лв., а да изхарчиш 100. И накрая да решиш, че си спестил 20лв. Просто е трагично.Това правителство и предходното и по-предишното - много се краде, ако ме разбирате.

Атико, ай решавай какво си, че се дразня вече. Laughing

да, много си права. Взели от единия джоб (от нас) и сложили в другия джоб (на хазната) и имало излишък.

Сега поне става ясно каква е била цената държавните ВУЗ.ове да не подкрепят учителската стачка и да не стачкуват. Това са обсъждали на прословутата среща между правителството и ректорите в СУ в началото на стачката. Спомняте ли си, че никой не искаше да каже за какво са си говорили и до какво споразумение са стигнали!? Е, сега вече стана ясно.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Радостина, какво е станало ясно, че не го гледах накрая?
Говореха много несвързано и недостъпно за мен, някакви проекти..., за горива..., за социална политика, която се изчерпва с пенсионерите и ми стана тъпо и го спрях.

Сега го прочетох в Нетинфо: "...За висшите учебни заведения са предвидени общо 40 млн. лева и 10 млн. лева за БАН. Софийският университет ще получи 5 млн. лева за строеж на спортна зала, за енергийна ефективност, за основен ремонт на учебни сгради и общежития. 4 млн. лева са предвидени за Техническия университет-София. Пловдивският, Югозападният и Русенски университет ще получат по 2 млн. лева. За Националната художествена академия са отделени 1.25 млн. лева, за ТУ-Варна - 450 000 лева..."

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
и аз не съм го гледала директно. Прочетох каквото е написано в нета.

За нефтените запаси, които са задължително по договор с ЕС, ще изхарчат пари от излишъка, а не от бюджета за следващата година.
Дават на МВР, дават за телефон 112, дават  на агенцията по ИТ... изобщо, пак остават в държавния сектор, държавната администрация, военните и за покриване на изисквания по договора с ЕС.

Не искаха да дадат 5% за образование, а дават еднократно на ВУЗ-овете (не ми се изчислява колко е разликата от приетото в бюджета 4,07 и 5% в пари, но със сигурност им излиза по-евтино да дадат еднократно пари).
Затова никой вуз не се вдигна да стачкува, а подозрително си замълча.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 17:30 от RadostinaHZ

# 10
  • Мнения: 836
... 5 млн за СУ - спортна зала...
Да конкретизирам. В двора на Физически факултет на СУ ще строят суперлуксозен баровски тенис корт. Като приключат с лабораторните упражнения (с техника от преди 20-30 години), студентите и преподавателите ще разпуснат от натрупаното напрежение, чрез усъвършенстване на бетхенд-а си. После, защо някои бъркали физиката с физическото?!

А понеже сега ще трябва да минавам през същият този двор - ще трябва да се пострахувам, докато стигна до колата си, защото няма пари за осветление...

# 11
  • Мнения: 6 167

тоест България има бюджетен излишък от 40 милиона лева и за тази цифра премиерът се обяснява по телевизията?

# 12
  • София
  • Мнения: 62 595

тоест България има бюджетен излишък от 40 милиона лева и за тази цифра премиерът се обяснява по телевизията?


Да покаже, че са социално правителство. Допълнително заради учителската стачка се разбра за излишъка и сега няма как да си премълчат. Ако не беше станало така, хич нямаше и да разберем за него.

# 13
  • Мнения: 6 167
а колко е общо бюджетния излишък, това питам.

# 14
  • Мнения: 4 585
Един милиард и двеста милиона лева. До края на годината ще има още.

Общи условия

Активация на акаунт