Стиснати ли са мъжете ви?

  • 8 915
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Не знам как да го определя. Не обича да харчи пари за дребни неща, но когато реши да направи по-сериозна покупка, винаги ще избере най-скъпото. Постоянно нещо изплащаме, защото харчи повече от възможностите си.
Това да си на кредит има и положителните страни Wink. Ние с мъжа ми ползваме и кредитна карта, и дебитни, имаме и потребителски крдити и двамата. Не защото не може да дадем парите накуп, а защото е по-лесно да не ги дадеш. Лихвите не са толкова големи за да не може да си го позволим. Така в крайна сметка правиш големи покупки, даваш малко пари и когато искаш или имаш нужда да си купиш нещо, не се налага да чакая да събереш парите - замисли се Wink

# 31
  • Мнения: 6 167
Нормалното  е някой да си носи храна от къщи, това не е стиснатост, а здрав разум.
Казвам го, защото имаше период в моя живот, в който давах по-голямата  част от доходите си за ежедневните обяди и почерпки с колеги. Беше непоносимо,  на практика всичко изтичаше в посока канализацията.
След като си изплатих кредитните карти и потребителските кредити си преместих и местожителството на запад.
В момента нямаме нито едно евро дълг към никой, имаме и харчим реални, а не виртуални пари.
Изобщо не се притеснявам да направя сандвич на мъжа ми.
С две думи - нямаме измислен стандарт.




# 32
  • Мнения: 172
Пести, но не е стиснат в никой случай. Дори понякога харчи без да мисли. В тази връзка, ако има някой фен на спа процедурите подарявам карта за голям център в София. Не се шегувам.

# 33
  • Мнения: 114
И аз мога да се похваля,че съм една от късметкийките на която мъжа и е един тези мъже,които харчат доста големички сумички но и разумно.Давам пример:купихме си най-скъпото кухненско обзавеждане,при наличието на доста по-ефтино и долу горе същото качество техника.А той като си науми нещо,няма значение на какво дередже сме(финансово) става винаги на неговото.Като тръгнем по магазините-тези ефтините ги подминаваме.И то само защото той е на този принцип-не съм достатъчно богат ,за да си купувам ефтини неща.За което съм 100% съгласна с него,защото ефтините покупки  почти винаги излизат некачествени и се налага да се купуват повторно.
Иначе и аз му правя понякога сандвичи за работа,но не защото това го прави стиснат , а защото обожава моите домашно приготвени сандвичи.
Съгласна съм с ,че който си носи храна от къщи не значи че е стиснат.Особено,като се има в предвид ,че върху неговите плещи пада задължението да изхранва семейството.Малко или много човек си прави сметка,че по този начин ще изкара по-лесно месеца.

# 34
Пести, но не е стиснат в никой случай. Дори понякога харчи без да мисли. В тази връзка, ако има някой фен на спа процедурите подарявам карта за голям център в София. Не се шегувам.
оо аз съм фен на спа,каква е тази карта?ина4е по темата моя мъж е нормален,не е стиснат но и не харчи много.   Simple Smile

# 35
  • Мнения: 172
lovenotwar, пиши ми на лични.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
И двамата сме с широки пръсти  Mr. Green

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
пестелив да!себе си може да лишава от много неща,но никога не е позволил нещо да липсва в къщи- Hugпонякога е стиснат-но нашите пръсти са много широки/ ooooh!
също, само дето това с пестеливоста при нас го няма - и двамата сме с много широки пръсти  Embarassed

# 38
  • Мнения: 791
Бих искала да коментирам твоята ситуация първо - помисли в какво семейство е живял мъжът ти и обърни внимание на възпитанието, което му е дадено. Може да е пестелив, но това не означава, че е "стиснат". Има толкова стиснати мъже, че и за едно кафе не дават на жените си, камо ли за парцалки и глезотиики. Той се чувства отговорен към семейството си, щом не дава 2-3 лева за обяд, така му е хубаво, остави човека да си преценява.

А относно моят мъж - ми ние имаме малък семеен бюджет и да искаме няма как да се разпростираме повече от това  Confused Но определено не е стиснат!  Peace

# 39
  • Мнения: 1 559

Иначе мен никога не ме е ограничавал в харченето, а за детето пари дава, колкото му поискам...

Това не ми прилича на стиснат мъж Naughty.И моя мъж изкарва доста хубави пари,но работи и много здраво за тях,и аз приготвям сутрин рано сандвич Heart Eyes(е понякога ако имат обект до някои снекбар,ми се разминава Joy).Тук е нормално да си носят сандвичи и напитки отвкъщи..,навсякаде продават кутии за сандвичи,хиляда сорта... hahaha
Иначже и моя е така,за себе си,само ако аз му купя нещо Mr. Green,на мен никога не ми е казал,що си купи тоз парцал и т.н.(а аз често пазаря Laughing)...Искат да има за наааааааааааас бeeeeeeeeeeeeeeee Crazy Sunglasses Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 401
Пестелив и леко стиснат е моя. Аз така и не можах да разбера как за някои неща е готов да хвърли маса пари, а за други се муси и ми обяснява колко са скъпи или ненужни.

Цялата работа си има семейна история, разбира се. Неговите родители цял живот са спестявали до полуда, за да купят семейното жилище. Той ми е разказвал как ги е молил за пастичка с насълзени очички, а тя му е казвала, че няма пари. Лишавали са се от много неща, но крайната цел е била благородна. Аз лично не бих постъпила така с детето си, но...  Peace

# 41
  • Мнения: 2 556
И двамата не сме никак стиснати май.

# 42
  • Мнения: 290
И моя мъж проявява непостоянство в това отношени.
Понякога за нещо дребно, което не е толкова скъпо или разход се стиска и не иска да дава пари. Често аз като искам да взема нещо дори  с моите пари, ако той е преценил,че е ненужно ме дърпа в магазина или разсейва с нещо.
Друг път дава луди пари, за нещо за което аз посмъртно и хиляди да печеля не бих дала толкова.
И се получава,че купува нещо свръх евтино и загубено и като погледнеш на друго място в стаята стои нещо супер скъпо, но често от тези скъпи неща,които не си заслужават парите!

# 43
  • София
  • Мнения: 708
ми като имаме пари е стиснат, като нямаме ларж...луда работа

# 44
  • Мнения: 331
NadG, живея в Пловдив, но работата ми беше в центъра - ако искаш ми вярвай, но допреди да изляза в майчинство имаше 1-2 непретенциозни ресторанта точно до офиса ни, където предлагаха обедни менюта за по 3 лева. В майчинство съм от юни месец тази година...
ribkata, не е възпитаван така, но е истина, че когато е бил малък семейството му е живяло доста бедно и са спестявали всяка стотинка. То и моето не е живяло по-богато, всъщност, но аз така и не се научих да пестя... И не ме дразни толкова фактът, че си носи сандвичи от вкъщи - а че например ако някой ден го домързи и не си направи сандвичи, стои гладен цял ден, а не е като да не може да си позволи обяд...
А това, че е отговорен към семейството си е истина, само че аз някакси не вярвам, че семейният бюджет ще обеднее с 50 лв преразход на месец за храна... Е, аз съм малко скарана със сметките и математиката всъщност, може пък аз да греша...

Общи условия

Активация на акаунт