Стиснати ли са мъжете ви?

  • 8 907
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 331
Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Стиснат е: дал ми е копие само от дебитната си карта, от кредитната не дава. Naughty

# 2
  • Мнения: 274


Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...

Стиснат!! Не обичам такива хора.
И за теб е кофти....ще започне да ти пречи.

ПП. Подържай лукса, парите сами ще дойдат Simple Smile

# 3
  • Мнения: 331
Стиснат е: дал ми е копие само от дебитната си карта, от кредитната не дава. Naughty

Е, то аз ако имах кредитна карта определено щях да държа да я крия от себе си...  ooooh!

# 4
  • Мнения: 62
пестелив да!себе си може да лишава от много неща,но никога не е позволил нещо да липсва в къщи- Hugпонякога е стиснат-но нашите пръсти са много широки/ ooooh!

# 5
  • Мнения: 331
Стиснат!! Не обичам такива хора.
И за теб е кофти....ще започне да ти пречи.


ПП. Подържай лукса, парите сами ще дойдат Simple Smile


Благодаря за съвета, от утре почвам! И като свършат парите (ако още не са дошли тия, дето ще дойдат) - ще я карам и аз на сандвичи Simple Smile

Иначе мен никога не ме е ограничавал в харченето, а за детето пари дава, колкото му поискам...

# 6
  • Мнения: 3 675
Стиснат, не бих казала.По-скоро отговорен и пестелив, аз все гледам да си харча парите за глупости, примерно козметика, нещо, което той не може напълно да проумее.

# 7
  • София
  • Мнения: 71
Разумен и пестелив. Предпочита да се лиши от някакви дребни всекидневни радости, но да отидем на пътешествие например, или да си купим нещо качествено и съответно скъпо. Аз съм с много широки пръсти, обичам да си угаждам и, признавам си, често харча пари за пълни глупости. Така че съм доволна, че имам такъв мъж, защото ако и той беше като мен, никога никъде нямаше да отидем, нито щяхме да си купим нещо. На мен сметка не ми държи и въобще - в това отношение няма от какво да бъда недоволна. Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 71
Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...
Между другото, имам приятели, живеещи в Канада, други в Австралия, и от тях знам, че там е абсолютно в реда на нещата човек да си носи храна от вкъщи. Имат си даже специални помещения, където има примерно микровълнова фурна, и там си притоплят храната и си обядват хората. Така е прието и на никой това не му прави лошо впечатление. Просто всички го правят. Тук, у нас, не е така, и затова ни е странно.

# 9
  • Мнения: 2 270
НЕ!
Имам достъп до всичките му парички Mr. Green

# 10
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Разумен човек! Евалла.
И как така ще мине само с 2-3 лева за обяд. Аз като излезна навън да обядвам и 5 лева ги правяот раз.
Добре, че сега бачкам на 5мин от къщи и си хапвам у нас ....

# 11
  • Мнения: 331
И как така ще мине само с 2-3 лева за обяд. Аз като излезна навън да обядвам и 5 лева ги правяот раз.

Добре де, айде да не са 2-3, 3-4 да са. За 1-2 въпрос ли ще правим?  Wink Явно е нараснала инфлацията, откакто съм в майчинство, не ще и дума...

# 12
  • Мнения: 455
Ами незная как точно да определя моя ..... на моменти е по-скоро пестелив в други е повече стиснат - различно и в зависимост от ситуацията. Понякога това много ми тежи и ме дразни ужасно, но вече съм си намерила начин за толкова години да се справям с него по тези въпроси.
От друга страна добре, че поне той е с прибрани пръсти защото аз съм пълна противоположност - толкова са широки, та ...... мен ме хваща страх.  Crazy

# 13
  • Мнения: 244
ама какво лошо има сандвичи да яде от вкъщи??да пести че после като отидете до магазина...шегувам се Mr. Green

# 14
  • София
  • Мнения: 1 833
направо е прахосник, по- скоро аз съм по- пестеливата

# 15
  • Мнения: 6 155
направо е прахосник, по- скоро аз съм по- пестеливата
Същото  Peace

# 16
  • Мнения: 3 479
Моят мъж мога да го определя като разумно харчещ. Никога не икономисва от удобството на семейството. Когато купува нещо винаги предценява: трябва ли ни, ще ни създава ли улеснения, достатъчно ли е високо качеството и цената отговаря ли на това качество. Умее да борави с пари много добре.
Освен това винаги имам пари, колкото ми трябват и много рядко ми прави забележка, когато купувам нещо за децата. Това означава, че съм се уляла яко. Но по скоро го казва на майтап.

В духа на питането на авторката, се сетих да добавя, че моят мъж мрази да паркира на платени паркинги (за него това са пари на вятъра), винаги търси място по улиците, затова пък никога не отива да спи в хотел, ако е по-малко от четири звезди. Преди много се нервирах на това, обаче вече не обръщам внимание. Това да му е кусура, преживявам го.

Последна редакция: чт, 06 дек 2007, 15:31 от Галче

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Не, въобще! И двамата обичаме хубавки неща и си угаждаме Embarassed В резултат нямаме един лев спестен кажи-речи Joy

# 18
  • Мнения: 224
Моя се лашка в двете крайности. До ден днешен ме изумява. Някой път се стисва като пинтия №1, в следващия давай да харчим.  smile3506

# 19
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Добре де, айде да не са 2-3, 3-4 да са. За 1-2 въпрос ли ще правим?  Wink Явно е нараснала инфлацията, откакто съм в майчинство, не ще и дума...
Не съм привърженик на сандвичите! Нито мъжа ми. Дори му се карам като яде мак доналдс, пици на парче или подобни боклуци. А това да си носих сандвич от дома е още по-зле. По-добре готвено, нещо полезно и вкусно в крайна сметка? А за лев - два вече трудно се яде нещо по-полезно навън.
Мъжа ми обожава моите манджи и дори като сготвя иска да му приготвя да си вземе за офиса. Не защото не може или не си позволява да се храни навън, а защото понякога няма време и това което съм му пратила, или са му купили да изяде. Цяло чудо е ако му остане време да хапне, без да работи. Затова и предпочита, да му пратя нещо домашно. Тук има и един друг момент, той години наред се е хранил навън и му е писнало.

# 20
  • Мнения: 1 172
Така му е удобно, така е свикнал.

Моят не разбира защо вместо да си взема такси, решавам да си вървя по 1-1,5 часа пеша. Това стисната ли ме прави? Аз вървя заради удоволствието да се разходя, а не заради спестените 2-3-5 лв. И мисля, че една такава разходка на 10-20 дни ми се отразява добре.

Мисля, че и мъжът ми не е стиснат. Просто имаме различни приоритети - за него е важно да има някаква техника, за мен е важно да имам дрешки и нови обувки, например.

# 21
  • Мнения: 28
Стиснат е по отношение на козметика и козметични процедури.Иначе за лапане....................,но по принцип,когато имаме пари са му широки пръстите,когато ги привършим Crazy

# 22
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Моя не мога да го разбера. Ту се стиска да даде повече пари, за да си купи по-хубави обувки (например), ту купуваме доста луксозни и скъпи неща. А като дойде време да плащаме сметката в заведенията, оставя по 20ина лева отгоре...
Като се замисля... по-често е в другата крайност. Е, уверявам те, и широкопръстите не са цвете. Ако не съм аз да поспестя накой лев  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 178
Парите са за да се харчат .. Но все пак разумно.
Моя не е стиснат изобщо даже, имаме обща каса и се харчи като нуждите се подреждат по приоритет

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам как да го определя. Не обича да харчи пари за дребни неща, но когато реши да направи по-сериозна покупка, винаги ще избере най-скъпото. Постоянно нещо изплащаме, защото харчи повече от възможностите си.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 891
Не е стиснат,но е по пестелив от мен.

# 26
  • Мнения: 1 422
И как така ще мине само с 2-3 лева за обяд. Аз като излезна навън да обядвам и 5 лева ги правяот раз.

Добре де, айде да не са 2-3, 3-4 да са. За 1-2 въпрос ли ще правим?  Wink Явно е нараснала инфлацията, откакто съм в майчинство, не ще и дума...

Миличка,.... отдавна си в майчинство, ако си в София и работиш в центъра. 7 - 12 лв за обяд всеки ден гаранция.

# 27
  • Мнения: 588
Не въобще - даве на моменти напало обратното. Та чак се ядосвам Twisted Evil Според мен никоя крайност не е хубава, най-добре е залатната среда- нито да е стиснат - нито да е с широки пръсти Mr. Green

# 28
  • Мнения: 3 622
Не е стиснат, но е пестелив и разумно харчи парите си, докото аз съм по ларж и не му мисля много като ги давам  Wink

# 29
  • Мнения: 292
Моя се лашка в двете крайности. До ден днешен ме изумява. Някой път се стисва като пинтия №1, в следващия давай да харчим.  smile3506
Peace и моя така

# 30
  • В La Redoute и по света
  • Мнения: 49
Не знам как да го определя. Не обича да харчи пари за дребни неща, но когато реши да направи по-сериозна покупка, винаги ще избере най-скъпото. Постоянно нещо изплащаме, защото харчи повече от възможностите си.
Това да си на кредит има и положителните страни Wink. Ние с мъжа ми ползваме и кредитна карта, и дебитни, имаме и потребителски крдити и двамата. Не защото не може да дадем парите накуп, а защото е по-лесно да не ги дадеш. Лихвите не са толкова големи за да не може да си го позволим. Така в крайна сметка правиш големи покупки, даваш малко пари и когато искаш или имаш нужда да си купиш нещо, не се налага да чакая да събереш парите - замисли се Wink

# 31
  • Мнения: 6 167
Нормалното  е някой да си носи храна от къщи, това не е стиснатост, а здрав разум.
Казвам го, защото имаше период в моя живот, в който давах по-голямата  част от доходите си за ежедневните обяди и почерпки с колеги. Беше непоносимо,  на практика всичко изтичаше в посока канализацията.
След като си изплатих кредитните карти и потребителските кредити си преместих и местожителството на запад.
В момента нямаме нито едно евро дълг към никой, имаме и харчим реални, а не виртуални пари.
Изобщо не се притеснявам да направя сандвич на мъжа ми.
С две думи - нямаме измислен стандарт.




# 32
  • Мнения: 172
Пести, но не е стиснат в никой случай. Дори понякога харчи без да мисли. В тази връзка, ако има някой фен на спа процедурите подарявам карта за голям център в София. Не се шегувам.

# 33
  • Мнения: 114
И аз мога да се похваля,че съм една от късметкийките на която мъжа и е един тези мъже,които харчат доста големички сумички но и разумно.Давам пример:купихме си най-скъпото кухненско обзавеждане,при наличието на доста по-ефтино и долу горе същото качество техника.А той като си науми нещо,няма значение на какво дередже сме(финансово) става винаги на неговото.Като тръгнем по магазините-тези ефтините ги подминаваме.И то само защото той е на този принцип-не съм достатъчно богат ,за да си купувам ефтини неща.За което съм 100% съгласна с него,защото ефтините покупки  почти винаги излизат некачествени и се налага да се купуват повторно.
Иначе и аз му правя понякога сандвичи за работа,но не защото това го прави стиснат , а защото обожава моите домашно приготвени сандвичи.
Съгласна съм с ,че който си носи храна от къщи не значи че е стиснат.Особено,като се има в предвид ,че върху неговите плещи пада задължението да изхранва семейството.Малко или много човек си прави сметка,че по този начин ще изкара по-лесно месеца.

# 34
Пести, но не е стиснат в никой случай. Дори понякога харчи без да мисли. В тази връзка, ако има някой фен на спа процедурите подарявам карта за голям център в София. Не се шегувам.
оо аз съм фен на спа,каква е тази карта?ина4е по темата моя мъж е нормален,не е стиснат но и не харчи много.   Simple Smile

# 35
  • Мнения: 172
lovenotwar, пиши ми на лични.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 670
И двамата сме с широки пръсти  Mr. Green

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
пестелив да!себе си може да лишава от много неща,но никога не е позволил нещо да липсва в къщи- Hugпонякога е стиснат-но нашите пръсти са много широки/ ooooh!
също, само дето това с пестеливоста при нас го няма - и двамата сме с много широки пръсти  Embarassed

# 38
  • Мнения: 791
Бих искала да коментирам твоята ситуация първо - помисли в какво семейство е живял мъжът ти и обърни внимание на възпитанието, което му е дадено. Може да е пестелив, но това не означава, че е "стиснат". Има толкова стиснати мъже, че и за едно кафе не дават на жените си, камо ли за парцалки и глезотиики. Той се чувства отговорен към семейството си, щом не дава 2-3 лева за обяд, така му е хубаво, остави човека да си преценява.

А относно моят мъж - ми ние имаме малък семеен бюджет и да искаме няма как да се разпростираме повече от това  Confused Но определено не е стиснат!  Peace

# 39
  • Мнения: 1 559

Иначе мен никога не ме е ограничавал в харченето, а за детето пари дава, колкото му поискам...

Това не ми прилича на стиснат мъж Naughty.И моя мъж изкарва доста хубави пари,но работи и много здраво за тях,и аз приготвям сутрин рано сандвич Heart Eyes(е понякога ако имат обект до някои снекбар,ми се разминава Joy).Тук е нормално да си носят сандвичи и напитки отвкъщи..,навсякаде продават кутии за сандвичи,хиляда сорта... hahaha
Иначже и моя е така,за себе си,само ако аз му купя нещо Mr. Green,на мен никога не ми е казал,що си купи тоз парцал и т.н.(а аз често пазаря Laughing)...Искат да има за наааааааааааас бeeeeeeeeeeeeeeee Crazy Sunglasses Mr. Green

# 40
  • Мнения: 5 401
Пестелив и леко стиснат е моя. Аз така и не можах да разбера как за някои неща е готов да хвърли маса пари, а за други се муси и ми обяснява колко са скъпи или ненужни.

Цялата работа си има семейна история, разбира се. Неговите родители цял живот са спестявали до полуда, за да купят семейното жилище. Той ми е разказвал как ги е молил за пастичка с насълзени очички, а тя му е казвала, че няма пари. Лишавали са се от много неща, но крайната цел е била благородна. Аз лично не бих постъпила така с детето си, но...  Peace

# 41
  • Мнения: 2 556
И двамата не сме никак стиснати май.

# 42
  • Мнения: 290
И моя мъж проявява непостоянство в това отношени.
Понякога за нещо дребно, което не е толкова скъпо или разход се стиска и не иска да дава пари. Често аз като искам да взема нещо дори  с моите пари, ако той е преценил,че е ненужно ме дърпа в магазина или разсейва с нещо.
Друг път дава луди пари, за нещо за което аз посмъртно и хиляди да печеля не бих дала толкова.
И се получава,че купува нещо свръх евтино и загубено и като погледнеш на друго място в стаята стои нещо супер скъпо, но често от тези скъпи неща,които не си заслужават парите!

# 43
  • София
  • Мнения: 708
ми като имаме пари е стиснат, като нямаме ларж...луда работа

# 44
  • Мнения: 331
NadG, живея в Пловдив, но работата ми беше в центъра - ако искаш ми вярвай, но допреди да изляза в майчинство имаше 1-2 непретенциозни ресторанта точно до офиса ни, където предлагаха обедни менюта за по 3 лева. В майчинство съм от юни месец тази година...
ribkata, не е възпитаван така, но е истина, че когато е бил малък семейството му е живяло доста бедно и са спестявали всяка стотинка. То и моето не е живяло по-богато, всъщност, но аз така и не се научих да пестя... И не ме дразни толкова фактът, че си носи сандвичи от вкъщи - а че например ако някой ден го домързи и не си направи сандвичи, стои гладен цял ден, а не е като да не може да си позволи обяд...
А това, че е отговорен към семейството си е истина, само че аз някакси не вярвам, че семейният бюджет ще обеднее с 50 лв преразход на месец за храна... Е, аз съм малко скарана със сметките и математиката всъщност, може пък аз да греша...

# 45
  • Мнения: 1 422
NadG, живея в Пловдив, но работата ми беше в центъра - ако искаш ми вярвай, но допреди да изляза в майчинство имаше 1-2 непретенциозни ресторанта точно до офиса ни, където предлагаха обедни менюта за по 3 лева. В майчинство съм от юни месец тази година...

Много ти завиждам. На мен ми прави впечатление колко се промениха цените в София тази година и то видимо! Ако примерно преди 2 години обядвах за 3 - 5 лева, а миналата за 5 - 7, в същите места тази година под 7 - 8 не пада. Ако си поръчаш десерт директно е 10 лева. И това не са някакви фамозни заведения. Работя в района на ЦУМ......

# 46
  • Мнения: 141
аз изобщо не мога да разбера какъв ти е проблема-не ти се правят сандви4и ли?И още пове4е 4е с детето не сте ограни4авани в нищо.Какво ще кажеш за обратния вариант-той да се храни по кръ4мите и да щрака с пръсти,а ти да се 4удиш как да си нахраниш детето.Излишно и глупаво е 4овек да търси проблеми  там,където няма такива.

# 47
  • Мнения: 331
аз изобщо не мога да разбера какъв ти е проблема-не ти се правят сандви4и ли?И още пове4е 4е с детето не сте ограни4авани в нищо.Какво ще кажеш за обратния вариант-той да се храни по кръ4мите и да щрака с пръсти,а ти да се 4удиш как да си нахраниш детето.Излишно и глупаво е 4овек да търси проблеми  там,където няма такива.

Просто попитах как да разбера стиснат ли е или пестелив... И ако някой пожелае - да сподели как стоят нещата при тях. А ако си чела по-внимателно предишния ми постинг, щеше да видиш, че сандвичите си ги прави той. И това със сандвичите е само една илюстрация, има и други неща, но не желая да ги споделям, защото все пак предпочетох да не пиша като анонимна... Разбира се, че не е по-добре да харчи като обезумял, а за нас с детето да не остава нищо, но всеки гледа от неговата си камбанария, нали? Всички крайности са, меко казано, дразнещи...

# 48
  • София
  • Мнения: 3 653
Уф, незнам. Моя е стиснат на ефтиното, и особено ларж на скъпото. А купи ли нещо на кредит е особено горд, че бори инфлацията Grinning

# 49
  • Мнения: 337
Пестелив да, но не и стиснат.

# 50
  • Мнения: 192
Стиснат - като "нема кинти".
Като има - купувам най скъпото на пазара.

# 51
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Или по-скоро пестеливи? И как се различава едното от другото - че на мен не ми е много ясно? Моят мъж например има хубава работа, печели добре... Парите засега ни стигат... Но! На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например. Вие как му викате на това? На мен не ми пречи, но има и други подобни ситуации, тази я дадох само като илюстрация...

аз на това му викам - здрав разум, по отношение на здравословното хранене. Щото и навън ще яде пак сандвич, но друго си е домашно приготвен.
Аз на моя по едно време му правех, но той все в хладилника си ги забравяше и вече спрях да го глезя.

Иначе, моята 1/2ра разумно (уж) си/ми харчи кинтите.

# 52
  • Мнения: 887
НЕ!
Имам достъп до всичките му парички Mr. Green
И аз   261uu

# 53
  • Мнения: 9 865
Никога не купуваме най-скъпото, щото то не си струва парите просто.
Мъжът ми често се лишава от обяд поради липса на време, когато ходи, ходи на ресторант с колеги и се редуват за плащане на сметката... И по принцип е склонен да харчи без сериозни колебания трябва ли или не.
Но аз каква съм... магьосница, дай ми пари и не мож' видя как се изпаряват.

# 54
  • Мнения: 2 908
Стиснат е.

# 55
  • Мнения: 15 379
Май съм късметлийка, бая е ларж моят мъж, нищо не ми отказва, но ако е нещо по-скъпо просто изчаквам да събере парички.

# 56
# 57
  • Мнения: 318
Tочно обратното. Ежедневно се чудя как да го накарам да се обуздава малко....

# 58
  • софия
  • Мнения: 636
Не! Никак! Тъкмо напротив.Оставя парите на чекмеджето - нито веднъж въпрос не е направил човека. И ни купува каквото поискаме - и на мене, и на щерката /най-вече/ Hug Blush Laughing

# 59
  • София
  • Мнения: 4 883
Моят не е стиснат що се отнася до покупки за нас с детето, харчи и много пари за храна, тъй като си пада чревоугодник. Но много често си взима от вкъщи храна, за да не дава пари навън за ядене. Това не ми пречи, никак даже. Но пък понякога харчи за глупости и е изключително разточителен, за което често имаме сериозни спорове.

# 60
  • Мнения: 1 432
Не е стиснат,даже ме дразни с разсипията си  Mr. Green .Аз  предпо4итам да се постискам за това онова,да не си купувам да ре4ем всеки парцал ,който ми хареса и накрая да отидем на по4ивка със спестеното.Той оби4а да купува......влезем ли в магазина взима по 5 от вси4ко , за да имало.....на свой ред вси4ко се изяжда трижде по-бързо щото ти е пред о4ите. И полсе хоп пак по 7 от вси4ко...... Confused

# 61
  • някъде
  • Мнения: 4 955
На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например.
ако ходи всеки ден да обядва навън и дава по 2-3-4-5 лв друго ще говориш...... няма угодия при нас жените Mr. Green

иначе в нашето семейство аз съм пестеливата, а той е с широките пръсти ooooh!

# 62
  • София, България
  • Мнения: 5 594
Била съм със стиснат мъж! Ужасно е!
По 1 време си измислях поводи, за да черпя аз и да излизаме  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Никога вече!

# 63
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Определено не е стиснат, нито пък пестелив. Има ли парички, харчи си ги. Добре, че аз съм по-така, пестеливичка съм си. Винаги имам скътани парици. Той знае, че никога не харча за глупости и никога не ме е питал, ако например съм похарчила някаква сума, за какво точно съм я похарчила. Никога не ме е питал за какво харча заплатата си и изобщо за пари никога не ми е държал сметка. Докато аз повече се интересувам... Mr. Green

# 64
  • Мнения: 3 153
Като се запознахме беше по-скоро пестелив, ама аз бързо го отучих от тия "вредни навици"Simple Smile Сега не ми отстъпва в пазаруването!

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
И двамата сме с такива широки пръсти, че понякога се срамуваме от себе си  Crazy

# 66
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Пестелив е за дрехи(за себе си главно,за мен и детето-не).За храна и други неща не е пестелив,даже напротив.Аз харча много и за глупости понякога.

# 67
  • Мнения: 636
моят мъж е много стиснат, а за някои неща е направо нетърпим.В началото на брака си мислех че това е ужасен недостатък и не мога да го понеса, но с течение на времето свикнах.Колкото и невероятно да изглежда това - има и положителна страна-започнах работа още докато детето беше на годинка, защото ми беше писнало да го моля за левчета -да изляза на кафе или да си купя някой парцал.Сега имам хубава и переспективна работа,заобиколена съм от   страхотни колеги, и се надявам бързо да се издигна и да получавам още повече пари.Така се чувствам по пълноценна и самостоятелна и за нищо не завися от него.

# 68
  • София
  • Мнения: 7 097
Мъжът ми като цяло е пестелив, но към мен и дребната е ларж и това ми харесва  Mr. Green Когато тръгне да купува нещо за себе си, едва ли не ми иска разрешение и се чувства направо виновен. В такъв момент винаги избирам по нещо и за себе си, за да се успокои съвестта му  Mr. Green

# 69
  • София
  • Мнения: 1 825
Била съм със стиснат мъж! Ужасно е!
По 1 време си измислях поводи, за да черпя аз и да излизаме  ooooh! ooooh! ooooh! ooooh! ooooh!
Никога вече!

Аааааа, и аз имах такъв за 25 дни. Описанието съответства напълно - и на моето, и на неговото поведение. Дори беше решил да спре да пуши Виктори и да мине на Невада, за да спести по някоя стотинка на ден, вместо да си размърда мозъка и да измисли как да печели повече. Хубаво и интелигентно момче, срамота. С тези пари, които изхарчих да го черпя 25 дни, можеше да пуши качествени цигари цяла година. Като си помисля сега ме хваща срам, че съм се унижавала да плащам - никога през следващите 8 години не ми се случи. И постоянно говореше, как оня почерпил, а другият обещал, пък не почерпил. Малеееееее, ще се изям от яд.
Настоящият е другата крайност - много е разточителен. Първоначално се опитвах да го променя, но той майсторски и неусетно ме направи като себи си и готово. Mr. Green

# 70
  • Мнения: 4 187
Не, напротив, изключително щедър, на моменти ненужно разточителен.

# 71
  • Мнения: 331
На обяд вместо да отиде и да хапне някъде като хората, си носи сандвичи от вкъщи! Не е, защото са му по-вкусни, не е и защото няма време да почива, не е и защото го мързи да излезе да обядва... Просто не иска да дава 2-3 лева за обяд или за да си купи някаква закуска например.
ако ходи всеки ден да обядва навън и дава по 2-3-4-5 лв друго ще говориш...... няма угодия при нас жените Mr. Green

Да, абсолютно права си... Особено пък на мен както е трудно да ми се угоди...ама и да е прекалено стиснат, и прекалено много да харчи не е работа... Всички крайности са вредни... Мен ме е яд най-много, че постъпва така със себе си, защото на мен нищо не ми отказва, наистина (освен оная екскурзия до Бахамите, ей!)  Wink

# 72
  • Мнения: 2 613
Оххх,моя е...как беше поговорката-на брашното евтин,на триците скъп ooooh!Понякога са скръндзи за няма нищо,а в същото време позволява децата да го изнудват за какви ли не прищявки.Не се стиска за храна и удоволствия,но виж нови дрехи и обувки не си купува просто така.Важното е,че на мен и на децата нищо не отказва Peace

# 73
  • Варна
  • Мнения: 478
Пълен прахосник е-не си прави въобще сметката.Като има пари си ги харчи,по скоро аз съм по-пестелива-нали трябва да има баланс.

# 74
  • Мнения: 3 241
Определено не е стиснат, нито пък пестелив. Има ли парички, харчи си ги. Добре, че аз съм по-така, пестеливичка съм си. Винаги имам скътани парици. Той знае, че никога не харча за глупости и никога не ме е питал, ако например съм похарчила някаква сума, за какво точно съм я похарчила. Никога не ме е питал за какво харча заплатата си и изобщо за пари никога не ми е държал сметка. Докато аз повече се интересувам... Mr. Green

Това съм и аз Simple Smile

# 75
  • София
  • Мнения: 376
определено НЕ. По - скоро е пестелив и прагматичен. Аз съм тази с мнооогото широки пръсти.... на моменти даже ме е срам !  Embarassed Но бързо ми минава!  Laughing

# 76
  • по света
  • Мнения: 1 587
Не,не е стиснат напротив дори.

Общи условия

Активация на акаунт