ПРАВИМ ДАРЕНИЕ- искам да споделя!

  • 2 015
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 133
здравейте, нека ви разкажа: от сайта на движение на бълг.майки взех координати на дома в гр.Перник и реших да събера пари от няколко приятелски семейства да купим храна за децата, слава богу събрах добра сума, никой не отказа, говорих с директорката какво точно да се купи и лично обикалях борсите да взема всичко на най-добри цени, резултатът е :200 пюрета, 16 макси пакета памперси, шампоани и пудри за 100лв.,прах тео бебе-10 големи пакета,няколко кашона кроасани, сухи пасти и солети, 1 количка и 1 проходилка. сега се обадих на директорката да й кажа,че ще ги закараме в неделя и тя каза, че щяла да предупреди персонала. озадачих се ,честно, защото си мислех че тя трябва да е там, но на нея неделя не й е работен ден!!! не искам да е там,за да ми благодари, но според вас не е ли малко странно?все пак не всеки ден се правят дарения

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Тази жена, макар и директор на дом, вероятно е майка и съпруга. Вие защо не отидете в работното й време?

# 2
  • Мнения: 1 134
Оценявам това, което си направила... Но, да - всеки ден се правят дарения... Това, че не са обществено достояние не е толкова важно...

# 3
  • Мнения: 133
не мога да отида в работно време, защото нямам кой да ми гледа бебето, с триста зора за неделя организирах човек, за мен отделеното  лично време е по-голям жест отколкото парите, който събрах, а mamaZ,това което ми казваш много ме натъжи, защото найстина мислех че правя нещо важно, което ще се оцени, а не просто поредните хора сетили се за децата

# 4
  • София
  • Мнения: 4 866
А всъщност, за децата не е ли по-добре, че ти си една от многото, а не единствената?

И защо държиш на среща с директорката? Целта е да оставиш нещата и да прекараш време с децата. Или бъркам?

# 5
  • Мнения: 1 770
Това, което сте направили, е чудесно, и браво за което! Не губи време в терзания и притеснения! Това, което сте направили е за децата, както казва Янита, и най-важното е, че ТЕ ще бъдат нахранени. Не се дерзайте с въпроси за персонала, недейте. Принципно директорите на домовете ги няма през уикендите, и те имат нужда от почивка, и е нормално да е така. Наистина, ако искате да се видите с тях, трябва да е през седмицата, няма начин. Ако се съсредоточавате върху тази страна на нещата, само ще сте огорчени, а не бива! Идете и направете това добро! С обич към децата - те са важните!  Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 1 134
Не съм казала, че не е важно - напротив. Казвам само това, което и другите са ти писали - важното е, че едни деца ще бъдат усмихнати. Има ли значение, кой ще те посрещне там, кой ще го разбере, кой ще го оцени...?!?

# 7
  • sofia
  • Мнения: 7 477
извинявай,кое странното?
Даренията ги приема обикновенно домакин или с4етоводител,а в по4ивни дни дежурния персонал.Директора по принцип не е длъжен да приема дарения.Някои директори дърцат да присъстват ,други -не.Въпрос на вътрешна организация Peace
Не се тревожи кой ще го приеме,важното е ,4е има кой да го направи Peace....

И както са писали по-горе........."Важен  е жеста ти и желанието,".......Важни са децата Simple Smile
Ти ще ходиш ли в дома?

# 8
  • Мнения: 4 195
Извинявай, и аз ще се намеся......но.............това с жеста и отделеното лично време - ами не ми звучи особенно добре. Благотворителността не е подеяние, тя е жалание да помогнеш на някой, независимо от обстоятелствата. Децата постоянно получават дарения, но рядко получават обич и внимание, грижа, милувка, прегръдка......
И още нещо, не забравяй, че все пак персонала е там на работа, те не живеят в дома, и като всяко работно място,в секи си има задачи. Не е задача на директора да приема дарения, както са пояснили по - горе Peace

# 9
  • Мнения: 620
Човек като прави нещо добро не бива да очаква някой да го гали с перо. Оставам с впечатление, че вие сте очаквали някакво специално посрещане..........дано не е така

# 10
  • Мнения: 3 376
Всички момичета,които помагат на децата "крадат" от личното си време-времето за семействата им и техните деца.

Всичко друго вече е казано по-горе....

# 11
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
не мога да отида в работно време, защото нямам кой да ми гледа бебето, с триста зора за неделя организирах човек, за мен отделеното  лично време е по-голям жест отколкото парите, който събрах, а mamaZ,това което ми казваш много ме натъжи, защото найстина мислех че правя нещо важно, което ще се оцени, а не просто поредните хора сетили се за децата
До някъде ти сама си отговорила на въпроса си......Жената също има дете,може да няма на кого да го остави.

Поздравявам ви за това,което сте направили. Hug

П.П.Познавам директорката лично и само хубави неща мога да кажа за нея. Peace

# 12
  • Мнения: 133
ИВКА 10, благодаря ти, заинтересува ме това че познаваш директорката, защото чух слухове,че някаква директорка от дом в перник имала детски магазин, където често можело да се види да се продават дарени неща, дали знаеш нещо?иначе  когато в неделя занесохме нещата, останах доволна от това, което видях, в смисъл че се грижат за децата добре, много се зарадваха на това, което занесохме и аз съм супер удовлетворена, въпреки че явно останах неразбрана от другите тук, съдейки по това, което са ми писали Simple Smile

# 13
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ИВКА 10, благодаря ти, заинтересува ме това че познаваш директорката, защото чух слухове,че някаква директорка от дом в перник имала детски магазин, където често можело да се види да се продават дарени неща, дали знаеш нещо?иначе  когато в неделя занесохме нещата, останах доволна от това, което видях, в смисъл че се грижат за децата добре, много се зарадваха на това, което занесохме и аз съм супер удовлетворена, въпреки че явно останах неразбрана от другите тук, съдейки по това, което са ми писали Simple Smile

в Перник има само един дом ,аз имам доста познати в Перник и до сега не съм 4ула за подобни съмнения.Би ли споделила как се казва г-жата за която се отнасят слуховете ти.

# 14
  • Мнения: 133
lavender, както казах това са слухове и нямам конкретна информация, много ще съм щастлива ако наистина няма нищо вярно , просто питах

Общи условия

Активация на акаунт