За кърменето и отслабването

  • 3 814
  • 10
  •   1
Отговори
Момичета, как сте с теглото след раждането на бебетата, ако ги кърмите. Разправят, че кърменето горяло мазнините, натрупани през бременността. Аз бях наддала общо 15 кг и десет дена след раждането бях загубила 13 от тях. Дотук добре, но след известно време, някъде след първия месец и половина - два, взе такъв апетит да ми се отваря, че омитам всяка вечер поне един шоколад....определено ми се ядат въглехидрати, и то преди всичко шоколад, а например месото ме отвращава (никога не съм му била особен фен, но през бременността доста ми се прияждаше)...Та сега забелязвам, че се закръглям, вдигнала съм един кг и се питам дали няма да продължа в същия темп и да не би докато ги отбия да стана почти като бременна Embarassed отново.
Кажете при вас как е и как беше, кога си върнахте старите кила, една приятелка ми каза, че това нямало никога да стане , докато кърмя и че тя повечето жени, които познавала, били напълнели повече след раждането, докато кърмели  отколкото през самата бременност:roll: Не особено окуражаващо...пък не мога да си представя да пазя диета, докато кърмя, страшно прегладнявам

# 1
  • Мнения: 3 638
Може би е рано да говоря, но аз засега само отслабвам  Blush Бях наддала около 27 кг. през бременността, че и повече, след раждането свалих 15-16, сега имам още 5-6 за сваляне. Така, че лично при мен кърменето действа отслабващо. Иначе си и похапвам, защото ако не ям направо нямам сили, но гледам да не налитам много на сладичко (не че ми се удава особено  Wink)

# 2
  • Мнения: 355
Нелина, и аз бях така - бързо свалих след раждането (не всички кг естествено), но страшно налитах на сладко. Бях се пристрастила към едни кексчета и ги ядях сутрин,обед, вечер, нощем, направо страхотия. Но кърмех две бебета усилено и се успокоявах...Не мисля, че докато кърмиш е време за диети, но гледай поне със сладките работи да се ограничаваш, доколкото можеш. Моите наблюдения показват, че всичко е много индивидуално. Важното е, когато спреш да кърмиш, да си наложиш ограничителен режим. за мен ми беше доста трудно. Продължаваше да ми се яде, както преди, когато изхранвах и 2те бебета, сякаш бях привикнала на много и калорична храна. просто си казах стига, постегнах се малко със спорт и 1-2 кратксрочни, но успешни диети и съм си пак в старата форма.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 201
   Аз бях 45 кг преди да забременея, качих 18 кг, свалих доста от раждането. Определено от кърменето си отслабвам, дори повече отколкото искам. Не съм се мерила, но сигурно съм вече под 45 кг. Смятам че всичко си е до организъм, но както и да го гледаш за да произведеш минимум 1 л кърма на ден ти трябва енергия. Тоест от кърменето освен да гориш калории друго не може да стане. Друг е въпроса дали не ти се отваря повече апетит. Аз редовно навестявам хладилника през ноща. Но ако ям същото количество и не кърмя е повече от ясно че не само няма да отслабвам, а и ще качвам  Simple Smile

# 4
   Аз бях 45 кг преди да забременея, качих 18 кг, свалих доста от раждането. Определено от кърменето си отслабвам, дори повече отколкото искам. Не съм се мерила, но сигурно съм вече под 45 кг. Смятам че всичко си е до организъм, но както и да го гледаш за да произведеш минимум 1 л кърма на ден ти трябва енергия. Тоест от кърменето освен да гориш калории друго не може да стане. Друг е въпроса дали не ти се отваря повече апетит. Аз редовно навестявам хладилника през ноща. Но ако ям същото количество и не кърмя е повече от ясно че не само няма да отслабвам, а и ще качвам  Simple Smile
Ясно, но ти явно си кърмиш от доста време, аз също съм се амбицирила да кърмя още доста, но малко ме е страх..Все си мислех, че като се спре кърменето един ден, и апетитът се нормализира. Ако така ще прегладнявам и като спра, че то по-добре да не спираме да кърмим Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 12 201
  Аз вече съм по-слаба отколкото искам и затова определено е виновно кърменето. Иначе някъде два месеца след раждането вече си бях на моите кг. Но както писах, просто структурата ми е такава и да се тъпча не качвам особено, да не кажа изобщо. Един приятел заяви че ако съм прасе ще ме застреля, само хабя храната  Wink

# 6
  • София/ Плевен
  • Мнения: 354
Не знам за вас, но аз лично никога няма да отслабна  :: През бременността качих 25кг и в родилния дом оставих 15 от тях. До сега обаче нищо повече не съм смъкнала... Кърмя си успешно децата, че даже и резерви трупам във фризера, ама всичко си наваксвам с шоколади. Днес, например, съм изяла 2 Марка, 4 понички от Дънки Доната, изпила съм литър Санта+ 500мел Кола и като приключа с писането ще нападна един  Confused И не мога да се спра, направо съм пристрастена. Не ми се мисли какво причинявам на децата с всичкия този кофеин... Редовно се опитвам да се на мърдам в старите си дрехи, та да се засрамя и да спра да ям, но и това не помага...

# 7
  • Мнения: 81
Аз пък стигам до извода,че има два типа мами-едните отслабват веднага след като родят,особено ако кърмят и други като мен,които колкото и да кърмят и да се ограничават в яденето-пак не отслабват. Спомням си,че и с дъщеря ми качих доста кила по време на бременността,които свалих неусетно след като спрях да я кърмя на 6 месца. Много се надявам и сега да стане така,защото ям по веднъж на ден,основно сокове и плодове и пак не мога да се доближа дори до заветните 54кг,а си стоя упорито на 70  Cry

# 8
  • Мнения: 306
Аз мисля да пробвам с разделно хранене. Преди да забременея, ядох няколко месеца разделно и неусетно свалих 6 кг., без да съм се ограничавала. Само със РХ. Сега обаче спрях, просто защото много ми се гади от много храни и много от нещата, които си включвах в разделния режим сега не мога да ги ям. Мисля обаче, живот и здраве, като спре да ми се гади, да се върна отново към разделния режим. Той е единствения режим, който е съвместим с бременността, организмът си набавя всичко нужно, а не се трупа излишно тегло. Смело мога да кажа, че става и за кърмещи мами. Аз съм от дамите, дето много лесно качват. През първата си бременност много бях наддала и после ми трябваха години, за да вляза във форма. Сега съм решила да не се изоставям така и ще се опитам  да не се тъпча като невидяла Cry

# 9
  • Мнения: 256
Момичета,вие поне кърмите...а на някои от вас бебенцата им са още доста малки.
Аз нито кърмя,нито сам отслабнала Close.Качих малко по-малко от 20 кг,10 свалих без да разбера и найма мърдене.Много добре знам какво трябва да правя,но не го правя.За мое голямо съжеление не am от жените,които като се грижат сами за бебетата си и се разхождат отслабват.Освен това ми се яде да ме питаш защо Twisted Evil-поне не качва.,При мен майката му е глад и мизерия-от друго не разбирам Mr. Green.От днес am на полдове и вода-след 2 седмици заминаваме на почивка и аз ще си плйосна телесата като тюлен на плажа Sad

Неблагородно завиждам на слабеещите лесно Mr. Green

# 10
Добре де, можем значи да заключим, че все пак след спиране на кърменето, ако ни остават някакви килограми, се свалят от само себе си, защото би трябвало и апетитът да ни се регулира..pray:.Поне така се надявам, защото сега чувствам,че прегладнявам, както по времето, когато спортувах по два - два часа и половина.... :

Общи условия

Активация на акаунт