раждане в Майчин дом

  • 8 768
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 256
Лалка, явно, този, който си бях избрала има спешна нужда от финансиране.  Money

# 31
  • Мнения: 93
Запис. И аз мисля за МД.

# 32
  • София
  • Мнения: 4 127
Аз не мисля - двете деца родих там, сега третото смятам пак да е там. Не смея да се доверя на друг лекар. Иначе има неща, които серизоно ме притесняват - хлебарки в следродилното отделение, стафилококовата инфекция, с която заразиха втория ми син и после 2 месеца се лекувахме.
Иначе и 2-те ми деца се родиха с помощта на проф. Димитров и екипа му. И двете секцио са перфектни. Нямам сраствания и оплаквания.

# 33
  • Мнения: 1 710
Родих в МД преди месец и половина и съм много доволна. Аз съм много претенциозна и съм голяма лигла, но почти нямам забележки. Всъщност акушерките и сестрите в следродилното отделение бяха много мили, в реанимацията /раждах секцио/ също се държаха много добре с мен, но педиатърките малко трудно ги изтраях, но това не е защото не бяха добри професионалисти, а защото се държаха грубо с мен, тъй като задавах много въпроси и им досаждах. Всички останали обаче си бяха ок.

Секциото го направи д-р Дяволов, без предварителна уговорка, но аз реших да платя за избор на екип, въпреки, че щеше да ме оперира той при всички случаи. С толкова леко и безболезнено раждане бих родила още 3 пъти. Имаше две момичета с предишно секцио правено от други лекари, които сега бяха оперирани от д-р Дяволов и казаха, че той наистина е страхотен. Още от първия ден нямаше почти накаква болка освен при ставане от леглото и навеждане. Шевът ми е едва забележима линия и е много естетичен. Всички раждали при него бяха много доволни.

# 34
  • Мнения: 2 517
Секциото го направи д-р Дяволов, без предварителна уговорка, но аз реших да платя за избор на екип, въпреки, че щеше да ме оперира той при всички случаи. С толкова леко и безболезнено раждане бих родила още 3 пъти. Имаше две момичета с предишно секцио правено от други лекари, които сега бяха оперирани от д-р Дяволов и казаха, че той наистина е страхотен. Още от първия ден нямаше почти накаква болка освен при ставане от леглото и навеждане. Шевът ми е едва забележима линия и е много естетичен. Всички раждали при него бяха много доволни.

И моето секцио е правено от д-р Дяволов и протече по начина, по който описваш. За мен доктора е изключителен професионалист!
Само че аз съм крайно недоволна от условията в МД и мизерията на 7-мия етаж.

# 35
  • Sf
  • Мнения: 978
Родих нормално при д-р Димитър Гунев - перфектен е! Изроди ме за три часа, без нито едно разкъсване.
Бях на 12 етаж, нямам никакви забележки. Отношението на целия персонал беше изключително.

# 36
  • Мнения: 5 940
Има и доволни, и недоволни. За мен раждането протече точно така, както си го представях. Ако, живот и здраве, имам второ дете, пак ще родя там.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 248
значи все пак има доволни? Whistling

Какво означава това?? От всяка болница има и доволни,и недоволни.

Раждах в МД-София миналия април, нормално раждане при д-р Дяволов. Доволна съм.


Ако ще раждаш там, първо дръпни кредит от някъде. И аз се бях запътила към МД София, но нещо ми идва много нагоре с финансите, а и нахалното изнудване не ми е по вкуса, та съм решила да бягам на далеч от тях. 550 лв ми искат за избор на екип, 500, за да дойде доктора, за който плащаш в избора на екип, 150 (отделно - не знам защо) за епидурална и 400 лв, за да дойде екип, който да вземе секрет от пъпната връв за замразяване. Всеки преглед е 60лв (по здравна каса Confused) 10 за прослушване на тонове и 50 за доктора, за да те види за 2 мин на ехограф. Това, както виждаш е без Вип стая. Иначе е вярно, че са най-добрите специалисти там. Успех с раждането!

На мен това, което пишеш, ми звучи много невероятно. Ако ходиш на женска консултация там, по здравна каса, какви са тези такси?! А тези такси за избор на екип от регламентираните ли са, които заплащаш на касата? Защото иначе това си е чисто изнудване от страна на конкретен лекар и е твое решение как да постъпиш.  Епидуралната упойка се заплаща навсякъде допълнително (за нормално раждане).

Леко раждане и здрави бебчета  Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 43 903
Ако става въпрос за София - навсякъде другаде , но не и в МД....

# 39
  • Мнения: 256
catty m, не са регламентираните такси разбира се, мисля че за нормално раждане с епидурална се плаща на каса 450 лв, а за секцио 550. Аз нищо не съм плащала на каса, нито прегледите, нито изследванията, всичко се даваше на ръка на доктора, без касова или каквато и да е друга бележка, разбира се. Просто много хора ми споделиха, че е най-добрия специалист към момента, затова бях твърдо решила да дам каквото трябва, но да води раждането той. Само, че тогава нямах представа, че ще има такова изнудване. Като разбрах какви са цените, реших да "избягам" от там. Който е решил, нека да си проучи добре, предварително. Иначе и аз с две ръце гласувам за МД, като за място с добри специалисти.

# 40
  • София
  • Мнения: 6 248
catty m, не са регламентираните такси разбира се, мисля че за нормално раждане с епидурална се плаща на каса 450 лв, а за секцио 550. Аз нищо не съм плащала на каса, нито прегледите, нито изследванията, всичко се даваше на ръка на доктора, без касова или каквато и да е друга бележка, разбира се. Просто много хора ми споделиха, че е най-добрия специалист към момента, затова бях твърдо решила да дам каквото трябва, но да води раждането той. Само, че тогава нямах представа, че ще има такова изнудване. Като разбрах какви са цените, реших да "избягам" от там. Който е решил, нека да си проучи добре, предварително. Иначе и аз с две ръце гласувам за МД, като за място с добри специалисти.

За съжаление, такива лекари има навсякъде Sad И те точно спекулират с положението, в което сме - т.е. бихме дали всички, за да имаме здрави бебета Sad И аз бях в подобна ситуация, с лекар не от МД и се махнах от него, защото ми писна непрестанното изнудване. И отидох в МД и не съжалявам.

По-скоро, всяка бременна да проучи таксите в конкретна болница и за конкретен лекар. Вече би трябвало да се борим за регламентирани такси и да понамалеят даванията на ръка на такива суми.

# 41
  • Мнения: 1 745
...Ако ходиш на женска консултация там, по здравна каса, какви са тези такси?!...

Питай ме мен като ходех на ЖК там колко пари съм дала...  ooooh! Всички изследвания си плащах,всеки болничен по 15 лв...Но това е друга тема... Hug
Иначе за Димитров-ходих във Фемина при него на 3Д и съм много доволна-отдели ми 1 час,въпреки,че беше свършило работното време,прави ми 30 минутен запис,доплер и какво ли не,за да ме успокои и успя.Много е свестен!  Peace

# 42
  • Мнения: 1 671
И двете си деца родих там без избор на екип - при дежурния лекар. Първия път попаднах на д-р Босев, беше много внимателен, заши ми епизиотомията така, че не усетих болка нито докато ме ши, нито после докато заздравяваше, така и не разбрах какво е да те боли раната или да дърпат шевовете. Да е жив и здрав!  bouquet При второто раждане попаднах на по-груби лекари, ама почти нямах работа с тях, така че не ми пукаше особено. И при двете ми раждания работата свърши  акушерката.
За третото дете някой ден въобще не се замислям къде ще го родя (аз и за второто нямах съмнения Wink).
Неонатологията е много добра и с мен бяха много внимателни, особено при второто раждане попаднах на страхотен лекар - д-р Петрова. Много помогна на малката, защото при нея се появи една адаптационна реакция и видях колко бързо и професионално реагират!
Била съм на 12 ет. и отношението на всички беше много добро, а и доколкото знам - там вече се настаняват и родилите секцио, ако има свободни легла. Когато аз родих явно имаше, защото в съседните стаи имаше жени, родили секцио и с вакуум.
Условията са чудесни и хлебарки не съм виждала.
В ЖК към поликлиниката не съм плащала никакви изследвания (веднъж дадох 4-5 лв за микробиология и цитонамазка). Болничният е 15 лв, защо - не знам, явно е решение на поликлиниката Thinking. Записът на тонове е 7-10 лв. (зависи къде го правиш). На ФМ ходих извън болницата при избран от мен лекар. Но си отидох в частния му кабинет!
За раждането не съм плащала нищо, по наше усмотрение и двата пъти почерпихме екипа в РЗ и при изписването - и на 12 ет.

# 43
  • Мнения: 336
Родих нормално при д-р Димитър Гунев - перфектен е! Изроди ме за три часа, без нито едно разкъсване.
Бях на 12 етаж, нямам никакви забележки. Отношението на целия персонал беше изключително.
Peace Аз също родих при него и съм много доволна. Аз бях с избор на екип и си платих, но това си беше мое решение. Но съм чувала, че дори и да не си го избереш за израждане пак си е такъв професионалист. Приеха ме в предродилна в 9:00 в 10:41 видях бебо.

# 44
  • Мнения: 233
Родих на 19.12.2007г. при ЧОВЕКА Д-р Гунев.Изключително съм доволна,невероятен специалист.Имах уговорка с Дуковски но тъй като не си дигаше тел. когато получих болки за мой късмет на смяна беше Д-р Гунев.Секциото протече нормално а шевът е почти незабележим.Дано се раждат все повече и повече хора като него. Нека бъде жив и здрав. smile3501 smile3501 smile3501

Общи условия

Активация на акаунт