Граждански Брак

  • 7 505
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 337
Въпроса ми е следния:
Какви документи е необходимо да се вземат и представят при сключване на Граждански брак. От къде?
Какви са тромавите процедури. Питам за най-опростеното, без суетене .
Може ли без уговорка, ако имам необходимите документи да сключа такъв в който и да е български град. Тоест отивам някъде и хоп -готово.
Заплаща ли се нещо през седмицата или почивните дни?
Моля, ако някой знае нещо прясно да пише, четох в интернет но всичко ми се стори толкова заплетено
 Sad

# 1
  • Мнения: 3 675
Копирам инфо от друг форум, за да се ориентираш.
Моят адрес по лична карта е в Пловдив, но се жених в София и не ми беше нужен преглед, или печати, нито пък бележка от Психодиспансер. Сватбата ми беше на 21 май 2005. Ние занесохме в гражданското 4 дни преди сватбата - 2 попълнени декларации (бланките за тях ни дадоха от Пиротска 10 когато си платихме музиката и тъпия "семеен буквар"  ), фактурата за платено озвучаване на церемонията, двете лични карти и две медицински, които ни издадоха в клиника "Санус", която е на етажа под "Радостни обреди" на Пиротска 10. Медиценските струваха 13,5 лв. на човек, стават точно за 30 мин. и в обредната зала ги приеха без проблеми.

# 2
  • София
  • Мнения: 389
По принцип лицето, което има правомощия да сключва граждански брак е кметът - всички служители в ритуалните зали са пълномощници на кмета, но в по-малките градчета или села, може да ви бракосъчетае директно кметът - това, което се изисква са попълнени декларации, лични карти и медицински (бележка от психодиспансер вече не изискват). По принцип самото сключване на брак е безплатно, естествено за да ти вземат паричките слагат такси - за осветление, озвучаване и т.н. - но ако си през седмицата и не искаш тези екстри, минаваш безплатно. При сключване на брак не ти искат удостоверение за местожителство, така че можеш да го направиш в която част на България си избереш.

# 3
  • софия
  • Мнения: 2 140
Абе на нас ни струваше парички сключването на граждански брак-84лв.

# 4
  • София
  • Мнения: 389
Абе на нас ни струваше парички сключването на граждански брак-84лв.
Това е защото сте били през уикенда и с церемония - тогава няма как да се разминеш. Без церемония може само през седмицата.

# 5
  • Мнения: 337
Ние искаме без церемония, музики и тем подобни, но още не сме си избрали град, или на морето или в някое малко градче старо, абе незнам, ама откъде да взема тези декларации, ами изследвания. правят ли или само ти дават медицинско, питам да знам дали ще се мотаем много и дали ще трябва свободен ден да си взимам. И дали ако се натресем в някой град веднага  може да минем процедурата?
АА а кумове трябва ли? Извинете за тъпите въпроси, ама като незнам??? newsm78

# 6
# 7
  • Мнения: 238
Чак с натрисане малко ме съмнява да стане... идеята да отидеш и да се запишеш предварително е да имат време властите да проверят дали някой от вас вече не е омъжен (оженен) за да не се получи конфузна ситуация Simple Smile. За това може би има минимален предварителен срок  Thinking
Иначе скоро сключих граждански брак и времето загубено около формалности беше минимално - 20 минути за да си дадем данните, вземем декларации и запишем дата в обредна зала (мисля, че струваше 25 лв за час през седмицата); 45 минути за 2 медицински в ДКЦ (успяхме сутрин преди работа и струваше около 15 лв на човек); 3 дни преди датата отидохме в съответната зала за да занесем декларациите и медицинските (20 минути пак преди работа).
Не ми се наложи да вземам отпуска за да организираме гражданския брак  Peace


Забравих.... кумове трябват - това са така наречените свидетели Simple Smile Може да хванете двама от улицата с лични карти стига да им подадете данните когато отивате да занесете декларациите и медицинските в обредната зала.

И на самото разписване не забравяйте своите и на кумовете лични карти. Успех в семейния живот!  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 175
Взимате си документи от "Пиротска" 10, попълвате ги, заявявате че не желаете никакви церемонии, музики и подобни, назначавате си час за през седмицата, в коята ритуална зала ви е удобно, правите си две медицински и толкова. Самото подписване е абсолютно безплатно и ако ви поискат някакви пари, значи ще ви пробутват нещо нежелано.  Flutter

# 9
  • Мнения: 337
Мерси на всички
Ние отдавна живеем заедно ама решихме да си "турим подписът", както се подмайтапи една баба с нас.
Значи кумове, остава някой да се навие да пътува с нас, като решим къде, аз мразя да планувам, ама ще видим. Wink

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Миналата седмица сключих брак и искам да вметна, че и в поликлиниката, и в ритуалната зала изрично ме предупредиха, че медицинските без печат от псходиспансера са невалидни.

# 11
  • Мнения: 337
Шашнахте ме, откъде да търсим психодиспансер?

# 12
  • Мнения: 2 100
Ние се женихме тази година и никакъв психодиспансер не се е налагало да посещаваме. Искаха да имаме медицинско-смучкат малко кръв и бам изследванията са готови. Става най-много за ден. Трябват личните карти на кумовете(по скоро копие). После отидохме с гореспоменатите документи и личните ни карти карти в Гражданското и подадохме молба. Тук се плаща доколкото знам. Е, през седмицата е по евтино(40 лв. май). Но молбата трябва да се подаде 30 дни поне преди датата на сватбата.

# 13
  • София
  • Мнения: 389
И ние минахме без психо - преди няколко месеца. Имай предвид, че медицинските важат 1 месец, така че го съобрази с датата на подписването.
Иначе на мен личният ми лекар ми ги написа и за мен и за мъжа ми, без дори да го е виждал и без да правим никакви изследвания. Но пък някои са по-строги и не можеш да минеш така, най-добре се обади на личния си лекар да го питаш. Иначе в София декларациите ти ги дават като отидеш да си запазиш дата, но предполагам, че ако си в някой по-малък град, може би няма да е проблем да ги попълните на място.

# 14
  • Мнения: 782
Бракът си е отговорност! Затова най-добре отиди там където си решила да подпишете и питай в община , кметство или читалище /ако е селце/,  какви документи са ти необходими. На нас ни искаха попълнени декларации, медицинсо свидетелство /психодиспансер е там където се водиш на отчет, по местожителство/ и ксерокопия на личните карти + тези на кумовете. Всичките тези документи ги носих в общината, избрах си дата и платих 30лв. Отнема малко време, но не е като без хич Simple Smile Все пак сме в България, а не в Лас Вегас Laughing Желая ви успех!!!

# 15
  • Мнения: 317
Ние платихме 60 лв. за брак в с. Арбанаси, на няколко км от Велико Търново. Иначе ни поискаха медицински с изследване за Васерман и печат от психодиспансера, че не се водим на отчет. Медицинските документи ги купих от поликлиниката, в която ходихме. Ако си бременна и вече са ти правили Васерман гинекологът ти може да ти прехвърли резултатите и да не те бодат излишно. Аз така направих. След като медицинските бяха готови с резултатите и печатите, ги занесохме на личната лекарка, която се подписа и сложи печат, че можем да сключим граждански брак. Срокът на изследванията е един месец за това не си ги правете много рано. Един месец преди брака трябва да са направени. Формулярите за изготвяне на документите за брака се вземат от общината или кметството, където ще се жените. Носят се попълнени, носете и копия от личните карти - вашите и на кумовете, и медицинските документи. Носете и вашите лични карти за сверяване на данните от ксерокопията. 
Мисля, че е това. Дано съм ти била полезна! Поздрави!   bouquet

# 16
  • Мнения: 22 430
Отиваш в служба ЕСГРАОН, заявяваш желанието си да сключиш граждански брак. Дават ти лист с необходимите документи, подготвяш ги и се явяваш с тях в деня на подписването.
Документите са медицинско - (прави се тест за сифилис) и въз основа на него се издава медицинското.
Декларация, която ти дават от службата и се попълва.
Ксерокопие на личните карти на свидетелите.
Не се заплаща нищо ако няма церемония и т.н. от сорта.

Общи условия

Активация на акаунт