ВЪПРОС?

  • 805
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Бихте ли ми казали,какво се вижда на коремен ехограф и какво на вагинален Rolling Eyes каква е разликата точно,защото влизам в някакви спорове безмислени с една приятелка,но ще се радвам да чуя и вашето компетентно мнение,ще го принтирам за да и го дам. Grinning Благодаря ви! Heart Eyes

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Ами аз поне едно и също виждах, предполагам от различен ъгъл е било - поне за моето неопитно око нямаше разлика. За какво точно спорите?

# 2
  • Мнения: 1 393
Доколкото ми е известно с вагинален доплер се следи по-ранна бременност до 3месец,ако не се наблюдават гинекологични проблеми.След 3м.при бременност за предпочитане е преглед върху корема.Иначе в началото на бременност нищо не може да се види без сонда.

# 3
Цитат на: bubolina
Бихте ли ми казали,какво се вижда на коремен ехограф и какво на вагинален Rolling Eyes каква е разликата точно,защото влизам в някакви спорове безмислени с една приятелка,но ще се радвам да чуя и вашето компетентно мнение,ще го принтирам за да и го дам. Grinning Благодаря ви! Heart Eyes
  При малка бременност, се използва вагиналния трансдюсер/накрайник/, защото се вижда по-добре и по ясно зародиша. През коремната стена образът е по-неясен /вълните минават през повече тъкани/. При напреднала бременност най-често се използва коремния, тъй като плодът е вече достатъчно голям. Ако гинекологът прецени, че му е нужно използва и вагиналния по всяко време. В това няма нищо "лошо" и опасно. Grinning

# 4
  • София
  • Мнения: 4 423
Много благодаря за отговорите! Grinning Става въпрос не за бременност(уф,извинявам се че не го написах Embarassed ), а ако има някъкав здравословен проблем,дали ще се види.Примерно туморни образувания,дали се вижда шийката,тръбите и т.н. на коремен ехограф?

# 5
  • Мнения: 636
Може да се видят кисти на яйчниците,примерно, с коремния трансдюсер, а вероятно и други гинекологични проблеми, но най-сигурно и достоверно е да се използва вагиналният!

# 6
  • Мнения: 46 436
Важното е лекаря да е добър специалист! С коремен в 6 г.с. казаха, че виждат бременност, с вагинален не ми видяха нито бебето /11г.с./, нито 7 сантиметрова миома.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Много ви благодаря момичета за отговорите! #Milti

Общи условия

Активация на акаунт