Нагли и безочливи са .....

  • 5 966
  • 103
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
   Ми аз например гледам, без да пиша  Wink не заради сеира, ами понеже не знам това да даваш по 50 лв всяка година и дарения нормална практика ли е ?  Shocked Не го приемай като заяждане, наистина не знам...Досега винаги съм мислела, че се плащат само таксите за градина и това е.  Rolling Eyes
  Ако е практика и другите родители го правят, трудно ще се разберете, мисля...Да не стане така, че да пуснеш тема "Търся спешно детегледачка !"  Peace

# 16
  • Мнения: 1 858
Ми да, гледат сеира и подминават. Какво да ти кажат?! То вече е казано. Подай жалба. Всички прочели трябва да се съберем и да започнем да се тюхкаме а после дружно да оплюем цялата гилдия. Хайде няма нужда. Знам, че ти е гадно, че ти е обидно, обаче това е положението, каквото и да кажем тук проблема можеш да си го решиш само ти!

# 17
  • Мнения: 1 294
Айде и аз да кажа, че да не подминавам...

Ако проблема е в отношението, чатни детски градини - бол...
Ако проблема е в парите - в частна или с детегледачка няма да минеш по-евтино...

Та не знам какво да ти кажа. Държавните детските градини са принудени да крънкат пари защото държавата не ги спонсорира достатъчно. А дали имат гадно отношение и лоша организация в някои в чатност, вече е друг въпрос.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Айде учителки да се вкючат, защо се дават всяка година дарения, не ни ли дължът поне малко уважение?!

Не съм учителка но да се включа и аз понеже казваш че много разглеждат темата ти, а никой не пише. Колко точно увачение очакваш срещу твоите 50 лв.?
Преди няколко дни и ние дадохме дарение за яслата на дъщеря ми. При нас сумата не е уточнена, всеки дава според възможностите си. Едната леля даже на няколко пъте ми каза, че дарението не е задължително.


# 19
Ми да, гледат сеира и подминават. Какво да ти кажат?! То вече е казано. Подай жалба. Всички прочели трябва да се съберем и да започнем да се тюхкаме а после дружно да оплюем цялата гилдия. Хайде няма нужда. Знам, че ти е гадно, че ти е обидно, обаче това е положението, каквото и да кажем тук проблема можеш да си го решиш само ти!

Да по-лесно е да плюем някоя красива фолк певица или актриса и подобни, която ни е била съученичка примерно. И понеже ни е яд на нея(но не си го признаваме), да и търсим косурите и компроматите.

А факта, че куцо, кьораво и сакато възпитава децата ни - да го пренебрегнем. Даваме някой лев, замажат ни очите с комплименти, а по цял ден децата си правят какво то си искат 8часа. После по-дашните на празненствата набиват вариото в центъра на "сцената", а другите отстрани си траят и пак си дават колото могат.

Но не е въпроса в даването на пари. А в културата на учителите (която я няма на 50%), аз не искам детето ми да взима пример оттакива хора като тази за която ви говорех по-горе, не искам да и изяждам хляба, ама такава е ситуацията, че няма да и се оставя.

Дори и съвети не искам. Просто ми беше любопитно какво е вашето мнение.

За което Благодаря!

# 20
  • Мнения: 25 600
Добре де, така и не ти разбрах проблема. Защо плащаш допълнително, за да ти гледат детето хора, които нямат култура, които са прости и там какво още беше...? newsm78
Имаш немалък избор, в края на краищата - частни градини, детегледачки, ти сама да си гледаш твоето си дете... Или толкова много го мразиш, че даже плащаш допълнително на хора, които да го гледат вместо теб, въпреки, че не ги харесваш и ги ненавиждаш?  Crazy

# 21
  • Мнения: 1 294
Не знам как трябваше да разберем, че не става дума за пари, след като бяха споменати във всеки ред на стартовия ти пост?

# 22

А междодругото ми дадоха съвет да им нося на госпожите сладки и сокчета , и това щях да направя, ако не видях със собствените си очи как се държат с дете, чиито росители (не пред тях) бяха направили много голямо дарение.

За мене това е лош късмет на учителки.

И в тези случай парите не помагат, вече съм убедена.




Маркирания пост е написан не случайно по този начин, цел - провокация





Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 13:04 от dayana

# 23
Даяна,защо се нахвърли на момичето?
Поста и беше добронамерен,определено не целеше да те засегне.
Малко прекали,че и килограмите намеси...
Проблеми с либидото или сме си криви по природа?..както казва една любима съфорумка Hug

Освести се малко,пий чаша студена вода и пак се върни.
Темата стана махленска дрязга.
Да залюпим дружно семки и да викаме МОДовете да метат викам аз newsm78

Не съм имала за цел да се нахвърлям, просто съм майка и ми пука ...и не само за моето дете

За модовете съм съгласна!:)

# 24
  • Мнения: 1 312
Даяна,защо се нахвърли на момичето?
Поста и беше добронамерен,определено не целеше да те засегне.
Малко прекали,че и килограмите намеси...
Проблеми с либидото или сме си криви по природа?..както казва една любима съфорумка Hug

Освести се малко,пий чаша студена вода и пак се върни.
Темата стана махленска дрязга.
Да залюпим дружно семки и да викаме МОДовете да метат викам аз newsm78

Не съм имала за цел да се нахвърлям, просто съм майка и ми пука ...и не само за моето дете

За модовете съм съгласна!:)

На много от нас ни пука,обаче не всички имат мнение по темата ти,затова и не е нужно да се изказват.
Аз нямам още опит с детските градини.
Синът ми ходи на ясла.
Искали са ни пари за играчки еднократно-20.00 лева при постъпването.
За миналата Нова Година събрахме по 10-15/не помня точно/лева от родителите и заедно с 2 от сестрите отидохме да купим на децата играчки.Имаше и пари останали от събираните ежемесечно по лев и малко за санитарни материали.
Оформи се значителна сума.
Избрахме 5 пързалки с кош отстрани,5 двойни клатушки,5 люлки със стойка и една торба малки колички и мнооого топки.
Разпределихме всичко абсолютно поравно на 5те групи,получих лично фактурата,подписах се,че правя доброволно дарение на яслата,защото по закон нямат право да събират пари от родителите.Обаче нямаше ни един родител,който да откаже пари за подобни неща.Направихме подарък на децата за Коледа и всички останаха възхитени.Все пак цял ден играят там,нека има с какво да се забавляват. След това събрахме по още 5 лева за тържеството им с Дядо Коледа,купихме им две моторчета и две колички за каране и по един голям шоколадов Дядо Мраз.Процедурата беше същата-друга майка ги напазари и подписа документи за дарение.
За мен това е начина.Парите бяха отчетени до стотинка.Фактурата беше оставена два дни да я видят всички и съответно да се уверят къде са отишли парите им.
Пълна прозрачност,не наливане на на дарения с неясно бъдеще.
Ако те притеснява това можеш да предложиш да събереш ти парите и да постъпиш по този начин.

# 25
  • Мнения: 4 585
В нашту селу всяка дойна крава е неиздоена по презумпция.
Щом е пуснала принтер, що да не пусне скенер.

# 26
  • Мнения: 1 897
Време беше.

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Dayana,по мое скромно мнение ,ако смяташ,че персонала и авторитета на съответната градина не отговарят на твоите изисквания най добре е да потърсиш подходяща такава-хем ще си спокойна за детето си,хем ще си доволна от учителите и най важното няма да хабиш толкова нерви.

# 28
  • Мнения: 524
Не знам, кой е прав и кой е крив, но това вечно "доене" и на мен ми омръзна. Детето ми е предучилищна, която е задължителна и по закон не се заплаща и пак през ден -  2 лв. за това, 4 лв. за онова...... Няма отчитане, няма квитанции. Пропуснах да пиша, че все пак има такси, на какво основание не знам.

# 29
  • Мнения: 335
Авторката е права за темата.
За другото - не, макар че, беше предизвикана.

Причината за това положение обаче не са учителите.
Системата е разрушена.
Учители и родители се друсат в една и съща мелачка.
Държавните детски градини бяха чудесно място преди. Напълно безплатно, издържано от специален бюджет.
Родителите (и учителите) го предадоха без бой, стана това, което е. И като се огледаха в руини, не се обърнаха към разбивачите, но се обърнаха един срещу друг.

Как това ще се промени, като това е целта? Никак.
Родители и учители не защитават правата си заедно. С удоволствие заместват това с взаимно скубане по места.
А изнервените ни деца чакат да пораснат по-бързо, за да се включат в схемата.

Общи условия

Активация на акаунт