Детски градини в Надежда и Свобода?

  • 20 013
  • 153
  •   1
Отговори
# 15
  • гр. София
  • Мнения: 153
В 24-то ОДЗ са две яслени групи и от едната, в която беше синът ми сме много доволни, но от другата повечето майки се оплакват, а това си е чист късмет в коя ще попаднеш, нямаш право на избор. Скоро разбрах, че едната сестра от хубавата група вече е на друга длъжност и не знам заместничката й колко е добра. Аз съм доволна, грижеха се много за децата, не пускат болни деца, и ги учат на елементарни навици, което по принцип е наша работа да ги научим.

# 16
  • Мнения: 11
Сърдечно благодаря за информацията! Знам, че за там наплива е голям, колко е оправдано нямам представа. Надявам се добре да се грижат за малчувците и мислим малката да я записваме там, живот и здраве като ни дойде времето.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Мечтица, тези пари , които се събраха са за учебни тетрадки, моливи, блокчета боички и табла. Всички родители са дали доколкото знам. Но тези въпросни табла, които госпожите купиха са на стойност около 90 лв. Играчки не са закупени никъкви. С играчки от групата не им се дава да играят. Дъщеря ми всеки ден си носи кукли. Но днес с няколко майки от групата се заговорихме и се оказа, че и техните деца се оплакват, че не им дават да играят с играчките от градината. А съгласна ли си детето ти да стои да гледа филмче вместо да играе? Защото аз не мога да го проумея. При наличие на деца да ми карат детето да стои на стола и да гледа филмчета. Все пак децата са там за да си играят и да общуват, да се учат на обноски и др. чрез учебната програма, но не и да седят пред телевизора. Що се отнася за прозорците скоро направих забележка, че като седнат да се хранят отварят прозорците до децата. Детето ми се оплака, че му духа на раменцата. Когато обърнах внимание на това никой не ми каза, че не е вярно. Казаха ми , че ще ги затварят вече. А за течението не е системно , но го правят понякога.

# 18
  • София
  • Мнения: 227
Ivben относно 170 ЦДГ явно начина на гледане на децата зависи на каква г-жа ще попаднеш.
Ние също бяхме в тази градина при нас не е имало ден в който децата да не са играли с играчките. Обикновено след закуска или играеха или имаха занимания по рисуване, моделиране или пееха /в интерес на истината музикалната г-жа почти не ги посещаваше,но техните ги учеха на песнички/. Редовно попълваха задачите от поредицата учебни помагала  Моливко, не знам дали все още събират пари, да се купуват, но аз бях доволна, защото са занимателни и същевременно развиват мисленето.  От детето знам, че кой с каквото е играл, трябва да го прибере на място иначе нямало да си тръгне. За DVD-то- при нас се появи последната година и са го използвали  малко. В детската парното беше много силно, повечето деца бяха по къс ръкав и наистина  като се замисля съм засичала отворени прозорци, но  и у нас постоянно е отворено да се проветря, а те са много деца и тичат прах вдигат. На едната г-жа и на лелката внучетата бяха в другите групи и сигурно и те биха се притеснили, ако някой с цел разболява децата. Аз съм доволна от г-жите на детето, защото успяваха да са строги, занимаваха ги и изобщо имаше ред и дисциплина. Така беше в нашата група за другите незнам.А като база градината не е нищо особено.

# 19
  • Мнения: 5 468
Дъщеря ми ходи в 42 ОДЗ в Надежда 5. Градината ми харесва, госпожите - също. Заниманията им, курсовете, базата... всичко. Само болестите не ми харесват, но това зависи от родителите Close.

# 20
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
И аз съм чувала само добри отзиви за тази градина и сега ще подаде ме там документи.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
beti76, така като гледам сте на 7 годинки и детето ти миналата година е било в градината. А вероятно Тенева  и е била учителка а лелката е леля Нинче. За голямо щастие Тенева сега я прехвърлиха да е госпожа на дъщеря ми. Много съм доволна от нея, добър педагог, занимава децата, но и тя не им дава да играят с играчките. Не знам каква е тази история там, но за 2 години се смениха 2 лелки и 2 госпожи, има нещо дето не е много наред според мен.

Последна редакция: чт, 13 дек 2007, 00:07 от ivben

# 22
  • София
  • Мнения: 227
ivben познала си за г-жите- Тенева и Младенова и леля Нина. Особено Младенова много се занимаваше и майки на деца от групата, които са имали деца при други г-жи в същата градина,  като сравняват казваха, че се работи за да се разбере, а не да се отхвърли по план. Дъщеря ми я записах предучилищен клас в у-ще, така че впечатленията са ми отпреди 2 год.Тенева доста им се караше, но за да контролираш 30 деца учителя трябва да налага доза респект и в групата да има правила.Много жалко щом сега не им се дава да играят, а само гледат филмчета. Организирайте се всички родители и разговаряйте с директорката, дано помогне.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На там отиват нещата, просто чашата на търпението прелива. Установи се, че не съм само аз недоволна, а повечето майки. Вчера случайно се събрахме пред детската градина и поговорихме. Децата се оплакват , че не им дават да играят. Това е. Аз не знам в детската градина какво трябва да се прави да се седи по столчетата и да се гледа ТВ или да се занимават тези деца с нещо. Тази година чувам , че се работи по работните тетрадки поне, а миналата година ми ги върнаха почти нови.

# 24
Голяма лудница е с тези градини, аз съм от ХАджи Димитър, мисля и там да подам молби, аз ще го водя, майка ми ще го взима нещо такова, там добри отзиви чувам. Лошото е, че с тези задръствания, ще трябва да става милото в ранни зори.
И аз не знам какво да го правя, а времето си минава, трябва да взимам решение, то не че навсякъде ще има места.


аз съм татко дете от същага група и това което е написано по горе въобще не отговаря на изтината имам и други колеги на които децата са минали през тази детска градина и поради тази причина и мойто дет е там. Отзивите са само хубави провеждат се занятия на всякаква тематика и по програма. така че ако някой си мисли че може да пише разни измишльотини който са безпочвени не е редно. Аз лично съм много доволен от грижите за детето ми и това което научава там за това говоря с факти.

# 25
И моето дете е в тази 3 група. Бяха спряли да гледат телевизия, но от няколко дни отново са наредени пред екрана. Не им разрешава госпожата да играят когато е включен телевизора. С общите играчки играят много рядко. Пазели ги да не се счупят. За кой ги пазят не ми е ясно. Та нали тези играчки сме ги купили да се играе с тях. Като се счупят ок. То няма вечни играчки. Прави ми впечатление, че имат само един празник в годината и той е под формата на рецитал.Ако децата се занимават качествено изявите пред родителите ще са повече. Искам да спомена и друго. От скоро ми прави впечатление, че няма меню. Нали е задължително да се поставя меню? Когато децата се взимат до скоро нямаха представа кой взима детето . Пускат го от горе и толкова. Сега надничат да погледнат поне. Не зная дали трябва да се товари цялата градина с тази характеристика или само някой учители така си гледат работата...Прави  и впечатление, че от другата група винаги слиза учител или лелка с детето. При нас няма такива филми. Това се случва само като трябва да се предаде нещо или да се събират пари. И моето  дете се оплаква, че учителките крещят и наказват често.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Вчера в детската градина( 170ЦДГ) децата от трета и четвърта група представиха страхотен танцов спектакъл. С което бях много приятно изненадана. Преди 3 дни имаше и открит урок по математика, който беше много добре издържан и воден от госпожа Павлова. От около 3 месеца има голяма разлика в поведението на госпожите. Престана практиката на събиране на децата в сборни групи при отсъствие на учител.  Кипи работен процес и резултата се видя на страхотният спектакъл представен вчера и на откритият урок по математика. Защо до сега не беше така? Виждам и заинтересованост, която преди липсваше. Дано да се е формирал добър екип и да  се работи все така с децата ни. Дано да нямам повече разочарования,  дано да има повече игри и приятни мигове.

Последна редакция: пт, 18 апр 2008, 18:38 от ivben

# 27
  • Мнения: 148
Моето мнение е,че като цяло много има какво да се желае от детските градини.Вярно по 30 деца в група са,ама май това взе да де превръща в оправдание за несвършена работа.Моето дете е в 152-ра ЦДГ в "Надежда" 2 и откровено казано не съм във възторг от нея.Първо децата не ги извеждат навън вече няколко седмици,защото нещо ремонтират по покрива.На това време по 9-10 часа вътре в групата децата издивява rotfImbo rotfImao.Друг проблем,поне в нашата група,е че едната от госпожите така крещи  #Cussing outи ги дърпа в присъствието на родители,а представям си насаме как е.Детето идва в къщи с научени нови реплики от сорта на "Вие имате ли ум в главите?","Къде ви е ъкъла?","Като не слушате ще ви изгоня".. и т.н.Вярно ,че едно ми е детето и много си го кътам,ама не ми се вижда нормална тая работа Rolling EyesА за гледането на ТВ всеки ден го правят,даже със събрани от нас пари купиха телевизор и ДВД за групата,но на фона на другото това са си направо бели кахъри.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 397
Моята дъщеря ходи в Калина Малина и сме много доволни. Малко ни е далече и се налага да пътува, но си струва. Ако някой има впечатление от яслата в 24 ОДЗ, моля споделете! 

Коя група сте в К. Малина и синът ми е там  Peace  много съм доволна.
Имам и добри впечатления за 24 ОДЗ, но тя ми е далече, на приятелка детето е там и е доволна.
За 38 ОДЗ мога само лоши неща да кажа който съм виждала с очите си  #Crazy   уж е една от прехвалените, ама се чудя защо ли  newsm78 

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Danayaaa това с  DVD май става масова практика и на мен не ми се нрави хич.  Sad И майките с които разговарям са на мнение, че телевизорите нае са вариант за развлечение в градината.
А за рзните му реплики от учителите съм без коментар.

Общи условия

Активация на акаунт