Кои мамини/свекървини съвети не послушахте и защо?

  • 2 272
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Майка ми не ми е давала никакви съвети, много тактично постъпи, въпреки, че е отгледала 3 деца.
Свеки се опита в началото, отрязах я няколко пъти и нещата си дойдоха на мястото. Не, че жената ми даваше някакви лоши съвети, но просто тя е много страхлива и все неща от сорта-да не простудя бебето и т.н. и се въртяха в главата. За захранването и храненето по принцип никоя от тях двете не ми се е бъркала.

# 16
  • Мнения: 22 428
Честно казано някакви особени съвети не съм получавала.
Никой не ми е обяснявал как да си гледам детето, не че аз и слушам де. )
Майка ми на няколко пъти мрънка, че не съм и взимала шапка и ръкавици за всеки случай в началото, когато я извеждахме първите пъти на разходка.

Само да спомена за жълтъка във водата - и аз и сестра ми сме къпани по този начин, първоначално реших че са бабини простотии, но се поразрових в Нета и има доста информация по въпроса. Жълтъка измива изключително добре, не дразни кожата и т.н. Тоест си е като сапун.
Все се каня да го пробвам, но ме е страх с яйца от пазара - не знам колко са пресни.

# 17
  • Мнения: 3 376
Майка ми никога не ми се е бъркала и натрапвала със съвети,въпреки,че и досега не е съгласна с някои неща.
За всекърва ми-ами много са,повечето са изброени.
Съветва ме,аз не го правя разбира се,но това не пречи да го прави тя когато детето е при нея.

Неща,за които не съм я послушала:
-сокчета
-жълтък
-навличане
-да го оставям да плаче
-да го оставям сам в стаята дълго време
-как да го възпитавам

# 18
  • Мнения: 5 393
Никой не ми е давал съвети,явно доста съм ги дресирала моите близки.Баща ми се втрещяваше,че Иво не пие вода,но се ограничаваше до там да ми обяснява ние с братята ми по колко вода сме пиели и колко е полезно.Беше много щастлив,когато детето почна да пие и вода някъде към 6ти-7ми месец.

А мазането с кърма за какво е, за първи път чувам?

- да й мажа лицето с кърма - послушах го (много съм доволна)

Извинявай, ама защо?Какво се постига с това?На мен ми се струва гнусно
Е чак пък гнусно....това е кърма, а не л.й.а все пак Stop

# 19
  • Мнения: 5 940
И от двете в хор:
-да давам вода със захар
-да дам на 40 дни прясно изцеден сок
-да слагам шапка на детето вътре, лятото при 40 градуса
Не ги послушах.
А иначе по-късно по отношение на обличането минаха в другата крайност-бебо навън по памперс в жегите. Послушах ги и мисля, че не сгреших.

# 20
  • Мнения: 27 524
Ето тук скоро разказвахме  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234289.0

# 21
  • Мнения: 864
И в тази тема ще напиша,че никога не ми е даден съвет който да ме обърка или подведе!

# 22
  • Мнения: 1 155
- да давам вода със захар
- след изписването да ни посрещнат с бебо със содена питка - тогава, не ми беше хич до гости и посрещаници
- първи да изкъпе бебето, баща ми, защото такава била традицията  Shocked - изкъпахме си го ние с мъжа ми
- да й обличам елечета
- да й слагам шал на устата в студено време
- да й овкусявам храните с малко сол и захар
- да я оставям да плаче, за да й се развивали дробчетата Shocked

# 23
  • Мнения: 117
Да постилам хавлия на дъното на коритцето (анатомично!!!) Пробва се все пак мъжът ми и след като изкара първото къпане на детето със плаваща хавлия в коритото освен бебето, повече не е отварял въпрос  Joy Пуловерчетата мисля, че все още не се е отказала да ни навлече, ще видим какво ще се случи по празниците като се видим..  ooooh!
Другия куриоз беше, че с дете на 1 месец вече, тя беше решила да ме научи, че дрешките на бебето се гладят.. (гладя ги, естествено, още от преди той да се роди!) причината обаче ме срази - за да бъдели хубави!!!  Mr. Green

# 24
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моето маме не е давала никакви съвети единствено ми е казала да гледам крачетата да са добре обути и че не е нужно да стерилизирам шишетата, достатъчно е да го мия с гореща вода /тя така е отгледала мен и сестра ми/  и нищо друго, а пък свекито ............ тя не се спря цяла седмица и повече докато беше тук, добре че си замина на село да гледа бабата, че едвам я изтрайвах, нейните съвети край нямаха :
- трябвало даспи на възглавница;
- дрешките да пера в друга пералня /извади една центруфуга от 100 години, да пера на ръка и после да центруфугирам  Joy/
- извади тенджера да изварявам по нейни думи поне 10 минути шишетата;
- според нея микровълновата била вредна за бебето;
- да не излизаме на разходка до 40 ден;
- да пия боза за кърма /леле как ме нервеше като влезе при нас точно когато правим опит да се кърмим/
и други бисери колкото щете, но кой ли я слуша нея отсвирих я няколко пъти и дано се е усетила, че вече ще и кажа директно.
Като имам нужда от съвет питам моето майче и педито, друго мнение аут.

# 25
  • Мнения: 636
Като цяло от майка ми съм получавала винаги адекватни съвети. Не мога да й отрека старанието, че чете и се интересува от новостите, въпреки, че е отгледала три деца.
Колкото до свкърва ми...не съм я слушала за нищо и вече не ми се меси. Ето и нейните "съвети":
- да спра да кърмя, защото и аз и бебето сме се мъчели #Crazy;
- да давам сокчета от 40-я ден;
- да не извеждам бебето поне 1 месец;
- да я навличам;
- да я захраня на 3 месеца;
- да и слагам мед на залъгалката.


# 26
  • Мнения: 8 999
Аз съм толкова зла, че никой не посмя да ме съветва! Приемала съм съвети единствено от педиатъра.

# 27
  • Мнения: 5 940
Като се замисля, не ме дразнеха толкова съветите, колкото едно непрекъснато следене какво правя, как го правя и т.н. Сетете се от кой.

# 28
  • Мнения: 455
Почти всички от техните съвети не послушах - не съм привърженик на "старите" методи на отглеждане и възпитание на малките деца. В тази връзка бях и почти две години в немилост от страна на свекърва ми, но с времето сама се убеди, че съм права и в момента няма по-добра от мен.
Единствения човек с чийто съвети съм се съобразявала /и изобщо не съм сбъркала/ бяха на личния лекар на детето.

# 29
  • Мнения: 118
От свекърва ми:
 - да й давам непрекъснато вода
 - да не й сменям често памперсите, щото можело да настине
 - да не й давам АМ
 - като я кърмя - защо не й давам АМ
 - да й давам от нашата храна, включително шоколад, мед и т.н.
 - да не й давам да пие сокове, щото ще й се разшири стомахчето
 - да не я къпя често, че ще й се размекнат костите .....

Едва ли ви се чете повече

Общи условия

Активация на акаунт