Грозно ли е...

  • 4 897
  • 84
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 865
Грозно ли е млада жена да носи очила? Ясно, че става дума за очила, които коригират дефект в зрението, да кажем късогледство, а не за слънчеви. Всички ли ходят вече с лещи и демоде ли е да се носят добрите стари очила?

# 1
  • Мнения: 281
Не, не е грозно или демоде -  има супер красиви рамки за диоптрични очила.
 Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 1 231
Според мен не е никак грозно а даже може да е шик, но зависи все пак от рамката на самите очила....аз например нямам нужда от очила с диоптър, но имам такива без с различни цветове и модели рамки, които ползвам като аксесоар в определени моменти  newsm03

# 3
  • Мнения: 865
Нито е грозно ,нито демоде!Имам приятелка с диоптрични очила която за малко носеше и лещи.Е,никой не я възприе с тях.Страхотно и стоят очилата.Махне ли ги ,не е тя!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 966
Защо да е грозно...
Аз много харесвам мацки с очила,вече зависи от рамчиците,но според мен е много стилно и шик:)

# 5
  • Мнения: 9 865
А каква трябва да е рамката за да не си "от първия ред на хора"?

# 6
  • Мнения: 5 362
Разбира се,че не е грозно!Ако рамките подхождат на лицето-няма никакъв проблем според мен Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 5 289
Не,даже понякога е секси,но ависи от рамките на очилата де. Wink

# 8
  • Мнения: 145
Би трябвало "младата жена" сама за себе си да си прецени дали иска да носи или не,дали даден вид и отиват или не,дали ще се чувства комплексирана от очилата или не. В това е въпросът.
В никакъв случай не е демоде или грозно,има много красиви рамки ...

# 9
  • Мнения: 9 865
Да бе, по медицински прични ще си прецени сама друг път...
Младата жена да ви кажа в началото не се комплексираше от очилата си, но откакто се сблъсква с феномена Красива мама все по-зле става... Може би ще я посъветвате да не чете тогава, ама това не е решение  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 865
А каква трябва да е рамката за да не си "от първия ред на хора"?
http://news.fashion.bg/img/mod_250.jpg Това  ми харесва  много!

# 11
  • София
  • Мнения: 227
И аз съм на мнение, че едни хубави и подхождащи на човека очила не само, че не са грозни , но и придават специфичен чар. Трудното е да се направи удачен избор на форма, рамка и модел, защото ако се сложи нещо неподходящо, тогава вече може  да загрозяват или състаряват.

# 12
  • Мнения: 145
Beth ,имах предвид да прецени за очила или лещи.Ако има възможност да избира,разбира се. Ако не- има наистина хубави рамки.
Ако ли пък проблема е в самочувствието .. пусни тема "Как да си повдигнем самочувствието след високата летва на "Красива мама"

# 13
  • Мнения: 9 865
Beth ,имах предвид да прецени за очила или лещи.

Кексче, понякога този избор не е възможен, за съжаление!

# 14
  • Мнения: 145
Знам .. аз нося очила от 15 години,но си се харесвам .. никога не съм се чудила дали да избирам лещи или очила,а мога.

# 15
  • Мнения: 3 459
Не, не смятам че е грозно. Има супер красиви рамки и някои очила стоят супер секси  Wink Laughing

# 16
  • Мнения: 172
Аз харесвам дами с очила. И себе си харесвам с очила, но вече нямам причина да нося. Повечето ми познати носят лещи, защото са по-евтини от хубавите очила или защото им пречат в работата/следването.

# 17
  • Мнения: 46 492
За мен не е.
Дълго време не ги носих, но сега не излизам без очила, така съм свикнала да се гледам с тях, че без въобще не мога да се възприема  Sick

# 18
  • Мнения: 9 865
На мен много ми харесват тези и такива като тях, но като си правих моите, нямаха подобни рамки, а сега се чудя дали тези очила (естествено не кавали) ще ми стоят добре, колко пари биха стрували (особено + хубави стъкла) и дали съвсем скоро няма да излязат от мода?
Аз не се харесвам с очила и се чувствам принудена да ги нося, без тях съм по-добре.

# 19
  • Мнения: 2 149
И аз трудно ги носих моите,не можех да се възприема.
Накрая се подложих на лазер и се реши проблема.
Тези на Cavalli са супер,има и други доста елегантни,които не стоят зле Peace

# 20
  • Мнения: 145
Този тип рамки са хубави,и на мен ми харесват подобни,но си избрах очила без рамка около стъклата. Струва ми се по-свежо и незабележимо,черния цвят ми придаваше повече строгост + някоя годинка отгоре .. Ако ти харесват и най-вече ти отиват не се чуди дали е модерно или не.

# 21
  • Мнения: 172
Beth, аз съм виждала подобни рамки и бяха около 300лв., а за стъклата по спомени 80-100лв. Според мен очилата трябва освен да са модерни и да ти стоят добре, т.е. ако това са твоите очила си ги вземи. А пък ако не се харесваш с очила, би могла да носиш лещи.

# 22
  • Мнения: 9 865
Не мога да нося лещи!

# 23
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Изобщо не е демоде,много е секси даже-има страхотни рамки по оптиките и тези които си показала хич не са лоши. Peace

# 24
  • Мнения: 1 227
Изобщо не е грозно или демоде. Когато е избрана правилната форма си е направо красиво Peace

# 25
  • Мнения: 172
Beth, не съм искала да те обидя. Може би не си открила очилата за теб. Пробвай много и различни и така ще познаеш своите. Дори очилата, които си показала имат разни варианти и макар малка, разликата понякога е видима на лицето.

# 26
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Не, не смятам че е грозно. Има супер красиви рамки и някои очила стоят супер секси  Wink Laughing

 Peace

# 27
  • Мнения: 22 414
Това са пълни глупости, как пък може да е грозно.
Има такива страхотни рамки, а и правилно подбрани в съответствие с формата на лицето едни очила могат да придадат доста различно излъчване на жената, включително и сексуално такова. )

Много мои приятели са ми казвали, че съм по-секси с очила, отколкото с лещи.

# 28
  • Мнения: 2 152
Това са пълни глупости, как пък може да е грозно.
Има такива страхотни рамки, а и правилно подбрани в съответствие с формата на лицето едни очила могат да придадат доста различно излъчване на жената, включително и сексуално такова. )

Много мои приятели са ми казвали, че съм по-секси с очила, отколкото с лещи.
Перфектно казано Peace Peace

Аз самата съм пример, че очилата могат много добре да стоят на даден човек. Като си махна очилата и всички приятели , особено мъжете ми казват, че не ме харесват без тях. Била съм й обикновена.... Много се харесвам и много съм свикнала, но си има своите неудобства. Лятото искам да нося слънчеви, но трябва и лещи, но не ги понасям. Зимата от студено като вляза на топло, се изпотяват Crazy Но пак си препочитам "добрите, страи, цайси" пред лещите Simple Smile

една малка снимка Simple Smile
http://img232.imageshack.us/my.php?image=sta60050editedsp7.jpg

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 18:51 от кръци

# 29
  • София
  • Мнения: 4 397
Не,даже понякога е секси,но ависи от рамките на очилата де. Wink

И аз мисля така  Peace Даже миналата седмица видях едно момиче сигурно около 20-25г. с много хубави очила и беше страшно секси.

# 30
  • Мнения: 1 432
Ако сложиш рамките на баба ти може и а е грозно  Wink.Моми4етата са показали много секси рамнки,аз бих носила такива и без диоптътр  Peace

# 31
  • Мнения: 472
Харесват ми манекенките от рекламите на рамки за очила,но аз не се възприемам така.
Налага ми се да нося очила,но така и не успях да свикна с тях.Освен че не се харесвам с тях виждам и земята някак наклонена.
Сега съм с лещи и се опитвам да свикна с всички неудобства свързани с носенето им.

# 32
  • Мнения: 2 197
Изобщо не е грозно. Има страхотни рамки и винаги може да намери най-подходящите за своето лице. Аз лично предпочитам очила пред лещи, защото лещите искат много внимание, някакви разтвори, много възможности да бъдат загубени и според мен натоварват окото повече от едни обикновени очила. Аз работя с очила и ако някой ден диоптъра ми се увеличи така че да трябва да ги нося непрекъснато изобщо няма да се замислям.

# 33
  • Мнения: 2 220
Това е нещо съвсем естествено, как може да е демоде?! Като малка ми създаваха комплекси, дълги години носих лещи, но сега пак се върнах към добрите стари очила.

# 34
  • Мнения: 186
Защо да е грозно.На мен много ми харесват жените с очила,но стига да им отива модела.Въпросът е да свикнеш да ги носиш.

# 35
  • Мнения: 757
не е грозно,напротив на мен ми харесва,такива хубави рамки има,че ми идва и аз да сложа очила Shocked
дори е секси

# 36
  • Мнения: 2 438
Аз нося само за четене, като едното стъкло не е с диоптър. в определени ситуации си ги сл агам за "тежест". Понеже са хелиоматик, през лятото ги нося постоянно.

# 37
  • Мнения: 1 800
Имам и очила и лещи. Винаги съм носела повече лещите до тази година. Сега си стоя с детето повече в къщи и  нося очилата, много по- голямо удобство. Може да си вземеш със защитно покритие за компютър и тв, страхотно е . От 2 седмици сина ми обаче ми ги дърпа, сега съм принудена дори в къщи да съм с лещи постоянно. Само половин час пред компютъра и очите ми се насълзяват.
 Момичетата са ти казали, че има страхотни и стилни рамки, важното е да ти отиват на формата на лицето, не е задължително да са супер скъпи.
Мъжа ми имаше преди 3-4 години без диоптър, така за "престиж" ги носеше Mr. Green
 

# 38
  • София
  • Мнения: 1 176
Не, разбира се.

# 39
  • Мнения: 1 318
Как ще е грозно? Flutter Напротив, при деловия стил придават известна сериозност и в зависимост от рамките, могат дори да подчертаят чертите на лицето.

# 40
  • Мнения: 4 621
Не, не е грозно Naughty
Има много красиви рамки и изтънени стъкла. Peace
Аз нося само лещи, защото просто не ми е удобно с очила, а иначе много харесвам Laughing

# 41
  • Мнения: 2 401
Направо ми скри шапката с този въпрос.  Разбира се, че не е. Толкова много мацки ги носят като аксесоар, без диоптри ..
Само ако погледнеш в клюкарника ще видиш, че има няколко очилати съфорумки номинирани за хубост.

# 42
  • Мнения: 498
Не,даже изобщо.В днешно време има толкова касиви и стилни рамки,че не виждам защо човек трябва да се притеснява от това.
Аз лично много харесвам жени с очила.

# 43
  • Мнения: 765
Не е грозно, даже има жени на които очилата толкова им отиват, че без тях са безлични. Важното е да се улучи подходящата рамка, според мен.

# 44
  • Мнения: 6 164
Не, освен ако не са като на Грозната Бети. Wink

# 45
  • Мнения: 606
Не, не е грозно или демоде -  има супер красиви рамки за диоптрични очила.
 Simple Smile
Съгласна съм с теб.Има много готини модели рамки.
Но аз лично бих предпочела лещи

# 46
  • Мнения: 1 477
Грозно ли е млада жена да носи очила? Ясно, че става дума за очила, които коригират дефект в зрението, да кажем късогледство, а не за слънчеви. Всички ли ходят вече с лещи и демоде ли е да се носят добрите стари очила?
Аз нося очила(имах и лещи преди ,но предпочитам очилата).Има много стилни модели(и ако са избрани според формата на лицето  Flutter).

# 47
  • Мнения: 2 374
Изобщо не е грозно,аз много харесвам жени с очила......
Сега да не си помислите че съм обърнала резбата Wink

# 48
  • Мнения: 4 451
Никак даже. Аз съм с късогледство. Нося лещи, но от известно време се замислям да се завърна към добрите стари рамки. Има невероятни модели, които ме изкушиха. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 9 865
Заинтригувах се от темата си... вече имам и лещи и честно казано не бих се върнала на очила за постоянно.
Разбира се, че не защото са грозни.  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 67
към авторката...не е срамно, ако не се харесваш с очилца  пробвай с лещи

# 51
  • Мнения: 9 865
към авторката...не е срамно, ако не се харесваш с очилца  пробвай с лещи
Мерси... Христос Возкресе!

# 52
  • Мнения: 3 830
Е, ако носи рамки, които са били модерни през ранните '60, няма да е много привлекателно.
Сега има толкова секси, елегантни, красиви рамки, че е много по-добре с очила, отколкото с лещи Peace

# 53
  • Мнения: 9 865
А защо е по-добре?! С лещи имаш много по-голяма свобода, и (поне аз така го усещам) периферията е много по-засилена, с очилата - много по-слаба.

# 54
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
не бих носила очила, при положение, че има лещи, както и лазерна корекция, за която винаги ще отделя пари, ако се наложи.

# 55
  • Мнения: 2 172
В никакъв случай не е грозно  Naughty Вече е въпрос на субективно усещане какво да се избере,очила или лещи.Има момичета,на които им дразнят очилата или в частност рамката и затова носят лещи,има и такива които не се харесват с очила и затова са с лещи,но се съмнявам да е от срам  Thinking

# 56
  • varna
  • Мнения: 676
Изобщо не е грозно,стига да е подбрала подходящите очила и рамки.Те са аксесоар,който може да подчертае красивите черти на лицето,но може и да загрози,ако не е правилно подбран.Аз самата нося очила и се чувствам много секси с тях,а и такова е мнението на околните.Нямам намерение слагам лещи .

# 57
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Обожавам си очилата...с черни рамки на Rocco Barocco Heart Eyes нося ги от половин година и ги избрах вместо лещи...харесват ми, а и ми отиват (пък съм и скромна) Blush ако стоят добре не е грозно...но има хора, на които просто не им пасват е там вече са лещите...мое мнение Peace

# 58
  • Мнения: 308
аз също нося очила, поради причината че лещите не ми понасят и не го намирам за грозно. дори с времето започнах да не се възприемам без очила.

# 59
  • Мнения: 256
ами зависи, някой носят очила 5-6 години, писват им и минават на лещи. Други направо на лещи. Според мен трябва да се опита първо с очила, по няколко причини
1 С различни рамки можеш да изглеждаш различно всеки път
2 Хигиенична гледна точка - не си бъркаш в окото всеки ден
3 Икономически - очилата са еднократна инвестиция а лещите изискват консумативи, подмяна и поддръжка

Но избора естествено си е изцяло твой.

# 60
  • Мнения: 27
давам идея за рамки, без да знам естествено, какво би стояло добре и какво харесваш и прочие,

просто от тази марка съм доволна - приемлива цена и добро качество - разгледай - http://kwiat-bg.com/?cid=11
само че тези които са със широки рамки от страни ограничават погледа и може да те дразнят

# 61
  • Провинция
  • Мнения: 509
На 18години съм и есента на 2007-ма се наложи да  сложа очила,заради очите,а не за аксесоар.Лично аз първоначално категорично отказвах да нося такива,но в крайна сметка се реших и сега не съжелявам.Без тях не мога вече-ено ,че ми помагат за очите и второ,че ми пидават малко по-"сериозен" или как да го нарека...вид.Модела,който Зарра е показала http://news.fashion.bg/img/mod_250.jpg  много ми допада на истина,но  не ми отива.Мерих различни видове очила с рамки - метални,пластмасови,цветни,шарени,кръгли,продълговати....На края взем същите като от снимката само че с класическата метална тънка рамка.Харесвам се повече с очила.А пък и по-малко грижи изискват от лещите,които не всяко око приема добре и безпроблемно.Усепех и знай,че няма нищо срамно или демоде в очилата,в крайна сметка  е като свикнеш с тях ще започнеш да се харесваш и ще се чувстваш по-добре!

# 62
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Аз съм късогледа и също нося очила от 5 години Simple Smile
Харесва ми да ги нося,тъй като са с хубава рамка и ми отиват,но ми писна вече да ги слагам и махам.Докато съм с тях виждам супер,но като ги махна е някакъв ад ooooh!
Решила съм да си коригирам очите с операция,но кога ще стане Rolling Eyes

# 63
  • Мнения: 1 447
Харесвам жени с очила,но зависи какви са рамките да не са от типа като на баба ми

# 64
  • Мнения: 3 695
не е грозно, има страхотни очила  Peace
аз не нося, но ми харесват много жени с готини очила

# 65
  • Мнения: 7 474
Не е грозно, когато рамката е добре подбрана Wink

# 66
  • Мнения: 1 234
Не е грозно, когато рамката е добре подбрана Wink
Това е и моето мнение.Мога само да добавя,че не само че не е гризно,ами е много стилно според мен Flutter

# 67
  • Мнения: 2 388
Аз смятам, че е доста секси. Имам предвид определени модели. Simple Smile

# 68
  • Мнения: 730
http://www.kwiat-bg.com/?cid=11&brand_id=28&item_id=36

Не мисля, че е грозно, още повече има такива красиви рамки. Аз съм с такива.

# 69
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз смятам, че е доста секси. Имам предвид определени модели. Simple Smile
Абсолютно вярно!  Peace

# 70
  • Мнения: 3 782
Как ще е грозно, още повече че наистина на повечето хора им отиват. Те, очилата, се превръщат не в аксесоар, а запазена марка на човека.
ето моите, тук са излезли черни, http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=ani4kap&aid=5 … 86486356774336562 но са по-скоро кафеви. Това е вторият ми чифт, наистина има голямо разнообразие от модели.

# 71
  • Мнения: 620
Грозно ли е млада жена да носи очила? Ясно, че става дума за очила, които коригират дефект в зрението, да кажем късогледство, а не за слънчеви. Всички ли ходят вече с лещи и демоде ли е да се носят добрите стари очила?

При това разнообразие на красиви рамки- абсурд да е грозно.Много кефещо е за мен
като видя млада дама,подбрала очилата си така,че да добие перверзно-интелигентен вид Crazy

# 72
  • Мнения: 2 448
Грозно е само, когато рамките не са добре подбрани според лицето. В някои случаи обаче има жени, които с очила са по-красиви отколко с лещи например.

# 73
  • Мнения: 240
Не само че не е грозно, но и е изключително стилно и интересно  Grinning
Аз си взех очила преди 1 година просто ей така, защото исках да нося от време на време като аксесоар, диоптърът ми е 0.25 Grinning

# 74
# 75
  • Мнения: 3 647
Не, не смятам че е грозно. Има супер красиви рамки и някои очила стоят супер секси  Wink Laughing
А и защтитата, която  може да се сложи на едни  диоптрични очила не може да се  вгради в лещи.
Аз лично си се харевам  повече със очилцата  Mr. Green Mr. Green макар и за сега да ги ползвам само за четене.   bouquet

# 76
  • Мнения: 3 219
Изобщо не е. Аз самата нося лещи, но като дете носех очила, но тогава бяха такива едни..... ooooh!
Сега има много хубави модели, чак се замислям да си поръчам едни за разнообразие. Но с лещи ми е по-удобно, с очилата ми се губи периферното зрение, особено когато шофирам това ми е проблем.

# 77
  • Мнения: 2 478
Грозно ли... Laughing
Аз съм с късогледство,нося и лещи,и очила,и слънчеви очила.
Много често слагам диоптричните очила като аксесоар,за допълване на излъчването.
НАистина мился,че е секси.И не само аз.
Повечето мъже го приемат за много секси Simple Smile

Е има и грозни очила,но това вече е въпрос на вкус.

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз не мисля,че е грозно-напротив!Имам приятелка със очила,които са страхотни и с тях е много секси  Peace

# 79
  • Мнения: 1 599
В момента има такива хубави рамки, че дори жената изглежда много по- добре с очила от колкото  без очила ... въпрос на време и обикаляне е за да си намериш рамките, които на теб ти отиват .... А дали е грозно НЕ  Peace

# 80
  • Мнения: 1 424
Разбира се,че не е грозно!Ако рамките подхождат на лицето-няма никакъв проблем според мен Peace
Подкрепям  Peace

# 81
  • Мнения: 1 354
Аз от около половин година съм с очила.
Не непрекъснато,но когато усетя,че започва да ме боли глава,когато чета,пиша,стоя на компа.Общо взето,когато основн очите ми вършат дадената работа за момента.
Когато ми ги изписаха изпаднах в ужас,че ще изглеждам отвратно,че всички ще ми се подиграват,че какво ли не.
Като отидох в оптиката се нагледах на какви ли не разкошни рамки.
Моите са бяло и кафяво преливащи.
Първият ден ми беше много странно.Имах чувството,че от рамките не виждам и си движех главата като чучело,едва ли не търсейки пролука да погледна.
Малко по малко обаче взех да свиквам.
И най интересното от всичко ми бе как доста индивиди от противоположния пол започнаха да ме смятат за по-секси от преди. ShockedБях шокирана,но ми подейства добре на самочувствието.
И се оказа,че ако докараш правилно фин грим,облечеш нещо секси,имаш чупка на веждите и сложиш очилата ставаш още по-секси,а не обратното както повечето си мислим.
Незнам до колко би бил добър примера,но последно време фолкаджийките я по клипове,я по интервюта се мъкнат с очила като нашите само за фасон  Peace
Не не е грозно.... Peace

# 82
  • Мнения: 7
Защо да е грозно , даже е сексапилно  Simple Smile

# 83
  • Мнения: 630
Нищо грозно не виждам. Беше то преди, когато в у- ще трябваше да ти сложат очила и се притесняваш да не ти викат цайс, макар че при децата все още вероятно е така. Аз имам нужда от очила, имам и очила, но така и не мога да си създам навик да ги нося, но се харесвам, не е заради това. Плюс това вече има страхотни рамки.

# 84
  • София
  • Мнения: 3 390
Еее,как ще е грозно!

Общи условия

Активация на акаунт