за косопада след раждането

  • 7 955
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 660
Миналата зима си правех "овчата маска", като цяло нямам спомен много драстично да ми е окапвала косата - нормално, както винаги. Е не е вече такава, каквато беше през бременността.

# 31
Всички сме така.Няма смисъл от подстригване защото проблема е от корените а не в краищата на косата,по-скоро има нужда от подхранване с калций,магнезий и цинк(дражета за пиене) и шампоан и лосион против косопад.Аз това направих и след 1м.имаше ефект.Вече не ми пада.

# 32
  • Мнения: 745
маската с тривитаминола е страхотна!ве4е виждам някакъв ефект,макар и малък!досега съм изразходила 1 шише и мисля да го ползвам дълго време.който се интересува повече от тази маска да потърси темата в красива мама.а иначе какво ли не пих,какво ли не купувах за миене и мазане...ефект никакъв.то нащо си е на хормонална основа!

# 33
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Вярно е , косата яко почва да пада след раждане, но сега се вижда как при мен почна да никне отдолу пак..едни дребни косъмчета много са смешни...
Каквото и да се прави косопада е налице, и тогава нещата изглеждат безнадеждни...витамини пих, маски, просто каквото трябваше да падне падна.

# 34
  • Мнения: 1 155
Имах ужасен косопад, започна 2 месеца след раждането. Косата ми падаше на топки. Отидох на фризьор и от кръста я подстригах до рамената. Косопада спря веднага, но по препоръка на фризьорката ми изпих 1 опаковка Геритамин.

# 35
  • Мнения: 435
Точно три месеца след раждането започна да капе и след още три спря отведнъж (когато вече си мислех, че няма и косъм да ми остане на главата).
Peace и при мен беше така, сега ми е покарала много нова коса, чак бритона ми изглежда все едно е постриган на две нива! #Crazy
През бременността положението беше същото, косата ми почна да пада след третия месец, и спря точно след три месеца. Но през това време, както и след като родих имаше мои косми навсякъде из къщата-в банята, по коридора, в стаята навсякъде. Не съм пила никакви витамини, нито съм правила някакви специални маски. Питах фризьорката си, но тя каза че каквото и да правя няма да има спасение. Този косопад си е на хормонална основа.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 222
Много скоро след раждането започна да ми пада косата и колкото и силен да беше косопада, все си мислех - то ще изпада каквото не е паднало по време на бременността и всичко ще е ОК. Да, ама, когато и след третия месец, положението не се подобри, най-накрая и аз се убедих, че трябва да взема мерки. В момента косата ми е може би на 1/3та от предишния си обем и обмислям варианта да се подстрижа късо по момчешки. Навсякъде е пълно с коса, но особено много се ядосвам, когато намеря косми в ръчичките на детето. От две седмици ползвам шампоан и ампули на Avines, но не виждам подобрение (предупредиха ме, че горе долу толкова време ще отнеме и ще започне да се забелязва положителен резултат). Ходих и на дерматолог и тя ми каза, че шампоанът е добър избор, но мога да пия и Ревалид - първия месец по три хапчета на ден, втория месец по две хапчета на ден и третия по едно.

# 37
  • Мнения: 127
Ох, сега кото си спомних каква коса имах докато бях бременна. А после към 3-тия месец след раждането, като почна да капе ама яко и до сега не е спряла  Sad

# 38
  • Мнения: 3 760
Още пада на кичури  Cry

# 39
  • София
  • Мнения: 39 758
При мен започна 4 месеца след раждането, беше ужасно. Имах коса до кръста, писна ми в банята да свалям шепи, и я кръцнах тип "прическа - с гел зад ушите".

# 40
  • Мнения: 476
Започна да ми пада косата около 3-4 месеца след раждането. Мислех, че ще ми се размине. Не беше обаче нещо фрапиращо.

# 41
  • Мнения: 468
При мен и след двете пременности косопада беше ужасен.Първия път останах дори с голи петна по главата.Сега тпочти по същия начин.Вече изпих една опаковка Мерц.Една дерматоложка ми каза първо да се подстрижа по късо , за да не я опъвам да я вързвам.Да пия фолиева киселина, цинк и вит B6.И наред с тия слагам ампули и се мия с шампоан за косопад.А от време на време си правя и маски.Все още пада но не като в началото , а и започна да ми расте нова там където напълно липснваше.

# 42
  • София
  • Мнения: 4 397
И след 2-те бременности към 4-5 месец започна да ми пада косата. Първия път не помня кога спря, но спря  Mr. Green, сега гледам, че все по малко ми пада от преди месец.

# 43
  • Мнения: 1 674
пада ми  от 2 месец след раждането и вече 4 месец не е спряла.Цялата къща е в косми вече чак аз се мразя.Вие ме поуспокоихте малко-все пак ще остане нещо и на главата ми. Wink

# 44
  • Мнения: 5 940
Не се сдобих с тази екстра косопад, но затова пък синът ми използва косата ми като въже за катерене. Той се грижи за обновяването й.

Общи условия

Активация на акаунт